Traxxas Stampede 4x4 VXL

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

nob napisal/-a:Najbolj sem razočaran nad karoserijo. Če bi vedel, da bo toliko težav bi jo že na začetku ojačal, malo s selotejpom z vlakni in malo s ShooGoojem. Mislim, da bi tole kar dobro delovalo. Vprašanje tudi, kakšne kvalitete je Traxxasova karoserija. Mogoče bi bilo z JConcepts karoserijo boljše?
Karoserija pri vecini modelov najbolj nasrka. Vsako karoserijo, ki ima ostre robove je pametno ze na zacetku po teh robovih ojacati.
Kar se tice JConcepts karoserij ne morem reci nicesar, ker z njimi pac nimam izkusenj. Traxxasove karoserije pa so kar precej trpezne, zal pa so tudi bolj obcutljivi deli, kot je recimo ta del (kason) pri Stampedu. Drugje ti verjetno karoserija ni niti napokala kajne?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a nob »

No po še nekaj vožnjah mi je Stampede malo bolj prirasel k srcu, tako da ostaja pri meni. Čeprav časa ni prav veliko je model ravno pravšnji za preganjanje pred hišo.
Zaradi gum lahko gre čez precej velike ovire, pelje pa se lepo tako počasneje kot hitreje. Ko se začne sezona ga bom nekako poizkusil malo bolj tekmovalno pripraviti, če se mi bo na kakšni tekmi Elektro Challenege pridružil nečak.

No, ker je karoserija dobesedno uničena (poka na vseh koncih in krajih, sploh zadaj kjer so nosilci), sem naročil novo. Sicer mi je nekako najbolj pri srcu Ford F150 karoserija, ampak sem se (še sam ne vem točno zakaj) odločil za stock karoserijo, tokrat črno-rdečo. Karoserijo sem tudi znižal, na način ki je največkrat omenjen po spletu.

Naročil sem dva dela od Rustlerja, TRX3727A, v katerem sta po dva tista pina za sponko.
Slika

Poiskal sem še štiri matice in štiri podložke in odstranil stare plastične "bodyposte".
Slika

Skozi luknjo, ki je ostala sem vtaknil pin in od spodaj privijačil matico.
Slika
Slika

Danes nam je vreme postreglo s konkretnim snegom, zato sem proti večeru napolnil LiPo in šel malo ven. Moram reči, da sem zelo užival, čeprav se v tako veliki količini suhega snega model ne obnese prav dobro. Hitro nasede. Saj verjetno je to pri vseh modelih, pač so majhni. :)

Še ena zimska.
Slika

S sabo je tovoril kar nekaj snega. :lol:
Slika

Manjkajo pa slike nove in znižane karoserije. Pridejo ko ga očistim. :)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Poskrbi, da dobro posusis gume sicer bodo sle pene rakom zvizgat. :whistle:
Prav tako preglej, ce se vse lepo vrti kot bi se moglo naslednjic preden bos model vozil (lezaji).
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a nob »

Ja, tudi Stampede si bo kmalu zaslužil malo generalnega čiščenja. Vozim ga kadar utegnem, kar pomeni tudi, da ga po vožnji samo pospravim do naslednjič. Navadno ga pustim v kotlovnici, da se dobro osuši. Enkrat vmes sem že malenkost pošprical zglobe z mastjo v spreju in do sedaj je še vse OK. Kmalu sledi generalni pregled in čiščenje.

No, tako izgleda Stampede 4x4 z novo in znižano karoserijo:
Slika
Slika

Pri novi karoseriji sem prav tako kot pri stari okoli lukenj bolj amatersko "zlaminiral" kar z lepilnim trakom z vlakni.
Slika

Potem se tam okoli nanesel še nekaj ShoeGoo-ja, da bo več opore.
Slika

Mislim, da bi to moralo držati, kljub temu da sem naredil isto kot pri stari karoseriji. Tukaj je karoserija nova, in še ni poškodb, zato menim da se bo tokrat bolje obneslo. Bomo videli.

Spomnil sem se tudi nasveta od tintek-a, ki mi je svetoval naj sponke povežem z verižico, da preprečim izgubo le-teh. Do sedaj sem jih izgubil verjetno že skoraj 10. #-o
Verižico se dobi na meter v Obiju, cena pa tudi ni omembe vredna.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a tintek »

Lepa karoserija ni kaj.

Ja odkar sam uporabljam verige na vseh modelih nisem izgubil nobenega klipa.

Če rabiš imam na zalogi tako steklena vlakna kot karbonska ampak le te bi moral zadelati z smolo čene nimajo nobene trdnosti, sam sem naredil to pri enem modelu mislim da se kar dobro obnese.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

nob napisal/-a: Spomnil sem se tudi nasveta od tintek-a, ki mi je svetoval naj sponke povežem z verižico, da preprečim izgubo le-teh. Do sedaj sem jih izgubil verjetno že skoraj 10. #-o
Verižico se dobi na meter v Obiju, cena pa tudi ni omembe vredna.
Jaz uporabljam tole metodo:
Slika
Vrvica od žaluzij (vsak vaški TopDom), luknjica in malo CA na vozel na obeh straneh.

Predvsem je veliko lažje držat sponko ko jo vtikaš.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
NinjaAnsmann
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 29 Dec 2012, 20:02

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a NinjaAnsmann »

Pozdravljeni
Bom še tu vprašal, ker ravno vidm da je debata glede sponk oziroma teh zatičev za karoserija. Tintek pri tebi sem videl da imaš ketnco. Pa me zanima če to kaj poškoduje karoserijo, če se na njej poznajo kakšni "risi", črte?
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

NinjaAnsmann napisal/-a:Pozdravljeni
Bom še tu vprašal, ker ravno vidm da je debata glede sponk oziroma teh zatičev za karoserija. Tintek pri tebi sem videl da imaš ketnco. Pa me zanima če to kaj poškoduje karoserijo, če se na njej poznajo kakšni "risi", črte?
Na tvoje vprasanje si ze dobil odgovor:
viewtopic.php?f=78&t=76797&start=400
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
NinjaAnsmann
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 29 Dec 2012, 20:02

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a NinjaAnsmann »

da sam ni blo natančno določeno za to ketnco
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ketnica je ketnica. Ce bi delala rise ena, bi jih verjetno tudi druge in obratno..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Traxxas Stampede 4x4 VXL

Odgovor Napisal/-a nob »

Ko sem prvič obrnil model in podrajsal s karoserijo po asfaltu sem samo malo zamižal in zavzdihnil. Potem pa na polno dalje. :)
Hočem povedati, da nima smisla paziti na karoserijo, prej ali slej bo dobila kako prasko.
Ampak kot je bilo že rečeno v prejšni temi, te ketnice so lahke in zaobljenih oblik tako da ne povzročajo prask. Mogoče kakšne res majhne, ampak te lahko potem zapoliraš. :lol:

Če te je vseeno strah tega, uporabi rešitev rc-ryderja. Meni je bolj všeč kot tale s ketnico.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom