LRP s10 twister 2wd

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
severziga
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 10 Maj 2009, 13:56

LRP s10 twister 2wd

Odgovor Napisal/-a severziga »

No pa je lrp spet naredil nekaj novega.Torej avto je nazaden pogon, in se zelo razlikuje od blast bx,tc,tx verzije. Po slikah sodeč zgleda kar ornge :)

http://www.lrp.cc/en/products/rc-cars/1 ... y/details/ [/img]
Cyclone more editione
Axial ax10,swx,intigy
micro-t,brushless,lipo, tiuning parts 50%
lrp blast tc
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Mene je vse minil ko sem videl tiste plastične drive shafte. No bomo videli kako se bo zadeva obnesla :wink:
severziga
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 10 Maj 2009, 13:56

Odgovor Napisal/-a severziga »

no ja idin to je groza jest jih sploh nism gledu.Zih se bo dal dobit CVD. Bomovideli kako se bo obnesel predvidevam da se ga bo konec leta že dalo dobiti v mantua modelih :)
Cyclone more editione
Axial ax10,swx,intigy
micro-t,brushless,lipo, tiuning parts 50%
lrp blast tc
začetnik123
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Jul 2011, 15:09

Odgovor Napisal/-a začetnik123 »

povejte kako se pelje ko ga boste dobili.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Model je na prvi pogled precej podoben HPI E-Firestormu..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nob »

severziga napisal/-a:predvidevam da se ga bo konec leta že dalo dobiti v mantua modelih :)
Na FB strani Mantua Model so objavili, da ga imajo že na zalogi.
Uporabniški avatar
schumacher
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a schumacher »

Tole zgleda za to ceno kar solidno samo kako se bo pa odneslo pa nevem imam nekaj dvomov v lrp avtomobile... Drugače imam pa jaz na traxxsasu rustlerju tudi plastične drive shafte in so do zdaj čudežno zdržali vse ( sem gor vozil že tudi motorje z 7500kv na 2s) tako, da je veliko odvisno od same kvalitete plastike in zasnove dela.

Lp
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja spet odvisno kako si ga vozil :wink: čeprav kolikor imam sam izkušnje so traxxasovi plastični driveshafti kar močni in prožni.
mhrova4
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 02 Mar 2005, 14:15
Kraj: Ljubljana

S10

Odgovor Napisal/-a mhrova4 »

Zdravo vsem! :)

Morate vedet, da je Blast Twister model, namenjen začetnikom. Dejansko ni bistvena cena (RTR...120€) .... bistveno je to, da je model enostaven!! ....Enostavno narejen in sestavljen, brez komplikacij in s čim manj kosov. Torej za ''najmlajše'' člane družine, ki si želijo vstopit v svet modelarstva :)...in zraven kaj 'pošraufat'!

Sem si ga pa sam že ogledal, in model ni napačen. Amortizerji delujejo zelo vredu, baterija pogonska je na sredini, servo motor standardne velikosti. Tudi gume so iz kvalitetnega materiala. Je pa model v živo lepši kot na slikah hehehe :D Plastična Aksa me ne skrbi, kot je že nekdo omenil jo imajo tudi Traxxas-i in so se obnesle.

Je pa še ena stvar! .....Če kdo seveda misli model, ki stane RTR 120€, ''posiliti'' z nekim 6 ovojnim brushless motorjem, vam lahko rečem da ne razmišlja trezno :D .... (malo heca). Nima smisla dat v model ki ima na zadnja kolesa pogon, neke enormne moči motorja. Menim da bi bil problem to moč spraviti na podlago. Motor, ki je zadosti močan, da je avto še lepo vodljiv je po mojem mnejnju 10'5 ovojen, raje pa 13!!!!!!


Toliko o tem :)

Lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ime pa kar pravo twister, sam dogbone manka zraven->dogbone twister.. :D
Ne vem no pomoje danes plastične osi nekako ne sodijo več na modele...Sploh pa na 2wd modelu saj vso moč prenašajo dve osovini,lažje jim je pri 4wd saj se vse skupaj malo porazdeli..

Bomo videli za ta denar je verjetno to to..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Tudi pripominjam, da imam plastične polosi na summitu in da sem jih imel na Erevotu BL, pa z njimi nisem imel problemov. Samo LRP ni Traxxas, vendar z nežnimi mašinami verjetno ne bo problemov - pa na prospektu piše, da so heavy duty.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

mihec87 napisal/-a:Ime pa kar pravo twister, sam dogbone manka zraven->dogbone twister.. :D
.
Hehe ta je pa dobra ja :lol:
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: LRP s10 twister 2wd

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Po dveh mesecih uporabe 10 letnika lahko rečemo:
- da model ni slab, lahko bi rekli precej dober za začetnika, ki zna vsaj malo paziti na model
- na motorju so lopatice za prezračevanje odlomljene, razen treh, verjetno zaradi mehanskih, ne toplotnih poškodb, verjetno bi bilo dobro dodatno zaščiti prezračevalne luknje motorja
- ostalo je vse celo

Kot pomanjkljivost smo do sedaj opazili dvoje:
- konektor baterije je slabše kvalitete, ženski del se razširi, zato izgublja kontakt, priporočam zamenjavo z zanesljivejšimi kontakti
- originalna 1600 mAh baterija je za cca 10 minut vožnje, kar je malo premalo. Razmišljamo o zamenjavi z 2S 5000 mAh paketom skupaj z lipo monitorjem, ker regulator ne podpira Lipo baterij.

slika s konektorjem baterije:
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: LRP s10 twister 2wd

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

heh tamiya konektor kaj pa drugega..Konektorje se splača oz je nujno prvo zamenjat za dean ali pa bullet
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom