Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

aleš.k napisal/-a:Hvala! :)

Res je, da teh 70g več ni nevem kaj, vendar če tako razmišlaš se kmalu nabere še veliko več

Ali naj raje ne kompliciram?

LP
Zakaj pa ne? Sicer ne boš ogulil cele plate za več kot 15-20% (50% površine za 50% globine = 25% volumna)

Od 170g je to cca 30-40g. Torej stvar odločitve ;-) Vaja ali ne...

V osnovi je avto že sedaj verjetno preveč tog, tako da mu lajšanje ne bo škodovalo.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Moje mnenje je, da kar rezkaj. Če ne boš, se boš veš čas spraševal kako bi bilo, če bi... :) v najslabšem primeru zaserješ platko aluminija in se iz tega vseeno veliko naučiš ;)
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Tudi meni se je tako zdelo edino prav, pomisleke sem imel samo zaradi tega, ker sem se bal, da bom plato pre več oslabil
lotil se bom takoj ko bo to mogoče, ker imamo sedaj v delavnici težave z električno napeljavo, tako da se lahko tega lotim šele ko bo napeljava porihtana

Na kakšno debelino bi bilo pa primerno porezkat? cca. 1.5 mm? bi bilo to pre tanko?

LP
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

aleš.k napisal/-a:Tudi meni se je tako zdelo edino prav, pomisleke sem imel samo zaradi tega, ker sem se bal, da bom plato pre več oslabil
lotil se bom takoj ko bo to mogoče, ker imamo sedaj v delavnici težave z električno napeljavo, tako da se lahko tega lotim šele ko bo napeljava porihtana

Na kakšno debelino bi bilo pa primerno porezkat? cca. 1.5 mm? bi bilo to pre tanko?

LP
Odvisno od materiala, ki si ga uporabil in velikosti poglobitve. Za ozke utore greš lahko tudi na 2mm globine, 1.5mm v splošnem ne bo problem.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Material je neka zeloo trdna zlitina aluminija (na roke je šasijo skoraj nemogoče upogniti), ne vem pa točno katera, ker je odpadek
ne bom pretiraval, ostal bom raje v varnih vodah in odrezkal kakšen mm in pol

bom jutri stvar malo bolje premislil in tudi kaj zrisal, potem pa poročam

LP
broker
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 16 Jan 2015, 17:37

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a broker »

rc-ryder napisal/-a:
grepo11 napisal/-a:Katero baterijo pa naj kupim za ta model?
Dimenzijsko in tehnično ustreza tale: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=36053, seveda pa lahko tudi kaj bolj ali manj zmogljivega.

Predvsem bodi pozoren na mere in priključke.

LP
živjo kateri polnilec, če lahko vprašam, pa naj kupim za to baterijo?
lp
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a:
matevzfurlan22 napisal/-a:Sedaj je hobby king dal na trg še enega vandala in sicer tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _RTR_.html
ubistvu gre za enak buggy le gume so večje :D
Upgrade:

http://www.dx.com/p/1-10-rubber-tread-t ... MZrAv7F8Xw

http://www.rracing.si/store/product.php?id_product=618

http://www.rracing.si/store/product.php?id_product=895

8)


Motor je 3.000kV, torej ne pretiravat s takimi kolesi na motorjih z več kot 3.500kV...

LP

Tole bi znala bit super basher varijanata (malo višji, bolj trajen profil za na asfalt...)
http://www.ebay.com/itm/4-PCS-RC-1-10-S ... 1615872489

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

No, letos sem bil z Vandalom enkrat na progi in rtestiral zadevo na 3S s sredinskim diffom. Pa je kar nekaj izklapljalo regler - znane težave slabih konektorjev. po tistem je bil kralj police...
Slika

Teli konektorji gredo stran, prav tako gre not regler iz Pangolina...
Slika

Potem sem se lotil gum. Deljene pene so problem, saj se takoj razporedijo na en del gume, nato kolesa vibrirajo in dajejo neenakomeren oprijem.

Najprej obrez pene na mero in krog:
Slika

Nato z Exacto skalpelom izrez luknje:
Slika

Lepljenje s trakom sem opustil. Pri 1/8 dirkalnih buggyih je to redna praksa:
Slika

Luknja omogoča enostaven izpust vode, napihovanje potem ni več problem...

Še primerjava slabe pene in dobre pene v gumah (samo lastna teža klešč):

Slika Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ena ura prelotavanja in lepljenja, vezic in opasovanja:
Slika

Na hitro probal po dvorišču z 2200 mAh 3S baterijo in leti kot odvezan. Samo regler moram še zrihtat, saj je prišel iz Crawlerja in ima direkten preklop v rikverc (pri polnem plinu!) namesto zaviranja :o :lol:

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Jernej*_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Feb 2012, 18:55
Kraj: Velenje

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Jernej*_ »

Nujno kupim nosilec zadnjih rok za ta avto, če ga ima kdo me naj prosim kontaktira na zs ali na 031 253 400

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2pcs_.html

Slika
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jernej*_ napisal/-a:Nujno kupim nosilec zadnjih rok za ta avto, če ga ima kdo me naj prosim kontaktira na zs ali na 031 253 400
Na zalogi je tole:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2pcs_.html

Če ne najdeš kje drugje seveda...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Jernej*_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Feb 2012, 18:55
Kraj: Velenje

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Jernej*_ »

Tile so mi malo dragi, bom naredil sam kakšnega če nima nihče doma na zalogi kakšen kos.
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Mora bit zelo neugodno če se ti zlomi en takle košček plastike; sicer pa če imaš možnost naredit sam je "top sh*t" .

Od petka mam komplet rezervnih delov za vandala. Tok sem se bal da nebi kaj polomil... smo čist začetniki in valjda je treba vse sprobat. Tko da ja; sem si kar oddahnil ko je GLS prinesel glanz nov roller. Tešk si predstavljam da vandal nebi bil vozen. Ne vem kako je v rc-carski sceni praksa ampak se mi zdi, da je rezervne dele kar treba imet na lagerju če nočeš da te zvija v želodcu ob pogledu na nepremičnino. Verjamem pa da je dost lažje če je modelov v garaži več. :-k
Po vseh prekopicovanjih, kreših in oops ih, je model še vedno vozen. Avtek je sicer zdelan kot pristaniška cipa ampak ne morem verjet kok to prenese. Sicer sem doma v letalski veji modelarstva ampak avti so mi bli od nekdaj "joj kok bi jst to probu". Vedno sem imel pred očmi srečanje z robnikom in vprašanje: kaj bo pa pol? Pr avijonu pač sam popravim (če sploh je še kaj za popravit po srečanju z zemljo), mal se poštuka-poflika pa je. Tle sem pa precej omejen na štacuno-pošto-keš in rokodelske spretnosti so v drugem planu. Najbolj so me opogumile besede kolega: sej če boš polomu bomo že zrihtal...in zdej pelemo, in ful je dobr! Res dobr. Nenadjebljivo.

V pomankanju offroad terena v bližnji okolici sem danes testiral DIY cestne gume na vandalu. Guma je 35 shore closed cell quick moos in obroči so odrezani na waterjet in po dva zlepljena z neostikom. Zadeva se presenetljivo dobro drži ceste. O obrabi bom lahko kaj rekel kdaj drugč. Mi je pa po pol ure nažigancije obrnilo šalco na kardanu do sprednjih koles tako da sem ostal samo z zadnjim pogonom. Najprej sem mslil da je izdhnil diferencijal. Seveda sem pokuril pack do konca... avto je kar naenkrat imel pogon na zadnja kolesa. RWD :D Zanimivo!
takle mamo :D ](*,) do-jaja.
Trenutno gruntam kako bi prišel do večjega pijnona za stock spur. Avto enostavno prehitro pospeši do končne hitrosti. Za ofroad je ziher cool ampak za takle bashing za vogalom pa bi vseeno rabil večji zobnik ma motoju (al pa manjši spur). Z kolesi od XL vandala je sicer malo bolje ampak avto postanke monster. Težišče se mu preveč dvigne in hitro je na hrbtu... da ne govorim o bogih ležiščih ležajev ki so na udaru ob tako velikih kolesih.
Če ma kdo na lagerju večji pinion za 3,17 os ki bi šel na stock spur mu dam čist novo skakalnico-------> download/file.php?id=210939

Lp, I
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Oglašam se iz dopusta kjer mučimo vandala dan za dnem. Danes sem premontiral pogon iz starega rollerja na novega.
Poleg pogona pa tudi vse dele ki jih je novi posodil staremu "to keep him running"
Največ škode se je dogajalo z tavelikimi XL kolesi.
Odletela je ena sprednja roka, kardanska os za sprednji pogon, sprednja plošča je napokana, odbijač je na novo povrtan ker ga je utrgalo iz starih lukenj.
Sprednje amortizerje je bilo treba nekajkrat poravnat in ker še nisem odprl denarnice za silikonsko olje sem nalil kar jedilno olje Zvijezda :oops:
Po tem ko je počilo ohišje amortizerja jih je bilo treba pač prešraufat iz novega.
Stari roller je v obupnem stanju. Menjat bo treba vse roke, vse pine, nosilce, končnike, ležaje, šalčke za kardane... ki pa jih ni na zalogi. Diferencijalov še nisem odpiral, imam pa občuek da
ima vseskupaj veliko lufta.
Prešraufat moram še oba stabilizatorja ki jih na kitu ni
Novi se pelje zelo lepo in precej tišje. Na starem je že vse šlopotalo.
Vseeno lahko rečem da nudi veliko zabave.
... pa še nekaj slikc
Priponke
DSC_0400.JPG
DSC_0400.JPG (112.3 KiB) Pogledano 9815 krat
DSC_0398.JPG
DSC_0398.JPG (214.61 KiB) Pogledano 9815 krat
DSC_0399.JPG
DSC_0399.JPG (203.54 KiB) Pogledano 9815 krat
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Koliko rund si pa vozil vsega skupaj?

Lp?
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Žiujo,

Kaj pa vem, meni se zdi da kar dosti. 15-20 packov... Imamo še DIY cestne gume in parkirišče čist zraven bajte. Kolovozi so vsepovsod, rdeča zemlja (Istra)... sem pa tja gleda ven kak morilski kamen...
Fila se tri nove 5000 mAh packe, včasih dva tudi dvakrat na dan... v mestu je skate park... Bal sem se da je z mojim polnilcem (bantam bc5) kaj narobe ampak tele nove turnigy pakete lepo nafila... sicer traja eno uro ampak zvečer itak serijsko gldamo nadaljevanke in je mimogrede vse pripravljeno za akcijo zjutraj. Imam pa namen z laksarico pokosit do golega in naredit progo za bajto... samo vroče je zapo3,14zdit tako da še kar odlašam.
Sem pa prejle rahlo modificiral spojler ker je zaradi padca na spojler zvilo zadnji shock absorber tako da bo mogoče zdaj malo manj možnosti da se to ponovi.

Lp, I
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

z Icotom sva malo modrovala okrog DIY on road gum, ki so sicer lepo ratale, grip je bil pa nekje med medium do mediocre ;-)

Pod ponkom se mi še vedno valjajo tiste GRP soft gume za 1/8, ki se kupijo v Delkotu (https://www.ebax.si/gume-1-8gt-ekstra-mehke-8191.html). Gripa veliko samo ne pašejo na Vandala.

Ampak:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... er&_sop=15

Hex adapterji za 12mm hex na 17mm hex! ma kaj se nisem prej spomnil... :oops:

Skratka roba na poti.

Pa še en nov roller ( buddy code = http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code ... 5DD06C5CB0), ki gre deloma v kose (karoserija, amortizerji, centralni nosilci / zgornja in spodnja plata/, centralna gred, slipper, komplet gum pa še kaka malenkost), ostalo pa v nov projekt: viewtopic.php?f=164&t=92299

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Kak teden - dva nazaj sem pridelal kar konkreten kreš... pod 45° ful gas direkt v robnik. Polomilo se je sicer par stvari, spredni dif z obesami je prosto bingljal :-k
Ftrgalo je sprednji skid plate in zraven še potrgalo ležišča vijakov iz ohišja diferencijala... Še kar zahtevna operacija.
Nekaj dni po servisu po samo 2 pokurjenih packih pa je zličkalo spur gear. Še pred krešom sem montiral 23T pinion of FTX vantage na star spur gear (brzakaluda)

Danes sem se končno spravil in zamenjal spur.
To je sploh prvi spur ki sem ga menjal. Kar precej je oddelal se mi zdi.
Imam pa vprašanje... Pač prvič vidim požrt tak zobnik in me zanima če je to normalno?
Zobnik ni požrt po celem obodu ampak malo več kot polovico zato me skrbi da ni slučajno zvita os na motorju od kreša.

Možno je tudi da zobnika nisem montiral pravilno... preveč ali premalo zračnosti?
Priponke
CIMG2228.jpg
CIMG2228.jpg (245.43 KiB) Pogledano 9543 krat
CIMG2227.jpg
CIMG2227.jpg (185.4 KiB) Pogledano 9543 krat
DSC_0425.JPG
DSC_0425.JPG (271.88 KiB) Pogledano 9543 krat
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Takole pa zgleda tale pojeden spur gear... in pa še ena fota zdaj ko ni več nepremičnina... note virgin wheels :D
Priponke
DSC_0435.JPG
DSC_0435.JPG (128.26 KiB) Pogledano 9540 krat
DSC_0437.JPG
DSC_0437.JPG (137.16 KiB) Pogledano 9540 krat
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a freak »

Zvita os.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

freak napisal/-a:Zvita os.
Ampak od sklopke. Če bi bila od motorja, bi bil zobnik požrt okrog in okrog...
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a freak »

To sem mislil
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Se mi je kar zdelo da bi znala bit kaka os zvita.
Torej gre nazaj na operacijsko mizo.

Hvala za pojasnilo glede tega kaj je zvito.
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Icoman napisal/-a:Takole pa zgleda tale pojeden spur gear... in pa še ena fota zdaj ko ni več nepremičnina... note virgin wheels :D

Ma kaj virgin wheels...

Bolj je zanimiva fora, ki preprečuje krivljenje zadnjih amortizerjev, ki si jo natuhtal... Skratka - nove luknje in malo obrezan spojler in se pri padcu na spojler ne zabije več v amortizer in jih ne krivi več...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Icoman »

rc-ryder napisal/-a:
Icoman napisal/-a:Takole pa zgleda tale pojeden spur gear... in pa še ena fota zdaj ko ni več nepremičnina... note virgin wheels :D

Ma kaj virgin wheels...

Bolj je zanimiva fora, ki preprečuje krivljenje zadnjih amortizerjev, ki si jo natuhtal... Skratka - nove luknje in malo obrezan spojler in se pri padcu na spojler ne zabije več v amortizer in jih ne krivi več...

LP
Ja to je pa res, sem ravnal in ravnal in ravnal šafte amortizerjev in ni mi šlo v lajšte zakaj se zadnji tako pogosto zvijajo. Res pa je, da sva ga matrala in zlorabljala non stop na rampi in šele počasni posnetek je pokazal kaj se dogaja ob padcu na spojler.

https://www.youtube.com/watch?v=jc8wFrfFlsI
šmergl itaq rulz
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom