1/10 desert buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Živjo, kot sem nekaj časa nazaj v tej temi rekel, da bom kupil ta model, ga sedaj tudi res imam in to točno 3 dni :D
Moje izkušnje:
Sprednji desni amortizer je puščal že v škatli, po dveh vožnjah je popolnoma prazen.
Zadnji spojler je že uničen in razcefran, ker avtu na 2S gens ace prednja kolesa stalno meče v zrak.
Pritrjevanje pokrova je hudič, ker je ventilator reglerja v napoto in se stalno nekam pajsa, posledično so na ventilatorju že odlomljene 3 vetrnice. Pritrjevanje sponke pri zadnjem kolesu je jeba, ker s prsti težko prideš zraven.
Ena guma je že natrgana zaradi vožnje po asfaltu, zdaj raje vozim po travi.
Vse to v treh dneh, oziroma po skurjenih 6 akumulatorjev GA 2s 4000MaH.

Imam pa velik problem z reglerjem, pa prosim če mi pomagaš.
Lipo Cut Off mi stalno odklaplja PREZGODAJ, včasih že po 2min vožnje, ko je baterija še 95% polna.
ko odklopim baterijo in jo vklopim nazaj, pa za nekaj časa spet deluje.
Sem sprogramiral regler da odklopi na najnižji napetosti (2.8V/celico) pa vseeno odklaplja na vsake
10min. Sem probal odklopit cut off, pa mi ga vseeno ugaša.
Nekaj sem na spletu zasledil, da je to pogost problem turnigy/hobbywing ESCjev, a si mogoče imel podobno izkušnjo?
najprej sem mislil da me heca stikalo na reglerju, zato sem ga kar likvidiral in žici zalotal skupaj.

Sicer sem pa super zadovoljen z avtom :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Najprej čestitke ob nakupu!

Boš videl, ko boš model naštudiral bo to za malo denarja zelo veliko užitka!
Od vseh mojih avtov največ vožen, najenostavnejši za vzdrževanje in veliko zabave. Odličen trening avto za vse naprej, ker te zadnji pogon nauči discipline na petelinu za plin...

Jerikman napisal/-a: Sprednji desni amortizer je puščal že v škatli, po dveh vožnjah je popolnoma prazen
Ponavadi spušča na kapici, ker je pre slabo zategnjen. A pazi, ker so relativno krhki. Ko jih boš napolnil, mora biti os popolnoma v amortizerju, sicer ti bo počil zaradi ti. "Hydr-Lock"-a. Jaz sem jih zamenjal z alu (niso dragi) in je mir. Imam pa mislim da še dva plastična na lagerju če rabiš...
Jerikman napisal/-a: Zadnji spojler je že uničen in razcefran,
Totalno zmešan spojler ;-) FrĂĽc
Jerikman napisal/-a: 2S gens ace prednja kolesa stalno meče v zrak.
Nastavitev slipperja, pa baterijo bolj naprej.... Avto bo tudi bolj vodljiv, če boš vklopil PunchControl. Sicer bo manj wheelijev ampak tudi manj trkov in pobiranja...
Jerikman napisal/-a: Pritrjevanje pokrova je hudič, ker je ventilator reglerja v napoto in se stalno nekam pajsa, posledično so na ventilatorju že odlomljene 3 vetrnice. Pritrjevanje sponke pri zadnjem kolesu je jeba, ker s prsti težko prideš zraven.
Ena guma je že natrgana zaradi vožnje po asfaltu, zdaj raje vozim po travi.
Vse to v treh dneh, oziroma po skurjenih 6 akumulatorjev GA 2s 4000MaH.

Imam pa velik problem z reglerjem, pa prosim če mi pomagaš.
Lipo Cut Off mi stalno odklaplja PREZGODAJ, včasih že po 2min vožnje, ko je baterija še 95% polna.
ko odklopim baterijo in jo vklopim nazaj, pa za nekaj časa spet deluje.
Vse tole je povezano z obliko pokrova - izreži pokrov tako, da bo nad reglerjem luknja (če pogledaš kako je Bill DeLong to naredil ti bo jasno....)
Ko izrežeš dovolj veliko luknjo, se regler ne pajsa več, se ne pregreva in ne izklaplja. Ni bil voltage cut off ampak pregretje, kar ti je nagajalo. Sedaj pokrov dobesedno leži na ventilatorju in ga zapira 100%. Ne more delat, pa da ga tepeš...

Jaz imam CutOff na 3.2V in vozim na progi cca pol ure z 5.000mAh na 2S. Celo na 3S 2.200mAh se vozim 15 minut!

Potem ko je zadnji del pokrova nad reglerjem odprt, je tudi tudi montaža pokrova lažja. Najprej natakneš prednji del, nato zadnji. Sponk sam ne uporabljam, ker je tako fino zataknjen, da se sploh ne stakne!

Če pa že želiš uporabljati sponke naredi takole kot sem opisal tule: viewtopic.php?f=78&t=78409&start=38

Če te bo še kaj mučilo se kar javi, drugače pa kar po njemu, ne bo hudega ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a: Sicer sem pa super zadovoljen z avtom :D
Zanimivo, pa tolk problemov :lol: :lol: :lol: :lol:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Grem zrihtat regler, prej bi pa še vprašal kje dobiš olje za amortizerje, da ne čakam 3 tedne na HobbyKing. A mogoče veš kakšna gostota je že tovarniško nalita?
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

rc-ryder napisal/-a:
Jerikman napisal/-a: Sicer sem pa super zadovoljen z avtom :D
Zanimivo, pa tolk problemov :lol: :lol: :lol: :lol:

LP
Ja, to je moj prvi avto, drugače sem avio modelar, pa me je kar prevzel :D
Ljudem ki še niso videli modelarskega avta in poznajo samo igrače iz mercatorja, padajo čeljusti po tleh, ko vidijo s kakšno hitrostjo pride avto z enega konca travnika na drugega :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Grem zrihtat regler, prej bi pa še vprašal kje dobiš olje za amortizerje, da ne čakam 3 tedne na HobbyKing. A mogoče veš kakšna gostota je že tovarniško nalita?
Vse naše modelarske trgovine ga imajo (npr Mantua, TopRC, Mibo, Delko...) Jaz imam notri 400 cst in je ok, mogoče bi tudi lahko dal celo tam nekje do 600. Ampak dokler nimaš Alu amortizerjev ga raje vozi na 400, ker bodo manj obremenjeni...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

thx.

Update:
Razstavil sem amortizer, ga očistil in notri nalil kuhinjsko olje, samo za test če še pušča. Do takrat ko sem avto sestavil nazaj, je bil že prazen. A je kaj čudnega, če pa batu na obodu štrli brada od ulivanja?? Kitajci #-o
Slika

Včeraj so crknili zobniki v servotu, danes ga bom zamenjal, za nekaj podobnega, dokler ne dobim tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Dvig ESCja, da zadiha:
Slika
Slika
Slika

Vprašal bi še, kako je z gumami, a obstajajo kakšni standardi, a kako vem katera velikost je taprava? A imajo vsi modeli 1/10 isto gred in os? Kje se jih pa splača kopovat?

Če sem ti preveč zasedel temo, povej pa zbrišem, itak bom kasneje odprl svojo temo :)
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Najprej čestitke ob nakupu! =D>

Gume se dobijo dobre (po mojih izkušnjah) in zelo poceni v conradu.
Tu imaš link do gum, pa si malo poglej: http://www.conrad.si/RC-Plati%26scaron; ... AREA_19760

Lp
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a: Do takrat ko sem avto sestavil nazaj, je bil že prazen. A je kaj čudnega, če pa batu na obodu štrli brada od ulivanja?? Kitajci #-o
Potem je verjetno počen plašč in je GOTOF...

To je bat brez tesnila in tista brada ne moti. Enako je pri vseh avtih brez tesnila... Lahko odškrabaš stran...

Jerikman napisal/-a: Vprašal bi še, kako je z gumami, a obstajajo kakšni standardi, a kako vem katera velikost je taprava? A imajo vsi modeli 1/10 isto gred in os? Kje se jih pa splača kopovat?
Ta avto ima 12mm šestrob (12HEX) nastavek. Ti so vsi isti. Ko boš kupoval gume glej TRUGGY velikost in se prepričaj o premerih. Ti so pri isti nazivni velikosti modela (1/10) in nastavka (12HEX) zelo različni.
Jerikman napisal/-a:
Če sem ti preveč zasedel temo, povej pa zbrišem, itak bom kasneje odprl svojo temo :)
Se ne rabiš opravičevat, ker tema ni moja... Po mojem mnenju je bolje, da so stvari za isti avto na istem mestu, zato tudi jaz nisem odpiral nove teme ampak sem se pridružil obstoječi temi...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

aha hvala :D
Včeraj sem opazil, da je pena samo v sprednjih gumah, zadnje so prazne. A je to normalno?
Pa ravno na zadnjih je skoraj vsa teža avta.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:aha hvala :D
Včeraj sem opazil, da je pena samo v sprednjih gumah, zadnje so prazne. A je to normalno?
Pa ravno na zadnjih je skoraj vsa teža avta.
Ni normalno in ni velik problem.
Inserti so velik problem poceni nalepljenih gum... Šele ko kupiš gume za 50€+ komplet je stvar OK, pri cenejših pa pene dobesedno razpadejo, se strgajo, ....

Več o tem sem pisal tule (popravilo gum - nekje na polovici prve strani) viewtopic.php?f=78&t=83534

Odlepiš z acetonom ( http://www.youtube.com/watch?v=8nqwtoF19CA ), narežeš nove pene, nalepiš nazaj (obvezna uporaba očal med lepljenjem, sicer se tako kot jaz lahko znajdeš na urgenci... - k sreči ni bilo hudega in okulistka mi je pojasnila, da pri operacijah namesto šivov kirurgi uporabljajo CA lepilo ;-)) in uživaš v vožnji. Vir insertov: Bau (Haus ali Max), lokalni tapetnik...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Grdo vreme je spet omogočilo malo več časa v delavnici...

Ušesa amortizerjev, ki sem jih potrgal so sedaj ALU:
Slika

Prav tako pa je prednji konec avta vedno bolj obtežen :D
Slika
Slika

Samo še par malenkosti in bo...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a zan13 »

WAW :D
In to vse kar sam izdelaš...
A dele "narišeš" na računalnik preden jih idelaš ali jih skeniraš?

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Zanimivo.
Sem že večkrat razmišljal, da bi šefa vprašal če bi lahko po šihtu še kaj zase naredil na strojih, pa me mine vsakič, ko pomislim kako bi me gledal, če bi polomil od firme rezkar zaradi lastne zabave :-?
Koliko je pa treba vložit za eno tako homemade rezkarico, če ni to že tema za drug forum?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Zanimivo.
Sem že večkrat razmišljal, da bi šefa vprašal če bi lahko po šihtu še kaj zase naredil na strojih, pa me mine vsakič, ko pomislim kako bi me gledal, če bi polomil od firme rezkar zaradi lastne zabave :-?
Koliko je pa treba vložit za eno tako homemade rezkarico, če ni to že tema za drug forum?
Toliko je treba, če češ imet doma : viewtopic.php?f=10&t=84540
Tema za samogradnjo ( a bo trajalo neprimerno več časa in denarja: viewtopic.php?f=63&t=50838&start=100)

Sam si delam še eno večjo in težjo zverino od trenutne (pol manjša od tiste zgoraj) in bo potem verjetno za oddajo dobrim ljudem ;-)

Lahko pa kupiš svoje rezkarje (tisti za tiskana vezja so po 5€/kos), da šefa ne bo stiskalo v želodcu ;-)

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 26 Avg 2013, 06:44, skupaj popravljeno 2 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a: Koliko je pa treba vložit za eno tako homemade rezkarico
Še to sem pozabil napisat - vložek proti prihranku....

Letos sem glede na to, da trajno in vztrajno lomim pet avtov, prihranil na delih cca 500€ (amortizerji od baje, servo saver od baje, 1/10DB kar nekaj delov, skid plate od e-revota, skid plate za vandale, deli za letala, propeler za čoln...), a še bolj bistveno je, da sem prihranil kak mesec ali dva (skupaj) na čakanje delov. Verjetno bi vozil 3x manj, če bi čakal na dostave iz trgovin.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

3 jurje še ne bi dal, bom počakal da boš zamenal svoj trenutni stroj, pa mi potem povej koliko hočeš zanj :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

zan13 napisal/-a:WAW :D
In to vse kar sam izdelaš...
A dele "narišeš" na računalnik preden jih idelaš ali jih skeniraš?

lp
Dele lahko narediš samo tako, da imaš najprej risbo ali 3D model Tu kakih bližnjic ni - kljunasto merilo in 3D modeliranje ne uideta. Običajno to vzame največ časa. Ko je enkrat model, je samo vprašanje časa za izdelavo...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Včeraj sem ga čisto normalno vozil po mokri travi, potem je pa nekaj počilo in avto se je kar naenkrat ustavil.
Uničen outdrive cup. Posledica je tudi izgubljen dogbone (polgred), ki ga je odneslo nekam v travo.
Ne vem kako se je lahko to zgodilo, če je bil pa avto v 95% vožen po travi, Torej ni nobenih hudih sil na prenose, če pa guma vedno zdrsava. A jih tisti ki vozite na 3s na asfaltu menjate vsak teden?
Slika
Tudi na drugi strani ne bo dolgo zdržal
Slika

Sem gledal gume na Conradu in v glavnem na ta avto po dimenzijah pašejo gume za avte 1:8, te imajo pa 17HEX.
Vse tiste, ki imajo 12HEX so pa premajhne, ali pa dražje.
A kdo ve kje bi lahko dobil kakšen adapter, da bi 17HEX nataknil na ta avto?
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a zan13 »

V HobbyKing-gu jih imajo, samo se 12 pa 17mm hex-i zelo razlikujejo...

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Evo tuki imaš link hex-ou:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... l_Hex.html

Malo na kašnih forumih poglej če je kdo že to naredil...

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tele šalčke je nekam hitro zajedlo oz deluje kot bi lomilo rob.....Delujejo mi tudi kot da so namazane kar je no no pri odprtih zadevah, max je kakšna zadeva za verige ki naredi film in ni lepljiva(dry lube ipd..)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

mihec87 napisal/-a:Tele šalčke je nekam hitro zajedlo oz deluje kot bi lomilo rob.....Delujejo mi tudi kot da so namazane kar je no no pri odprtih zadevah, max je kakšna zadeva za verige ki naredi film in ni lepljiva(dry lube ipd..)
Sem preveril in niso namazane. Mogoče na sliki tako zgleda, ker se blešči zaradi flasha ko sem slikal in ker je bilo vse mokro.

HobbyKing nima tega kar jaz iščem.
Sem pa dobil tukaj, ampak bi dal skupaj s poštnino 30€+
http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... f56b0ca3cb
Kaj imate drugi?
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Ugotovil sem, kaj je bilo narobe. Kitajec je na mojem kosu pregloboko postružil konus, tako da je imela šalčka bistveno manj mesa, in jo je dogbone razmesaril. Nova, ki sem jo zahvaljujoč rc-ryderju prejel zelo hitro, te napake nima in se že z očesom opazi razliko. Na sliki se vidi slabše
Slika
Ker sem ugotovil, da mi stikalo pride zelo prav, ampak ker sem se originalnega že znebil, sem uporabil bistveno kvalitetnejšega in ga tudi postavil na tako mesto, da ga lahko dosežem, ko je pokrov buggyja zaprt.
Slika

Ko sem zrihtal buggy, mi je še isti dan zletel s ceste v živo mejo. Počil je tale kos:
Slika
Drugi z desne: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2033.html

A ga ima slučajno kdo na zalogi? [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Ugotovil sem, kaj je bilo narobe. Kitajec je na mojem kosu pregloboko postružil konus, tako da je imela šalčka bistveno manj mesa, in jo je dogbone razmesaril. Nova, ki sem jo zahvaljujoč rc-ryderju prejel zelo hitro, te napake nima in se že z očesom opazi razliko. Na sliki se vidi slabše

Ker sem ugotovil, da mi stikalo pride zelo prav, ampak ker sem se originalnega že znebil, sem uporabil bistveno kvalitetnejšega in ga tudi postavil na tako mesto, da ga lahko dosežem, ko je pokrov buggyja zaprt.


Ko sem zrihtal buggy, mi je še isti dan zletel s ceste v živo mejo. Počil je tale kos:

Drugi z desne: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2033.html

A ga ima slučajno kdo na zalogi? [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Pozdravljen,

brzina ubuja...

Jaz tega na lagerju nimam, se pa dobi še tule: http://www.kyosho.de/show_preview.php?p ... tle=UM-501 in tule http://www.mhm-modellbau.de/part-KY-UM- ... 82b6je0c4k in tule http://monster-rc.de/Ersatz-und-Tuningt ... nahme.html

Sicer poguglaj kyosho ultima db ersatzteile

Lahko pa kupiš "originale" od Integy-ja : http://www.integy.com/st_main.html?p_ca ... iWfl9K-1Nc

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom