HPI Sprint 2 sport problem

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
babilon
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Feb 2016, 11:15

HPI Sprint 2 sport problem

Odgovor Napisal/-a babilon »

Pri svojem avtu opažam moteč problem (ki ga od začetka nisem zaznal, vendar možno da tudi nisem bil dovolj pozoren), gledal sem tudi po forumu, vendar nisem našel nič pametnega, če bo kdo mogoče vedel v čemu je fora. Šasijo sem nadgradil na brushless varianto (turnigy 10,5t + 80a esc), zamenjal sem tudi pinion iz 23t na 28t. Dogaja se, da ko dam pri polnem "plinu" prst dol s petelina, avto kar sam zavije v eno stran. Potem sem avto čekiral in sem dobil občutek, da sprenji diferencial ni tako tekoč, kot bi lahko bil, zato sem včeraj vse razstavil, prečistil, na novo namazal, vendar problem ostaja, na splošno se mi zdi, kot da bi avto nekaj malo bremzalo (primerjavo delam s tamiyo tt01, res da je tam drugi princip prenosa na 4 kolesa, ampak je tam povsem tekoče vse skupaj, tudi končna hitrost je pri podobnih nastavitvah pri tamiyi s 13,5t motorjem višja). Pri prednjem jermenu sem preizkusil vse možne pozicije belt tensionerja, razlike ni bilo. Občutek imam, da se tudi motor zelo hitro segreje do temperatur, ko se spečeš. Res bom hvaležen za kakšno mnenje, ker mi je vse skupaj resnično frustrirajoče ](*,)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: HPI Sprint 2 sport problem

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Preveri še ležaje na tisti strani v katero zavija. Avto z jermenskim prenosom bi moral delovati bolj nevtralno, kot avto s kardanom. Zaradi navora motorja in gredi.

Če ni tako hiter ga verjetno nisi preobremenil s prestavnim razmerjem. Mora ga pa nekaj matrat, da se segreva. Mogoče si ujemanje zobnikov (pinion-spur) naredil pretesno. Mora biti vedno malo zračnosti, pisarniški papir mora iti med zobnikoma.
To se ti pri Tamiji ne more zgoditi, ker imaš naprej določene pozicije motorja glede na zobnik, zato mogoče pri sprintu nisi bil na to pozoren.

Drugo pa ne v3m kaj bi še lahko bilo.
RC Addict!
babilon
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Feb 2016, 11:15

Re: HPI Sprint 2 sport problem

Odgovor Napisal/-a babilon »

Na ležaje sem najprej pomislil, zato sem šel tudi razstavljati prednji del, prišel sem do ležajev na kolesih, ki lepo tečejo, medtem ko na diferencialu nisem prepričan, da sta optimalno tekoča - sem danes naročil komplet nove, upam da bo to rešilo težavo. Je pa tudi res, da sam prednji diferencial ni tekoč, če ga primerjam z zadnjo stranjo - ko imam avto v zraku in zadnji kolesi z roko zavrtim, se še naprej malo vrtita, medtem ko spredaj se ne - izgleda pa sprednji diferencijal, k isem ga razstavil, v redu, brez kakšnih napak, dobro namazan z mastjo, tako da mi je uganka zakaj ni tako tekoč kot zadaj. Razstavno razmerje je bilo original 8.33, sedaj ga imam 6.85, sem pa pazil, da sem dal vmes med zobnika papir, tako da pretesno po mojem ni, bom pa vseeno še enkrat skušal z malenkost večjim prostorm med zobnikoma, da vidim, če se bo kaj poznalo... hvala za informacije.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom