Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karoserija

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karoserija

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Zima se prav počasi preveša in vse bolj diši po dirkah. :D

Odkar se ukvarjam z modelarstvom, beri tri leta bruto, neto pa..., se ukvarjam z rabljenim materialom in tudi seveda, rabljenimi karoserijami. Ki so seveda vse že bile domiselno, bolj ali manj, pobarvane. Ob oblikovalskih presežkih, ki jih ustvarjata Sašo in še nekdo, ki ga žal ne poznam, pa tudi jaz nisem ostal ravnodušen in padla je odločitev, da si z ženo posodobiva najini karoseriji. Na modelih seveda. :o .

In tu vas, izkušene kolege, prosim za pomoč. Ravno občudujem novo karoserijo Nejca in razmišljam o moji. Rad bi lepo, seveda unikatno, skromno in smiselno. Smiselno v kontekstu napisov, logotipov, ki jih bom nalepil. Nekaj prijateljev je prispevalo k novi sezoni, torej imam nekaj pokroviteljev, ki jih bom oglaševal.

Ne bi rad preveč pisano, kar pa bo težko. Logotipi so namreč: črno-zlat, črn, črno-rdeč, črno-roza in modro bel. Kako vse to spraviti na avto, da ne bo preveč kičast, mi ni čisto jasno in da ne bom odkrival tople vode sem se odločil, da pogledam tja, kjer se s tem ukvarjajo na najvišjem nivoju. Malo po liniji najmanjšega odpora, a tam, kjer namenjajo dirkam milijone (milijarde?), verjamem, da namenjajo temu primerno energije tudi v končni izgled. Na prvo žogo bom torej pogledal, kako so pobarvane formule ena in dirkalniki v reliju.

Sproti bom pisal o odkritjih in prilepil slike lepih dirkalnikov, zelo vesel pa bom tudi vaše pomoči, kakšne dobre ideje.

Že v naprej hvala!
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Letos mi je v WRC v oči padla sprememba barv tovarniške ekipe VW.
Pokrovitelji so ostali isti, glede na velikost napisov pa se tudi deleži angažiranja posameznih niso veliko spremenili.

Počasi gledam, še počasneje razmišljam, uživam v potezah čudovito preobrazenega malega družinskega avta.
Lansko leto je bil to zame najbolj dolgočasno pobarvan dirkalnik in letos nisem pričakoval nič novega. Nič boljšega. Pa so me presenetili, tradicionalno klasična, povprečju strmeča znamka me je navdušila. Le kaj je imel pri tem glavni pokrovitelj? :-k

Pripenjam lansko in letošnjo sliko. Čudovit napredek. Prva asociacija, ko sem videl letošnji design je bila, da se niso morda posvetovali z Advance Design Painting? :D

2014:
Slika

2015:
Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Kar nekaj fotografij dirkalnikov se nabira v mapi, kjer zbiram ideje o prihodnji barvi moje male rakete. Zelo zanimivo. Mnoga leta že spremljam dirke, takšne in drugačne, in ves čas me je zanimalo tudi ozadje. Vzporedno s športom. A prav presenečen ugotavljam, kako težko je (dobro) pobarvati dirkalnik. Da ima nek smisel, da so sponzorji zadovoljni in da vse skupaj še nekako izgleda.


Tokrat pripenjam nekaj zelo zanimivih slik. Včasih se zgodi, da so pokrovitelji zelo različnih barv in zanimalo me je, kakšne barvne kompromise so naredili profesionalci. Pa ne se preveč čuditi izboru, največji pečat in nostalgijo mi povzročajo dirkalniki iz časov, ko sem začel spremljati ta šport...

Jordan 1994, vozi Barrichello
Slika

Larrousse 1989, voznika Alboreto in Alliot
Slika

Lotus 1993, Zanardi in Herbert
Slika

In za konec formul še kultni Benetton iz leta 1989, Boutsen za volanom
Slika

Tudi pri rally dirkalnikih je danes moderno biti dolgočasen. Malo višje sem pisal o VW, ki je pohvalno nekoliko izboljšal podobo, ostalo pa se že par let ne more pohvaliti s kakšnim presežkom. Po mojem mnenju seveda.

Najprej zadnji zeloo lepo pisan dirkalnik.

Ford Fiesta
Slika

Pri tem zadnjem pa sem prav presenečen. Zelo pisan in všečen. In z današnjega časa.
Če si bom umislil cestno karoserijo bo takšna. :wink:

Škoda Fabia
Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Formula 1, oz. oblika dirkalnikov, današnjega časa je sicer sprejemljivejša od zadnjih nekaj sezon, a še vedno zelo grda. Pravilnik nekoliko čudno omejuje oblikovalce, definitivno pa s falusi popestreni nosovi so vse kaj drugega kot lepi. In pravokotni ter precej široki nosilci spojlerja to grdobijo le še poudarijo...

In tu pridejo na delo tisti, ki skrbijo za grafično podobo. Te naloge so se lotili zelo različno, eni "lepoto" nosu poudarijo, drugi jo skušajo skriti. Dva skrajna primera, ki jih primerjam; Williams se je odločil, da širok nos še poudari, Sauber pa je to grdobijo od nosa skušal zakriti. Odveč je poudariti, kaj mi je bolj všeč.

Williams:
Slika

Sauber:
Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Zanimiva tema. Za večino mogoče ni tako pomembno, kako avto izgleda. Če pa imaš za cilj scale izgled, pa vsaka malenkost šteje. Me zanima, kakšni karoseriji bosta z ženo izbrala. :P
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Prepričan sem bil, da bom po toliko in toliko (stotinj, mogoče tisočev) pregledanih fotografij in ostalih grafik oblikoval svoje mnenje oz. se nekako uspel približati končni podobi moje karoserije. A vse kar sem dosegel je, da sem še bolj zmeden... Najbolje bi bilo, da jih menjam, da bi imel več različnih. :)

Kot zanimivost, letos so v F1 uvedli pravilo, da mora imeti posamezen dirkač celo leto isti design čelade. Do sedaj so nekateri večkrat, nekateri pa skoraj na vsaki dirki zamenjali barve. Po eni strani so vsi želeli stalne štartne številke (to so nato uvedli lani), glede barv, dizajna, pa sami niso bili konsistentni. To je torej sedaj preteklost, kako so te menjave v preteklosti vplivale na image pa ne vem...

Kot sem že enkrat prej omenil, o barvi razmišljam v kontekstu nekaj podjetij, ki so (ali še bodo tekom leta) nekaj prispevali k moji sezoni. Le kako vse te barve ustrezno vklopiti v nek smiseln design?? :-k :-k

Certificiran organski kozmetični center
Slika

Kava
Slika

Arhitekturno projektiranje, grafično oblikovanje
Slika

Namazi, solate, kruh ...
Slika

Tehnična pomoč
Slika

Pri slednjem še ne vem katero barvo bi uporabil... Odvisno od celostne podobe.

p.s. če mi bo dal kdo kak dober predlog dizajna bom neskončno hvaležen! =D>
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Prva ideja je seveda bila, da si karoserijo pobarvam sam. Ker do sedaj dejansko nepobarvane karoserije še v roki nisem držal, kaj šele, da bi jo barval, sem na ta način tudi iskal idejo za dizajn. In ugotovil, kaj? Da bi bil sposoben pobarvati tako, kot so bile pobarvane formule dobrih 20 let nazaj. :)
Lepi časi so bili takrat. Z lahkoto bi se vrnil.

Tyrrell 1991, Stefano Modena za volanom
Slika

McLaren 1992, Gerhard Berger
Slika

Minardi 1989, Pierluigi Martini
Slika

Minardi 1993, Pierluigi Marini je vozil celo sezono, poleg njega pa še Fabrizio Barbazza, Jean-Marc Gounon in Christian Fittipaldi
Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Huh... po neverjetno turbulentnem času, zopet malo časa za hobi.
V tem vmesnem mesecu se ni zgodilo veliko, razen ena dirka, ki bi jo najraje pozabil... #-o Na cestni dirki v Benediktu je šlo narobe vse, kar je lahko. Ok skoraj vse. Če bi bilo pa še pivo sparjeno.... :wink:

Zopet malo časa za moje sanje o novem designu. Tokrat pripenjam dirkalnike F1, ki so mi v vsej zgodovini pustili največji pečat. Niso najlepši, niso bili najbolj uspešni, niso hudi znani. So pa oblikovalci avta in barvne kombinacije (po mojem mnenju) zadeli terno.

Leyton House, mislim da leto 1990
Slika

Jordan, 1991, s tem avtom je Schumacher debitiral v F1
Slika

Footwork Arrows 1992, Alboreto
Slika

Footwork Arrows 1994, Fittipaldi
Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Pri mojem iskanju ustrezne barvne kombinacije sem se tokrat zapičil v MOTO2 tekmovanje. Gre za prvenstvo, ki pomeni zadnjo stopnico pred MOTO GP tekmovanjem, je nekakšna valilnica talentov za najprestižnejši razred. Proračun premožnejšega moštva v tem razredu znaša okoli 1mio €, najmanjši preživijo s polovico tega, kar je zanemarljivo v primerjavi z MOTO GP moštvi, ki imajo menda na voljo kakih 40 ali več milijonov.

Spričo tega se tokrat nisem ukvarjal z najbogatejšimi, torej MotoGP, temveč me je zanimalo, kako dirkalnike pobarvajo tisti, ki nimajo na voljo najdražjih oblikovalcev. Tudi tu, v Moto2, barvne kombinacije določajo največkrat pokrovitelji, kar je tudi moja ideja pri barvanju, in prav z zanimanjem sem jih primerjal med sabo.

Ker se ta forum zadnje čase ne more pohvaliti s presežki v številu bralcev oz. prispevkov, si bom dovolil malo bolj bogat prispevek, ki ga bom objavil v dveh delih.

Aja še to, vrstni red sem določil glede na trenutno uvrstitev posameznega dirkača v prvenstvu. Od zadnjega proti prvemu, sklepam, da je v podobnem vrstnem redu tudi proračun posameznega moštva.

--------

Zaqhwan Zaidi, trenutno še brez točk. Dirkalnik v barvah Malezijske zastave, a vseeno mi deluje nekoliko ceneno. Predvsem rumena bi lahko bila popestrena s kakšnim dodatkom, pa tudi nalepke sponzorjev čisto spodaj niso poenotenih barv, oblik, velikosti, kar je pri bogatejših bolj dosledno. Blatnik nad prvim kolesom bi dal jaz rumene barve.
Slika

Robin Mulhauser, tudi še brez točk. Po mojem mnenju veliko bolj dodelane barve kot pri prvem, gre tudi za veliko boljše moštvo, ta dirkalnik bi sodil višje v prvenstvu. Zelo mi je všeč detajl na zadnjem delu, kjer so navedeni pokrovitelji z rumenimi logotipi; Interwetten, Hertz, Dunlop in še Arrow na izpuhu. Motijo me nekoliko nametani tehnični pokrovitelji spodaj na črni podlagi.
Slika

Florian Alt, še zadnji brez točk. Nenavadna mi je kombinacija glavnih dveh pokroviteljev, ki sta navedena pod različnim kotom. Jaz bi jih dal vzporedno, zanimiva pa je odločitev, da tehnične pokrovitelje, partnerje, navedejo na beli pravokotni podlagi. Všeč mi je siva barva čisto spodaj, čeprav bi v osnovi pričakoval črno.
Slika

Randy Krummenacher, 2 točki. Zanimiv dizajn, predvsem ideja, da zadnjo nihajno vilico vključijo v barvno kombinacijo. Pohvalno, da so mali sponzorji spodaj v istem konceptu, čeprav celota vsega skupaj deluje preveč temno. Od daleč, med dirko, ni prepoznaven.
Slika

Dominique Aegerter, 4 točke. Enaka osnova kot Robin Mulhauser, se vidi razlika, kako rumen sponzor na sredini poživi celoto. Pri teh (eden še sledi) mi je všeč, da črna barva ni običajna črna, temveč ponazarja karbon (če sem prav zadel).
Slika

Louis Rossi, 7 točk. Končno eden, ki nima črnih platišč, ne razumem pa kota postavitve glavnega pokrovitelja. Pa čeprav gre v bistvu za naziv moštva, če se ne motim. Zanimiva mi je postavitev vseh preostalih pokroviteljev, čeprav malo dolgočasna, je pa zanimiva osrednja modro bela kombinacija.
Slika

Takaaki Nakagami, 8 točk. Celotna barvna shema podrejena enemu pokrovitelju, lepo dodelano, čeprav malo dolgočasno. Črne črte poživijo barvno rdeče-belo kombinacijo. In prvi (oz. zadnji), z Akrapovič izpuhom. :D
Slika

Marcel Schrotter, 9 točk. Ena boljših, vsekakor pa ena bogatejših ekip, Tech3. Imajo ekipo tudi v MotoGP. Malo pretemno vse skupaj, poživili so z modrimi platišči in rumenimi črtami, ki pa jih ne razumem. Zgornja rumena čudne oblike, in takoj pod njimi pokrovitelj pod nekoliko drugim kotom. Zakaj? In super spodnji del z belimi napisi na črni podlagi.
Slika

Simone Corsi, 13 točk. Po mojem mnenju eden lepših, z barvami so lepo ločili glavnega pokrovitelja, ostali so navedeni zelo smiselno. Vsi pod istim kotom. In lepo izkoriščen prostor na zadnji nihajni vilici.
Slika

Julian Simon, 15 točk. Le en pokrovitelj, zveza za avto in moto šport iz Katarja. Celoten dirkalnik oglašuje to zvezo (čeprav ne vem zakaj) in posredno Katar (mogoče zato). Oblikovalci so se potrudili, čeprav so očitno namenoma zadržano konzervativni. Platišča malo drugačne barve ali barve s prelivanjem... Vedo pa (in lahko si jih privoščijo) kateri so najboljši izpuhi...
Slika


Ok, to je bila prva, spodnja, polovica dirkačev. Naslednjič pa tisti boljši... Hmmm... moja ideja o barvah dobiva čedalje bolj izpiljeno obliko. =D>
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Nekateri Tamiya navdušenci aplicirajo sheme na modele TAKO.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Naj ne moti, da so ob dirkaču tokrat navedene napačne točke. Vmes je bila ena dirka, a zaradi primerljivosti navajam skupni seštevek kot je bil pred njo.

Sandro Cortese, 20 točk. Verjetno ena bolj udarnih barvnih kombinacij, črna (ter siva) in rdeča lepo pašejo skupaj. Zanimivo, Dynavolt, tovarna akumulatorjev iz Kitajske ima logo v modri barvi, a se je z belo prilagodila celostni podobi. Nekoliko izven konteksta mi deluje Liqui Moly, kot da so nalepke nalepili naknadno. Me pa tokrat ne motijo toliko različni koti postavitve napisov.
Slika

Hafizh Syahrin, 24 točk. Le en pokrovitelj, in (za razliko zgornjega primera) barve prilagojene le njemu. Mogoče bi morali vse skupaj malo bolj začiniti, Mercedes v F1, v podobnih barvah, deluje živahneje. Štartno št. bi dal ja bolj živo. Sicer pa s temi barvami itak izstopa izmed vseh ostalih in je moja ocena definitivno pozitiva.
Slika

Mika Kallio, 31 točk. Eden boljših dirkačev prejšnje sezone je letos presedlal v precej slabše moštvo in temu ustrezni so tudi letošnji rezultati. Barvna kombinacija od daleč deluje dolgočasno enobarvno modra a od blizu je očitno, da so barvam namenili več truda. Modre različnih odtenkov se lepo prelivajo, nekaj rdečih detajlov vse skupaj pa tudi lepo poživi. Mi je pa nenavadno, da nima (edini izmed vseh!) rumenega loga Dunlop. Finčev osebni pokrovitelj Battery bi lahko dobil vidnejšo vlogo.
Slika

Xavier Simeon, 31 točk. Ne morem se odločiti ali mi je dirkalnik všeč ali ne. Imam občutek, da bi s temi pokrovitelji lahko naredili kaj več. Barve, ki so meni najbližje, rdeča, črna (ok. temno modra) in veliko bele, za povrhu pa še nekaj rumene. Idealno! Sash Brush bi iz tega naredil definitivno več.
Slika

Tito Rabat, 33 točk. Lanski prvak, letos sicer z nekaj smole na začetku, ki mu trenutni rezultati ne kažejo dejanske forme. Gre za najbogatejše moštvo in nimajo v planu ničesar drugega kot ponovno osvojitev prvenstva. Lastnik moštva je tudi lastnik glavnega pokrovitelja in vidi se, da so namenili celostni podobi precej energije. Lani so bile barve drugačne, letos pa zelo sveže in definitivno prijetna popestritev.
Slika

Sam Lowes, 41 točk. Razočaranje. Barvna kombinacija glavnega pokrovitelja bi lahko bila povod za veliko lepši izdelek. Ne razumem črt pod vodilnim logom. Kar nekaj. Da ne govorim o nametanih ostalih pokroviteljih. Vse skupaj deluje živahno, od daleč, a zame eno največjih razočaranj. Gre pa pohvala zelo velikemu napisu glavnega pokrovitelja. Če bi bil jaz (glavni) pokrovitelj, bi želel napis čim večji. V veliko primerih temu ni tako...
Slika

Thomas Luthi, 43 točk. Podobna barvna kombinacija je bila že dvakrat, a je ta spet malo drugačna. Če bo kdo primerjal podrobneje bo videl, da so tri dirkalnike ob isti barvni shemi, z istimi pokrovitelji, pobarvali trikrat različno.
Slika

Alex Rins, 49 točk. Pri tej ekipi me že dolgo jezi, da poleg štartne številke nalepijo še nekaj, kot neko senco tej številki, ki jo zaradi tega naredi nečitljivo. Ni potrebno, ne doda ničesar prepoznavnosti. Jaz bi dal dirkačev kombinezon bolj podobne barve dirkalniku in bolj črn. In če so že v celoti tako kričeči, bi to še okrepil - z bolj živo zeleno na spodnjem delu dirkalnika.
Slika

Jonas Folger, 57 točk. Skoraj čisto na vrhu, pa ena najslabših podob. Zelo malo napisov, spodaj belo rumena kombinacija čisto brez vsakega konteksta, tiste ribe s čelado pa tudi ne razumem. Edino kar me malo pomirja je to, da so naredili prehod med rdečo in črno s tanko srebrno črto.
Slika

Johann Zarco, 73 točk, vodilni. Sem bi sodil pohvalen komentar, si ga zasluži. Me pa moti, da je preveč podoben dirkalniku s prve slike današnjega prispevka. Praktično nimam kritike, lahko pa pohvalim navedbe tehničnih pokroviteljev na zadnjem blatniku, da je na oklepu več prostora, in da so vsi iste barve. Všeč mi je, da je meja med črno barvo in sivo (oz. tudi belo) popestrena z rdečo črto.
Slika

Kaj sem se naučil iz vsega tega??
Da je osnova za dobro barvno shemo še vedno bela, da morajo biti prehodi med dvema barvama popestreni s tretjo barvo, da je fino, da barve niso le ene barve ( :-k ), ampak da se prelivajo med različnimi odtenki, da morajo biti osnovne barvne kombinacije popestrene še s kakšno živo barvo... In še kaj...

Prav kmalu objavim, kako sem se odločil! Karoserija je že doma! :D
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Tvoje ugotovitve so na mestu. Čeprav se strinjamo, da imajo vsake oči svojega malarja.

V oblikovanju se dajo sponzorski logotipi, zaradi množice različnih barv, velikokrat na belo podlago an/ali sivine, če so na kakšni drugačni podlagi pa tudi vsi v črnobelo verzijo ali sivine. Glavnega se v originalni barvi lahko vkomponira v dizajn.
Potem se ta barva še mogoče kje ponovi. In takoj imaš tri barve. Smiselno slediš linijam in razmerjem karoserije, s čimer lahko tudi vplivaš na 'feel' ali je nizek športen ali buckast. Če tem barvam dodaš še kakšne prelive, ampak res subtilne, si takoj na 5 ali 6 barv.
Kar je več je sicer od blizu lahko lepo ampak z oddaljenosti, kot so na progah potem to lahko zgleda kot nekakšn umazan 'flek'.

Za kakšno karoserijo pravzaprav gre. Buggy, shortcourse...

Ponavadi pa je prva ideja itak najboljša in se jih po mnogih popravkih potem itak ponovno približaš.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Dame imajo prednost. No, pa tudi ta karoserija je že kar nekaj časa pobarvana.

Žena se je v nasprotju z mano, oz. vsemi mojimi "analizami", odločila za povsem samosvojo pot. Idejo je dobila v dogodku, ko je mucek stopil v barvo in za sabo pustil sledi... Prepovedala mi je lepljenje kakršnih koli nalepk, po njenem mnenju bi bila F1 tudi nekaj takega, če ne bi bilo pokroviteljev! Kaj pa mi ostane drugega, kot da se strinjam... O:)

Torej, njena ideja, moja interpretacija, izvedba mojster Sašo. Edino kar še manjka je - to bo edina nalepka - njena trinajstica na boku, kar dobi ob naslednji dirki.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
nofeardh
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 08 Okt 2013, 15:34
Kraj: Logatec

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a nofeardh »

Zelo všečen dizajn!! Brez posebnega kompliciranja....super!!Da bo le plastika dolgo vzdržala!! :)
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro challenge in predlogi kakšne barve naj bo karose

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Evo, in za zaključek te teme ( :wink: ), nova podoba mojega malega dirkalnika!

Želel sem torej čim več bele, želel sem posebno obliko vetrobranskega stekla, črno črto ob strani, prehod poudarjen z rdečo, nekaj malega rumene za popestritev. Torej vse skupaj naj bi bilo bolj enostavno, vse te barve pa sem izbral od barv pokroviteljev. Mogoče bom le roza logo zamenjal z enakim črnim, s tem podjetjem sem že govoril in se strinja. Logo LRP spredaj pa je namenoma moder.

Pohvala Sašu, izvedba boljša, kot sem mu lahko razložil moje želje; mogoče kdaj naslednjič o vseh detajlih, ki jih je vključil. Naj slike govorijo zase.

Aja, seveda, po tisoče pregledanih slik, sem osnovno idejo seveda nekje pobral. Me zanima če bo kdo ugotovil kje... :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom