Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

FASTLANE
Razpravljalec
Prispevkov: 170
Pridružen: 02 Dec 2009, 00:32
Kraj: Maribor

Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a FASTLANE »

Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

http://www.teamxray.com/xb4/

Slika

Slika
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Cena? :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
KlemenR
Tekmovalec
Prispevkov: 370
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:02
Kraj: Maribor

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a KlemenR »

Zgleda hudo.

Vendar me neke zaenkrat ne mika saj je 1:10.

Pri nas se tekmuje večinoma v 1:8, nekoč morda tudi 1:10.


LP
V vsem novem je prisotno staro, v popolnejši obliki.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Je že kdo nabavil model in ga stestiral?

No sam sem ga imal ogledanega precej časa ampak je vedno kaj prišlo umes da se ni izšlo :)

Tokrat pa končno nemškega trgovca na ebayu pocukam če upa dat še kaj popust na ceno 349€+19€ptt in takoj dobim odgovor da mi lahko ponudi brezplačno poštnino. Super, no težava pa je bila, da nimam dovolj limita na mastercardu, zarorej sem nakazal kar prek bančnega naloga. Po dnevu in pol sem prejel sporočilo da je denar prejel in da je paket že poslan preko dhl, no čez 2 dni mi pošta slovenije prinese paket...

Žal so mi punce iz vrtca prinesle nekaj česar sem se nalezel tako, da sem na antibiotikih in mi kaj prida do sestavljanja zato sem naredil le nekaj slik in pogledal vsebino škatle.

Slika

Slika

Slika

Slika



Rad bi naročil še gume pa ne vem katere, gledal sem gume od proline 3m soft ampak jih prodajajo pod dimenzijami 2.0 in 2.2 platišče sem izmeril in znotraj "šubler" kaže točno 2.2" torej najbrž 2.2.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Jaz ga imam, pa moram priznat, da je res dober avto... Samo ko boš feltne kupoval, pazi ima 17mm hexe.
Jaz sem gume nabavil o Schumachra, feltne pa original od Xraya.

Tomaž
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Super, lahko poveš še kaj za en pogon uporabljaš?

Sam bom 99% izbral en set hobbywing le o kv se mi ne sanja.
Ti saddle pack lipo so 2s če prav razumem torej pogon na 2s mora biti kv kar visok?

Guma pa torej tele bodo šle gor:
Ne vem zakaj piše 2.0 2.2 ampak pravtako je označeno na uradni strani PL
http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-Line-Hole ... 5663f55970
http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-Line-Hole ... 41817bdd24


LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tako je saddle pack je 2S.
Kar se tice motorja in izbire kV.. predno si naredis dodatne stroske, vzami motor iz Rustlerja in ga prestavi v Xraya. Pa bos hitro videl kje si. Rusty je na 2S kar poskocna stvar, na 3S je precej tezko obvladljiv in to kljub temu, da ima 3500kV, 2-polni motor.
Od tam naprej bos hitro videl koliko visji kV rabis/zelis..
Sicer pa vozijo vse od 5.5T do 9T v teh modelih, vse je odvisno od tega kaj pase tvojemu stilu voznje in kaksne so proge po katerih bos vozil.

Razlog zakaj pri gumah katerih povezavo si poslal pose 2.0 2.2" je ta, da so to gume Hole Shot verzija 2.0 v velikosti 2.2". :wink:
Je rahlo nerodno spisano vse skupaj a iz opisa se da razbrati kaj pomeni katera cifra. Lazje bi bilo, ce bi zapisali Hole Shot V2 2.2"..
http://prolineracing.com/tires/hole-sho ... ear-tires/
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

A tako no super pol bojo šle te gume kar v košaro.

Kurent hvala ti za ta nasvet o pogonu veš da sem razmišljal kaj bi lahko obesil gor ampak sem si mislil toliko 1:8 pogonov pa nobenega 1:10 da bi ga lahko dal v ta majhen model, no na rustlerja nisem niti pomislil najlepša hvala za nasvet bom vsekakor stestiral, upam da čimprej saj je avto že pri koncu, kasneje objavim kakšno slikco.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Jaz imam za pogon LRP set. Samo je zelo pomembno, kje boš fural. Na asfaltu potrebuješ veliko moči. Ko sem pa vozil v Padovi na tepih progi, je bilo lažje, kajti na tehnično zahtevni progi pa ne ptorebuješ preveč moči.
Problem je tudi hlajenje motorja, kajti pod masko je zelo malo prostora in zrak se hitro segreje in s tem je problem segrevanje motorja.

Tomaž
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tomaž, lahko poveš specifikacije pogona oz kar kakšen link... predusem me zanima kv motorja.

Sam bom vozil po off road progah torej mavta pesek kamenje, skoraj zagotovo pa ne po preprogi oz zelo malo po asfaltu (od doma do proge).

Kaj pa servo paše original al obvezno low profile kar jih ima večina kar sem gledal.

Hvala in LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

No kot sem že omenil sestavljanje avta je definitivno prehitro in gre dobro naprej.

Kje naj začnem in kaj naj sploh povem nevem bom na hitro če pa koga kaj zanima bo pa že vprašal :)

Skratka v škatli nekaj reklam huddy-ja, nalepke, deli avta po vrečkah, karoserija, platišča, navodila in pa na A3 formatu obojestransko sprememba navodil saj gre za model 2013 ki ima baje nekaj novosti in sprememb od prejšnjih različic, najbrž je bila izdelava novih navodil predraga zato so se odločili da priložijo (izredno ceneno ČB kopijo) sprememb.
Drugače pa so me navodila zelo presenetila, izredno lična barvna navodila tiskana na sijaj papir zraven vsega pa je še: Papir kjer si iznačimo nastavitve modela katerih ima avto res ogromno in pa A3 papir "exploded view" modela z vsemi šiframi delov.

Deli, navodila, nalepke in ostala papirologija:
Slika

V vsakem paketku je vizitka kdo je pakiral to razumem, ne razumem pa zakaj je v vsakem paketku še kos krep papirja, ki ni enake velikosti kot vizitka :-k
Slika

Pa začnimo paketek1 sestava diffov:
Slika

Že tukaj sem malo pojecljal, avto ki niti ni tako poceni pa ima od prvega do zadnjega zobnika plastične, pa no ok vem da mora zdržati saj ni kitajec ampak če preimerjam da ima mali revo kovinske diffe :-?
Skratka če bom mogu zobnike ob še močnejšem pogonu menjati bom zelo razočaran [-X ampak pustmo in bomo videli.
Slika

Zanimiv način za doziranje olja v navodilih kaže, da se to dozira z tehtnico na 2 decimalki česar sam nimam zato sem točil po občutku sem pa še probal kako izgleda z tehtanjem:
Slika

Huddy osi izgledajo hude ampak precej drobne v te ne dvomim ampak res zgledajo drobne :)
Slika

Zanimiva je montaža plastičnega gnalnega zobnika ta pride na os in v ležaj ter privit v osovino:
Slika

Pri pokrovu diffa se mi zdi da je malenkost preveč zračnosti:
Slika

Nastavitev pri poziciji rok je ogromno ker z tem nimam nekih izkušenj sem povsot ustavil sredinske vloške torej "0" "0"...
Slika

Karbonske nosilce amortizerjev sem pobrusil po robu ter jih napojil z redkim CA lepilom kot je prikazano v navodilih:
Slika

Sicer se slabo vidi ampak če dobro pogledate se na alu delu "FR" vidi da 1mm glave vijaka kuka čez površino dela lahko da je to normalno ampak izgleda kot da bi se jim razštelala mašina in bi 1mm premalo pogrezili utor za glavo vreznjenega vijaka.
Slika

Toliko zaenkrat:
Slika



Skratka kar nekaj drobnih malenkosti me je zmotilo, sicer ne vem kako vi to gledate saj gre za povsem drug avto kot naprimer traxxas modeli, ki so bolj štancani ampak če jih cenovno primerjamo bi človek pričakoval od modela marsikaj.
Drugače pa mi je model vedno bolj všeč, preden sem ga naročil sem sicer mislil da je malo večji ampak je res lep in super model da ne bo pomote le tiste res drobne malenkosti sem želel izpostaviti.

Toliko za danes LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a:Že tukaj sem malo pojecljal, avto ki niti ni tako poceni pa ima od prvega do zadnjega zobnika plastične..
Razlog zakaj ima model plasticne zobnike je enostaven - lazji materijali, nizja rotacijska masa.
V kolikor so diferenciali pravilno nastavljeni (tudi sredinski diff ali drsna sklopka) z vzdrzljivostjo teh zobnikov ne bos imel problemov. Vecina 1:10 buggyev uporablja plasticne zobnike na in v diffih. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

No upam in verjamem da bo temu res tako...

...malo nadaljevanja:

Montaža prednjega in zadnjega stabilizatorja ki je na sliki skorajda neviden :)
Slika

Sestava pogonskih osi in vgradnja le teh, kot sem že rekel delujejo izjemno kvalitetna:
Slika

In pa kar malo šravfanja šasiji na spodnjo alu ploščo:
Slika

Brez pomoči bi rokam trda predla:
Slika

To je res najlepši model ki sem ga kdaj imel v delavnici =P~
Slika

LP :mahaj:
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zanimiva se mi zdi tale hibridna verzija sasije - aluminij + plasticna sasija. Sam aluminij je verjetno zaradi togosti in vzdrzljivosti, plastika pa je nosilni element za vecino stvari. :-k
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pravzaprav z številom vijakov določaš togost podvozja, model ima res malo morje nastavitev ampak sam zaenkrat delam vse po "default" kot je označeno v navodilih.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

...gremo dalje

Servo saver aluminij z vdelanim o ringom proti odvijanju
Slika

Zavijalni mehanizem ki vsebuje najmanjše ležaje z čimer sem imel opravka
Slika

Spur gear z nastavljivo drsno sklopko po navodilih sklopka zelo trda zato sem jo raje malenkost odvil saj so zobniki vendarle plastični :)
Slika

Zanimivo srediski zobnik je le nasajen v nosilce kar pomeni izredno hitro demontažo
Slika

Slika

Amortizerji izgledajo kvalitetni in zanimivi, kot vidite na načrtu usebuje 2 oringa in 2 puši pa še en o ring zgoraj in spodaj za dušenje udarcev, zanimivi pa so pokrovi amortizerjev v katere so šele z novejšo (2014) vgradili o ring. No te kapice nimajo gumijastega vložka ki "expanzira" odvečno olje ki nastane zaradi batnice v amortizerju pač pa amortizer z iztegnjeno batnico nalijemo do vrha potem privijemo kapico in ko os stisnemo v amortizer nam skozi luknjo priteče olje katero kasneje zatesnimo z M2 vijakom.
Slika

Slika

Slika


Nekaj se dela na elektroniki karoserija je šla na barvanje več pa naslednjič

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Opala! Par dni nisem bil na tem koncu pa je že nekaj novega! Lepo!

Glede motorja in klase...

Kolikor sem zasledil, je 1/10 klasa izjemno popularna v USA, kjer imajo očitno kar nekaj indor prog. In na teh progah je oprijem neomejen v primerjavi s progami pri nas. Zbita ilovica je čisto nekaj drugega kot naše prašne in blatne proge. Celo črne sledove gume vidiš na idealni liniji....

To je tudi razlog, da nima smisla rinit v kake super visoke KV - raje ostani nekje med 3 do največ 4kV motorji. Avto je lahek in ob dobrem oprijemu in visokem kV postane jasno, zakaj so reglerji z visokimi tokovi kar nujni. A kot sem že napisal - za uporabo česa takega pri nas ni pogojev...

Jaz sem na vandala dal 2.400 kV motor in je ravno pravšnji za ta naš prah in kamenje ;-)

Hitro sestavi in prinesi pokazat v Logatec ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Pri nas ni toliko problematicen oprijem (prah, droben material, ilovica, zemlja in ostalo), kot je problematicna neurejena povrsina - korenine, luknje, razpokana proga, kamenje, trava na stezi itd. Cez vse to 1:8 buggy, truggy in MT peljejo kot da ni nic. Za 1:8 model tu lahko govorimo o oprijemu za 1:10 so to ovire na stezi. :roll:

Torej dobro urejena proga je pogoj, da se taksna stvar da lepo peljati.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Ja najbrž bo za ta model proga hitro pregroba, ampak če se da vozit revota 1:16 bi se moglo tudi tega :)

Kar se kv motorja tiče hm no ja še sam nisem vedel da imam doma tudi en 1:10 pogon, nakar me je opomnil kurnt, in tako je motor iz rustlerja že namontiran esc bo obešen zgolj proizoriš servo pa tudi prvi kitajc iz predala.

Mimogrede mogoče kdo pozna servo savox 1252mg všeč mi je ker je low profile in tako pridom na prostoru za esc.
http://www.ebay.com/itm/SAVOX-1252MG-LO ... 27da069825

Montiran motor in servo
Slika


No danes po debelem tednu iz UK dobil še gume:
Slika

Mal so me presenetili vložki saj so široki za skoraj dve gumi:
Slika

V gumo sicer grejo vendar je pošteno nabasano:
Slika

Bi bilo morda dobro vložek malo zožati ker čene se vložek naguba kar pomeni da ni enakomerno?
Slika

Potem pa še lepljenje kolikor sem razbral iz navodil je 1:10 gume potrebno lepiti v notranji utor in ne v zunanjega kot pri 1:8 ampak kar sem gledal posnetke gume vsi "zalivajo" kar po zunanjem robu, kar je skoraj bolj logično čene se nam v utor nabira umazanija.
Slika

Na tem videu je prikazano da se nabaše v gume kar cele vložke v kar malo dvomim in pa da se gume zaliva po robu:
http://www.youtube.com/watch?v=eFyoH08M6gg


LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Nacloma se vse gume lepijo na notranjem obrocu (tiste imajo taksen kanal kot je na sliki zgoraj)..
http://prolineracing.com/how-to-tips-tire-mounting
Sicer pa nekateri pene porezejo na priblizno sirino gume.

Lepo razlozeno kaj in kako glede lepljenja:
http://www.youtube.com/watch?v=d0X_2GJI1Fw
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Odločil sem se da uložke vendarle malenkost zožam in malo poberem po robu kot sem to videl na zgornjih linkih:
Slika

Platišča sem pobrusil za boljši stik z lepilom:
Slika

In jiv vstavil v gume:
Slika

Vse pripravljeno za lepljenje:
Slika

Sušenje:
Slika

Pa še zraven/na avtu:
Slika

Slika

Slika



Tako da zdaj čakam šamo še kitajce od katerih bo kmalu dva tedna da mi iz eu skladišča pošljejo 3 artikle ](*,) ](*,) ](*,)
Karoserijo ki sem jo dal barvati k Advance Design Painting (Anže Černe) je baje fertik in je fenomenalna lepša ne bi mola bit :)


Tako da jutri sprostijo mastercard in kaufnem servo savox 1252 MG (low profile) potem pa naprej esc motor oz combo najverjetneje bo najprej samo esc da vidim kako bo glede kv z traxxasovim motorjem esc pa je skoraj nuja saj trx esc nima nekih nastavitev kar pa je precej tečno za skakanje če se ne da naštelati "initial brake".

Ima kdo izkušnje z temi 1:10 esc-ji najbrž bo dobro kaj takega:
http://www.ebay.com/itm/RC-Model-XERUN- ... 5affe4f9d6

Sicer bi šlo tudi z tem ampak ne vem če lahko esc ponudi toliko več da upraviči razliko v ceni:
http://www.ebay.com/itm/Hobbywing-XERUN ... 1c4136149f
Mogoče kdo ve kaj ta esc ponuja tako posebnega ali je cena samo zaradi alu ohišja kar sploh ni slabo :)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Razlika je v verziji (2.0 vs 3.1), sicer pa je tale 3.1 precej nova zadeva in zna meti vse zivo od bombonckov.
V 2.0-2.1:
http://www.hobbywing.com/product_show.asp?id=246
V3.1:
http://www.hobbywing.com/product_show.asp?id=284

Gre za Xerun verzije ESC-jev. Torej ima vecino boostov in ostalih dodatkov, ki jih roko na srce drugje kot na cestnih tekmovanjih, ko steje vsaka milisekunda prakticno ne potrebujes. Ga pa precej pohvalijo:
http://www.rctech.net/forum/electric-ro ... un-v3.html
https://www.youtube.com/watch?v=CwewrapkVGM

Pa dejansko potrebujes tako zmogljiv regulator? Namrec model je izredno lahek, motor bo tako z lahkoto vrtel vsa kolesa in skoraj ne verjamem, da bi potreboval regulator z 120A konstantne tokovne zmogljivosti. Ima vse skupaj smisel?

Na tvojem mestu bi pocakal z narocilom regulatorja in motorja. Preizkusi model najprej z tem kar imas, potem pa vmes vstavi Watt-meter. Ta ti bo izpisal koliksen maksimalen tok je potegnil motor. Iz mojih izkusenj so Velineon motorji precej pozresni.
Tako bos dobil priblizno oceno kam meriti z novim regulatorjem in pa tudi z motorjem. Tudi ce bos kupil motor z vecjim kV, bo verjetno 4-polni kar pomeni, da bo motor se lazje vlekel model - manjsa poraba.

V kolikor si navdusen nad Hobbywing regulatorji mogoce poglej serijo EZ-Run. Tudi ta serija ima precejsnjo stevilo nastavitev, nastavljiva je preko programske kartice (univerzalna za vse HW), je pa obcutno cenejsa resitev. Mogoce v postev pride tudi kaksen Trackstar/Toro regulator, zadnje generacije kar pohvalijo.
http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=171
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Huhu tole pa sploh ne izgleda slabo:
http://www.ebay.com/itm/SKYRC-Toro-TS-1 ... 58ad867c58

Cena ok sam regulator pa tut mislim da bi mogu delat :)

Všeč pri tem oz hobbywing v3 mi je tipka ki jo ima es za vklop izklop kot imajo to trx esc-ji saj je stikalo na kablu precej težko dobro namontirati pa še potem se rado izklaplja, odtrže, odlomi...

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ja, tale cena je super, glede na to, da dobis vse zraven.

Saj ima tale Toro ravno tako vgrajeno tipko:
Slika

No, meni pa ravno ta vgrajena tipka ni vsec. Namrec pri vecjih skokih se lahko regulator sam ugasne - se mi je ze zgodilo z Velineon VXL3s regulatorjem, ki ima takole vgrajeno tipko. Raje vidim, da je zraven stikalo na kablih, saj ga lahko potem odstranis in nadomestis z konektorjem, ki se sam pac ne ugasne. No, seveda se da predelati tudi taksen ESC..

Je tista aluminijasta ojacitev prednjega nosilca amortizerjev dodana v kit ali je tvoje delo?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če ne rabiš bt že dobiš za 105eur tega torota http://www.ebay.com/itm/Toro-TS-120A-ES ... 27d62fa378
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom