Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Pri Tamiyi so letos izdali tretjo generacijo 'Entry Level' 2WD buggy šasije (ob priliki bom napisal tudi nekaj malega o prvih dveh verzijah).

Ker sem hotel nekaj za vsakdanje razbijanje sem se odločil za ta model saj je za pičlih 70 € dejansko dobra kupčija, če vzamemo v račun, da ima zraven regulator TBLE-02S, ki je zmožen gnati krtačne in brezkrtačne (senzorske) motorje (10,5T limit) in Torque Tuned 540 motor. Nekaj € za komplet krogličnih ležajev (ki bi pa res lahko bili že v škatli) in zabava se lahko začne.

Zadeva v alternativni 'Frog Racing Team' barvni shemi.
P5270038.jpg
P5270038.jpg (59.16 KiB) Pogledano 8881 krat
P5270041.jpg
P5270041.jpg (57.13 KiB) Pogledano 8881 krat
P5270044.jpg
P5270044.jpg (53.61 KiB) Pogledano 8881 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

P5270045.jpg
P5270045.jpg (49.99 KiB) Pogledano 8879 krat
P5270046.jpg
P5270046.jpg (57.27 KiB) Pogledano 8879 krat
Seveda je zadeva v kitu, tako da je treba najprej malce 'pošraufat', kar bom dokumentiral v kratkem. Še prej pa ena slika končane šasije brez Lexan delov.
P5270033.jpg
P5270033.jpg (47.74 KiB) Pogledano 8879 krat
LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ja glede na to, da dobis prakticno vse zraven je cena solidna. Prva stvar, ki me pri Tamiyi moti so ze omenjeni lezaji. Zaboga pa saj smo v 2014, njihovi novi modeli pa se vedno prihajajo ven z medeninastimi pusami in to kljub temu, da so zmozni prenesti krezkrtacne motorje. Druga stvar, ki me moti pri teh modelih pa so: "friction damper" Kot pri 1:18 modelih.. #-o

Nekaj vec info o modelu:
http://www.tamiyausa.com/items/radio-co ... uggy-58587

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=cng_VlCZxrI

Zal ima model bolj malo nastavitev tako, da kaj vec kot za okrog hise res ni. Vendar temu je model tudi namenjen, za bolj zahtevne voznike se seveda dobijo boljsi (drazji) modeli..

Sicer pa cestitke ob pridobitvi in srecno voznjo.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Hvala.

Ja za ta model sem se odločil, da ga nebom nič nadgrajeval, čeprav se dobi marsikaj, da ga potisneš en nivo višje. Probal bom edino Speed Passion 13,5T, ki sem ga prav tako dobil rabljenega po zanimivi ceni.

Drugače pa sem ga vzel tukaj: http://www.modellbau-seidel.de/index.ph ... best=58587. Tukaj se tudi vidi točne specifikacije in se najde seznam 'hop-up'-ov. Vendar bi po moje bi še najboljša nadgradnja bile ene dobre gume s penicami.
Dejansko ima tudi oljne amortizerje zraven, drugače kot to piše na ameriški uradni strani. Fora je v tem, da prve pošiljke vsebujejo bonus dele, ki jih potem naj nebi bilo več.

Zaenkrat nudi tako meni kot bratu obilo zabave. Med vožnjo je precej stabilen, edino kar malo moti je, da se radij zavijanja pod dodanim 'gasom' kar precej poveča. Tu bom probal kaj doseč s 'preload' ploščicami. Mogoče celo dodat kak gram uteži pri nosu, saj vozim z 2200 lipoti, ki so precej lažji od standardnega 'Racing Pack'-a tako da mam pri teži nekaj maneverskega prostora.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kar se tice tega, da se z dodanim plinom poveca radij zavijanja je povsem normalno. Pri 2WD modelih pa je to se toliko bolj opazno. Prednji del obteziti, pa bo hitro bolje.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Malo bom predstavil kako je model 'šel skupaj'. Mogoče zanimivo za mlajše modelarje, ki bi radi naredili model s kita in pa seveda, da se malo vidi kako so narjene dandanes bolj na izi šasije.

Najprej obvezna slika škatle. Zakaj ni zavita v celofan?
DT-03 - Komplet.
DT-03 - Komplet.
DSCN0932.jpg (125.66 KiB) Pogledano 8703 krat
Zato, ker Nemec preveri če je vse na svojem mestu.
DT-03 - Preverjena vsebina.
DT-03 - Preverjena vsebina.
DSCN0940.jpg (57.95 KiB) Pogledano 8703 krat
Unboxing.
DT-03 - Vsebina kompleta.
DT-03 - Vsebina kompleta.
DSCN0942.jpg (78.98 KiB) Pogledano 8703 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Že omenjeni 'bombončki', ki naj bi bili vključeni pri prvih serijah.
DT-03 - Hopup-i.
DT-03 - Hopup-i.
DSCN0936.jpg (81.45 KiB) Pogledano 8700 krat
In pa seveda obvezen komplet krogljičnih ležajev.
DT-03 - Ležaji.
DT-03 - Ležaji.
BB.jpg (78.12 KiB) Pogledano 8700 krat
LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Mislim, da gre pri tem za direktivo Tamiye, naj posamezna trgovina preveri ali je vse v paketu ali ne. Kar seveda ni nic slabega.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a blu »

Super, me prov zanima kako se model obnese v primerjavi s podobnim cenovnim razredom HK kitajcev, na posnetkih ne zgleda nič posebnega mi je pa všeč tale klasik stil.
http://www.erepublik.com/en/referrer/mojlek
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a:Mogoče zanimivo za mlajše modelarje, ki bi radi naredili model s kita
Ni samo za ta mlajše ;-)

Se še spomnim, kako sem cedil sline leta nazaj ob slikah iz kataloga in se čudil oznaki 35 kmh! na škatli :lol:

Pa zadnji pogon - vedno je imel nekaj tistega sladko posebnega 8)

Se že veselim zanimivega večernega branja!

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

blu napisal/-a:Me prov zanima kako se model obnese v primerjavi s podobnim cenovnim razredom HK kitajcev..
Kar se tice zmogljivosti in same lege so verjetno tam-tam. Kar se tice kvalitete izdelave, trpeznosti, podpore in vsega ostalega pa so Japonci se vedno nekaj svetlobnih let pred sosedi.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Zmogljivosti za ta denar glih ni za pričakovati, čeprav ta krtačnik s pomočjo lipotov prav fino trga. Za rezervne dele in nadgradnje so Japonci poskrbeli že ob 'releasu', poleg tega pa obstaja kar velik aftermarket trg in še večja baza privržencev te znamke, sicer bolj v tujini :-({|=. Vseeno pa se dobi prav vsak košček tudi za 30 let stare modele. Trpežen pa bi model moral biti, saj je že njegov predhodnik potrjeno 'bulletproof' in 'trotlziher'.

Za 'bashig' pa je zadnji pogon svetoven, ni boljšega kot 'povprek' pribremzati v ovinek in nato ostro zaključiti s polnim gasom ](*,).

No pa gremo malce naprej. Seveda zlato pravilo - najprej preštudiraj navodila.
DT-03 - Navodila.
DT-03 - Navodila.
DSCN0944.jpg (129.78 KiB) Pogledano 8580 krat
To pri Tamiji ni težko saj je priročnik, sicer črno-bel, narejen res privlačno. Vsi pomembni strojni elementi so pri vsakem koraku narisani v naravni velikosti. Ostali deli so označeni po številkah z dreveščkov.

In že sta osvobojeni obe polovici šasije ter s tremi samoreznimi vijaki združeni v trdno celoto. Plastika je trda in hkrati upogljiva do določene mere. Oblika naj bi nekoliko spominjala na 'oldi' platformo (imenovano tudi space frame, orv,..) kot jo je imel znameniti model The Frog in nato cela vrsta različnih modelov, nazadnje tudi King Blackfoot, ki pridno čaka na svoj trenutek v škatli (moj prvi model avtomobila). Zato je ta model za Japonski trg poimenovan tudi The Mighty Frog. Na sliki je vidno do sedaj uporabljeno orodje.
DT-03 - Platforma.
DT-03 - Platforma.
DSCN0945.jpg (121.3 KiB) Pogledano 8580 krat
Tako pa izgleda sestav sprednjih spodnjih rok. Zadeva bi glede na to, da je združena z jekleno palico same roke pa so iz precej elastične plastike, morala prenesti marsikaj.
DT-03 - Sprednje roke.
DT-03 - Sprednje roke.
DSCN0946.jpg (111.57 KiB) Pogledano 8580 krat
Takoj je razvidno, da je v kitu uporabljeno precej različnih materialov (na dreveščkih so oznake npr. PC, PA, PP...), ki so strateško uporabljeni glede na obremenitve, ki naj bo jih deli prenašali.
Opazi pa se seveda tudi to, da je vse spojeno z vijaki, ki imajo glave za križni izvijač. To me 'glih' ne veseli, ampak s pravim orodjem se da lepo delati, poleg tega pa je s tem zagotovljen primeren pritisk. Torej če pritiskamo premalo orodje preskoči, ko ne preskoči več pa smo uporabili zadosti sile, da vijak zagrabi in se v material pomika s potrebnim 'korakom' tako da ne 'vrta' na mestu in s tem ne uniči luknje.
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Za tak denar tudi kitajski nizkocenovni modeli ne ponujajo bistveno vecjih zmogljivosti, ce sploh. :wink:
Da ne govorimo o dobavljivosti delov za razne kitajce..

Omenil si, da ti niso pogodu krizni vijaki. To zadnje case zveni kot, da je to nekaj slabega tudi po ostalih forumih. Ko pride nov model z "philips" vijaki je prvi komentar "Joj, philips vijaki." Zakaj?
Vecina modelov dandanes uporablja hex oz. imbus vijake. Pri vecjih modelih se to seveda obnese (imbus 2.5mm in naprej), pri 2mm imbusih in manj, pa se robovi hexa hitro zaokrozijo, vanje pride zemlja itd. Ob ne ravno profesionalnem orodju pa sledi neizogibno - hex se unici in sledi vrtanje vijaka (nekatere se sicer resi z uporabo torx izvijaca primerne velikosti a vijak je za v kanto). Temu so najbolj izpostavljeni vijaki na spodnjem delu sasije z vgreznjeno glavo. #-o
S kriznimi vijaki teh tezav ni, potrebujes le primerno velik in top izvijac pa lahko zategujes in odtegujes kolikor te je volja. Ce ti slucajno uspe nekako uniciti krizni del, se vedno lahko odvijes vijak z navadnim izvijacem brez vrtanja.

Edino kar mi je pri teh Tamiyinih vijakih rahlo motece je korak. Kot bi vijacil v les in ne v plastiko. :roll:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Tamiyini vijaki niso Philips ampak Japanese Industry Standard (JIS) . Sicer so zelo podobni Philips niso pa isti. Ko sem enkrat vzel Tamiya TRF izvijač ni bilo več problemov.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sledi pritrditev sprednjih rok na šasijo. Le te imajo pred montažo amortizerjev nenormalno veliko hoda, kakih 6 cm. Mogoče potencial za preobrazbo v kakšen 'Sandrail' ](*,). Tudi sama šasija ima na strani nekakšne 'izrastke', ki bi lahko služili za montažo marsikakšne školjke - 'rollcage-a' ali česa podobnega. Glede na to da je DT-02 nosil veliko število različnih karoserij, je tudi tu možno špekulirati na kaj podobnega. Vsekakor pa priročna platforma za 'custom' predelave.
DT-03 - Sprednji del.
DT-03 - Sprednji del.
DSCN0947.jpg (102.72 KiB) Pogledano 8487 krat
Izdelava krmilnih ročic. Po vgradnji sem jih moral odviti za 2 obrata, ker je 50 mm dalo preveč 'toe out-a'. Verjetno bom odvil še za en obrat, da bo 'ackerman' pri polnem zavoju nekoliko manjši.
DT-03 - Krmilne ročice.
DT-03 - Krmilne ročice.
DSCN0948.jpg (97.96 KiB) Pogledano 8487 krat
No tukaj se vidi kako izgledajo deli za sestavljanje. Ta drevešček je nekoliko poseben, ker so v plastiko vliti kovinski deli. Material je PA 66. V živo so to kar masivni deli, zato me ni strah, da bi prehitro podlegli obremenitvam.
DT-03 - Drevešček.
DT-03 - Drevešček.
P5110006.jpg (94.03 KiB) Pogledano 8487 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

En dan brez fotoaparata, zato nimam slik sestave menjalnika z zadnjimi rokicami, in model je skoraj gotov.
DT-03 - Zgoraj.
DT-03 - Zgoraj.
P5110014.jpg (90.87 KiB) Pogledano 8485 krat
DT-03 - Spodaj.
DT-03 - Spodaj.
P5110015.jpg (80.41 KiB) Pogledano 8485 krat
Z mobitelom sem slikal sestavo diferenciala zato je slika nekoliko slabša. Nalil sem olje za diferenciale viskoznosti 100.000 nekje do četrtine. Tako sem dodal ravno toliko upora, da se nikdar v prazo ne zavrti samo eno kolo. Sam diferencial sicer ni povsem zatesnjen vendar je olje zadosti gosto, da ostane lepo v notranjosti.
DT-03 - Diferencial.
DT-03 - Diferencial.
DIFF.jpg (139.31 KiB) Pogledano 8485 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sledi montaža amortizerjev. Tukaj so vsi deli, veliko od njih ne pride v poštev npr. spodnji zaključki različnih dolžin, bati - le ti so v tem primeru celota za batnico...
DT-03 - Sestavni deli amortizerjev.
DT-03 - Sestavni deli amortizerjev.
P5110017.jpg (111.98 KiB) Pogledano 8482 krat
In že končane enote. Delujejo lepo nežno 'svilnato', sem kar navdušen če so že bonus. V zadnje sem dal olje iz kompleta, ki naj bi bilo okrog 40 WT, v sprednje pa sem natočil 25 WT, ker so tudi vzmeti spredaj dosti mehkejše in nasploh v sprednjem delu ni neke teže.
DT-03 -  Amortizerji.
DT-03 - Amortizerji.
P5110018.jpg (109.87 KiB) Pogledano 8482 krat
Tukaj je še regulator hitrosti pred menjavo konektorja.
DT-03 - ESC.
DT-03 - ESC.
P5120022.jpg (88.83 KiB) Pogledano 8482 krat
Prej sem pozabil omeniti da sem pred vgradnjo motor tudi utekel. To naredim tako, da ga priklopim na regulator in potopim v posodo z vodo. Nato enostavno s pomočjo komande dodam malo 'gasa', obrate ves čas spreminjam vendar prvo rundo ne do konca. Ko voda postane precej temna preverim ali krtačke lepo nalegajo na rotor - brez vidnih špranj. Nato zamenjam vodo in motor še nekajkrat na kratko poženem do polnih obratov. Na koncu motor sperem s čistilom za motorje v pršilki, osušim in namažem ležaje.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a atf300 »

ne pozabit, da tale regler nima lipo cutoffa ! imaga ga samo za life ,ki je 2.5voltov na celico
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Zanimiv avto ni kaj, sem že večkrat gledal tele tamiye me kar malo spominjajo na otroška leta, nevem ampak nekako mi delujejo plastični ceneni pa čeprav temu ni tako, v mislih imam modele višjega cenovnega razreda.

Naj ti fajn služi in čimveč uživancije z njim.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a:..v mislih imam modele višjega cenovnega razreda.
Visji cenovni razred je vecinoma kombinacija aluminija in karbona, tudi pri Tamiyi. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Hvala za opzorilo glede regulatorja. Vem, da nima li-po zaščite, vendar me to ne moti, ker lahko rečem, da precej dobro pazim na baterije in jih ponavadi praznim na nekje 3,5 - 3,7 V na celico.

Kar se pa cenenosti tiče pa imaš začetniške modele, ki za svoj denar so kar pač so. Po drugi strani pa TRF verzije, ki sodijo v sam vrh kakovosti in se uspešno kosajo s svetovnimi dirkaško usmerjenimi firmami. Najdeš pa tudi vse vmesne variante in naravnost 'smešne' modele, ki so prodajni hiti na Japonskem. Tako, da za vsakega nekaj.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Pa da zaključim to sestavljanje. Česar ni ostalo več prav veliko. Na do sedaj pripravljeno šasijo je bilo potrebno namestiti le še nosilce amortizerjev in same amortizerje. Namontirati gume. Nato pa inštalirati še vso elektroniko.
DT-03 - Šasija.
DT-03 - Šasija.
P5130025.jpg (100.11 KiB) Pogledano 8340 krat
Zadnji korak pa je priprava karoserije. Le ta ima že narejene luknje za pritrditev na šasijo zato jo je potrebno le obrezati, temeljito sprati in pobarvati.
DT-03 - Karoserija.
DT-03 - Karoserija.
P5180028.jpg (55.02 KiB) Pogledano 8340 krat
Izbral sem Tamiyina spreja in sicer PS-1 Bela in PS-33 Češnjevo rdeča - namesto roza, ki se mi zdi preveč sprana. Na koncu sem nalepil še nalepke za alternativno verzijo. Vendar ne vseh saj imam rad bolj 'minimalištični' stil.

360°POGLED

Ko najdem primeren teren pa sledi še kak posnetek vožnje. Čez čas, ko bo model dal nekaj skozi, pa še mogoče kakšni plusi in minusi.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Motor čaka že nekaj časa, je pa prišel še jekleni 'pinion', original alu ni priporočljiv za večje moči saj se hitro spremeni v žago, ki potem uniči 'spur'. Narediti moram še podaljške saj so tisti na reglerju prekratki. Pred testom pa se bom potrudil odpraviti tudi zračnost iz servo saver-ja.

Me pa zanima, če ima kdo kakšen predlog kako zaščititi motor. Se mi zdi precej odprt in bi rad vozil tudi po mivki. Enkrat sem videl nekakšne 'nogavičke' ki se namestijo čez motor.

Evo slika zabave.
Brushless party!
Brushless party!
P9151134.JPG (41.3 KiB) Pogledano 8239 krat
LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Glede na to, da je stvar precej pokrita oz. skrita v samo sasijo mislim, da ni velikih bojazni, da bi prevec nesnage vdrlo v motor.

"Prefilter" prodaja OuterWears in izgleda nekako takole:
Slika

Vec na njihovi strani:
http://www.outerwears.com/products.asp?cat=12683

Ce je tvoj namen voziti le v suhem, potem je stvar sila preprosta. Kaksne majhne najlonke ali pajkice razrezes in imas dovolj filtrov za vso modelno paleto. Ce zelis voziti tudi po mokrem, potem ta resitev ne bo ravno pomagala..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya DT-03 Neo Fighter Buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Hvala.

Med 'gearbox-om' pa motorjem je ravno zadosti prostora, da pride kaj noter, tam do 2 mm kamenčki naprimer, in da potem nimajo lahke poti ven. Nekak ne vozim avtkov po mokrem, tako da bom probal z najlonkami.
RC Addict!
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom