Traxxas E-revo Brushless

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Vidim da uporabljaš Orange sprejemnik. Mi poveš s katero komando voziš?
Jaz moram kupit drugo, pa ne vem katero :roll:
Komand imam en kup...
Za tale avto je trenutno not Spektrum Dx3S. Ni glih nekej, kupil sem jo rabljeno zaradi telemetrije. Rabljene so poceni, ker telemetrija dela slabo... A se k sreči da zrihtat: viewtopic.php?f=77&t=82040&start=52
Sprejemniki od kitajcev delajo neprimerno bolje kot original, da ne rečem, da so poceni kot piškoti ;-)
Sicer je komanda prijetna v rokah in dela lepo.

Potem imam še FS GT3, ki ima zelo dobre nastavitve (krivulje, abs...) in izmenljiv modul za TX - dobiti jo je težko...
Potem ima še FS GT3C, ki dela zelo lepo, sprejemniki so poceni, da se ga predelat na 8 kanalnega (viewtopic.php?f=64&t=83858). Review: http://www.youtube.com/watch?v=BHV2OhN43Lo

Pa še en od Traxxasa, ki je šel samo nazaj v škatlo (ne obvladam pipkavščine in blinkavščine ;-) ) ter še eden od Pangolina, ki ima 4WS mix

Če bi rad kaj resnega so tu Sanwe, Futabe... Od kitajcev pa še najbolj priporočam zgoraj omenjeni FS GT3C (se ugodno in hitro dobi tule: http://www.giantshark.co.uk/product/171 ... r-car-boat - civer je B, a se po funkcijah ne razlikuje od C...)

Če je več špage morda viewtopic.php?f=79&t=81415&p=495891&hil ... ky#p495891

Kurent pa zelo pohvali tole viewtopic.php?f=64&t=62036

Upam, da sem te dovolj zbegal ;-)

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 09 Feb 2014, 22:23, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tega Trackstar/Toro/Tenshock-a kar pohvalijo ja. Prakticno naj bi bil kopija 120A HobbyWing-a.

Kar se tice komande pa bos moral povedati kaj vec. Kaj pricakujes od komande, kaksne nastavitve, funkcije itd. Vendar naj se to pojavi v temi o komandah, da ne smetimo prevec tu.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Prisrčno vabljena: viewtopic.php?f=64&t=86942
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Da nadaljujem tole štorijo z nadgradnjami e-revota.

Pri tem avtu mi je dejansko šlo najbolj na živce zelo slaba lega na cesti - oz. stalno pobiranje, ker se tako rad prevrne. Vsekakor odločno premočno motoriziran in z novim reglerjem še več težav kot prej :D

Druga stvar, ki mi dviguje kislino pri tem avtu, pa so cene nadgradenj. Če je res sredinski diferencial in set stabilizatorjev vreden 65€ (6€ manj kot cel Vandal !?!) bo pokazal čas. Dejstvo je, da so komponente, ki sem jih dobil kakovostno izdelane in so se v avto lepo ulegle, brez kakih predelav.

Pa po vrsti - najprej diferencial:

Takole izgleda, ko pride:
Slika

iz škatle:
Slika

Luknje tako kot pri obeh diferencialih spredaj in zadaj, torej bo notranjost verjetno enaka:
Slika

Dejansko so zobniki identični. Napolnjen pa je z 500.000 oljem :o Kar sem gledal naokrog ga drugje kot pri Traxxasu ne dobiš. Mogoče je pri drugih to že v kategoriji masti 8)
Slika

Slika

Sem pa zasledil eno šlamparijo - priščipnjeno tesnilo:
Slika

Sicer bojazni, da bi tako imenovano olje steklo ven ni - a Tajvanci se zgleda učijo kitajščine (ali pa obratno :-k )

Za demontažo menjalnika je treba odmontirati par vijakov in obe kardanski gredi in gre lepo ven (ni treba razdert celega avta :D )
Tudi namesto je lepo sedel, še prej pa sem ga rahlo podmazal:
Slika

Zdrsno sklopko sem zategnil do konca da vidim, kakšen vpliv ima diferencial, potem jo bom pa vseeno raje malo popustil:
Slika

Pri ponovni montaži je treba najprej pritrdit obe gredi in ne menjalnika v ohišje. Če najprej pritrdiš menjalnik, potem ta kratka gred ne gre gor [-X
Slika

Nato sem se lotil stabilizatorjev...
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stabilizatorji so preko E-Baya prišli iz USA za 22€ in so se zanimivo izmuznili te dni tako nadležni pošti....

Takole izgleda paketek:
Slika

Vsebina:
Slika

Navodila:
Slika

Trije seti vzmeti:
Slika

Montaža relativno enostavna, navodila pa jasna. Zanimivo, da ima dodatne vijake, za opravljanje zračnosti v nosilci za tanjše premere:
Slika

Spotoma, ko je bilo že vse narazen, sem še ponovno nafilal amortizerje, saj sem zadnjo dundo malo hitel in sta dva imela not par mehurčkov :-?

Zadnji set (sem dal not srednjo trdoto)
Slika

Prednji set z najvišjo trdoto:
Slika

Vijaki za pritrditev na ročice so sicer malo daljši, kot bi bilo treba, a povsem nemoteče:
Slika

Nato sem se lotil še dveh alu ušes, ki sta popustili in sta bili poleg zračnosti v ušesih amortizerja sokrivca za zračnost v vzmetenju:
Slika

Pri ponovni montaži motorja, pa je malo več težav. Delno zaradi moje natančne nadgradnje nosilca, delno pa ovirajo vijaki vpetja stabilizatorja.

Je treba odviti pokrov ohišja elektronike in gre lepo:
Slika
Slika

Toliko o tem. Testne vožnje za vikend, jutri se pa moram lotiti nosilcev školjke. Par poskokov z novim reglerjem je pustilo posledice:
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Saj vsakdo rad kaj pošraufa in modificira, vendar za tako ceno, kot se te zverinice prodajajo pa je to že kar skoraj 'puna kapa'. Sploh, ker so koliko razumem trženi kot rtr, kar je še nekako bolj usmerjeno za vsakega 'slehernika'. Tu pa vidim, da majo ljudje s cnc-jkami in ogromno znanja kaj za 'pedenat'. Kaj pa potem 'sleherniki'. Dobro če imajo denar, pomoje pa teh makin kar precej sameva po kotih kleti in garaž. Kake stabilizatorje pa take finte bi pomoje komot lahko že s prve zraven našraufali v fabriki. Pač še mi zdi, da bi taki 'bad ass' modeli vseeno lahko nudili kako sezono brez pretiranih travm.

Sicer še česa takega nisem lastil tak, da moje mnenje ne more imeti neke teže. Mogoče ko/če našparam za kakega 'e-maxx' a. Ampak je pred tem še velika vrsta drugih modelov...

Malo o.t.: Se mi zdi da sem tole slikico pa jaz 'škljocnil' v Benediktu.
kurnt29 napisal/-a: Slika
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Stanko, zakaj bi na monster truck serijsko vgrajevali stabilizatorje?
Model ni bil konstruiran za tekmovanja, ce ne zelis pobirati, zmontiras stabilizatorje, zamenjas gume itd. Ali pa enostavno kupis buggy :whistle:

Sliko sem potegnil iz nekje iz foruma ali pa iz FB, ne spomnim se tocno. Tako, da je povsem mozno, da je avtor znan - in ja bilo je v Benediktu.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a:Saj vsakdo rad kaj pošraufa in modificira, vendar za tako ceno, kot se te zverinice prodajajo pa je to že kar skoraj 'puna kapa'
To je ameriški pristop k hobiju -"upgrades", "hopups" - prodaja po delih...
Če bi se malo razgledal po Bajah - tam šele sanjajo s cenami in nadgradnjami ;-) (zavore, štarterji, motorji, sklopke, zobniki, dvo in tristopenjski menjalniki...)

Cena - kot trdim že vas čes - preterana - a primerljive alternative še nisem našel. Mogoče Thunder Tiger e-mta
https://www.youtube.com/watch?v=D1KinfEXnsQ - odpiranje škatle
https://www.youtube.com/watch?v=eF2PCrSPhfA - konec testa
https://www.youtube.com/watch?v=AV_ZBjBsw1g - dirka
Pri nas se ga dobi za 515€, kar je občutno ceneje, a se zanj dobi manj delov in težje...

Cene delov so tam tam .

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Saj je hobi in se vsak odloči koliko in za kaj bo dal. Pač malo spremljam in se mi nekak zdi, da so cene teh modelov že skorajda v rangu tekmovalnih modelov (kot je naprimer ryder-jev mugen), ki pa so tako rekoč 'bulletproof' in brez posebnega pregovarjanja gre tja kamor ga usmeriš. Je pa res, da ne pride v taki bleščeči škatli in ni niti približno tako privlačen, kar pa je zelo pomembno. Dokler pač ne pogledaš kakšen inžinering je zadaj in dejansko ne rabi nobenega hopupa.

Drugače pa itak, da 'rekreacijske' firme živijo od opcijskih delov. Za stabilizator sem pač omenil ker jih ryder montira.

Slike pa vse kaj naredim so proste za objavo bilokje, čele si jih kdo ne začne lastiti.

LP in veliko užitkov pri razgrajanju z modeli pa če so za 50 ali 500 €.
RC Addict!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a:Saj je hobi
To je bistvo vsega :D :D :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Danes je bila zadnja etapa male preobrazbe tele znamenite RC fuzbalke.

Ta ušesca na potisnih drogovih vzmetenja sem začel šlatat že prejšnji dan in sem najprej enega zamenjal - potem pa sem zadevo rešil malo bolj resno.

Zamenjal sem drogove in ušesca. Že sedaj sem avto spustil kolikor se da - a še vedno previsoko za moj okus - vsaj spredaj.

Zato sem naredil nove drogove iz aluminija, 5mm krajše:
Slika
postruženo iz 6mm AlMg3 in prevrtano skoz in skoz, 4g/kos (prej 13.8g/kos)

Spotoma se je v ozadju zgodilo še tole:
Slika

Primerjava star drog in nov:
Slika

Kar se tiče premera ni nobenih težav:
Slika

Razlika med višino star / nov:
Slika

Ker mi je eno novo uho manjkalo za komplet sem poskusil z enostavnim popravilom:
Slika

Z dvema maticama se da zelo lepo nazaj naprešat obroček in hkrati tudi odpravit zračnost:
Slika

Nato sem ga sestavil skup do konca in uredil malenkosti, ki so ostajale zadaj.
Eden od popravkov je bilo ojačanje con okrog lukenj, ki so bile praktično uničene z 0.5mm laminatom in hot-melt lepilom. Upam da bo...
Slika
Slika

Nato pa še kratek test pred hišo:
- predvsem veliko (veliko!) bolj stabilen pri pospeševanju in ni več za vsako malenkost na hrbtu.
- olje dovolj gosto, da gre pri speljevanju na zadnje
- ob malo pazljivosti (precej manj kot prej) pa se da lepo speljati in nadzirati dvigovanje prednjega dela (nič, malo na pol, do konca...)
- ves test je šel (prvič!) skozi brez pobiranja
- pri zaviranju se je prej avto prerad prevrnil na nos in odkotalil - sedaj se samo sunkovito ustavi

Po testu je bil tokrat avto samo moker ;-)
Slika

Torej iz fuzbalke je to sedaj ratal en Monster - Truggy. Več potem, ko bo kaj vremena - a zaenkrat zelo zadovoljen.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evforija da bi sprobal, kako gre z novim setupom me je stala še en ESC :( Kdor nima v glavi, ima pa v denarnici :-?

Skratka, šel sem na progo v Logatec, ki je zaradi ujme in posega električarjev komaj prevozna, predvsem pa je bila razmočena.

Slika

Slika

Lepljiva ilovica se je zalepila v avto in ker je bil kai dve kili težji, se je pokadilo:

Slika

Slika

Tveganje se očitno v kombinaciji s previdnostjo (bi moral po enem krogu malo pokontrolirat temperature) ter izjemnimi razmerami (dodatni dve kili) ni obneslo.
Sedaj je na poti 150A TrackStar (z buddy Code) http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code ... F10E492C80

Čiščenje modela pa sem opisal tule: viewtopic.php?f=74&t=79052&start=25
Se že sveti, samo da brez ESC
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Auc. Neugodno..
Sicer stvar posameznika a mene voznja po taki progi nikakor ne privlaci, mogoce s kaksnim crawlerjem..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Auc. Neugodno..
Sicer stvar posameznika a mene voznja po taki progi nikakor ne privlaci, mogoce s kaksnim crawlerjem..
Kaj čmo - takle mamo... Verjetno sem bil v takih razmerah s tem avtom res zadnjič na progi. Izkušnja: neprecenljivo :D

Crawler =D>

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Upam, da si uporabil moj buddycode hehe :)
Je pa ta ESC iz škatle za bashing čisto neuporaben, če nimaš zanj kartice za programirat ker v original stanju tudi zavore nima vklopljene, kartico se pa dobi samo v int skladišču #-o Če ga hočeš programirat na PCju, pa rabiš en vmesnik ki je tudi samo v int skladišču.
Sicer sem ga pa danes sprobal in nimam pripomb, zdaj samo še čakam na kartico :)
jurchek
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Jan 2014, 23:15

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a jurchek »

Jerikman napisal/-a:Upam, da si uporabil moj buddycode hehe :)
Je pa ta ESC iz škatle za bashing čisto neuporaben, če nimaš zanj kartice za programirat ker v original stanju tudi zavore nima vklopljene, kartico se pa dobi samo v int skladišču #-o Če ga hočeš programirat na PCju, pa rabiš en vmesnik ki je tudi samo v int skladišču.
Sicer sem ga pa danes sprobal in nimam pripomb, zdaj samo še čakam na kartico :)
Zdravo
tudi sam imam namen kupiti tale ESC in bi te prosil, če mi lahko pošlješ link katera kartica bi bila pravilna za programiranje tega ESCja.
Hvala.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

jurchek napisal/-a:
Jerikman napisal/-a:Upam, da si uporabil moj buddycode hehe :)
Je pa ta ESC iz škatle za bashing čisto neuporaben, če nimaš zanj kartice za programirat ker v original stanju tudi zavore nima vklopljene, kartico se pa dobi samo v int skladišču #-o Če ga hočeš programirat na PCju, pa rabiš en vmesnik ki je tudi samo v int skladišču.
Sicer sem ga pa danes sprobal in nimam pripomb, zdaj samo še čakam na kartico :)
Zdravo
tudi sam imam namen kupiti tale ESC in bi te prosil, če mi lahko pošlješ link katera kartica bi bila pravilna za programiranje tega ESCja.
Hvala.
Jaz sem ga ravno odpovedal. Najprej zaradi kartice za programiranje (a res rabim 5 sort kartic :-? ), nato sem zasledil še kar nekaj zapisov o težavah - http://www.msuk-forum.co.uk/topic/18337 ... try1877053

in še ene par podobnih...

Sem že naročil Xeruna 150.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
jurchek
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Jan 2014, 23:15

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a jurchek »

rc-ryder napisal/-a:
jurchek napisal/-a:
Jerikman napisal/-a:Upam, da si uporabil moj buddycode hehe :)
Je pa ta ESC iz škatle za bashing čisto neuporaben, če nimaš zanj kartice za programirat ker v original stanju tudi zavore nima vklopljene, kartico se pa dobi samo v int skladišču #-o Če ga hočeš programirat na PCju, pa rabiš en vmesnik ki je tudi samo v int skladišču.
Sicer sem ga pa danes sprobal in nimam pripomb, zdaj samo še čakam na kartico :)
Zdravo
tudi sam imam namen kupiti tale ESC in bi te prosil, če mi lahko pošlješ link katera kartica bi bila pravilna za programiranje tega ESCja.
Hvala.
Jaz sem ga ravno odpovedal. Najprej zaradi kartice za programiranje (a res rabim 5 sort kartic :-? ), nato sem zasledil še kar nekaj zapisov o težavah - http://www.msuk-forum.co.uk/topic/18337 ... try1877053

in še ene par podobnih...

Sem že naročil Xeruna 150.

LP
Hvala za odgovor...
Zanima me še kako se naroča na hobbywing.com in iz kje pride roba oz ali imajo v EU skladišče?
Aja pa še to nikjer nisem najšel cen :(
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

jurchek napisal/-a: Hvala za odgovor...
Zanima me še kako se naroča na hobbywing.com in iz kje pride roba oz ali imajo v EU skladišče?
Aja pa še to nikjer nisem najšel cen :(
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... anguage=en - 95€ + 7€ poštnina
Tukaj http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... r-1-8-car- 85€ + 5€ poštnina, a še 6 tednov ne bo na lagerju
v Sloveniji: http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6440 - 129€ + poštnina, ni na lagerju.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
jurchek
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Jan 2014, 23:15

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a jurchek »

rc-ryder napisal/-a:
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... anguage=en - 95€ + 7€ poštnina
Tukaj http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... r-1-8-car- 85€ + 5€ poštnina, a še 6 tednov ne bo na lagerju
v Sloveniji: http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6440 - 129€ + poštnina, ni na lagerju.

Lp
hvala :)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Je pa treba povedat, da je ta Trackstar regler vseeno na zelo visokem nivoju. Plastika se zdi kakovostna, ventilator ropota "lepo" (Ja vem, sliši se čudno :) ), gumb za vklop je ZELO dobro narejen, v bistvu boljšega še nisem videl :)
Edini problem je lotanje kablov na regler, z 12AWG je huda jeba, ampak tako je verjetno pri vseh :)
Kaj več o kakovosti bo pa čas pokazal, bom pa sigurno omenil v tej temi forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=85281 če bo karkoli narobe.
Je pa verjetno hobbywing z Lindingerja res boljša ponudba, že zaradi garancije. Če ga vzameš iz PrimusR ki je posrednik v sloveniji, je poštnina verjetno še nižja, oz. je sploh ni, če prevzameš pri njih v Komendi.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a nob »

SkyRC proizvaja tudi 150A različico tega regulatorja:
http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=178

Čudno, da tega novega Hobbyking še ni rebrandal. :) Verjetno čakajo, da prodajo staro zalogo 150A Trackstarja. :)
Jaz sem malo gledal v tej smeri lani, ampak je ravno prišel ven in so ga po review-ih kar skritizirali. Kako je zdaj, če so kaj odpravili napake pa ne vem ...

@rc-ryder: Nič nisi povedal glede obnašanja na progi z novimi nadgradnjami? Se je prehitro pokadilo? :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

nob napisal/-a: @rc-ryder: Nič nisi povedal glede obnašanja na progi z novimi nadgradnjami? Se je prehitro pokadilo? :)
Ja, to na progi je blo vse skupaj malo konfuzno - če se sploh lahko reče temu proga :-/

Najprej sem s proge zmetal par vej in probal peljat. Avto se dejansko pelje občutno bolje, kot sem že omenil ne rine več na hrbet ali na nos. Tudi v ovinkih je bil kljub spolzki ilovici bolj vodljiv in obvladljiv.

Skoki so lepši in bolj obvladljivi.

Zadnji del je sedaj celo malo prenizek in bom vpetje na spodnji strani dal na srednjo luknjo.

Vse skupaj pa ni čisto primerljivo s prejšnjo sezono, ker sem vozil na original gumah in ne na Truggy gumah kot običajno.

Vse skupaj je s prekinitvami, ko sem obtičal na grebenih od tovornjakarskih gum trajalo ene tričetrt ure (vmes sem vsakič, ko sem obtičal z lopato malo potolkel grebene in na ciljni ravnini naštihal kanal, da se je voda odtekla iz ovinka.

Skratka, po kakih desetih krogih se je avto prvič ustavil in zdrava pamet bi mi morala reči, da je verjetno kaj narobe. Ko sem šel proti avtu, se je začel spet odzivati (kaka minuta prekinitve) - kaj lepšega - gas. Še pet krogov in se je pokadilo...

Do te točke pa ja, pelje se občutno bolje - a je še vedno ohranil nekaj tistega MT duha - lahko je še razgrajač, še gre na zadnje. Še malo bo treba naštelat podvozje in bo bombica.

Toliko o tem.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

V petek sem dobil nov regler, danes pa zložil skup in šel malo preganjat na šolsko igrišče.

Odštekano :D - kaj naj rečem. Na mambo ni šel nikoli tako. Bom ob prvi priliki ponovil meritve z garminom.

Sredinski diferencial je omogočil vožnjo brez tekanja in pobiranja, avto je mnogo bolj stabilen, a še vedno uživaški! Je pa zaradi diffa precej več baloniranja prednjih koles - tako da to še uredim s trakom...

Nažiganje je trajalo kakih 20 minut, preden so odpovedale baterije.

Ena gruča že polnoletnih mladincev je rabila ene 15 minut, da so pobrali čeljusti, ko so si zadevo ogledovali =P~ :o :lol:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Malo sem zadevo preganjal sem in tja po dvorišču in sem kar zadovoljen z vsem skupaj.

Pred časom sem preko oglasov nabavil truggy gume.

Škoda da offseta nista primerljiva z obstoječimi gumami, ki jih imam, a bo zanimivo sprobat vse tri variante, kako se obnesejo - stare, nove in kombo.

Pri kombotu je zanimivo, da prednji konec dobi malo "overdrive"-a, ki ga nekateri tako hvalijo...

Bo še pestro, se mi zdi :D

Slika

Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom