Elektro Challenge 2014

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Vabilo na 5. dirko EC 2014 - MD Dromios - 13.9.2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Dopusti so za nami, tako da se EC sezona veselo nadaljuje

Prijava
Prijavljeni

Datum in kraj: Dirka bo izvedena dne 13.9.2014 na RC progi MD Dromios (Benedikt, Čolnikov trg 19). Pričetek kvalifikacij bo ob 10. 00 uri. Prijave je potrebno potrditi do 9.30 ure. Točen urnik bo objavljen na dan dirke.

Pravila: Tekmovanje poteka po veljavnem pravilniku EC

Nagrade: Najboljši trije prejmejo nagrade organizatorja

Štartnina: 10 EUR

Merilni sistem: AMB MyLaps RC4 (podpira tudi personal transponderje MyLaps 4)

Transponderji: Na voljo je 10 personal transponderjev za izposojo. Prednost pri izposoji imajo vozniki, ki se prijavijo prej. Cena izposoje transponderja znaša 5 EUR. Tekmovalec, ki poškoduje transponder mora doplačati razliko, do vrednosti novega transponderja (70 EUR - znesek doplačila) in mu transponder ostane v trajni lasti. Ob izposoji transponderja mora tekmovalec na vpogled predložiti veljaven osebni dokument. V kolikor je tekmovalec mlajši od 18 let mora osebni dokument predložiti njegov zakoniti zastopnik.

Elektrika: Na dirki bo zagotovljena elektrika za polnjenje baterij. S seboj prinesite podaljške in razdelilce.

Senca, mize in stoli: tekmovalci sami poskrbijo za svoje bokse-s seboj morajo prinesti vse potrebno.

Malica in pijača: Za malico in pijačo bo poskrbljeno

Dodatne informacije: Uroš Ploj - 051 229 304
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

ODPOVED DIRKE

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Vse tekmovalce obveščam, da je sobotna dirka na progi MD Dromios odpovedana. MD Dromios zaradi obilnega dežja ni uspel pripraviti proge, prav tako pa je vremenska napoved za soboto zelo slaba.

Kdaj se bo dirka izpeljala boste vsi pravočasno obveščeni.


LP
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Vse tekmovalce obveščam, da dirka 27.9.2014 v Blatnem Dolu odpade zaradi odsotnosti organizatorja.

Dirka na progi MD Dromios bo izvedena na rezervni termin 11.10.2014

Dirka na progi Blatni Dol pa bo izvedena do konca meseca oktobra. Datum bo pravočasno sporočen.
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Vabilo na 5. dirko EC 2014 - MD Dromios - 11.10.2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Dopusti so za nami, tako da se EC sezona veselo nadaljuje

Prijava
Prijavljeni

Datum in kraj: Dirka bo izvedena dne 11.10.2014 na RC progi MD Dromios (Benedikt, Čolnikov trg 19). Pričetek kvalifikacij bo ob 10. 00 uri. Prijave je potrebno potrditi do 9.30 ure. Točen urnik bo objavljen na dan dirke.

Pravila: Tekmovanje poteka po veljavnem pravilniku EC

Nagrade: Najboljši trije prejmejo nagrade organizatorja

Štartnina: 10 EUR

Merilni sistem: AMB MyLaps RC4 (podpira tudi personal transponderje MyLaps 4)

Transponderji: Na voljo je 10 personal transponderjev za izposojo. Prednost pri izposoji imajo vozniki, ki se prijavijo prej. Cena izposoje transponderja znaša 5 EUR. Tekmovalec, ki poškoduje transponder mora doplačati razliko, do vrednosti novega transponderja (70 EUR - znesek doplačila) in mu transponder ostane v trajni lasti. Ob izposoji transponderja mora tekmovalec na vpogled predložiti veljaven osebni dokument. V kolikor je tekmovalec mlajši od 18 let mora osebni dokument predložiti njegov zakoniti zastopnik.

Elektrika: Na dirki bo zagotovljena elektrika za polnjenje baterij. S seboj prinesite podaljške in razdelilce.

Senca, mize in stoli: tekmovalci sami poskrbijo za svoje bokse-s seboj morajo prinesti vse potrebno.

Malica in pijača: Za malico in pijačo bo poskrbljeno

Dodatne informacije: Uroš Ploj - 051 229 304
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Vabilo na 6. dirko EC 2014 - Blatni DOl - 18.10.2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Vabljeni na veliko finale sezone 2014 v Blatni Dol. Boj za prvaka bo zelo napet, prijave pa so že odprte in bodo odprte do petka.

PRIJAVA

PRIJAVLJENI
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

SEZONA 2014 je zaključena.

Rezultate si lahko ogledate na uradni spletni strani prvenstva www.rc-ec.si
Fliiix
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Dec 2014, 19:43

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a Fliiix »

Da osvežim malo to temo, zanima me, če se bo v letu 2015 tudi odvijal electro challenge? =)
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Pozdravljen.

Tudi v letu 2015 bodo potekale dirke za Elektro Challenge.

Prav tako bo v kratkem organiziran sestanek zainteresiranih prirediteljev in tekmovalcev, da se bodo dorekla prizorišča in datumi dirk ter morebitne spremembe pravilnika.

Datum sestanka bomo sporočili v kratkem.

LP,
Uroš
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Benedikt 2014

Ker sem se lani javil po vsaki dirki se spodobi, da tudi na koncu naredim piko na i. In le-ta naj služi kot uvod v letošnjo sezono… ď�Š :D

Zadnji dve dirki sta bili po silah razmer precej skupaj, vreme je tudi ob koncu ostalo zvesto neprizanesljivosti in tudi zaključek sezone 2014 nam torej ni bil naklonjen. Kdor je vzporedno z EC vozil še na državnem, je imel težave seveda dvojne.

V Benedikt sva šla z ženo prvič, vedoč, po prijavah sodeč, da bo najin rezultat z naskokom najslabši. Prijavljeni sami mojstri. A kljub vsemu sva se na dolgo pot odpravila v upanju na lepo preživet dan. Najino najmlajšo hči sva, po sedaj že ustaljenem protokolu, oddala v varstvo, srednjemu otroku, sinu, pa tudi tokrat ni prišlo na misel, da bi šel z nama, torej dan le za naju. ď�Š

Progo sva našla takoj, vreme je bilo stabilno, na Štajerskem pa se tako ali tako vedno počutimo dobrodošli. Nobena izjema ni modelarska družba, zakaj je bilo tako malo prijavljenih, pa vedo le manjkajoči. Najboljši so se borili kot se spodobi, nekaj malega nepotrebne hude krvi pa tudi ni pokvarilo sicer lepega dogodka. S športnega vidika pa sem doživel nekaj, kar nisem še nikoli. V moji skupini, B finalu, je vozil sicer tudi Jan, ki sem nikakor ne sodi - imel je pač smolo v kvalifikacijah. Bili smo torej on in ostali. Od drugih sem v eni od voženj veliko večino časa celo »vodil«, kar je bilo zame prvič. Z Aljošo sva vozila skupaj, v razmiku največ nekaj ovinkov, čisto celo dirko. Do sedaj sem vedno vozil več ali manj sam; sam z mojim (ne)znanjem vožnje in s progo. Tokrat sem prvič občutil bistvo samega tekmovanja, sami vožnji sem dodal še en element, spopadel sem se z novo dimenzijo. In kako se je končalo? Pričakoval sem, da bom zaradi lastne napake, statistično gledano pač še nisem dovolj zrel voznik, da bi toliko časa vozil brez resne napake, mesto do konca predal tekmecu za mano. In res me je, v zadnjem krogu, po mojem nepotrebnem prevračanju prehitel. Brez komentarja.

Takoj naslednji teden pa Blatni dol in zaključek sezone.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: Elektro Challenge 2014

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Blatni dol - in zaključek sezone 2014

Bilo nas je sicer nekoliko več, a še vedno sem, vsaj jaz, vsaj za konec, pričakoval veliko močnejšo udeležbo. Kot da smo se vsi naveličali borbe z vremenom. Pa da že tako ni bilo dovolj malo tekmovalcev, se je tudi na sami dirki konkurenca še zožila. Mateja je bila sicer prijavljena, a je nato pomagala pri organizaciji in fotografirala, tekmecu Mateju pa se je med kvalifikacijami pokvaril model in konkurence je bilo tako vse manj. Bilo nas je torej malo preveč za eno skupino, a premalo, da bi se prisotni naužili dobrih borb v vsaki od dveh skupin. Jaz sem se po pričakovanjih boril v B finalu, kar pa mi počasi, priznam, ne bo več dovolj. Za naslednji sezono sem si zadal biti vedno v sredini polja. Izvedljivo?

Dolgovi…

Meni je bilo letošnje leto (spet) učno. Nekako tri leta sem prisoten v teh krogih in letos sem se, če odštejem dva lanska čisto naključna poizkusa, prvič nekoliko bolj resno lotil teh tekmovanj. Poleg tekmovanj se tudi s tem hobijem ukvarjam enako dolgo, moje znanje o tehniki je torej zelo podhranjeno. In približno toliko, kot imam za sabo tekmovanj, imam tudi vožnje z modelom, vozim ga praktično le na tekmah. Že enkrat dolgo nazaj sem napisal, da me privlači dogodek, družba, nekoliko manj pa servisiranje, nastavljanje modela. In tudi treniranje. Večkrat se zgodi, da ko na tekmi vzamem model iz torbe, še umazan iz prejšnje dirke. Če se prejšnjič ni nič pokvarilo, se ga niti ne dotaknem.

Moj prvi in glavni dolg za naslednje leto je torej trening. Z ženo sva si naredila na vrtu kratko progo z nekaj ovinki in skoki, ki jo je letos veselo prekrila trava. Cilj je torej, pred (in med) naslednjo sezono narediti nekaj treningov doma in v Blatnem dolu.

Drugi dolg pa je natančna analiza modela, če bom ostal pri istem. Kljub mojim začetkom, omejenim izkušnjam torej, počasi ugotavljam, kje izgubljam sekunde. In po testiranju različnih modelov po zadnji dirki so se moja predvidevanja potrdila. Točno tam, kjer me na progi tekmeci gladko nesejo, je moj model podhranjen. Konkretno so to ostri zavoji. Ugotoviti želim, kaj je z avtom torej, kaj popraviti.

Poleg tega pa urediti še nekaj malenkosti. Vsekakor nove karoserije, če se le da ena nova komanda, večja miza za v bokse itd. Plani so veliki, finance omejene, čas še bolj, a sezono z nestrpnostjo pričakujeva. Prva letošnja dirka bo zopet na asfaltu, tokrat na Štajerskem. Se vidimo v Benediktu!
Priponke
Čestitke in na svidenje v 2015  :)
Čestitke in na svidenje v 2015 :)
BD forum.jpg (193.9 KiB) Pogledano 13104 krat
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom