Bonsai tehnike ;)

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

To temo namenjam predstavitvi del na mojih 'Vintage' in 'Re-Release' Tamiya modelih. Večini dirkaško usmerjenih modelarjev se bo to zdelo mogoče brezpredmetno, vsekakor pa zanimivo tistim z nekaj malega smisla za detajle, 'starinsko' tehniko in malce ustvarjalne žilice.

Trenutno imam v delu The Grasshoper 2005. Izdajo modela, ki je prišel na trg leta 1984 in je ponovno izdajo doživel leta 2005 ter se še vedno prodaja.
Na čakanju sta še King Blackfoot (moj prvi avtomobilski model nasploh) in lani nabavljen HotShot II. Slednji se šteje kot pravi 'Vintage' model saj je med prvimi 100 Tamiya izdajami.

Če koga zanima se začetek seznama modelov znamke Tamiya nahaja tukaj: http://www.blackholesun.fr/RC_Tamiya58000_US.php. Seveda pa je celotna stran polna zanimivih informacij.

Pa začnimo z modelom Grasshopper. Mehanski vidik gradnje si lahko ogledate na sledečih povezavah.
Šasija: http://rc.stankoperko.com/index.php/blo ... embly-pt-1
Elektronika: http://rc.stankoperko.com/index.php/blo ... riving-fun
In špekulacije o povečanju moči in barvanju: http://rc.stankoperko.com/index.php/blo ... per-update
Vsekakor vabljeni k ogledu preostalih poglavij na moji strani.

'Stock' model sem vozil z nedokončano karoserijo. Dokler je bil montiran 380 motor iz kita je zgledala fajn, po nadgradnji na standardni Mabuchi 540 pa je model postal presenetljivo hiter. V kombinaciji z ultra poenostavljenim podvozjem in močnejšim motorjem pa je 'fasala' kar nekaj poškodb. Pri tem sem se naučil, da je od sedaj naprej najbolje najprej urediti karoserijo in nato šasijo - sta vsaj v enem trenutku oba sklopa naenkrat 'brezmadežna'.

Sama šasija ima sedaj nekaj sledi od uporabe. Zračnost sprednjih rokic se je potrojila - zahvala gre navodilom, ki priporočajo nanašanje masti na premični stik dveh plastičnih delov ](*,). Spet šola.

Karoserijo pa sem do sedaj zakital in odstranil luknjo za pritrditev voznika, za glavo, na streho. Zlepil in pokital sem tudi čelado in luči. Ker ne bom uporabljal standardnega, doprsnega, telesa voznika, sedaj tuhtam dno kabine, na katerega bom pritrdil telo voznika iz modela Fox/NovaFox.

Da pa ne bo samo texta pa dodajam še nekaj slik.
Maketarski pristop ;) Jap prvi tamijini modeli so dejansko bili 1/12 makete primerne za vgradnjo RV.
Maketarski pristop ;) Jap prvi tamijini modeli so dejansko bili 1/12 makete primerne za vgradnjo RV.
Grasshopper001 [web].jpg (34.65 KiB) Pogledano 9799 krat
Bonsai tehnike - kitanje majhnih delčkov.
Bonsai tehnike - kitanje majhnih delčkov.
Grasshopper002 [web].jpg (49.66 KiB) Pogledano 9799 krat
Na delovni mizi.
Na delovni mizi.
Grasshopper003 [web].jpg (66.56 KiB) Pogledano 9799 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Študija 'cockpita'.
Študija 'cockpita'.
Grasshopper004 [web].jpg (38.04 KiB) Pogledano 9797 krat
Večina delov, ki jih nameravam pobarvati, je pripravljena za primer. Izdelati treba le še dno 'cockpita' iz forex-a, ter v nulo razmastiti in očistiti felne.

Vsakršni konstruktivni komentarji so dobrodošli.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo je vedeti, da se kaj takega dogaja tudi v domaci dezeli. Le tako naprej. =D>
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

:jumpjump: :jumpjump:

LP!
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Malo igračkanja. Notranjost kabine je sedaj narejena iz plastike, do stopnje ko je 'perajt' za primer in barvanje. Potem bo nameščena s pomočjo ježkastega traku, tako da bo omogočen udoben dostop do opreme, hkrati pa se ne bodo videli nobeni pritrdilni elementi (vijaki, šplente :oops:,...).

Forex se da res lepo obdelovati - sploh ko naštudiraš rezanje brušenje skorajda ni potrebno.

No tako nekako izgleda - se mi zdi da bi rabil kake inštrumente na 'armaturki'.
Notranjost z nameščeno karoserijo.
Notranjost z nameščeno karoserijo.
Grasshopper005 [web].jpg (39.13 KiB) Pogledano 9548 krat
Tako zgleda zadeva nameščena v šasijo.
Tako zgleda zadeva nameščena v šasijo.
Grasshopper006 [web].jpg (30.25 KiB) Pogledano 9548 krat
Dejansko imam za 'primer' pripravljenih 90% delov, ki jih nameravam pobarvati v tej rundi. Samo kolesa so 12 kosov :x.
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zadeva dobro izgleda, za tisto piko na i pa bi mogoce res prav prisli kaksni instrumenti na plosci za stevce, v kolikor imas seveda v planu narediti stvar cim bolj scale..

Kje nabavljas material za tole?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Kar nekaj tega forexa sem dobil. Če veš za kakega tiskara ti bo ziher kaj odstopil. Tudi jaz bi ti dal kaki kos ali dva, če boš kdaj na štajerskem koncu, pa da glih nebom v službi. Abs plate pa se da dobiti na kakem računalniškem servisu (ohišja od prenosnikov itd...). Tanek polistiren, za detajle, pa je itak vsepovsod - jogurtovi lončki, banjice od sladoleda...

Vse sorte plate pa ma tudi Sign&Supply v Lj.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Hvala za napisano. Z veseljem pricakujemo nove dodelave.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Vsi deli so v primerju že cel teden, vendar pa nekak ni vremena za končno barvo. Medtem pa se malo igram na sami šasiji. Za porihtat je še zračnost sprednjih rok. Sem pa naredil prototip sprednjega odbijača. Original sicer dobro varuje sprednja kolesa v primeru, pikiranja v robnike in kaka drevesa, vendar je obup pri doskoku, če je model malce nagnjen naprej saj ga dejansko 'zahakla' v podlago, ker preveč štrli naprej. Nova verzija je čisto minimizirana, v obliki obrnjene črke V, in tekoče speljana, pod 'nos' šasije. Varovalne funkcije itak ne bo rabil za način vožnje kot je predviden po finiširanju modela. Končna verzija bo najverjetneje kar iz železne cevi za avtomobilske zavore (brake line pipe) saj naj bi se lepo oblikovala, če je tako bom pa še videl ko nabavim material.

Tako nekako naj bi to izgledalo.
Prototip sprednjega odbijača.
Prototip sprednjega odbijača.
Grasshopper007 [web].jpg (44.97 KiB) Pogledano 9326 krat
Drugače pa bolj delam na modelu manj ga je skupaj ](*,)
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Malo sem se igral z osveževanjem gume. Nekak ne vpija najbolje nobenega preparata. Nove so bile konzervirane z nekakšnim belim praškom in nikdar niso bile podobne novi gumi. Tako da sedaj vseeno kar dobro izgledajo.
Levo sveže, desno presušeno.
Levo sveže, desno presušeno.
Grasshopper008 [web].jpg (36.19 KiB) Pogledano 9170 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Že pred časom sem odrezal štrclje za pritrditev original odbijača in spoliral plastiko, da se sploh ne vidi kje so bili. Danes sem se šel mičkeno kovinarstva. Iz cevi, ki je namenjena za izdelavo vodov za zavorno tekočino, sem izdelal novi miniaturni odbijač. Trenutno je še v grobem stanju, tako da ga je treba še fino obdelati, da se bo barval z vsemi ostalimi deli.

Testna pritrditev, uporabljeni so original vijaki.
Tako paše odbijač.
Tako paše odbijač.
Grasshopper010 (web).JPG (42.12 KiB) Pogledano 8831 krat
Sledi izdelava 'roll cage-a' za Tama.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Malokateri povprečen Tamiya kit ima CVD-je [-(
Za naret tako enostavno, da navodil niti nisem gledal :-({|= Poleg masti sem za 'Grub' uporabil 'Locktite', da slučajno ne bo neprilik.
Woohoo...
TamiyaCVD-WEB.jpg
TamiyaCVD-WEB.jpg (104.94 KiB) Pogledano 8532 krat
Čeprav sem si rekel, da ne novega modela, preden vseh ne dokončam. Ampak da tega ne bi nabavil itak ni izgovora. Če kdo ugotovi :whistle:
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Karoserija je skoraj že dokončana zato sem se spustil v sestavo podvozja.
Vse sorte barvna plastika in nekaj kovine ter vijakov svetlih in temnih pa imamo sprednji del že skoraj gotov. Manjka še elektronika in pokrov, ki poveže 'shock tower' v celoto s samim 'frejmom'.
Šasija ?? Sprednji del ;)
Šasija ?? Sprednji del ;)
MB001 [web].JPG (65.08 KiB) Pogledano 8390 krat
Detajl rokic in zavijalnega sestava. Stvar je narejena res glomazno. Takšni pa so tudi 'lufti' gibljivih delov :whistle:
Končniki...
Končniki...
MB002 [web].JPG (67.23 KiB) Pogledano 8390 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Dalje...
Kdo bi si mislil, da lahko iz delov, ki izgledajo tako igračkasto...
Plastični deli za amortizerje :=
Plastični deli za amortizerje :=
MB003 [web].JPG (57.81 KiB) Pogledano 8388 krat
...dejansko nastanejo prav solidni amortizerji :-({|=
Tamiya CVA Shocks!
Tamiya CVA Shocks!
MB004 [web].JPG (69.72 KiB) Pogledano 8388 krat
Po izkušnjah s tovrstinimi amortizerji na TEM modelu, lahko rečem da ti Tamiya CVA amortizerji, delujejo precej bolje kot marsikateri aluminijasti 'nadomestki', ki se jih najde na internetu.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Po vgradnji amortizerjev je sprednji del postal skorajda brez 'luftov'. Verjetno ima to kako vezo s pozicijo samih amortizerjev, ki po moje nekako 'zašpanajo' celotni sestav. Pred vgradnjo sem moral odvzeti tudi 'preload spacer-je', ki so vidni na prejšnji sliki amortizerjev, saj rokice v spodnji legi ne dopuščajo polne dolžine amortizerjev - to pojasni zakaj so sprednje vzmeti tako kratke da sem pred vgradnjo dodal skoraj za 1 cm distančnikov samo za to, da se vzmet ni prosto premikala. Po občutku pa sprednji amortizerji res lepo blažijo gibanje podvozja, mogoče so le vzmeti nekoliko pretrde. Za realno sliko bo treba počakati do prve vožnje, kar pa verjetno še nebo tako kmalu. Saj je še precej dela na menjalniku, čeprav sem ga že nekajkrat sestavil in razstavil.
Monster Beetle brez 'getribov'.
Monster Beetle brez 'getribov'.
MB005 [web].JPG (67.34 KiB) Pogledano 8325 krat
Glede na to, da je ta model v originalu prišel na trg leta 1986 je res 'svetoven', če bi pri Tamiyi še vedno toliko dali v razvoj kot včasih bi imeli dugi proizvajalci kar nekaj dela, da bi bili konkurenčni. Kar se Basher variante Monster Truckov tiče seveda.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Karoserija se tudi približuje končnemu stanju. Za kontrast z zlatimi platišči in rdečim 'frejmom' sem izbral rjavo barvo namesto original rdeče. Notranjost sem pobarval mat črno.
Me je pa barva precej 'zeznila' za kar pa sem sam kriv saj sem naredil kar precej napak. Prvo kot prvo nisem dobro odstranil ločilnih sredstev od ulivanja, čeprav sem večino karoserije prebrusil zaradi sledov kalupa. Nato nisem uporabil primerja - ki bi že pokazal prvo napako in preprečil naslednjo. Tretja napaka pa je bila, da sem barvo nanesel preveč na debelo saj ni dobro prijemala, odsotnost primerja, tako se sloji nekako niso lepo ujeli in enakomerno posušili. Sem mislil, da bo akrilni emajl, ki je primeren tudi za plastiko malce bolj divje prijel.
Čeprav je barva sprva zgledala lepo bleščeča se po nekaj dneh ni pravilno posušila, ko sem karoserijo maskiral za barvanje obrob stekel in notranjosti pa je s samo barvo reagiral še maskirni trak ](*,) in pustil nekake reliefne sledi na površini.
Vedno imam backup plan, za takšne nesreče pri barvanju - obrabljen izgled. In prav to sem naredil. Levi bok bi naj bil še v precej dobrem original stanju preostali del pa že zrabljen do temeljne barve. Desna vrata bom pobarval v drugačno barvo - kot da so iz drugega avtomobila. Nekaj original in nekaj neoriginal nalepk pa bo že moralo biti dobro. Po nekaj vožnjah bo zadeva pa že itak realno zdelana.
Slika za predstavo :-?
Monster Beetle PREVIEW
Monster Beetle PREVIEW
MB006 [web].JPG (74 KiB) Pogledano 8258 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Že kar nekaj časa je školjka gotova, vendar sem šele danes našel čas za nekaj slikic. Brušenje, nameščanje nalepk, vseh detajlov, barvanje vgreznjenih delov z razredčeno črno barvo... Vse skupaj je terjalo ogromno časa, veliko več kot sem predvideval. Klik za ogled vseh slik v FB albumu.
Monster Beetle - FIGHTER STYLE
Monster Beetle - FIGHTER STYLE
MB007 [web].JPG (58.34 KiB) Pogledano 8124 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

V začetku meseca sem dokončal projekt Monster Beetle. Danes je bilo na voljo nekaj časa zato sem model pofotkal.
MB008 [web].jpg
MB008 [web].jpg (190.08 KiB) Pogledano 7674 krat
MB009 [web].jpg
MB009 [web].jpg (189.08 KiB) Pogledano 7674 krat
MB010 [web].jpg
MB010 [web].jpg (195.15 KiB) Pogledano 7674 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

MB011 [web].jpg
MB011 [web].jpg (160.2 KiB) Pogledano 7674 krat
MB012 [web].jpg
MB012 [web].jpg (160.61 KiB) Pogledano 7674 krat
MB013 [web].jpg
MB013 [web].jpg (183.41 KiB) Pogledano 7674 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

MB014 [web].jpg
MB014 [web].jpg (177.64 KiB) Pogledano 7671 krat
MB015 [web].jpg
MB015 [web].jpg (186.01 KiB) Pogledano 7671 krat
Model sem komaj danes prvič sprobal saj ga nisem hotel umazati pred prvim shootingom. Vožnja je precej zabavna in primerno počasna. Krmiljenje pa je zaradi velikih koles, nepojmljivega bumpsteer-a in 'razluftanega' servo saverja... Jaz temu pravim "približnostno krmiljenje" :praskam:
RC Addict!
Uporabniški avatar
Bormodelar
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 05 Feb 2015, 15:11
Kraj: Kamnik

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Bormodelar »

zelo lep avto,
kakšno hitrost pa doseže.
lp :jumpjump:
1:8 buggy je zakon

lp
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Hvala, kaj vem, od oke max. 15 do 20 km/h. Ampak hitrost ni 'point' modelov v tej temi.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Bormodelar
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 05 Feb 2015, 15:11
Kraj: Kamnik

Re: Bonsai tehnike ;)

Odgovor Napisal/-a Bormodelar »

Vem,
Samo toliko me je zanimalo.
Lp
1:8 buggy je zakon

lp
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

King Blackfoot

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Tamiya KING BLACKFOOT
ITEM# 58192

King Blackfoot je bil moj prvi "avtek na daljinsko". Že ko sem ga nabavil ni bil več kompleten, skozi leta neusmiljene uporabe pa se je, predvsem zaradi nevednosti, stanje modela še poslabšalo. Najprej sem imel notri vgrajen original mehanski regulator, ki je zaradi uporabe 10-celične Ni-Mh baterije šel kar hitro v oblake. Nato ga je zamenjal neuničljivi 30 ampersiki Jeti. Motor je še vedno original Johnson 540, ki pa še za silo dela. Servo je bil vedno neki standardni od Futabe, kar pa je najbolj kritično pa je to, da sem 95% časa uporabljal žičnate povezave med servom in končniki. Tudi če bi imel sliko te izvedbe ne bi nikdar objavil. Je pa model kljub vsemu še vedno vozen.

Že kar nekaj časa sem zbiral dele, ki so obvezno potrebni menjave. Ker pa so vedno redkejši sem se sedaj le moral opogumiti in narediti še zadnje naročilo pri Seidel-u.

Najprej pa nekaj slik modela.
King Blackfoot TAMIYA
King Blackfoot TAMIYA
KBF001-800x600.JPG (107.54 KiB) Pogledano 7234 krat
King Blackfoot TAMIYA
King Blackfoot TAMIYA
KBF002-800x600.JPG (92.78 KiB) Pogledano 7234 krat
King Blackfoot & Monster Beetle TAMIYA
King Blackfoot & Monster Beetle TAMIYA
KBF003-800x600.JPG (112.73 KiB) Pogledano 7234 krat
Pick-up klasika, hardbody v več delih - kar je na sliki je sestavljeno z maskirnim trakom.
Nekak se mi zdi, da že ko stoji na mestu zgleda hiter, vsekakor pa agresivnejši od Beetla.

To be continued...
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

King Blackfoot

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Škatla z rezervnimi deli - starimi in novimi.
Kako primerno:)
Kako primerno:)
KBF004-800x600.jpg (94.3 KiB) Pogledano 7174 krat
Že pred časom nabavljeni artikli: plastična dela s smrečice K - nosilca sprednjih rokic, komplet krogljičnih ležajev, in diff izhodne šalčke - teh ne bom uporabil ker imam še ene iz kompleta hardwera.
Stara zaloga.
Stara zaloga.
KBF005-800x600.jpg (100.49 KiB) Pogledano 7174 krat
Vrečke s hardwerom so postale že extremno redke. Nabavil sem paketa A in C in končnike - le ti bi z veliko dodatnimi deli bili v paketu B, ki pa več ni na voljo.
Nova roba.
Nova roba.
KBF006-800x600.jpg (105.83 KiB) Pogledano 7174 krat
RC Addict!
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom