Elektro Challenge 2014

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

PRAVILNIK 2014

Pozdravljeni.

V soboto 8.2.2014 ob 19.00 uri bo v Klubu 300 (Ljubljana, Regentova cesta 35) potekal sestanek za Elektro Challenge 2014. Na sestanek ste vabljeni tekmovalci, organizatorji in vsi ostali, ki bi lahko pomagali izboljšati prvenstvo.

Na sestanku bomo dorekli pravila in koledar dirk.

Prav tako iščemo sponzorje, ki bi bili pripravljeni sofinancirati prvenstvo. Vsa zainteresirana podjetja se lahko obrnete na naš mail [email protected] da se dogovorimo, oziroma pridete na sestanek 8.2.2014

Lep pozdrav.
Zadnjič spremenil DJ Urko, dne 20 Mar 2014, 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Znan je koledar dirk za sezono 2014

AŠ Ježica - NEDELJA - 6.4.2014 (dirka bo potekala na asfaltu)
Blatni dol - SOBOTA - 17.5.2014
Lavrica - SOBOTA - 14.6.2014
Graba (okolica Ptuja) - SOBOTA - 5.7.2014
Dromios - SOBOTA - 13.9.2014
Blatni dol - SOBOTA - 27.9.2014

REZERVNI TERMIN - SOBOTA - 11.10.2014

Za skupni seštevek štejejo vse dirke. Pravilnik bo podoben lanskemu. Napredovanja in razvrstitev pa bo enaka kot na dirkah za DP in bomo počakali, da bo sprejet s strani ZAMS-a in bomo takrat tudi objavili pravilnik za EC. Se vidimo na dirkah.

LP,
Uroš
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kaj se je zgodilo z tekmo v Zelenem dolu? :o

Se da dobiti kaksno informacijo vec o lokaciji proge v/na Grabi?
So sicer kaksne omejitve razen ze obstojecih (max 4S, max 1:8) ali bomo morali pocakati na pravilnik?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Žal Zeleni Dol ni pokazal zanimanja, da bi organiziral dirko. Ker nihče ni prišel na sestanek, prav tako niso poslali datuma, kdaj bi organizirali dirko, jih nismo uvrstili na koledar.

Glede modelov ostane vse enako kot lansko leto. V pravilniku bodo spremenjena napredovanja v finalne vožnje in potek kvalifikacij (enako bo kot pri DP) ter še nekaj malenkosti.

Za progo Graba bo sporočena GPS lokacija, ko jo dobim.


LP,
Uroš
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Danes je bila postavljena spletna stran za EC. Stran je trenutno v dopolnjevanju s podatki, zato ne biti jezni, če česar ne najdete.

http://rc-ec.si/

LP, Uroš
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Prav z navdušenjem sem sprejel dejstvo, da bo ena dirka letos na asfaltu. Idealno tudi to, da bo prva, ko imam oba modela še tako lepo čista... :wink:

Lani sem se z offroad modelom udeležil zadnje onroad dirke in bil z doživetim zelo zadovoljen. Gre za popolnoma drug koncept, a bistvo je enako, kdor je prvi čez črto - zmaga. :D

Zanima pa me, s tem sem imel na omenjeni dirki največ težav, s katerimi gumami boste vozili? Na dirki sem imel ene stare rally gume in dvoje različno obrabljenih offroad. Rally gume niso držale čisto nič (!), verjetno so bile prestare, ali je bila premrzla podlaga, ali pa oboje. Ene do konca obrabljene offroad so bile dobre le za ravnine #-o, najbolje pa so se izkazale tretje, tiste, ki niso bile obrabljene do konca. Žal pa so se le-te zelo hitro obrabljale, ene cele dirke ne bi zdržale. Torej, imeli bomo priložnost porabiti nekaj starih gum, ki jih vsi nedvomno imamo?
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

To bi bilo tudi moje vprasanje.. kaksne gume bomo morali imeti na cestni tekmi. Do dovoljena uporaba on-road gum ali bodo morale biti off-road? Sicer sem mislil pocakati do predstavitve pravilnika, pa me je Miha zdrazil.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Glede gum poteka anketa na https://www.facebook.com/groups/1450285 ... ?qa_ref=qd

Anketa bo odprta do 10.3.2014 - anketo pa sem postavil zato, da se tekmovalci sami odločite in pripomorete pri pripravi pravilnika :D
Andraž71
Razpravljalec
Prispevkov: 59
Pridružen: 04 Jan 2012, 15:41

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a Andraž71 »

Ma mislm da se preveč komplicira glede gum, naj vsak uporablja kar mu pač paše. Sam osebno bom ponucal stare off road gume oziroma off road gume ki jih ne bom uporabljal na off road tekmah. Važno je da se bo vozilo z off road modeli in ne s kakimi cestnimi specialkami, mislim da bi morali tukaj dati večji poudarek.
Sicer pa v začetku aprila verjetno še ne bo prav fejst toplo,tako da mislim da bodo tudi off road gume čist OK.
XRAY XB9E, VIPER SOLUTIONS, SANWA, PROCIRCUIT, TOP RC, THUNDER POWER
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

No ja, ce imas kaksne medium gume se gre, ce imas vse supersoft pa bo slo po njih na asfaltu kot da so iz masla.
@DJ Urko: Pa za tiste, ki niso "fejst-bukovi"? Mogoce bi to stvar lahko prestavili na EC stran in polepili linke na FB, forume itd.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Danes je bilo dodanih nekaj fotografij v Galerijo na spletni strani. Fotografije so iz lanske sezone. Če ima kdo kaj fotografij mi jih naj pošlje na [email protected] da jih dodam na spletno stran. Predvsem bi želel dodati fotografije iz dirke v Zelenem dolu katerih žal nisem nikjer našel.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ravno toliko, da ne moremo reci, da jih ni:
- prispevek Marc.us-a -
viewtopic.php?f=78&t=81405&start=25
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Anketa glede gum, ki se bodo lahko uporabljale na prvi dirki za EC (AŠ Ježica -asfalt) je zaključena. Uporabljale se bodo lahko on road in off road gume (po želji).

Pravilnik sledi v prihodnjih dneh.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a mihah »

Mogoče še mala opomba glede pravilnika, na kar sem že obvestil člana TK ZAMS Gorana. Po pravilniku o gumah na elektro offroad po minimalnem premeru skoraj odpadejo vse GT/rally gume, npr GRP REVO 2014 imajo premer 97mm (po pravilniku minimalni premer 109 mm).
www.lipo.si
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihah napisal/-a:Mogoče še mala opomba glede pravilnika, na kar sem že obvestil člana TK ZAMS Gorana. Po pravilniku o gumah na elektro offroad po minimalnem premeru skoraj odpadejo vse GT/rally gume, npr GRP REVO 2014 imajo premer 97mm (po pravilniku minimalni premer 109 mm).
Lepota EC je (bila?) med drugim tudi v tem, da je malo bolj OPEN.... Upam, da bo tako ostalo.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Za EC pravilnik ni identičen pravilniku za DP, ki poteka pod okriljem ZAMS-a. Na dikrah za EC so dovoljeni vsi modeli 1:8 in manjši (ne samo buggy-i). Prav tako ni ostalih omejitev razen pri baterijah, kjer je omejeno na 4S.

Glede gum pa je bila debata samo za prvo dirko EC, ki bo potekala na asfaltu, vse ostale bodo odpeljane na off road progah. In na prvi dirki so dovoljene vse vrste gum (kar pač ima tekmovalec na zalogi - to so izglasovali tekmovalci na FB profilu EC), saj je čar EC ravno v tem, da se začetniki vpeljejo v tekmovanja in je čim več OPEN ter da pridobijo vsaj nekaj izkušenj za dirke na višjih nivojih.

Lep pozdrav,
Uroš
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

PRAVILNIK 2014

Tekmovalce naprošam, da si pravilnik preberejo pred dirko katere se nameravajo udeležiti, da ne bo na sami dirki prihajalo do konfliktov. Pravilnik je podoben pravilniku za DP vendar je skrajšan.

Bistvena novost v letošnji sezoni je napredovanje iz kvalifikacij v finalne vožnje. V kvalifikacijah in finalnih vožnjah tekmovalci prejemajo točke. Po novem se se seštejeta dve najboljši kvalifikacijski vožnji od treh.

LP,
Uroš
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

PRIJAVE ZA PRVO DIRKO SO ODPRTE

Prijave se sprejemajo do petka 4.4.2014 do 12.00 ure.

Prijavite se na spletni strani RC-EC.si ali
PRIJAVA
SEZNAM PRIJAVLJENIH
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a mihah »

R/C Park Ježica je odprt za treninge...

Slika
www.lipo.si
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

PRIJAVE NA 1. DIRKO SO ZAKLJUČENE

Prijave na 1. dirko elektro challenge 2014 so zaključene. Za morebitno naknadno prijavo kontaktirajte organizatorja na email [email protected]

SEZNAM PRIJAVLJENIH

Predviden start kvalifikacij je ob 10.00 uri. Točna ura bo sporočena dne 5.4.2014 do 20.00 ure.

Se vidimo na dirki.
twins55
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 07 Mar 2007, 13:26

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a twins55 »

Urnik:
Priponke
URNIK ELEKTRO CHALLENGE 6.4.2014.pdf
(187.33 KiB) Prenešeno 156 krat
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Dirka je za nami. Žal je finalne vožnje prekinil dež. Rezultati bodo objavljeni takoj ko jih prejmem od organizatorja.

FOTOGRAFIJE
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Da ne povzročam inflacije dokumentiranja dogodka takoj po njem - sem tokrat z objavo mojih slik malo počakal. Da skrajšam čas do naslednje, pa je mogoče že pravi čas, da dodam še svoj piskrček. :D

Veliko sodelujočih in mnogo komentarjev na družben-em (ih?) omrež-ju (jih?) potrjuje dobro zamišljen koncept elektro challenga. Je morda kak poseben vzrok, da se to na tem forumu ni odrazilo?

S fotografijami na uradni spletni strani odlično pokrita dirka zasluži le pohvale. Tokrat smo gostovali na asfaltu, z večini od nas ne dobro poznano podlago smo se hitro spoprijateljili, le posamični offroad vložki so kazali, da je naša domena druge vrste podlaga. Kot sem že omenil v enem zgornjih postov je meni osebno asfalt čedalje bolj všeč. Sem pač generacija formule ena, sterilnih boksov, bleščečih čelad in stotink na krog. Če govorim o "tapravih" dirkah sem se skozi čas počasi nagibal proti reliju. Najboljši približek vožnji v osebnem avtu, drsenje skozi ovinke, drevesa tik ob progi, od popolnih zapiskov sovoznika odvisen uspeh (in neuspeh!), življenje, idoli tipa Solberg in Gronholm (glej moj nick) so mi postajali čedalje bolj domači. V modelarstvu cesta ali zemlja? Izbral bi kombinacijo.

Vremenska napoved je obetala spremenljivo vreme, možnost dežja naj bi visela v zraku, midva z ženo, z novim "arafatom", sva bila kao pripravljena na vse. Najinih avtov nisem preveč prilagajal asfaltu, še olja v diferencialih sem pustil kot so. Podvozje sem otrdil in mala dirkalnika čim bolj spustil, nabavil rally gume in to je bilo praktično vse. Itak voziva za zabavo, rezultat ne štejeva kot najpomembnejši, večje vodilo kot čas kroga nama je varčevanje tehnike. Čeprav oziraje nazaj rad podoživim trenutke vožnje, v mislih najdem še kakšno sekundo, po pridobljenih izkušnjah tudi najdem pravo smer izboljšav pri prilagajanju modela.

Jaz sem z doživetim zadovoljen. Točno to, kar sem pričakoval, škoda le ene vožnje premalo, vremenska napoved se je uresničila. No ja, kar je bila v bistvu sreča, še ene vožnje zadnji diferencial ne bi zdržal. Naslednji dan na kratkem obisku offroad proge mi je pobralo zobnike. Tudi žena nima pripomb na ta dan, še domov se ji ni mudilo, proti koncu se nama je namreč pridružila naša družina. Ni pa spremenila mnenja glede podlage, ob slovesu na koncu se je poslovila z: "Se vidimo v Blatnem dolu, na "tapravi" dirki!" :)

Moram reči, da rezultatov nisva niti zares gledala. Z Melito skupaj se je Mateja v finalnih vožnjah zabavala v skoraj lastni dirki (čemu štiri finalne skupine?), jaz sem bil v B finalu nekje v sredini. Idealen položaj, predvsem v drugi vožnji, spremljal sem voznika pred mano (hitro je imel kak krog prednosti) in voznike z minimalnim zaostankom za mano. Prava doza adrenalina, pričakovanja izpolnjena.

S čim sem odšel? Resno razmišljam, da se udeležim prvenstva 1:8 GT. Čas, denar? Naj odločitev dozori...

Največje razočaranje? Najin arafat je le za senco, dežne kaplje je enakomerno razpršil. Doma sem ponovno prebral slabo prevedena danska navodila za uporabo; potrebno ga je zaščititi pred dežjem!?

Slike so tokrat tematske. Rdeča nit izbranih je "akcija", vsaj eno kolo mora biti v zraku. :D Nimam svojega bloga, pa objavljam vse tukaj. Če je slik preveč naj me kdo opozori, jih bo naslednjič manj.

Uživajte, se vidimo na naslednji dirki.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Marc.us odlicne fotografije, ki jih nikoli ni prevec.. =D>
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom