Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Ta prve dobiš v Conradu (Graz) za 9,90 4 kom. Še žicam neke kolege da mi prinesejo set. Sicer ne vem kak bojo ampak za ta dnar...
RC Addict!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a:Ta prve dobiš v Conradu (Graz) za 9,90 4 kom. Še žicam neke kolege da mi prinesejo set. Sicer ne vem kak bojo ampak za ta dnar...
Našel... Ja 15€ s poštino v Nemčiji - za 4 kose! Banda!

http://www.conrad.de/ce/de/product/2379 ... egory&rb=1

Na kateri avto pa jih misliš montirat? So namreč vse enako široke...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Jaz bom na mojega dal tele gor pa od guane platišča.
Priponke
gume.jpg
gume.jpg (125.05 KiB) Pogledano 4891 krat
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

gavrin1 napisal/-a:Jaz bom na mojega dal tele gor pa od guane platišča.
Link za nabavo?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Jaz sem jih tukaj nabavil.
http://www.ebay.com/itm/B7033T-1-8-Scal ... 5d449bb1a1

A bo kdo na ježici na tekmi da pridem pogledat kako to gre?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

gavrin1 napisal/-a:Jaz sem jih tukaj nabavil.
http://www.ebay.com/itm/B7033T-1-8-Scal ... 5d449bb1a1

A bo kdo na ježici na tekmi da pridem pogledat kako to gre?
Ah, to so 1/8 gume... Sem mislil, da si našel kaj pametnega okrog 86mm po premeru...

Na Ježici bo v soboto trening od 10 do 15 ure - Pridi, prinesi s sabo in vozi ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

rc-ryder napisal/-a:
Stanko P. napisal/-a:Ta prve dobiš v Conradu (Graz) za 9,90 4 kom. Še žicam neke kolege da mi prinesejo set. Sicer ne vem kak bojo ampak za ta dnar...
Našel... Ja 15€ s poštino v Nemčiji - za 4 kose! Banda!

http://www.conrad.de/ce/de/product/2379 ... egory&rb=1

Na kateri avto pa jih misliš montirat? So namreč vse enako široke...

LP
OldSkull BadAss Hot Shot II ](*,) (KLIK), ker so original nosilci koles hin, pašejo pa tudi navadni hexi na os. Za na polico pa original gume na original felnah. Avtek proti vandalu sicer 'nima za burek' zato mi je dejansko vseeno če so gume vredu ali ne, pa še izgledajo dobro.
RC Addict!
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

ja men se bolj dopade malo večja guma kako bo šel bom pa videl. Bi pa tudi jaz nabavil kakšne 1/10 scale za po cesti.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

gavrin1 napisal/-a:ja men se bolj dopade malo večja guma kako bo šel bom pa videl. Bi pa tudi jaz nabavil kakšne 1/10 scale za po cesti.

Se ni obneslo... Sem hitro opustil. Drugače imam te gume že na feltnah za Mugna in bi lahko samo nove nastavke naredil... Težišče bo previsoko in se prevrača...
rc-ryder napisal/-a:Evo, prvi eksperomenti z avtom...

Rezervne gume ta 1/10 DB so se zdela prav prikladne za na ta avto:
Slika
Slika

Na terenu pa se nove gume obnesejo tako tako - prevelike, dvignejo težišče in gre avto na hrbet in na bok.... Pri veliki hitrosti je avto nemiren.
LP
lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a: OldSkull BadAss Hot Shot II ](*,) (KLIK), ker so original nosilci koles hin, pašejo pa tudi navadni hexi na os. Za na polico pa original gume na original felnah. Avtek proti vandalu sicer 'nima za burek' zato mi je dejansko vseeno če so gume vredu ali ne, pa še izgledajo dobro.
Vintage! To mi deli! Tu se je vse začelo... Takrat, ko je ta avto prišel ven pa noben drug ni imel za burek ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evo, končno po treh mesecih in pol je dedek mraz prinesl škatlo....
Torej je HobbyKing držal besedo in se več kot korektno odkupil za nevšečnosti.
Sicer je trajalo - a se je zgodilo :-)
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Evo namontiral cestne gume(ta velike). Avto gre kar uredu po asvaltu se pa sedaj zares pokaže da je 3s pogon premočan. Veliko je vrtenja v prazno in se začne kar hitro vse pregrevat. Bo treba malo predelat prostor za baterijo da bom dobil noter 2s baterijo. Rc ryder kako kaj napreduje iskanje cestnih gum 1/10 dimenzije?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

gavrin1 napisal/-a:Evo namontiral cestne gume(ta velike). Avto gre kar uredu po asvaltu se pa sedaj zares pokaže da je 3s pogon premočan. Veliko je vrtenja v prazno in se začne kar hitro vse pregrevat. Bo treba malo predelat prostor za baterijo da bom dobil noter 2s baterijo. Rc ryder kako kaj napreduje iskanje cestnih gum 1/10 dimenzije?
Saj vem, da se bo slišalo kot od kakega fotra ampak... "Pa saj sem ti rekel..." ;-)

Baterija paše not vsaka hardcase 2S dimenzij 145x45x25, brez predelav. 1/10 in 1/8 buggy standard. Izbira neomejena...

Kar se tiče gum, sem pa nehal iskat. Na zadnji tekmi sem videl, da dober voznik z offroad gumami na neprimernem avtu da lahko vetra konkurenci na super gumah v odličnem avtu ;-) viewtopic.php?f=78&t=87071&start=25

Sicer pa tiste gume iz Conrada dobiš ceneje brez, da bi se menil s Conradom (SI) tule: http://www.voelkner.de/products/204250/ ... -Sw-4.html

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 08 Apr 2014, 21:11, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Pa imam dve 5800 2s bateriji doma pa mal fali da bi šle not. :oops:
Je pa tudi okoli motorja prav malo prostora za kakšno pametno hlajenje zato imam že na pol predelan body da bom zmontiral hlajenje noter.

Nisem še povsem obupam nad 3s :whistle: čeprav mogoče rinem z ](*,)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Evo dobil kolesa iz Conrada, zmontiral pol se pa je 'uscalo'.
Montirano...
Montirano...
HotshotII001 [web].jpg (113.19 KiB) Pogledano 4574 krat
Sicer so me čakale že kake tri tedne, ampak ker je 'samo za hobi' sem jih pobral, ko sem se pač vozil tam okrog. Na otip niti ne zgleda tako slaba guma, ena se mi zdi da ma neko 'bunko', ne vem če je nagužvana penica ali je razlog skladiščenje, vendar za ta denar in namembnost mislim da bo čist ok. Sedaj lahko vsaj malo peljem legendo, ker mi je original hexe, ki to niso, razturalo, plastika + leta ](*,).

Se opravičujem za 'hijacking' teme. Bom v kratkem odprl eno bolj za navdušence Japonskih starin in malo manj starin.
RC Addict!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a: ena se mi zdi da ma neko 'bunko', ne vem če je nagužvana penica ali je razlog skladiščenje, vendar za ta denar in namembnost mislim da bo čist ok. Sedaj lahko vsaj malo peljem legendo, ker mi je original hexe, ki to niso, razturalo, plastika + leta ](*,).

Zdravo,

če je bunka na pogonskem kolesu - potem je sigurno pena padla na dva kosa in se "zgužvala" na en del. Aceton pa take pa to...

Veliko legendarnih užitkov!

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Evo pa sem poštimu hlajenje za motor. Pa nabavu 2S baterije :oops: , da bo mirna bosna.
Pa še gume premontiram nazaj original velikost.
Priponke
ventilator.jpg
ventilator.jpg (158.65 KiB) Pogledano 4519 krat
predelana karoserija.jpg
predelana karoserija.jpg (168.12 KiB) Pogledano 4519 krat
sestavljen.jpg
sestavljen.jpg (173.41 KiB) Pogledano 4519 krat
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Ugotavljaš, kar sem ugotovil tudi sam s 1:16 Turnigy Buggy-jem. Stane 80 EUR, vanj sem vložil vsaj 2x toliko, in več šraufal kakor vozil. Nato sem zadevo odložil na polico, kupil X-raya in problem rešil. Vsi njihovi avti so narejeni tako, da ne zdržijo predolgo, in da čim prej začneš zapravljati na rez. delih (ki sicer niso dragi, vendar kar na 1x nabereš za 200 - 300g teže, nakar postane draga poštnina).
Sem rekel, hvala lepa, in nikoli več!

Jan
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Intruder napisal/-a:Ugotavljaš, kar sem ugotovil tudi sam s 1:16 Turnigy Buggy-jem. Stane 80 EUR, vanj sem vložil vsaj 2x toliko, in več šraufal kakor vozil. Nato sem zadevo odložil na polico, kupil X-raya in problem rešil. Vsi njihovi avti so narejeni tako, da ne zdržijo predolgo, in da čim prej začneš zapravljati na rez. delih (ki sicer niso dragi, vendar kar na 1x nabereš za 200 - 300g teže, nakar postane draga poštnina).
Sem rekel, hvala lepa, in nikoli več!

Jan
1/18 in 1/16 modeli imajo vsi po vrsti probleme z diferenciali. Enostavno vsak BL motor iz njih naredi pašteto po dveh do petih vožnjah, sploh, če je vožnja malo bol "eksperimentalna" Tako, da primerjava Turnigy 1/16 in Vandal 1/10 ni glih na mestu...

Gavrin ima težave, ker je avto kljub nasvetom napačno obut in motoriziran (kV in število celic) Ob primerni motorizaciji je buggy čisto lepo trpežna zverinica. Vse okvare, ki sem jih imel, so izvirale iz mojih napak, isto lahko rečem tako za e-revota in Mugna MBX6. MBx6 je res za rang boljši od prejšnjih dveh, ni pa neuničljiv ;-)

Vandal je letos že tretjič šel z mano na dopust - ker vem, da je zanesljiv in se ne kvari. Samo polnili in vozili ;-)

Ni moj namen in nimam nobene koristi od tega, da hvalim ta avto - a od vseh kitajcev se je daleč najbolje izkazal in ga z veseljem priporočim kot prvi ali tudi kak naslednji avto - ker je odličen nakup.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

rc-ryder napisal/-a:
Intruder napisal/-a:Ugotavljaš, kar sem ugotovil tudi sam s 1:16 Turnigy Buggy-jem. Stane 80 EUR, vanj sem vložil vsaj 2x toliko, in več šraufal kakor vozil. Nato sem zadevo odložil na polico, kupil X-raya in problem rešil. Vsi njihovi avti so narejeni tako, da ne zdržijo predolgo, in da čim prej začneš zapravljati na rez. delih (ki sicer niso dragi, vendar kar na 1x nabereš za 200 - 300g teže, nakar postane draga poštnina).
Sem rekel, hvala lepa, in nikoli več!

Jan
1/18 in 1/16 modeli imajo vsi po vrsti probleme z diferenciali. Enostavno vsak BL motor iz njih naredi pašteto po dveh do petih vožnjah, sploh, če je vožnja malo bol "eksperimentalna" Tako, da primerjava Turnigy 1/16 in Vandal 1/10 ni glih na mestu...

Gavrin ima težave, ker je avto kljub nasvetom napačno obut in motoriziran (kV in število celic) Ob primerni motorizaciji je buggy čisto lepo trpežna zverinica. Vse okvare, ki sem jih imel, so izvirale iz mojih napak, isto lahko rečem tako za e-revota in Mugna MBX6. MBx6 je res za rang boljši od prejšnjih dveh, ni pa neuničljiv ;-)

Vandal je letos že tretjič šel z mano na dopust - ker vem, da je zanesljiv in se ne kvari. Samo polnili in vozili ;-)

Ni moj namen in nimam nobene koristi od tega, da hvalim ta avto - a od vseh kitajcev se je daleč najbolje izkazal in ga z veseljem priporočim kot prvi ali tudi kak naslednji avto - ker je odličen nakup.

LP

Točno tako je. Sem pretiraval in sem moral probat namesto da bi poslušal iskušenejše (Rc-Ryder). Takoj ko sem šel nazaj na original gume in na 2S baterije je stvar spet normalna za vozit, nič pregrevanja (in mislim ta tisti ventilator ne pripomore kaj dosti) in prav super za vozit.
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

evo prve bojne rane. Avto je res trpežen ker tole se je zgodilo ko sem z polnim šusem prletu v litoželezen jašek. :oops:
Priponke
roka.jpg
roka.jpg (142.59 KiB) Pogledano 4290 krat
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

gavrin1 napisal/-a:evo prve bojne rane. Avto je res trpežen ker tole se je zgodilo ko sem z polnim šusem prletu v litoželezen jašek. :oops:
Ja sam si kriv! Kaj pa kupuješ ta kitajska jajca... Če bi kupil kaj resnega, bi odbil tisti gus in vozil dalje :lol:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gavrin1
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 17 Feb 2012, 17:14
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a gavrin1 »

Samo res. kakšen xray bi to kar odnesu sabo. :D
Vglavnem roka nova gor(spet plastika :-k ) naslednjič pa upam da že alu nadgradnja sledi.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

gavrin1 napisal/-a:..naslednjič pa upam da že alu nadgradnja sledi.
To se malo smesno slisi. Ne bi bilo bolje upati, da ne bo naslednjic? :lol:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy Quanum Vandal 1/10 buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:
gavrin1 napisal/-a:..naslednjič pa upam da že alu nadgradnja sledi.
To se malo smesno slisi. Ne bi bilo bolje upati, da ne bo naslednjic? :lol:
V bistvu je pustil tisti gus da štrli ven :D Ko pa tako lepo poč :) :o
Alu se samo zvije - ali pa odbije cel prednji skid plate #-o

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom