Tamiya Farm King

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
suler71
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 18 Mar 2006, 20:31
Kraj: mežica

Tamiya Farm King

Odgovor Napisal/-a suler71 »

Pozdravljeni.Sin ima omenjeni traktor,problem je da ko se eno kolo zavrti v prazno,pač traktor obstoji.Zanima me če se da diferencijal nekako zablokirat(vendar ne 100%).Bral sem že o silikonskih oljih za diferencijal,vendar ne vem kakšna številka olja bi ustrezala ter kje se to dobi.
LP Boris
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya Farm King

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Jaz bi naredil to zadevo iz penastih zaščitnih čepkov za ušesa: http://www.rccrawler.com/forum/tamiya-x ... ost5194950

Iz identičnega diferenciala mi je olje viskoznosti 100.000 počasi izhajalo, ker konstrukcijsko nikdar ni bil namenjen uporabi olja. Mogoče bi z 500 tisoč ali milijon mažo šlo.
Precej dobro deluje tudi Anti Wear Grease od Tamiye vendar se ne splača nabavljat za samo en namen.

Če bosta razdirala menjalnik bi bilo pametno menjat ležaje na kroglične (1150: Premer 11, luknja 5 in širina 4 mm) in obvezno menjat zobniček na motorju za jeklenega.

LP
RC Addict!
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Tamiya Farm King

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Kaj če bi dal te čepke kako malo večjo stvar. Kako bi se to obneslo v primerjavi s 500k oljem?
suler71
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 18 Mar 2006, 20:31
Kraj: mežica

Re: Tamiya Farm King

Odgovor Napisal/-a suler71 »

Ja,tudi mene skrbi iztekanje olja.To z miljon mažo bi se verjetno izšlo a je ne najdem v nobeni trgovini.Vsekakor bova poskusila s temi čepki,da le ne bodo poškodovali diferenciala.
LP.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom