Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Se samo meni zdi ali je bila cena vceraj na linku, ki ga je posredoval Tintek precej nizja? Mogoce sem samo spregledal tisto enico spredaj..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

kurnt29 napisal/-a:Saj ima tale Toro ravno tako vgrajeno tipko:
Sej to sem mislu da mi je ušeč pri tem in pri hobbywing v3.1

Najbrž bom res kar tega žvajznu, če bo motor ulekel manjše tokove še bolje bom morda lahko odstranil ventilator iz esc-ja.

Servo savox 1252mg je naročen tako da morda pride do konca tedna kakor tudi nekaj ostalih malenkosti.

Gume so soft in ko sem jih montiral sem probal na modelu če kaj vibrirajo ob tem pa po pomoti eno malenkost pritisnil ob mizo jo je kar malo poradiralo bomo videli kako se bojo izkazale na terenu.

Tiste ojačitve na nosilcih so original pri modelu 2013 so pa kovinske in ne alu njbrž je tisto zato da ne načne karbona katerega sem po navodilih tudi obrusil s konca in ga napojil z redkim ca lepilom.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

kurnt29 napisal/-a:Se samo meni zdi ali je bila cena vceraj na linku, ki ga je posredoval Tintek precej nizja? Mogoce sem samo spregledal tisto enico spredaj..
Pa res najbrž je prišlo do napake, včasih trgovci nabijejo nenormalno ceno če jim poide zaloga ampak tukaj piše da jih ima še 10.

gledal sem tega:
http://www.ebay.de/itm/SKYRC-TORO-TS-12 ... 43c79ed9a5
Pa niti ne vem kaj je vklučeno na sliki je tudi usb sky link piše pa samo esc in programcard. škoda da noben ne vklučuje btu enote bo potrebno iz čine naročt za dodatnih 20$.

€=€ iz anglije je že problem ker ne veš kako se spomnijo pretvarjat valute...

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Glede cene na prejšnjem linku se meni tudi zdi da je bla manjša(edit je ja včeraj okoli 19ure spreminjal ceno)..

Valuto pretvori kakor si izbereš- PP(si vzame se malo provizije) ali pa tvoja banka(po menjalnem tečaju)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

No ja, za pretvorbo valut pogledas po spletu ali pa tako na palec zracunas takrat ko rabis "hitro pretvorbo":
1 GBP = 1.25€
1 $ = 0.75€

Predno se dokoncno odlocis za nakup, pa preveris dnevne vrednosti pozamezne valute.

Slikan je Skylink, zraven pa ga ni. Samo ESC in programska kartica. Sicer je skylink povezava s PC, posebni BT modul pa je potreben se za povezavo preko BT. Seveda vsako stvar je treba doplacati.. Vendar se mi zdi, da vec kot kartice za programiranje skoraj ne potrebujes.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Včasih je bil 120A dovolj za 1/8 buggy. Ki je precej težji...
Ne pretiravat. Poglej koliko prenese motor in izberi temu primeren ESC.
Sigurno po moči 120A na 2S ne bodo prenesli tist plastični zobnički v difih...

Samo moja dva centa...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Motorji z visokim kV lahko potegnejo precej toka, primerljivega tudi z 1:8 modeli.
Ta Toro 120TS in tisti HW V3.1 sta oba namenjena 1:10 modelom, predvsem cestnim. Cestni modeli so naceloma se lazji a uporabljajo motorje z visokim kV in lahko potegnejo precej visok tok. Ker si pri teh modelih ponavadi omejen na 2S lipo je edina moznost za visjo moc, povecanje toka. 120A pri 2S pomeni cca 900W moci.

120A pri 4S pomeni cca 1800W moci, kar je se enkrat toliko pri tem pa se generira tudi se enkrat toliko toplote, ki jo je treba odvesti, zato so dimenzijsko vecji.

Je pa tako, bo videl kaksen tok bo potegnil Velineon 3500 motor v tem modelu, potem pa naj se na podagi tega odloca naprej.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Motorji z visokimi kV niso primerni za naše proge. Kot si že napisal - za cestno uporabo (veliko oprijema) in zbito ilovico na off-road (spet veliko oprijema) ali tepihom ( npr kaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=joboZFCWCKo) - in le v teh primerih bi lahko dosegel trajno tokove preko 60A

5.000mAh baterija za 10 minut pomeni, da je povprečni tok 30A.

Tale regler je več kot dovolj: http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... -1-10-car-, pa še v družino reglerjev, ki jih Tinek že uporablja paše, tako, da ne rabi novih kartic in tega...

Zmore tudi špice do 320A, kar v praksi pomeni, da 64C baterijo. Čisti racing style, brez overkill opreme. Pa dela ;-)

Če bi se bolje počutil s Xerunom 80 (http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... r-1-8-car-) - popolni overkil za naše proge, dokler nimamo indor tepih proge ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Motorji z visokimi kV niso primerni za naše proge.
Drzi, vendar tudi modeli v tej velikosti niso primerni za nase proge.. pa smo tam. :whistle:

Kar se tice regulatorja, sem tudi jaz omenil, da je tole verjetno overkill (prejsnja stran teme) a ocitno se je tintek odlocil in glede na to, da bo kupoval on s svojim denarjem, ne nasim bo veljala njegova. :wink:
rc-ryder napisal/-a:Če bi se bolje počutil s Xerunom 80..
Kam pa bos postavil tak regulator v 1:10 model? Ze tako bo na tesno vse skupaj.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tako je ti regulatorji so pač namenjeni 1:10 zadevam zato sem pač gledal v to smer, če bo motor vlekel toliko manj se bo tak regulator še manj grel in tako lahko lavfal brez ventilatorja z katerimi so same težave. pa saj veste od viška ne boli glava :)
So pa ti regulatorji kot je že kurnt omenil izredno oz precej manjši od ostalih.

Cena torota se mi zdi ok tak da bo najbrž padu kar ta hobbywing v3 ima vendarle malo prenapihnjeno ceno.

Programskih kartic imam že toliko da se še ena ne bo poznala :)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a: Drzi, vendar tudi modeli v tej velikosti niso primerni za nase proge.. pa smo tam. :whistle:
Z Vandalom (identičen format) sem brez večjih težav vozil v Logatcu. Težave so bile edino parkrat, ko je bila proga res slaba. V mislih sem imel oprijem - ki ga na naših progah ni. Pesek, prah, zemlja...

Nič takega kot je tole:

Slika

trdo, zbito, suho (skoraj kot asfalt, samo zgubano)

in čisto druge gume za take proge:
Slika

Le v teh primerih tak ESC odigra svojo vlogo do 120A.

Ampak kot si napisal - Tinekov denar ;-)

Sem pa v HB VEE8 temi zasledil, da je Tinek v 20 minutah komaj uspel scuzati Turnigijeve 5Ah baterije stare dve sezoni :-k

Z istega vira mogoče še ena fotka (sicer nima veze s temeo, ampak za šalo :D )

Mogoče bolj primerno za naše proge :-)

Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Saj ne recem, da se ne da peljati, vendar ni proga prirejena za take modele - zal. Bi z veseljem imel kaksen tak model, ce bi bilo vec interesa.. Te modele zmoti prav vsako kamenje in korenine, ki jih 1:8 modeli ne "vidijo." Saj ne rabi imeti model gladke, polirane povrsine kakor je slikana zgoraj (glina po moznosti spricana z vodo+sladkor), samo da na povrsini ni vecjih nepravilnosti pa je vredu. Prah ni problem, se zgodi kaksen "powerslide" cez ovinek..

Seveda se uporabljajo drugacne gume (Ion, Suburbs, sta 2 ki mi padeta na pamet od PL), za vsako podlago se najde drugacna guma.

Ce cena ni ovira (in v tem primeru se mi zdi da ni) potem nimas kaj izgubiti ce vzames boljsi oz. mocnejsi regulator, cetudi bi zadostoval sibkejsi. Sam bi sigurno pocakal do tesnih vozenj..

Tintek je karoserija ze doma? :D
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Madonca ta proga zgoraj pa je res kot bi bila asfaltirana :)

Kakorkoli danes je bil dan za pošto, iz hk so rabili 14 dni da so paket oddali na pošto po treh poslanih mailih in precej prerekanja z njimi potem pa je bil paket v dveh dneh doma.

Slika

Inside:
Slika

Najprej montaža servota savox 1252 MG ki je precej nižji od standard servotov, moči ima dovolj je pa izjemno hiter in tudi teče zelo lepo (ko servo nima napajanja) primerljivo z xp1015, malo me je skrbelo ker savox 1258 z katerim imam izkušnje so precej slabši.
Slika

Slika

Po pošti je danes prišel tudi odbijač in zadnji skid plate od tbone racing kar se mi zdi najbolje porabljen denar za pgread na katerem koli avtu.
prednji najlonski odbijač ima doživljensko garancijo ampak ga je nemogoče uničiti glede na to kaj vse je že preživel na VE8 pa tudi kar nekaj delov mi je najbrž prihranil.

Slika

Slika

Slika

Iz hk je prišla tudi torba 1:10 za $5 v kateri je placa za VE8 + še kak model + komande... super stvar za na motor do proge :)
Slika


No zadevo sem spravil skupaj in opravil testno vožnjo tokrat preh hišo na asfaltu in kupu peska. Baterije so bile direkt iz škatle torej 3,82V vsaka celica, motor in esc od traxxas rustlerja.
Prispajkam konektorje na kable baterije priklopim W-meter in gasa.
Sklopka je pri štartu malenkost podrsela saj jem jo že v štartu nastavil na nekoliko manj kot v navodilih, saj se mi je zdela zelo trda, skratka to se bo popravilo ampak že tako so bili tokovi precej visoki.
Res je da se model ne bo vozil po asfaltu ampak včasih ga vendarle zapeljem po asfaltu da se malo okusi hitrost in očisti gume.

Motor in esc sta bila po par min. vožnje malenkost topla oz kar precej za tako kratek čas vožnje.

Tukaj pa slika ki prikazuje max amperažo.
Slika

Tako da mislim da bo 120A esc čist ok, če grem v nakup 60A verjamem, da bo čist dovolj za progo ampak, ko bom šel na asfalt bom že v dvomih ali bo zdržal.... 80A esc so že precej veliki če ne večji od 120 prirejeni za 1:10 če ne drugega so težji.
v ceni pa mislim da glede na regres ki so ga nakazali danes ni take razlike kot je razlika v sami "kvaliteti" esc-ja. :)

LP
Tako da ja najbrž bom naročil kar torota.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

To, da ESC ne bi zdrzal takih tokov ne verjamem, namrec to ni konstanten tok. Tudi pri mojih modelih sem na 120A regulatorju izmeril tok 141A z 130A Watt metrom.. :lol:
Uporabljas stock prestavno razmerje ali si ga kaj popravljal?
S tem se da tok se nekoliko dvignit ali pa spustit.

Prvi vtisi voznje po asfaltu? Dovolj hitrosti ali bi zelel vec?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja to je seveda res da so le špice no pa kakorkoli...

Motor esc in tudi zobnik so od rustlerja original po pravic povedano ne vem koliko zob je pinion zobnik, modelu pa na asfaltu skoraj zmanjka malo hitrosti za na progo sicer povsem dovolj, ampak mal rezerve je le treba imeti.
Tako da za začetek je to čisto ok motor bom gledal tam med 3500-4000kv pol bomo pa glihal z zobnikom.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Rustler VXL ima originalno razmerje 25/83. Torej pinion 25 zob.
Koliko pa se imas prostora za vecji zobnik?
Pasali naj bi pinioni 17-27 zob z originalnim 81T spur zobnikom.

Si peljal tudi ze po progi kaj ali bos pocakal, da pride karoserija?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Danes pride karoserija jutri bomo videli v kakšnem stanju bo proga saj smo te dni malo preurejali, pa še dež nam nagaja ker spira zrahljano zemljo skratka proga je trenutno čisto premokra za vožnjo z novim modelom :)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a: Tukaj pa slika ki prikazuje max amperažo.
Slika

Hobbywing XERUN-60A-SD:

Continuous current 60A, burst current 360A.

5 Ah v 20 minutah pomeni povprečno 15A. To si dosegel na 1/8 buggy-u

Tu bo sicer na 2s in nekaj manjša teža...

Če bi 5Ah baterijo uspel pocuzat v 6 minutah bi blo to 50A povprečno... Po moje ga ni junaka ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja čist vas razumem kaj hočete povedat ampak regulator je naročen torej toro ts120 za zraven pa sem uzel še en motor prav tako sky rc kombinacija torej:

http://www.ebay.com/itm/291111885221?ss ... 1439.l2649

Motor ima 4100kv in nastavljiv timing, kar ne vem najbolj za kaj se gre:
http://www.ebay.com/itm/221461991086?ss ... 1439.l2649

Včeraj pa dobil še nalepši stvar na avtu, ki je nastala v rokah Advance Design Painting (Anže Černe)

Tudi ob osebni predaji karoserija zaščitena in lepo zapakirana, z nekaj nalepkami :)
Slika

Karoserija obrezana le spojler sem še "upasal"
Slika

Naj govorijo slike...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a:Motor ima nastavljiv timing, kar ne vem najbolj za kaj se gre..
Se mi zdi, da je tule odlicno razlozeno:
http://www.rccaraction.com/blog/2014/01 ... or-timing/



Slika
Precej odprt dizajn ohisja. Te ni nic strah, da bo v notranjost prisla nesnaga?

Karoserija pe je izpadla lepse kot sem pricakoval. Mogoce barve niso ravno po mojem okusu, vendar vazno, da je tebi vsec.
Zdaj pa hitro na progo.. :whistle:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja karoserija mi je res ušeč tako barve kot dizajn ki je več ali manj original.

Glede motorja res ima precejšnje odprtine ampak motorji 1:10 so zlo vsi odprti vsaj kar se senzorskih tiče, ta pa naj bi imel še vgrajen ventilator in najbrž zato vežje luknje. Je pa karoserija pri buggijih precej zaprta tako da pride vanj malo nesnage.

Sem pa že v štartu razmišljal kam utakniti sprejemnik...
Plca v modelu je precej malo zato pride v poštev samo 4 kanalnik sprejemnik frsky katerega sistem uporabljam.
Zato sem se že v štartu dogovoril z Matejem Rozmanom da mi je naprintal miniaturno škatlico za sprejemnik katera je super izpadal potrebno jo je samo še malo pobrustit oz porezkat da bo površina v 0.

Velik sprejemnik nadvse prevelik :)
Slika

Malega sem predelal tako da ima priklučke z vrhnje strani in ne iz stranske kot ima to original:
Slika

Matej Rozman je naprintal super škatlice katerih izhod za kable je spodaj:
Slika

In kamor genav paše sprejemnik:
Slika

Celota pa se še zlije z avtom:
Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Poslikava - bombastična!

Vedno sem presenečen nad tem, kar od sebe dajo pravi mojstri poslikav.

Pozoren pogled razkrije množico detajlov, ki se skrivajo za navidez enostavno poslikavo.

Daj za na progo kupi še eno kahlo, ta naj bo pa za foto in okras ;-)

Kater daljinc pa uporabljaš, da imaš fr-sky tehniko?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja res je mojstrska ni kaj, rc-rider nisi prvi ki mi je rekel naj ne vozim z to karoserijo :) a bo res treba kupt še eno in jo sam pobarvat.

Komande mam pa stare Futabe 2pl in 3pm predelane na frsky d8th al kaj je že tist prvi moder modul. Notri pa mam eneloop baterije in polnim 1-2x na leto če ne pozabim odprte komande :)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Samo ne je sparat. To bi bil greh, da jo postavis na polico. #-o
Skatlica se lepo zlije z modelom. Mogoce je malo visoka ali pa le na slikah tako zgleda.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Xray XB4 1/10 Off Road Buggy

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Ja škatlica je res videti visoka to pa zgolj zato ker je tako majhnih dimenzij, višina je tolikšna da je dovolj placa za pokončne konektorje od servota in esc-ja.
Matej mi je nekaj omenjal od neke acetonske kopeli pri roki sem imel nitro razredčilo in probal mal pobrisat, ugotovil sem da se plastika lepo topi.
Servet dobro napojim z nitrotom ter po njem drsam škatlico z nekaj občutka je le ta nastala kot bi bila ulita in ne printana sledi printa so povsem izginile nastala pa je lepa svetleča gladka površina, kdor je videl kak naprintan izdelek ve o čem govorim.

Kot vsakim baterijam pa sem tutdi tem dodal nekaj g teže, pa še +pol sem mal pihnu z rdečim sprejem skozi majhno luknjico, za vsak slučaj saj so oznake res slabo vidne...

Balzamiranje lipo:
Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom