Himoto ali LRP

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
georges
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Dec 2009, 21:20

Himoto ali LRP

Odgovor Napisal/-a georges »

Imam možnost kupiti nega od avtomobilov..katerega bi priporočali.
- S10 BLAST TX RTR 2,4Ghz ali
- HiMOTO Truggy 1:10 elektro RTR set Brushless 2,4GHz LCD

Zanima me predvsem glede vzdržljivosti in dobave rezervnih delov.

Hvala za odgovor.
Lp
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ce gledas na rezervne dele v Sloveniji potem tukaj zmaga LRP.
Kar pa se tice mojih izkusenj z LRP S10 modeli pa bi v vsakem primeru raje vzel Himoto.

Ce pogledas LRP RTR, pomeni da ima klasicni krtacni motor, ki verjemi mi, ni ne vem kaj. Poleg tega se pri njem obrabljajo krtacke. Nekaj pritozb cez LRP S10 modele si lahko preberes tukaj:

viewtopic.php?t=72399&postdays=0&postorder=asc&start=20

Kar se tice delov za LRP S10, ima jih na voljo Mantua Model v LJ. Niso ravno dragi, niso pa tudi poceni in ponavadi se zgodi, da ima na zalogi vse, razen tistega kar potrebujes ti..

Potem pogledas Himoto, ze v imenu modela je omenjeno Brushless - brezkrtacni motor.. Torej nobenega vzdrzevanja motorja (ob normalni uporabi). Sam sem imel tocno doticni model Himoto Truggy, vendar krtacno verzijo (ki je bila potem delezna nadgradnje na brezkrtacni motor in regulator) in lahko iz prve roke povem da je bolj vzdrzljiv kot LRP S10 Blast TX (tudi to sem si lastil dolocen cas..).

Himoto ima ce se ne motim vsaj nekaj pomembnih delov aluminijastih - ojacanih, plastika je bolj kvalitetna (ne pricakuj pa cudezev..).
Med temi alu deli so amortizerji, ki po 5 voznjah ne puscajo olja kot pri LRP, zgornja "podest" ki pripomore k trdnosti modela..

Glavni problem pri LRP S10 Blast TX pa mi je povzrocalo odvijanje vijaka na glavni gredi za prenos na prvi pogon. Ni imelo veze, ali sem natlacil notri loctite ali ne, v vsakem primeru se je odvijacila, sem kupil drugo, pa ni bilo razlike. Pokajo differenciali, kot si lahko prebral v zgornjih postih itd..

Jaz osebno bi vzel Himoto ze zaradi pogonskega sklopa, pa tudi zaradi vzdrzljivosti. Izgled je pa tako tam-tam pri obeh. Pogonski sklop ima pri Himotu sigurno vsaj pol vec moci kot ta z LRP-ja.. :wink:

Primerjava:

LRP
Slika


Himoto
Slika
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Jaz sem imel slabe iztkušnje z LRP blast BX. Notri je bil LRP-jev brushless 13T, avto je bil hiter in odziven, zelo enostaven za nastavit optiko in naklone koles, konstrukcija je tudi dokaj preprosta.
Slabe lastnost: vijaki so se odšraufavali kot po tekočem traku, še posebej nosilci rok, pričakoval sem tudi bolj vzržljiu avto čeprav je to verjetno nerealno pričakovanje glede na moč motorja in hitrost avta...
(LRP se mi ni zamiril, sam blast ni bil to kar sem pričakoval, glede na Sharka)

Himotota še nisem imel priložnosti videti v živo, ampak po moje ni za pričakovat preveč od obeh....

Med malimi oglasi je oglas za Hot Bodies Cyclone D4 pa poglej še tisto preden se odločiš.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

kurnt29 napisal/-a:Ce gledas na rezervne dele v Sloveniji potem tukaj zmaga LRP.
Kar pa se tice mojih izkusenj z LRP S10 modeli pa bi v vsakem primeru raje vzel Himoto.

Ce pogledas LRP RTR, pomeni da ima klasicni krtacni motor, ki verjemi mi, ni ne vem kaj. Poleg tega se pri njem obrabljajo krtacke. Nekaj pritozb cez LRP S10 modele si lahko preberes tukaj:

viewtopic.php?t=72399&postdays=0&postorder=asc&start=20

Kar se tice delov za LRP S10, ima jih na voljo Mantua Model v LJ. Niso ravno dragi, niso pa tudi poceni in ponavadi se zgodi, da ima na zalogi vse, razen tistega kar potrebujes ti..

Potem pogledas Himoto, ze v imenu modela je omenjeno Brushless - brezkrtacni motor.. Torej nobenega vzdrzevanja motorja (ob normalni uporabi). Sam sem imel tocno doticni model Himoto Truggy, vendar krtacno verzijo (ki je bila potem delezna nadgradnje na brezkrtacni motor in regulator) in lahko iz prve roke povem da je bolj vzdrzljiv kot LRP S10 Blast TX (tudi to sem si lastil dolocen cas..).

Himoto ima ce se ne motim vsaj nekaj pomembnih delov aluminijastih - ojacanih, plastika je bolj kvalitetna (ne pricakuj pa cudezev..).
Med temi alu deli so amortizerji, ki po 5 voznjah ne puscajo olja kot pri LRP, zgornja "podest" ki pripomore k trdnosti modela..

Glavni problem pri LRP S10 Blast TX pa mi je povzrocalo odvijanje vijaka na glavni gredi za prenos na prvi pogon. Ni imelo veze, ali sem natlacil notri loctite ali ne, v vsakem primeru se je odvijacila, sem kupil drugo, pa ni bilo razlike. Pokajo differenciali, kot si lahko prebral v zgornjih postih itd..

Jaz osebno bi vzel Himoto ze zaradi pogonskega sklopa, pa tudi zaradi vzdrzljivosti. Izgled je pa tako tam-tam pri obeh. Pogonski sklop ima pri Himotu sigurno vsaj pol vec moci kot ta z LRP-ja.. :wink:

Primerjava:

LRP
Slika


Himoto
Slika
Lepo napisano =D> =D> =D> ...ima vse rezervne dele razen tistega kar potrebuješ ti...
Tudi jaz sem imel probleme z odžraufavanjem šalčk za sprednji in zadni pogon, meni je loctite rešil problem, sprednja šalčka je tudi precej žalostno zgledala, še en kompromis je pogonska os-če hočeš maksimalno okretnos bo zavijalna roka stružila os.

Drugače pa mislim da je tole boljše od obeh:
viewtopic.php?t=74849
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
georges
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Dec 2009, 21:20

Odgovor Napisal/-a georges »

Kje pri nas se pa dobijo rezervni deli za Himoto?
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zadeva je zelo podobna oz. enaka kot Maverick Strada XT. Za to bos lazje nasel dele. Lahko pogledas v Lindinger Shop in der-schweighofer.at, pa narocis v Primusr (naroca iz Lindingerja..) ali pa Meininger Model (naroca iz Schwagia..)..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Rracing
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 01 Avg 2010, 16:03
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rracing »

Določene dele za Hi-Moto lahko dobiš pri nas!
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Kako je pa z kosi za Cyclone D4, da ga noben ne omeni?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
severziga
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 10 Maj 2009, 13:56

Odgovor Napisal/-a severziga »

Mantua modeli sploh nedobavljajo več HPI niti HOT BODIES #-o tko da tisti deli ki so jim še vstali so naprodaj drugače pa ](*,)
Cyclone more editione
Axial ax10,swx,intigy
micro-t,brushless,lipo, tiuning parts 50%
lrp blast tc
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Kaj je poal za kose najbl zihr... trexxas?
Jst ma LRTP sharka, pa mantu ne maram in je treba vse iz neta, čeprou tudi to ni tako slaba rešiteu, poštnina iz amerike 5$, poštnina iz mantue 6€ #-o Ednino čas pošiljasnja je krajši iz slovenskih trgovin, cena pa višja.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Cool pc ma dosti rezervnih delov. Za Hpi-ja vem da dobiš komplet use. Edin če glih nimajo na lagrju.
severziga
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 10 Maj 2009, 13:56

Odgovor Napisal/-a severziga »

Čist po pravic povem... Cool-pc sem klical skoraj po vsak dan pa se mi ni noben na telefon javu. (šlo se je za polosovino za cyclona).. :evil:
Cyclone more editione
Axial ax10,swx,intigy
micro-t,brushless,lipo, tiuning parts 50%
lrp blast tc
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja jaz ponavadi ko nek del iščem grem prvo na stran proizvajalca da vidm šifro in ime in to skopiram v njihov iskalnik in prec najde.
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Tale D4 je bil kupljen pri Mantui. Cena jebila taka samo za kit komplet brez elektronike....
Rezervne dele se pa naroči iz Amerike (Amain ali Tower).

lp
Priponke
IMG_3731.JPG
IMG_3731.JPG (159.84 KiB) Pogledano 3876 krat
Še to razbijemo pa gremo, ...
georges
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Dec 2009, 21:20

Odgovor Napisal/-a georges »

Evo..potem sem vzel Himoto avtomobil in kot začetnik v tem lahko povem, da sem nad tem kaj avto naprimer počne na makedamu navdušen in zelo fasciniran.
Zanima me ali se lahko omenjeni model vozi tudi po lužah ali naj se vode raje izogibam? kako naj skrbim za zobnike in ostale zglobe? Kak silikonski sprej?

Malo sem že gledal okoli za rezervne dela. Našel sem nekaj online trgovin kjer sem našel dele za svoj avto..
Kje kej ostali kopujete dele? Koliko pride poštnina paketa če naročaš iz Amerike?
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Postnina paketa iz Amerike (iz kateregakoli konca sveta) je odvisna od velikosti in teze paketa, ki ga narocujes.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Kar se vode tiče je tako da pač voda pa elektrika ne gresta skupaj. Zobnikov tistih ki so pa zunaj se pa ne maže(najberž misliš unedva, tistega na motorju(pinion) in pa tistega tavlekiga plastičnega(spur)) ker potem tista mast naredi samo to da svinarijo nase veže.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Poštnina iz amerike je po navadi 5$ naprej in se računa na težo, če uzameš da je iz Mantue ali Mibota 6€ je to poceni.

Nobena elektronika ni najbolj srečna v vodi...(razen če piše da je water proof) jaz sm na Sharku use fajn našpricau s silikon sprejem in reku:"kr bo pač bo" za enkrat še vedno dela, nič zarjavelo in tudi sneg je že videl.

Silikon sprej baje zaščiti tudi elektroniko, ampak to delaš na lastno odgovornost! Sigurno je še kakšna boljša varianta.

Poglej če je kje že tema kako se zaščiti regler pred vodo, eni zavijejo vso elektroniko v plastično vrečko, zalijejo regler z silikon ali tekočo gumo, nek poseben sprej... 1000 in ena varianta, edino pazi, da ti po tem ne gre garancija.
youtube:waterproofing ESC, how to waterproof ESC.

Meni se je že pokadilo iz krtačnega LRP reglerja, predvidevam, da zaradi vode.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kemenb napisal/-a: Meni se je že pokadilo iz krtačnega LRP reglerja, predvidevam, da zaradi vode.
Edina stvar, ki mi je bila od LRP vsec je njihova serija waterproof regulatorjev. Res, da se zacnejo cene pri 40€ in naprej vendar dejansko deluje tudi ce peljes po luzi ali kaj podobnega. Npr. na crawlerju sem ga imel, sneg mu ni prisel do zivega..
Da bi ga pa namakal v banjo ga pa nisem.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Sem imel waterproof regler v Blastu in sem bil zelo zadovoljen z njim (reglrjem), tisti iz katerega se je pokadilo je bil stock krtačni regler iz RTR Blasta.

Sedaj imam Turnigy 35A in zgleda kot da je spodnji prosojen pokrov zasilikoniran na vezje, sneg ga ni motil, v banjo ga tudi raje nebi dal.
Sm šou prou pogledat v navodila in piše waterproof, hehe.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom