Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo pa sem kupil od uporabnika rc-ryder tega buggya

Ko sem ga dobil domov se po pregledu foruma najprej razdrl celega in namazal vse ležaje in oba diferenciala .
Slika

Potem sem zmontiral oba stabilizatorja ki ga original nima, se avto čisto drugače vozi
Slika

Nato sem si zamislil in naredil zaščito za pogonski zonik in zobnik motorja ter jo zmontiral in lepo,
z silikonom zalil da res ni možnosti da pride kak kamenček do zobnika spodaj na karoseriji pa dal čisto tanko pleksi steklo da se lahko vidi obrabljenost zobnika
Slika
Slika

Zmontiral Trackstar vodoodporen komplet motor in regler 4000kv, testirano zdrži kakšno lužo in mokro cesto
Slika

Prilagodil prostor za 2s lipo 5000Mah baterijo
Slika

Dodatno sem danes med testno vožnjo izrezal karoserijo nad ventilatorjem da lahko hladi regulator, ter malo plastike karoserije upognil navzgor to posledično pripomore ,
saj med vožnjo obenem hladi še motor . Res je po pol ure vožnje bil še primerno topel .

Avto je bomba za vozit ,ful dobro vodljiv , dober za skoke

Nad avtom zaenkrat zelo navdušen,je pa naročen še eden isti

Mi pa nekaj povej kakšen ventilator si dal gor za hlajenje motorja in ali se kaj pozna, ter kam si ga priklopil, zraven ventilatorja za regler.
torej moram iskat 5V ventiltor, ter kako si ga zmontirl a, si ga kr prilepil
Zadnjič spremenil perssak, dne 10 Jun 2014, 20:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Nima smisla montirati ventilatorja, ce nimas hladilnika z rebri. Bolj bi pomagal sam hladilnik z rebri kot pa sam ventilator. Seveda, najboljsa je kombinacija obojega.

Za 36xx motorje se dobi zdaj ze prakticno povsod kaj takega:
Slika

Recimo:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... oling.html

Vklopis pa ga v sprejemnik. V kolikor na sprejemniku nimas prostega nobenga dela vec, potem potrebujes Y-kabel (iz 2 v 1), ki ga lahko kupis ali pa ga naredis sam.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Ventilator je šel dol ker je tako malo placa pod školko da je vedno nekje nasedlo in posledično ružilo po ventilatorju. Pa na 2s celicah se da vozit brez pregrevanja.
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

ma se na 2s lipo z eno baterijo kr da fajn zagreti motor, moram drugič vzeti zraven ir termometer da zmerim, mi je pa čudno da sem ga danes na 2s 5000mah lipo vozil cca 40 minut na eno baterijo pa je bila celica še vedno 3,3V, bom pa raje zaščitil motor s tem da bom naredil hlajenje gor
Zadnjič spremenil perssak, dne 10 Jun 2014, 22:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kar je pod 75°C se nimas kaj sekirati. Ce so temperature motorja po izpraznjenem akumulatorju preko omenjene, je verjetno nekaj narobe z prestavnim razmerjem ali pa se kaksen del ne vrti prosto.
Glede casa voznje.. vedeti moras, da je model izredno lahek zato je poraba zelo nizka, namrec motor se ne "matra" ob premikanju modela okrog.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

Moram zdaj prvo zadnja kolesa popravit , jutri grem v napad za peno , in naročim nove gume za rezervo, katere gume priporočate za na asfalt , in katere za na teren po možnosti z platišči vred,

Malo idej , se pa pozna ko sem naredil zaščito zobnikov nič kamečkov tam notri
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

perssak napisal/-a:ma se na 2s lipo z eno baterijo kr da fajn zagreti motor, moram drugič vzeti zraven ir termometer da zmerim, mi je pa čudno da sem ga danes na 2s 5000mah lipo vozil cca 40 minut na eno baterijo pa je bila celica še vedno 3,3V, bom pa raje zaščitil motor s tem da bom naredil hlajenje gor
Motorizavija s 4350 kv motorjem je na zgornji meji in ni primerna za vožnjo po naših progah. Enostavno pre hiter setup.
Isti motor na asfaltu ob dobrem oprijemu lahko kar fino pogreje motor, še posebej, če je tu veliko hitrih štartov.
Pravi setup za na progo bo med 3000 in 3600 kv. Jaz mam not trenutno 2400 kv in neuki opazvalci se vedno vriskajo od navdušenosti nad hitrostjo...
Velika poraba izhaja tudi iz občasne težave pti izdelavi hex nastavkov. Če so preveliki sedejo na ležaj namesto na pin. Treba je samo malo pošmirglat...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

Vidim da je nekdo mojo temo premaknil kr v tvojo zraven , js sem pa iskal ko zmešan,

Gume sem popravil namontiral novo peno in zalepil, Alu hex natavki so doma , zamenjam ko uničim te , motor zaenkrat ostane ta , je kr zanimivo za vozit , sem pa dal v izdelavo malo večji zobnik 68T , ter rezevnega 65T kovinskega , ga bo kolega naredil v službi.

Ko pa dobim nov motor se bo pa ta prestavil v drugega vandala ki pride iz HK, ki bo po vsej verjetnosti predelan za dirke po asfaltu če ga nebo vzel kolega ki ga je ta avto čisto navdušil
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

Evo danes sem razdrl kolesa , odlepil gume, zalil 2 veliki luknji , po navodilih zvrtal 4x 1,3 mm luknje, odrezal novo peno in nalepil gume nazaj.

Baterije napolnjene jutri pa test


Je pa to eden izmed prvih avto ko sem ga pred vožnjo namazal , ter razen pene v gumah po 4 urah vožnje še vse dela :)
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

Avto je res trpežen , prevoženih ima za sabo dobrih 12 ur gonjenja in na koncu se mi je razbilo tisto ,pleksi steklo na dnu , s katerim je bil zaščiten zobnik
in posledica je zobnik brez zob. Zdaj bom tja namestil kovinsko ploščico katere ne bo mogoč uničiti kot plastiko in bi moral zadnji zobnik zdržati do konca sezone.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a nob »

Na, pa ma je rc-ryder prepričal da ga vzamem še jaz. :wink:
rc-ryder-jev model sem si malo pobliže ogledal, mi je bil res všeč, zapeljal sem ga pa samo do prvega ovinka, potem se je servo ujezil. :)

Bom poročal kako je ko ga dobim in ko vgradim elektroniko.

Trenutno jih je še 8 na zalogi v EU skladišču. Kdor prvi klikne ga dobi samo za 68 dollarjev -> klik
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

nob napisal/-a:Na, pa ma je rc-ryder prepričal da ga vzamem še jaz. :wink:
rc-ryder-jev model sem si malo pobliže ogledal, mi je bil res všeč, zapeljal sem ga pa samo do prvega ovinka, potem se je servo ujezil. :)

Bom poročal kako je ko ga dobim in ko vgradim elektroniko.

Trenutno jih je še 8 na zalogi v EU skladišču. Kdor prvi klikne ga dobi samo za 68 dollarjev -> klik
Čestitke ob nakupu!
Ja, včasih je treba tudi kaj razstavit in očistit, ne samo spihat...
V servosaverju je bila enoletna zaloga ilovice...
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

evo moj ima z asabo prevoženih 30 ur vožnje, bom pustil do konca sezone tako kot je potem pa čez zimo razstavim celega, sem dobil nove gume ampak pene na sterih še držijo ,
bo pa čez en mesec dober preizkus ko bo kolega dokončal progo , saj obljubljeno je bilo da bo lahko naredil progo tam .

Je pa avto prekosil LRP s10 Blast, na istem terenu enaki skoki moj trikrat v robniku, lrp samo enkrat in ni bil več vozen, moj pa z malo praskami naprej.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Že nekaj časa nazaj sem tuhtal, kako bi vgradil sredinski diff v to igračko. S slipperjem se nikomur ne da prav zares matrat in je v večini primerov zattegnjen, da je mir ;-)

No, v HK kompletnega diffa že dolgo ni na lagerju - in sem vzel tega iz DX http://www.dx.com/p/hsp-02024-part-repl ... ear-241659 - 7€ s poštnino s kitajske #-o

Slika

Iz zaloge sem vzel še en glavni zobnik:
Slika

in se lotil avta:
Slika

Takole na oko ne bi smelo biti kakih težav:
Slika

Zadevo sem razdrl do konca in za računalnik, da pripravim načrte :D

Slika

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 20 Nov 2017, 19:11, skupaj popravljeno 2 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Nestrpno cakamo kako bo zadeva izpadla. Pa se sicer res cuti potreba po sredinskem diferencialu?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a nob »

Tako, včeraj sem prejel dobrote iz EU skladišča ...
Slika

Elektromotor: Trackstar 3300kV
Regulator: Turnigy 60A, kopija Hobbywing regulatorja
Servomotor: Bluebird BMS-621DMG+HS

Malo sem razmišljal, kaj lahko že na začetku postorim na modelu, preden ga dam na progo ... Na koncu sem prišel do zaključka, da ga moram najprej preizkusiti, kaj me moti, kaj se bo obrabljalo, lomilo in bom potem delal na tem dalje. Tako, da sem samo vgradil elektroniko, in to je to.
Vse je šlo skupaj brez problema, ena dobra ura in sem bil gotov. Model je seveda predhodno sestavljen. Prvi vtis je dober, model res ni slab, moram reči da sem po prvem ogledu in delu zadovoljen.

Slika

Edino kar sem naredil, sem po svoje malo "polaminiral" karoserijo, da bo upam zdražala malce dlje.
Slika

Za test čakam še novo komando in akumulatorje. Razlog za novo komando je predvsem ta, ker me nov Sanwin sprejemnik stane 50€, za komplet komando in sprejemnik pa sem dal skupaj 20€ (eBay, Kitajska). Sicer se bom še malo načakal, ampak se bo splačalo. Pa še kdo lahko vozi poleg mene ko vozim JQ-a. :) Toliko zaenkrat, naslednjič se verjetno javim že po prvih vožnjah ... :)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Cestitke za nakup in veliko veselih uric z novim modelom.

Pred prvo voznjo je pri vseh RTR in ARTR modelih pametno preveriti ali so vsi vijaki na svojem mestu, dovolj zategnjeni ipd.
Na tvojem mestu bi preveril se kaj se nahaja v diferencialih in pa ali so diferenciali dobro podlozeni oz. ali imajo vredu zracnost.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Kako Vandalu podvojiš vrednost?

Vgradiš Sanwin sprejmnik in baterijo! :lol: :lol: :lol:

Se vidimo na progi :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Konstrukcijo za diff sem dokončal. V bistvu se zadeva brez večjih pretresov izide (vsaj zaenkrat tako izgleda [-o< ) na 1mm =D>

Da bi se prepričal sem premeril stanje in zmodeliral stare dele in sklope - in nato modificirano verzijo:

Eksplozijski pogled na sklop:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (19.76 KiB) Pogledano 5024 krat
Takole izgleda brez zobnika:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (20.06 KiB) Pogledano 5024 krat
V bistvu je najbolj zapleten del za izdelavo ravno adapter za glavni zobnik in bo pri izdelavi treba kar nekaj potrpljenja...

Zobnik bo tudi treba malo dodelati:
Clipboard03.jpg
Clipboard03.jpg (35.8 KiB) Pogledano 5024 krat
Sedaj pa na delo ...

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 22 Sep 2015, 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a perssak »

še dobro da boš imel načrte da če se obnese si lahko še kdo naredi in izboljša že tako dober avto
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Pozdravljeni,

naj še jaz pokažem svojega, zgleda da je model dokaj hvaležen, po vsem tem napisanem tukaj.
Dobil sem ga že kakšna dva tedna nazaj, dva dni nazaj pa sem dobil še ostale komponente :D .

Ker sem doma bolj v letalstvu je dobil edini primeren letalski motor, ki je bil doma, gre za Feigao 540 10L, ki ima nekje 2500obr/V, regler HK X-car 120A, servo pa BMS-616.
Gnano bo na 3s.
Pojavili so se že prvi problemi, kako vse skupaj spravit pod karoserijo? #-o
Ker je motor dolg 60mm, regler pa malo večji, ne stoji vse skupaj ob strani, zato sem regler za silo dal na sredino šasije pod streho kabine.
Ker je vse skupaj previsoko se sedaj karoserija ne zapre.
Za silo rešil tako, da sem karoserijo na zadnjem delu zasilno pritrdil z vezico, problem je da ostane špranja med šasijo in karoserijo.

Dobil sem tudi ventilator za motor, ki ga brez predelave ni mogoče zmontirati, tako da bo moral malo počakati.
PS. kako je z napajanjem za hladilni ventilator motorja, a gre lahko kr na eno mesto na sprejemniku +-?

Pa ne se čudit sprejemniku, je letalski, avto komando moram še nabavit, so te iz HK vredu, npr GT-2, ali GT-3.

Poročam kako se obnese na probi :D .

Lp RomanM
Priponke
20140718_191407.jpg
20140718_191407.jpg (238.54 KiB) Pogledano 4971 krat
postavitev komponent.
postavitev komponent.
20140719_065546.jpg (266.54 KiB) Pogledano 4971 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

nadaljevanje sredinskega diferenciala - danes sem sfrezal adapter zobnik in zobnik - v bistvu najzahtevnejši del posla, ostane še malo struženja in montaža:

Slika

Slika

Slika

Cel sestav bo ravno pasal v avto. Narediti moram še nov nosilec motorja in smo v igri :D

Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

RomanM napisal/-a:Kako je z napajanjem za hladilni ventilator motorja, a gre lahko kr na eno mesto na sprejemniku +-?
So te iz HK vredu, npr GT-2, ali GT-3.
Ventilator enostavno priklopis v enega od prostih kanalov na sprejemniku.

GT-2 je za svoj denar odlicna komanda. Ima tiste osnovne funkcije, kaj vec pa za tak denar ni za pricakovati.
Plus je se to, da so sprejemniki izredno poceni in ker pasejo tudi iz drugih kopij FlySky komand je teh na pretek.

Sam sem uprabljal HK-300 (3-kanali) nekaj sezon, ker je bilo modelov vec sem presaltal na HK-310 (ista stvar le da ima LCD zaslon in s tem vec nastavitev, spomin za 16 modelov itd.). Po nekaj sezonah obe komande se vedno delata brez problemov, na otip in na samo obliko pa mi HK-3x0 deluje veliko bolj kvalitetno kot GT-2.

Tudi GTX3 se precej uporablja in je ravno tako vec kopij FlySky znamke. Dobi se tudi "custom" firmware..
Za 3XS pa nekateri trdijo, da je dalec najboljsa kar lahko dobis za taksen denar. Materiali, firmware, ergonomija in zanesljivost so na njeni strani.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RomanM napisal/-a:Pozdravljeni,
Pojavili so se že prvi problemi, kako vse skupaj spravit pod karoserijo? #-o
Ker je motor dolg 60mm, regler pa malo večji, ne stoji vse skupaj ob strani, zato sem regler za silo dal na sredino šasije pod streho kabine.
Ker je vse skupaj previsoko se sedaj karoserija ne zapre.
Za silo rešil tako, da sem karoserijo na zadnjem delu zasilno pritrdil z vezico, problem je da ostane špranja med šasijo in karoserijo.
Lp RomanM
Prostora pod školjko je malo, zato zelo pazljivo pri izbiri tehnike.

Za ventilator ga pa skoraj ni - pa tudi ni potrebe, če je motorizacija pravilna.

RomanM napisal/-a: Pa ne se čudit sprejemniku, je letalski, avto komando moram še nabavit, so te iz HK vredu, npr GT-2, ali GT-3.
Lp RomanM
O RV napravah je nekaj napisanega tule: viewtopic.php?f=64&t=86942

Smiselno je, da kupiš napravo, ki ima vsaj LCD in par spominskih mest, sicer se ti bodo poceni naprave začele nabirati ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a: Pa se sicer res cuti potreba po sredinskem diferencialu?
Prekrmarjenje je značilno za avte 2WD ali 4WD brez sredinskega diffa. Pričakujem izboljšanje stabilnosti pri ostrem pospeševanju, še posebej iz ovinka.
Sicer se da to "naštelat" s prstkom - a zakj ne-bi, če lahko ;-)
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom