1/10 desert buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:
Zbral sem denar ker sem si gume zrihtal, rabim pa nov regler ki sem ga skuril.

Verjetno bo pa tale tema kmalu zamrla, ker je rc-ryder avto prodal, drugih pa ni, ki bi se vključili v debato.
Kdo pravi, da bo zamrla... Saj je eden avto kupil :wink:

Je blo treba naredit prostor za nov avto (prodal 3 v treh dneh :o )
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Tudi danes smo vozili
Slika
3NOX
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 Dec 2012, 22:26

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a 3NOX »

Svojega imam trenutno v prafaktorjih saj je zletel s ceste v sosedov ribnik, drugače pa si trenutno izdelujem šasijo na cnc stroju (celo spodnjo plato Ker plastika nekam hitro poči) slike pa pridejo naknadno.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

S tem modelom sem se še malo ukvarjal, ko ni bil več moj.

Vprašanja so bila predvsem na temo zdrsne sklopke - in tu so odgovori:
http://www.youtube.com/watch?v=FA4qYfbLMA8 - res dober za 4WD, v bistvu pa dober tudi za 2WD

Jasna pojasnila kaj, kako in zakaj.


LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Lp pred kratkim sem kupil ta model od rc-ryder. Z modelom sem zelo zadovoljen, saj je naredil veliko izboljšav. Do sedaj nisem imel neki problemov, razen sklopka mi je drsela, in je nisem mogel več zraven zategniti, kljub temu da sem zbrusil z 1000 brusnim papirjem. Ko sem to naredil se vedno drsela, zgleda da bila pregreta. Ko sem poskusil se zraven zategnit mi odletela os. To sem zamenjal in dal nove plošče ampak nimam doma vrtalnega stroja nisem mogel zvrtati štiftov , kot je mel narejeno rc-ryder. To bom v kratkem uredil, ampak na dva s deluje, se bom izogibal na 3 s. Včeraj pa mi tudi počila ta plastika ki je pritrjena na to zgornjo ploščo nad servotom, ki zluži za pritrditev aks, da lahko deluje volan. To sem tudi zamenjal in zaj spet leti ko raketa.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Jaz imam eno vprašanje glede številčnih kod za posamezne rezervne dele, ki so narisani v navodilih za uporabo.
Pred kratkim sem avto konkretno sesul, potem sem pa šel v navodila gledat katere dele rabim. Zapisal sem si vse posamezne kode, ko sem pa šel na spletno stran naročat dele, mi pa iskalnik na HK niti ene kode iz navodil ni našel.

Primer za gumo:
Slika
Tukaj sta kodi drugačni (A2030 in A2031)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html

Kje je smisel teh kod, če se ne ujemajo?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Jaz imam eno vprašanje glede številčnih kod za posamezne rezervne dele, ki so narisani v navodilih za uporabo.
Pred kratkim sem avto konkretno sesul, potem sem pa šel v navodila gledat katere dele rabim. Zapisal sem si vse posamezne kode, ko sem pa šel na spletno stran naročat dele, mi pa iskalnik na HK niti ene kode iz navodil ni našel.
Primer za gumo:
Tukaj sta kodi drugačni (A2030 in A2031)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html

Kje je smisel teh kod, če se ne ujemajo?
Kode proizvajalca so druge od kod trgovcev...

Trgovec kupuje dele od več proizvajalcev in kode se lahko podvojijo - zato jih prekodirajo v svoje kode. Pa še drugje ne moreš kupovat pod isto kodo ;-)

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

aha, hvala.
Ko si ti še imel tega buggija, kakšni so se ti zdeli ti amortizerji? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html
A so boljši od plastičnih, a tudi puščajo? Ker nekateri komentarji spodaj so bolj negativni.

Še zanima me glede glede olja, kakšnega si dal, ker nimam pojma, naročil bom pa nekaj od tule, ker imajo ravno vse na zalogi:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Oils.html

Drugače so pa trenutno idealni časi za DB, ker ima HK vse rezervne dele na zalogi, razen ene tri, pa še brez tistih je avto vozen :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:aha, hvala.
Ko si ti še imel tega buggija, kakšni so se ti zdeli ti amortizerji? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A2031.html
A so boljši od plastičnih, a tudi puščajo? Ker nekateri komentarji spodaj so bolj negativni.

Še zanima me glede glede olja, kakšnega si dal, ker nimam pojma, naročil bom pa nekaj od tule, ker imajo ravno vse na zalogi:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Oils.html

Drugače so pa trenutno idealni časi za DB, ker ima HK vse rezervne dele na zalogi, razen ene tri, pa še brez tistih je avto vozen :)
Na avtu sem imel točno te amortizerje in so bili boljši od prve vgradnje. Niso glih "top of the top", so pa občutno boljši od originala. Zanje se ne dobi rezervnih delov.

Olje sem imel not 600 od Trackstara.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

lp. Jerikman glih berem prispevke. Ti uspelo naročit vse dele. A tak si ga razbil da rabiš tolko delov.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

RC Ryder - Hvala!
rutnikb napisal/-a:lp. Jerikman glih berem prispevke. Ti uspelo naročit vse dele. A tak si ga razbil da rabiš tolko delov.
Premislil sem si, ker bom raje naročil spomladi. V temu mrazu se mi itak ne ljubi kaj dosti ven hodit, ko pridem s šihta je zunaj že tema, pa še plastika hitreje poka v mrazu, tako da bom počakal kakšen mesec.
Razbil se ga pa tako, da sem s polno hitrostjo na igrišču s prednjo levo gumo priletel v kovinsko palico gola za hokej. Avto je priletel tako hitro in s takšno maso, da je sprednjo in zadnjo levo gumo v trenutku potrgalo z avta, zaradi vse te teže pa se avto sploh ni ustavil, nekontrolirano je drsel naprej po asfaltu, dokler ni priletel v travo, kjer ga je zmetalo v vse smeri, nakar se je s parimi "kolesi" v zraku ustavil.
Crash je bil spektakularen, potrgalo mi je pa samo roke, ene so se zvile, druge prelomile na pol, druge škode ni.
Amortizerje in druge dele bom menjal zaradi splošne obrabe in zaradi prejšnjih nesreč ki so pustile posledice na avtu.

Okoli hiše imam ogromne površine asfalta, novo igrišče, prazno parkirišče, ogromno je vrtač ker je vas na apnenčastem hribu, v bližini imam dva kamnoloma, tako da spomladi pride en zanimiv video :)
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

A tako je bilo, te ga pa je redno razmetalo, nič ne moreš sam da se da popravit. Ti ga sam lepo popravi pa spet gasa. Saj men se tut ne da zaj vozit, spomladi bo bolše.
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Danes po dolgem času, sem vozil preden sem sprazno en lipo, je začelo škrtat in je odšel dif. :(
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

A kdo ve kako se v amortizerju pravilno zamenja O-ring?
Vse sem vzel narazen, bat sem vzel ven, ampak na koncu plastičnega tulca, tam kjer šiba bat, sta na dnu dva O-ringa, vmes med njima je plastičen obroček, na vrhu pa vse skupaj varuje podložka v stilu DIN 6797
Slika
Kako to podložko vzeti ven? Meni ni uspelo, na koncu sem razrezal (uničil) cel amortizer, da sem prišel zraven s ta ozkimi kombinirkami in vzel narazen. Ko sem hotel to podložko dati nazaj not, pa ni šlo.
Pomojem kitajci to s silo zabijejo not in niti ni mišljeno da bi se O-ringi kdaj menjali. Mimogrede, ko sem si pobližje ogledal O-ring, mi je bilo jasno zakaj amortizer pušča. Tista podložka je bila s tako silo zabita v amortizer, da je stisnila in deformirala O-ring kar je povzročilo slabo tesnenje.

Ko sem gledal po internetu kako imajo to rešeno druge firme, sem opazil, da imajo spodaj poseben pokrov ki služi ravno za zamenjavo tesnil. Turnigy plastični tega tega nimajo, kovinski (upgrade) tudi ne. Pa ravno zadnjič sem naročil nov komplet kovinskih amortizerjev ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Slika
Nekaj z interneta, kjer se vidi da je del s tesnili ločen

Slika
Turnigy Desert Buggy amortizer
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

A nobeden še ni menjal tesnil?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:A nobeden še ni menjal tesnil?
Ko sem jaz amortizerje menjal s temi je bil mir. BP. Nič...

In če se prav spomnim, je spodaj vgrajen pokrovček, ki je pritrjen z okroglo vskočko. Sam ne me za besedo držat. Tako da brez panike :-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Zdravo, kak si rešil z amortizerji.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rutnikb napisal/-a:Zdravo, kak si rešil z amortizerji.
Daj poslikaj tiste na tvojem, da vidmo kako je narejeno .... Jaz se ne spomnim detajlov, saj jih ni bilo treba rihtat...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

rutnikb napisal/-a:Zdravo, kak si rešil z amortizerji.
Nisem še nič rešil ker aluminijastih še nisem dobil, pa še do 10 feb me ni doma. Te pa tudi jaz prosim da jih poslikaš, da vidim kako je narejeno, ker jaz imam na svojem še plastične in eden bolj pušča kot tadrug.
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Ok, kak pridem domov ti poslikam pa prilepim. Reč mi v difu maš ti olje al mast.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Navadno mast za ležaje, ker se mi ni ljubilo pacat s silikonom, pa še ni mi treba preverjat če slučajno pušča.
Sem pa naročil nov diff, ki mu bom pravilno nastavil zračnost zobnikov in poskusil z oljem, da vidim kakšna je razlika.
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Aha js sem dosti vozo z njim, pa še preed mano rcreider dosti, on je dal olje not in se obneslo. Tak da js ne vem, kak dolgo zdrži dif z mastjo. To boš ti bol vedel. Kak je pa sploh pravilna zračnost v difu.
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Pozabo evo ti obljubljene slike.
Slika
Slika
Slika
Malo je umazan, ni blo časa sčistit. :D
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

In še to pozabo novi upgrade, dosti rajši gre volan.
Slika
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/10 desert buggy

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

A maš kakšno boljšo sliko od alu amortizerja? zanima me tisti del cilindra kjer je luknja skozi katero gre batnica. Tam nekje naj bi se dalo razstavit za zamenjavo tesnil, ampak ne vem če se na teh kitajskih to da.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom