S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Zdravo. Imam eno uprasanje .. avto je omenjeni S10 BX .. sem nov v modelarstvu in sem kupil tale model .. imam nekaj uprasanj glede tega ...
Kako zascitim zobnike, motorcek pred umazanijo in kamencki da ne pridejo vmes ? Kako perem avto ? Lahko karoserijo z vodo operem, elektroniko pa zascitim ? Ce zamenjam baterijo za mocnejso, potrebujem se kaj drugega ali je to dovolj ? Ce zamenjam motorcek za mocnejsega .. se zamenja samo motor ali se kaj drugega ?
začetnik123
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Jul 2011, 15:09

Odgovor Napisal/-a začetnik123 »

pri bateriji je tako da če boš zamenjal za lipo boš mogel nekaj malega še zamenjati,za motor pa sigurno regulator.
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

začetnik123 napisal/-a:pri bateriji je tako da če boš zamenjal za lipo boš mogel nekaj malega še zamenjati,za motor pa sigurno regulator.
Kaj je to malega ?
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Kar se vode tiče je tako da pač voda pa elektrika ne gresta skupaj. Zobnikov tistih ki so pa zunaj se pa ne maže(najberž misliš unedva, tistega na motorju(pinion) in pa tistega tavlekiga plastičnega(spur)) ker potem tista mast naredi samo to da svinarijo nase veže.
to je napisal 8pack

jst pa samo se to dodajam
zobna krtačka je zakon res je da traja :)
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Dej klamfe srt. Kar rabiš če boš šel na LiPo je LiPo alarem oz. saver kater te opozori kdaj napetost celice pade na 3v oz. to je odvisno od modela ampak tukaj nekje se vrtijo številke 3 do 3.2V.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

[email protected] napisal/-a:Kar se vode tiče je tako da pač voda pa elektrika ne gresta skupaj. Zobnikov tistih ki so pa zunaj se pa ne maže(najberž misliš unedva, tistega na motorju(pinion) in pa tistega tavlekiga plastičnega(spur)) ker potem tista mast naredi samo to da svinarijo nase veže.
to je napisal 8pack

jst pa samo se to dodajam
zobna krtačka je zakon res je da traja :)
Ja jaz nikoli odslužene zobne krtačke ne vržem stran ker pride prav za take stvari. :oops:
Drugače je pa več metod, lahko tudi z wd40 našpricaš pa mal počakaš pol pa z eno cuno poglancaš.
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Ok za ciscenje mi je jasno :) Kako naj pa zascitim zobnike in motor pred kamencki ? + tuki na sliki so na podnu luknje v katere prihaja umazanija v motor .. in baterijo ..
Slika
Uporabniški avatar
schumacher
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a schumacher »

en3rgie napisal/-a:Ok za ciscenje mi je jasno :) Kako naj pa zascitim zobnike in motor pred kamencki ? + tuki na sliki so na podnu luknje v katere prihaja umazanija v motor .. in baterijo ..
Slika
Te luknej so za hlajenje.

LP
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Tista luknja je zahlajenje samega motorja, če bi šel tisto luknjo zapirat bi se lahko zgodilo da bi šel motorček še prej po gobe. Sicer načeloma je težko da bi kaj notr prišlo ker se tako in tako not vrti tista vetrnica za hlajenje in bi dejansko vso svinarijo odbijala stran. Kar se pa samih zobnikov tiče pa pusti tako kot je ker ni potrebe.
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Ok hvala ti. Kaksno baterijo in polnilec priporocas, oz je mozno imeti dve baterije ? Ker sedaj mi zdrzi 15min voznje :-?
Zadnjič spremenil en3rgie, dne 07 Jan 2012, 20:36, skupaj popravljeno 1 krat.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Edino kar lahko da daš z notranje strani neko mrežico čez te luknje...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

en3rgie napisal/-a:Ok hvala ti. Kaksno baterijo in polnilec priporocas ? Ker sedaj mi zdrzi 15min voznje :-?
Ja glej samo da je čim večja kapaciteta (mAh) če boš slučajno vzel LiPo baterijo morš gledati da ima baterija čim večji C faktor sicer za tvoje tokove bi mogel biti že 15C zadosti(sicer to je spet odvisno od kapacitete) ampak rečmo če vzameš 4000mAh je to potem 4Ah *15C=60A kar pa tvoj motor še polovico ne vleče glede na to pa da imajo rtr modeli navadne tamiya konektorje(kateri zdržijo okrog 20A sicer to je bol podatek iz glave) tako da vedno gledaš da imaš raje mal viška z temi stvarmi, ker to pomeni dalša življenska doba baterije same in pa čene drugega če te kasneje prime da kupiš nov močnejši setup veš da z baterijami si prišparan. Aja pa seveda št. celic pri NiMh gledaš da jih je 6 to je 7,2V(nevem kakšen regulator imaš nekateri modeli sprejmejo tudi do 7 celic) za LiPo pa gledaš da je 2s oz. 2 celici to je pa 7,4V.
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Se pravi .. gledal sem tole baterijo ---> http://www.mantua-model.si/elektro2-2/l ... -7-4v.html
Ce uzamem tole baterijo moram potem zaenkrat zamenjat sam konektorje za bolse in to je to ? Kateri polnilec priporocas ?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tamiya konektor je prva stvar potrebna menjave saj si ne zasluži črke k od konektorja.

V primeru li-po akumulatorja moraš preverit če regulator le te podpira, če ne potem moreš dokupit elektroniko ki te bo opozorila na prazen akumulator.Ravno tako potrebuješ polnilec ki zna polnit li-po akumulator ter ima vgrajen balanser.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

No glede konektorjev, da me neboš narobe razumel, motor potegne vedno nek tok in gledaš pač pri beteriji imaš glede tega mal viška. Ne pomeni pa to to da če baterija da od sebe rečmo 60A da potem tudi skozi motor teče tak tok. Motor potegne toka kolikor ga rabi. Tako da prav nujno ti konektorjev treba menjat je pa res da kot je že mihec povedal so to res bol švoh konektorji, zaradi katerih se znajo hitro pregrevat kakšne žice ta temperatura se pa hitro potem prenese na sam regulator in baterijo. Pri višjih tokovih pa tako in tako hitro sledi da se bo konektor skuril.
symch999
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Jun 2011, 22:26
Kraj: Primorska

Odgovor Napisal/-a symch999 »

en3rgie napisal/-a:Se pravi .. gledal sem tole baterijo ---> http://www.mantua-model.si/elektro2-2/l ... -7-4v.html
Ce uzamem tole baterijo moram potem zaenkrat zamenjat sam konektorje za bolse in to je to ? Kateri polnilec priporocas ?
To se ti bolj splača:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10282
ali
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11930

Je skoraj 2x manjša cena. :wink:
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Sem pogledal ja .. polnilec bom tudi pri njih narocu.
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

kaksne modifikacije je priporocljivo prvo narediti na avtu?
Uporabniški avatar
en3rgie
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Jan 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Nihce ?
modelar552
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 13 Apr 2012, 11:07

Re: S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a modelar552 »

Pozdravljen,

In si kaj modificiral?

Kako si kaj zadovoljen z avtomobilom?

Sam sem tudi začetnik z enakim avtomobilom, ko bo kaj več časa bom opisal sovje izkušnje mogoče komu koristi lahko pa potrdim

kurnt29: amortizerji res puščajo olje, odvijanje vijaka na glavni gredi za prenos na prvi pogon
viewtopic.php?f=78&t=74854&p=444870&hil ... st#p444870

viewtopic.php?t=72399&postdays=0&postorder=asc&start=20

Enako sem se spraševal kot ti :)

Kako naj pa zascitim zobnike in motor pred kamencki ? + tuki na sliki so na podnu luknje v katere prihaja umazanija v motor .. in baterijo ..

Priporočam ogled tega in ostalih njegovih videov na to temo
http://www.youtube.com/watch?v=RdbkkiVQ ... n_xFnFnLg=
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Zdravo.

Tut js začetnik in s tem avtekom, in sem moral kar nekaj modificirat da je sedaj stvar nekako. Za zaščito dobiš dust-cover v rc-race shop nemški trgovini, ki je sicer z SC modelom prišel, ampak super paše http://www.rc-raceshop.de/dust-cover-s1 ... 47516.html, potem pa zapreš še luknjo na vrhu zobnika slika,tiste luknje na podnu so za hlajenje posebej za motor, in težko pride kamen not, lahko pa daš tanko mrežico pa bo, čeprav js nisem imel težav. Pride pa do pregrevanja stock motorja, vsaj pri zahtevni vožnji po kakšni travi in podobno...Dobro je tudi zapreti luknjo na alu nosilcu motorja in velikega pogonskega zobnika, tudi tu gredo kamni v zobnike. slika
Odvijanje vijakov na gredi sem pa rešil z neko kremo, k mi jo je tast dal stara zadeva iz nemčije blo, in mi super drži, javim ko bom doma točno prebral katera zadeva je.
Me pa zanima če je kdo že kaj predelval ta avtek na brezkrtačni komplet? Kaj se kaj splača not dat, vrjetno ne premočno.. :-k

LP!
Priponke
dust cover
dust cover
dust.jpg (37.86 KiB) Pogledano 5124 krat
luknja na alu nosilcu
luknja na alu nosilcu
120940.jpg (6.53 KiB) Pogledano 5124 krat
luknja na vrhu zobnika
luknja na vrhu zobnika
lrp_s10_blast_mt_rtr_2.jpg (65.28 KiB) Pogledano 5124 krat
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Dobrodošle so tudi kakšne slike :)
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Poslikam pa objavim...sam d domu pridem :)
SF32
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 15 Okt 2009, 19:21
Kraj: Prevoje

Re: S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a SF32 »

"Zmagovalna" baterija zate je tale:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oved_.html
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: S10 BLAST BX RTR 2,4Ghz

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Jaz sem imel v Blast TX-u LRP Eraser 13.5T komplet z regulatorjem. Motorni sklop je bil kar vredu, vendar model se je podiral se hitreje kot prej.. Tako, da ne vem koliko ima smisla. Edino ce kje zasledis kaksne hop-up diferenciale oz. ohisja le teh.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom