Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Čisto neslišna zadeva ne bo..V bistvu bolj poglej kako nalegata zobnika-ali se vrti na trdo(ko vrtiš se čuti vsak zob), ali je čutiti zrak oz luft med njima(res čisto malo je še ok)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Zdravo,

glede podložitve stožčastega zobnika v samem difuu.. Ta problem sem po moje že v štartu rešil s tem, da sem vgradil dodaten LRP-jev o-ring, katerega originalno ni bilo, čeprav je vse pripravljeno zanj. Ker je nekoliko debelejši, od tega, ki naj bi bil tam, je bila zračnost ravno pravšnja, saj se je vse vrtelo tako kot se mora (brez ropotanja, z lahkoto, ter brez zatikanja)

ko sem odstranil samo tesnilo, o-ring pa pustil noter in sestavil diff nazaj, se je zadeva vrtela zelo na trdo ter se zatikala. Ko dodaš tesnilo, je spet vse normalno, tako da po mojem ni potrebno dodatno podložiti zobnika, ker že o-ring opravi to nalogo. To je seveda samo moje mnenje, s tem nimam kaj dosti izkušenj, tako da se lahko motim

vgrajen LRP-jev O-ring
Slika

Potem sem ga ponovno spravil v prvotno stanje (odstranil o-ring in tesnilo) ga zaprl, ležaje podložil tako kot so bili originalno, ga vstavil v ohišje "menjalnika" (kjer se pritrdi most) in probal kako se nalega na tisti majhen zobnik po katerem pride moč iz drsne sklopke. S tem sem dobil vpogled v to, kako glasen je bil originalno. Ugotovil sem, da nekako tako, kot po moji predelavi. Torej je tisto rožljanje nekako normalno

Tudi po predelavi se zobniki niso zatikali, neke velike zračnosti pa ni bilo. Bil je samo zvok, tak kot takrat ko sem ga dobil.

Ker pred predelavo nisem bil pozoren na to, kako se vrtijo zobniki in kakšen hrup oddajajo, sem ga moral spravit nazaj v tisto originalno stanje

Upam da sem napisal vsaj približno razumljivo.

Tesnilo bom dal verjetno nazaj, zobnik podložil z o-ringom, ter se nato še malo poigral z podložkami. Upam pa, da so moje presoje glede rožljanja in podložitve zobnika prave in, da nebom prehitro uničil zobnikov. Kaj mislite vi, glede na opisano? je treba zobnik v diffu vseeno podložiti?

LP
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Zdravo,

danes sta prispela motor in servo, tako da je avto doživel krstno vožnjo. Zaenkrat zelo zadovoljen bomo pa videli kako bo čez čas

Slika

Najbolj me pa moti to, da ni pod školjko res skoraj nič prostora. Jo nekako za silo še dobim gor, vendar jo "špona" :roll:

za po asvaltu sem še lahko brez, na makadamu bi jo pa kar potreboval.. Bom nekako probal rešit zadevo, čeprav zaenkrat še ne vem kako

kaj več, pa v naslednjih dneh

Lp
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Pozdrav.
Moram povedati da sem prav vesel, kajti že lep čas iščem zobnik na motorju od tega modela. Povejte mi prosim oznako piniona na motorju. V navodilih ne piše nič drugega kot 23t mali zobnik in 65t velik zobnik. Ga lahko dobim pr nas. Nebi rad čakal tako dolgo :( . Iz Kitajske sem naročil 4 kom, čakal skoraj 4 tedne, pa še narobe sem naročil. Je pa avtek od nečaka in vemo kak so otroci, ko imajo zadevo doma in ne more vozit.
Hvala za pomoč.
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zobnik ima ozobljenje 0.6M
Pozoren bodi še na premer luknje.
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Ok, hvala za odgovor. Osovina vem da je 3.17. Samo na spletnih trgovinah so pa specificne oznake. Kako bi naj nasel v dmt ali schweigiju primeren zobnik. To me zanima
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Pri Sch.. bi ti skoraj mogli zrihtat od Carsona, ki distribuira vse sorte zobnikov.

Jaz jih ponavadi nabavim tu: http://tamico.de/Motorritzel.
RC Addict!
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

Živjo,
a ma kdo tak model za prodat lahko tudi brez elektronike?
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

matevzfurlan22 napisal/-a:Živjo,
a ma kdo tak model za prodat lahko tudi brez elektronike?
Trenutno je en RTR na bolhi.com

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

Sem že dobil hvala useeno
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

Sedaj je hobby king dal na trg še enega vandala in sicer tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _RTR_.html
ubistvu gre za enak buggy le gume so večje :D
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

matevzfurlan22 napisal/-a:Sedaj je hobby king dal na trg še enega vandala in sicer tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _RTR_.html
ubistvu gre za enak buggy le gume so večje :D
Upgrade:

http://www.dx.com/p/1-10-rubber-tread-t ... MZrAv7F8Xw

http://www.rracing.si/store/product.php?id_product=618

http://www.rracing.si/store/product.php?id_product=895

8)


Motor je 3.000kV, torej ne pretiravat s takimi kolesi na motorjih z več kot 3.500kV...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

vem vem sem samo prlimal tko za hec :wink:
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
broker
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 16 Jan 2015, 17:37

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a broker »

živjo, js bi tud kupu enga tega vandala(zelenga 1:10 Quanum), sam ne vem kako bi se zdej tega lotil. A bi blo bolš da kupm rtr pa menjam komponente na waterproof( to je moj glavni pogoj, da nrdim tega vandala primernega za čez luže, mokri cesti, mokri travi), al kupim KIT pa vse menjam. kar se pa izkušenj tiče, vse kar sem imel je bil mini truggy running dog in bi zdej neki večiga tak da bi blo čim manj za nrdit, pa da bi bil pol na koncu ta buggy waterproof.neki mi je že matevz svetoval sam če ma kdo še kako drugo idejo pa budget je 150max. 200 evrov za cel projekt.
hvala za odgovore
lp
p.s. hitrost more bit 50-60 km/h
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Ker se original plastični nosilci amortizerjev kar precej zvijajo, sem se odločil da naredim nove.
vprašanje pa je iz česa? Bi bil vitroplast (FR4) vredu? imam debelino 2 in 3 mm.
Ali bi bil aluminij boljša izbira?

Lp
Zadnjič spremenil aleš.k, dne 10 Feb 2015, 20:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a nob »

rc-ryder jih je naredil iz aluminija. Tudi ti se zvijajo - klik.
Kolikor spremljam debate okoli teh modelov so karbonski nosilci amortizerjev kar pogost upgrade. Čeprav eni pravijo da se lomijo. Tako da sklepam da vitroplast ne bo ravno najboljša izbira ...

Sprednji - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=27537
Zadnji - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=27538
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

To da karbonski nosilci zamenjujejo plastične sem videl, vendar karbonske plošče doma nimam imam pa vitroplast zato bi probal kar s tem
Sem pa tudi jaz skeptičen glede vitroplasta, ker bi po mojem ob pravilnem udarcu počil

Če se le da, bi stvar naredil doma, zato se pa odločam med aluminijem in vitroplastom. Vsak od njiju ima svoje slabosti
Verjetno bom naredil kar iz obeh materialov, če bodo uporabni bodo, če ne se bom pa iz tega nekaj naučil
Ne vem pa kakšna debelina bi bila primerna. Tako za eni, kot drugi material

Lp
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Dve plasti vitroplasta so debelejše kot karbonski nosilec za Sharka, če to kaj pomaga.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

samo Shark je 1/18 kajne?
kako debeli pa sploh so karbonski nosilci na 1/10 modelih?
grepo11
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Feb 2015, 18:27

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a grepo11 »

živjo, bi si malo sposodil temo, tudi sam imam tega vandala, kupljenega rtr iz hk in me zanima, kako bi ga zdaj predelal na waterproof, a bi bioo bolš da kupim novo elektroniko ali kar s plastidipom zadihtam in če že, kaj vse morm zadihtat?
hvala za odgovore
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

grepo11 napisal/-a:Katero baterijo pa naj kupim za ta model?
Dimenzijsko in tehnično ustreza tale: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=36053, seveda pa lahko tudi kaj bolj ali manj zmogljivega.

Predvsem bodi pozoren na mere in priključke.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
grepo11
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Feb 2015, 18:27

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a grepo11 »

hvala
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Pozdravljeni,

ker sem dobil neko zelo trdo 3mm alu plato in, ker so bile ravno počitnice me je premagala želja po temu, da naredim kakšen del za vandala.
Odločil sem se za šasijo. Lotil sem se jo predvsem zaradi zabave pri samem delu, ne pa zaradi končnega izdelka, ker plastična več kot dobro opravlja svoje delo.

Najprej sem naročil dva rezkarja iz SLO trgovine WD-tehnik (do sedaj jih nisem imel), imam pa dostop do vrtalo-rezkalnega stroja.

ko jih je poštar dostavil, sem se še isti dan lotil dela

najprej sem izrezkal vse potrebne luknje, ter utore, izvrtal potrebne luknje, nato šele izrezal končno obliko šasije
Slika

po končanem delu prvi dan...
Slika

konec drugega dne in končana šasija
Slika

po pričakovanem je težja od plastične, upam da ne preveč :-k sigurno je lažji ko je model, bolj je odporen na poškodbe (manjša kinetična energija)
Slika

lahko pa ji težo še zmanjšam z odvzemanjem materiala. Bi bilo smiselno?

na modelu pa zgleda takole :
Slika

Slika

Slika

potrebno je narediti še neko "posteljco" za baterijo, potem bo pa to to..

nevem, če je tako dodajanje na teži modela sploh primerno, upam da bo uporabna, če ne, grem pa nazaj na plastično

ena od stvari, ki jo pa model dejansko potrebuje, so pa nosilci amortizerjev, te bom naredil v prihodnje

LP, Aleš
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zelo lep izdelek!

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

Hvala! :)

Mislite, da bi bilo pametno šasiji odvzeti material na tak način, kot je to narejeno na nekaterih večjih modelih in s tem prihraniti na teži?
Slika

lahko bi na predelih porezkal kakšen milimeter, možnost je tudi da naredim kar luknje, samo potem ti samo svinarija leti noter

Res je, da teh 70g več ni nevem kaj, vendar če tako razmišlaš se kmalu nabere še veliko več

Ali naj raje ne kompliciram?

LP
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom