Traxxas BIGFOOT

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Traxxas BIGFOOT

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Če je že celo leto 'neko smešno' pa sem si mislil 'wtf'.

Saj ne :roll: Že dolgo sem ga gledal. Poleg vseh Tamiy-ic in nazadnje 3-racinga, ki je bil mora za sestavit, je bil že skrajni čas za nabaviti nekaj drugačnega in RTR. Najbolj mi je bil všeč v retro stilu ampak tam je eventuelno še večja muka, kajti ko polomiš tisto lepo in drago karoserijo sigurno boli. Zato sem se odločil za modernejšo izvedbo. In zato ker ima nekatere plastične dele v modri barvi ](*,)

Prvi vtisi so:
- Zelo natančno pobarvana karoserija. Tako na tanko pobarvanega lexana še nisem videl. Tudi miligrama barve manj se nebi dalo porabit, pa bi bilo prozorno. 'Verjetno se pri velikih količinah kar nekaj prišpara.'
- Izredno lepa platišča v satenasto srebrni barvi. Z različnim zunanjim in notranjim premerom se, za silo, da živet, sploh ker so za to 'rokice' lahko daljše :-({|=
- Gume s 'flat spot-i' zaradi škatle.
- Plastika 'mhm' ne vem ne zgleda slabo pa tudi ne dobro. Vsekakor se mi od maverick/hsp/... ta rahlo 'hrapava' bolj dopade. Pri Tamiyi pa sem vajen, da točno vem s česa je kateri del, tako si lahko vsaj predstavljam, kaj se da od njega pričakovati.
- Sama šasija pa, čeprav je vse na svojem mestu točno z določenim razlogom in perfektno funkcionira, nekak nima tistega karakterja...
- Vse komplet vijaki s križnimi glavami :-k
- Koliko sem gledal explozijsko sliko bom naknadno rabil 8 komadov ležajev saj naj bi 'akse' letele v nekakšnih 'samomazajočih' se pušah???

Je pa v škatli dejansko vse, kar se rabi za vožnjo. Razen 4-ih navadnih baterij.
Vesel, ko mali otrok.
Vesel, ko mali otrok.
BigfootTRAXXAS-01.jpg (95.44 KiB) Pogledano 1946 krat
Lepo zaščitena karoserija. Bravo Traxxas!
Lepo zaščitena karoserija. Bravo Traxxas!
BigfootTRAXXAS-02.jpg (85.31 KiB) Pogledano 1946 krat
Še brez distančnikov v zadnjih amortizerjih.
Še brez distančnikov v zadnjih amortizerjih.
BigfootTRAXXAS-03.jpg (87.39 KiB) Pogledano 1946 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Prva vožnja

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

1, 2, 3 in že leti.

Od glomaznega motorja sem pričakoval mogoče malo preveč. Čeprav za monsterja z ni-mh baterijo ni slabo. Čas vožnje skoraj tako dolg (enih 30 min), kot čas polnjenja baterije s priloženim polnilcem. Gume, po nekaj vožnjah, pri polni hitrosti še vedno 'stepajo' celoten model ampak vedno manj. Drugače pa zabaven model, gre tudi po zadnjih. Edino včasih se mi zdi, da 'slipper' malo popusti. Neravnine in skakanje čez robnike res lepo pobira.

Kratek video s prve vožnje: KLIK

Zgleda, da bo BIGFOOT štafeto priganjanja sedaj prevzel od Monster Beetl-a in bo en čas moj 'n1 go to' model =D>
Prva vožnja.
Prva vožnja.
BigfootTRAXXAS-04.jpg (172.86 KiB) Pogledano 1945 krat
Zadnje vzmeti podložene in že zgleda bolje.
Zadnje vzmeti podložene in že zgleda bolje.
BigfootTRAXXAS-05.jpg (156.16 KiB) Pogledano 1945 krat
V dobri družbi!
V dobri družbi!
BigfootTRAXXAS-06.jpg (198.38 KiB) Pogledano 1945 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: Traxxas BIGFOOT

Odgovor Napisal/-a letalko »

Lepa zadevca🙂
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Traxxas BIGFOOT

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Dolgo sem rabil, da sem ga zmontiral. Ker smo lani v našem kraju dobili stezo za kolesarje 'pump track' si nisem mogel pomagati, da ga ne bi malo 'zbashal'. Avto se, kot vzet iz škatle, pelje res lepo. Zrak mu je skoraj drugi dom :lol:

Evo ga: Video>>

Model ima za moje pojme samo eno napako. To so kolesa, ki že od novega ne letijo lepo, tam nad 3/4 hitrosti postane 'stepanje' tako močno, da cuka celi model, kar je res nadležno. Angleško govoreči pravijo Stampede-om s temi kolesi "Wobly Wheels" #-o

Drugače pa po enih 50 vožnjah deluje še vedno vse kot pri novem, le nekaj prask po odbijačih in karoseriji je dobil.
RC Addict!
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom