Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo od kolega dobil Monster truck 1/10 v obupnem stanju brez motorja , reglerja , komanda polnilec in baterija so še bili , karoserija rumene barve poškodovana spredaj in zadaj
Prvo nabavil novo karoserijo .
Original karoserija pomaknjena za 15mm bolj nazaj , zaradi sprednje zaščitne plastike, ker če se zaletiš zaradi tega poči karoserija, uredil sem si jo po svoje
in avto trenutno izgleda tako

Slika

sem dobil original regler in krtačni motor ampak je nekaj narobe z motorjem in reglerjem , nekaj časa gre potem pa motor ne uboga več , komanda stestirana moja ,
od kolega ampak isto , krtačni motor preizkušen ampak dela isto na 2 avtih,

In padla je odločitev da se naroči nov ESC in motor 15,5T
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... 5_5T_.html
naročena tudi kartica za programiranje ESC-ja

že naročeno od kolega bom pa vzel tudi novo komando in sprejemnik
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ttery.html

Zaenkrat ga bodo poganjale 12nimh 3000Mah baterije , ter Lipo 3s 2700Mah, sem pa našel ful poceni 2x lipo 3s 5000Mah od traxxas,
Zdaj prvo počakat da mi dostavijo motor in regler potem pa naprej ,

Bom pa objavil slike predelav
Predelalo se bo v Pro varijanto HBX MISSILE tu so razlike samo v motorjih krtačni /brezkrtačni
Bom pa zamenjal še vse ležaje na kolesih , glede menjalnika oz diferenciala piše da so zaprti tip torej ne rabim dolivat lai kontrolirat olja

http://www.rcsvet.si/rc-avtomobili/88-r ... isile.html
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Napisal si da je model v obupnem stanju, kaj naj bi to pomenilo?
To, da je diferencial zaprtega tipa pomeni le, da nimas izpostavljenih zobnikov direktno vsej nesnagi po kateri vozis, sploh ni nujno, da imas v njem olje. Lahko je le nekaj malega masti..
Enkrat na sezono ne bo nic skodilo, ce model podres in preveris kaj bi bilo za zamenjati.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Pomen da je v obupnem stanju da je polomljena karoserija ,polomljene so bile zadnje roke , polomljeni nosilci karoserije, napake odpravljene sem dobil dele od kolega ki je imel prej isti avto, bil je brez motorja in reglerja ,

Bom pa preveril vse in porihtal roba že naročena
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo diferenciali očiščeni in ponovno namazani z brezkislinsko mastjo za diferenciale, dobim pa od kolega ful delov ko opušča hobi
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Avto danes malo stestiran , na še star motor po eni izpraznjeni bateriji 3s 2700Mah se je iz motorja pokadilo in krtačni motor je šel v maloro.
Dokončno drugače pa je šel cca 40kmh na uro max, sem pa pri pregledu motorja ugotovil da je bil motor že previt in slabo narejen nazaj ,
pa tiste puše ki so na koncih motorja so bile obrabljene tako da se je rotor čohal po magnetu in je pregrelo vse skupaj .
Tako da zdaj pa čakamo dele iz hobby kinga, drugače se je avto obnašal lepo in tudi komanda je začuda ko sem jo razdrl malo pošprical z kontakt sprejem ,
potenciometer za gas je delovala odlično in nese zelo daleč , tako da nove še nisem razpakiral.Je pa avto zelo težko vozit po makadamu vsaj dokler se ga ne navadim
malo , upam da moja pošta čimprej prispe in namontiram brezkrtačni motor,
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

perssak napisal/-a:upam da moja pošta čimprej prispe in namontiram brezkrtačni motor,
Upam da se ti ne mudi preveč, ker boš čakal minimalno 1 mesec če si naročil v int skladišču.
Govorim iz izkušenj grrrr :grrrrrrrrrrr: :ratata:
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Naročil robo že 27.1.2014 ampak so kitajcki zaradi njihovega novega leta vso robo poslali med 16.2 in 21.2 tk da bom zdaj res komaj čakal da pride vsa roba , ko sem videl kk avto gre in kk se obnaša s tem da je motor dela na približno 50 %
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Dokler pride roba iz kitajske se bo pa pri kolegu na firmi izdelal spodnji gonilni zobnik ker tega plastičnega je že skoraj čisto obrabilo, zamenjali ležaji na kolesih ko pridejo , nekaj majhnih paketkov je že prišlo kar ni bilo kupljeno na HOBBY KING je že pri meni, sm motor in regler še čakam in nekaj drobnarij tega kar je najceneje na Hobby kingu
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo danes dobil sporočilo od carinske pošte da 2 paketa sta že prišla in sem moral poslati podatke

Nekje do petka pa že upam da bodo pri meni
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo vsi paketi iz hobbykinga so pri meni razen motorja in reglerja ker nekaj komplicirajo na carini , sem moral 2 poslat vse podatke , pa neki komplicirajo da ni nikjer ce oznake, pa sem jim malo zabluzil danes in bomo videli kaj bodo rešili , jutri naj bi ga odposlali , bomo videli kaj so nacoprali
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Saj CE oznaka ni potrebna če gre za uvoz z strani fizične osebe če je pravna je pa potreben..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Vem a je zraven še en paket ko sem za kolega neko elektroniko iz honkkonga naročeval pa sta slučajno bila paketa zlepljena skupaj in zdaj me j*** in hočejo ce certifikat , pa ta Fidji post je do pm so 2 azlična paketa na moje ime kr zlepili skupaj in zdaj imam probleme, sem danes dobil eno potrdilo in sem ga poslal bom jutri videl kaj rešijo


28,2,2014

Vesela novica iz carine so mi sporočili da je paket odpremljen , zdaj pa upam da bo jutri pri meni
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

In evo , danes prišel motor in regler in začuda mi ni bilo treb anič plačat na vrednost 77 dolarjev samo 2.3 € , hvalabogu.
Zvečer odšel do kolega da sva prilotala kontakte (hvala Kurnt29 za pomoč ) nato sem kolikor je bilo časa še vse zmontiral , preizkusil bom jutri ko dobim še zobnik, ker ta ko sem ga vzel zraven za 5mm gred ima prevelik korak ,Bom pa ta novi zobnik ki je v izdelavi prilagodil ozobljenje temu novemu ki sem ga dobil.

Včeraj sem cel avto razstavil , očistil in namazal diferenciale, očistil in zamenjal olje v amortizerjih , danes pa zmontiral regler in motor

Slika
Slika
Slika
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo avto sestavljen komplet zobnik original danes prispel iz nemčije , tistega ki mi pa delajo pri kolegu v službi bo pa za rezervo.
Avto malo stestiral ampak se obnaša tako divjo da g askoraj ne moreš obdržat v rokah, bomo v soboto če bo lepo vreme ga malo stestirali
da vidim kaj zmore, sem ga poizkusil na full gas pa se gume zatadi pospeška zožijo za več ko polovico ,kr čutim da bo super sobota sm baterije napolnit pa gremo.
Sem pa še maliki ki je stara 4 ,5 leta moral zrihtati enega malega džipa , in je čisto navdušena nad njim

Zdaj pa v akcijo , ko bo malo manj gužve v službi bom naredil še roke iz aluminija, naročen aluminijast servo saver in še par sklopov naročenih iz aluminija, imam
pa v planu kupit še en avto 1/8 off road na bencinski motor , ki leži enemu sosedu v kleti , če ga da za tako ceno kot je rekel bo 100% moj, čez zimo pa obnova komplet
ker čez poletje je na 1 mestu kolo ,potem pa vse ostalo

Kurnt29 najlepša hvala za vse nasvete
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo, da ti je pogon vsec.
Ni kaj..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

kurnt29 napisal/-a:Lepo, da ti je pogon vsec.
Ni kaj..
danes naredil malo testa za jutri pa napolnit vse 4 baterije in gremo gasa, pogon mi je zelo zelo všeč nor se obnaša avto , sm na parkirišču pred blokom ne moreš na ful,
grem jutri na nogometno igrišče v park ga preizkusit da vidim kaj zmore
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Avto gre preveč , ga kr vzdiguje na zadnja kolesa pri polnem gasu, sem pa še bolj zvil zadnjo akso in danes ubil servo z plastičnimi zobniki,
za prvo silo popravil. Je pa avto brutalen za vozit in bom po vsej verjetnosti zamenjal motor 3300 kv za okoli 2000kv če ima kdo tak motor
je celo mogoča menjava moj motor ima zvožene cca 1 uro. Ker če ne bo raztrgalo cev avto, edino motor ostane če dobim še enga 1/8 off road za tistega bo pa glih prav.
Če je kdo delal kakšno rešitev kaj namontirat zadaj da avta nebi prevnilo ob pospeševanju pa prosim za ideje , nekaj imam ampak bom videl če ima kdo še kako boljšo rešitev.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zato imajo modelarske komande proporcionalno krmiljenje - kolikor pritisnes, toliko gre. Bo treba speljevati pocasneje in postopoma dodajati gas.

Z motorjem z nizjim kV bos dobil se hujse pospeske in nizjo koncno hitrost, kar ne resi problema, ki ga imas ti.
Pri ESC-ju znizati "punch" na najnizjo vrednost, ce se ne bo dovolj zmontirati "whellie bar."
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Bom preizkusil kaj se bo dalo naredit , bom preizkusil spremeniti moč , je pa whellie bar v delu ker drugače tk nebo šlo , whellie bo končan do četrtka tk da čez vikend spet test
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo slika mmoje torbe , kjer se nahaja vse kar potrebujem

Slika


Danes prišle po pošti še nova platišča in gume , dobil iz kitajske ful poceni 12,99$ za komplet , s tem da bo avto širši za 12 mm na vsako stran torej 24 mm skupaj
jih pa moram jutri še enkrat pobarvat , potem lak čez in zmontirat in zalepit gor gume in bo

Slika

Ter zmontiran Whellie bar , narejen v službi ko je bilo malo časa in danes zmontiran , priprave za vikend :)

Slika
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Waw.
A wheelie bar si pa kar sam naredil :D =D>

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Ja sem ga kr sam naredil , preizkus je bil včeraj je zelo učinkovit, samo je odpovedala sprednja aksa, zdaj pa čakam nove dele
Zadnjič spremenil perssak, dne 20 Mar 2014, 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

o tehtnem premisleku ali bi menjal za bencinca ali ne sem ugotovil , da nebom menjal za bencinca, bo zaenkrat ostal tale pri hiši zaradi preveč rezervnih delov, se bo pa v priliki nabavil še kakšen bencinc za bolj divji teren , in vreme .
Imam pa eno ful dobro idejo kako ga še malo predelati upam da bo ta teden kaj časa popoldan skočim do kolega in narediva nekaj ful dobrega , sem videl pri enem drugem uporabniku in mi je zelo všečno ,
tk da ena nova ideja je , se že nabira material slike sledijo
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo danes prispeli vsi deli
Vse 4 akse in sprednji polosovini ter nekaj drobnarij tk da jutri če bo čas ga sestavim nazaj skupaj
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Moj Monster truck HBX MISSILE 1/10

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo danes res raztavil čisto celega ker je en diferencial imel malo sumljiv zvok, v zadnji diferencial je prineslo malo umazanije v ležaj ki je vležajen diferencial ,je imel zračnost ter malo škrtal .
Razdrl sem oba diferenciala opral zamenjal vse 4 ležaje v diffu spredaj in zadaj namazal ter ponovno sestavil, tk da zdaj čakam 2 pošiljko ležajev da jih bo še za kolesa dovolj.
Sem se odločil da naredim avto skupaj z novimi ležaji sem pa odpravil nekaj pomankljivosti , nekaj jih je pa še na vrsti. Sem pa naredil zaščito karoserije v službi, ter namontiral nova
platišča z gumami.
Slika
Slika
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom