Nujno: Ali je dober?

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Nujno: Ali je dober?

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Okej, da na hitro povprašam..Tale avto :
http://www.cool-pc.org/artikel/1976/thu ... a-4wd-1-10
Ali je dober za začetnike ali ne? In res za začetnike, saj imam namen se naučiti z njem različne vragolije itd.. No glede na precej nizko ceno, je soliden in ali bi se dalo z njem pelati(seveda v off road gumah itd) po zemlji?

Hvala za pomoč, Neic:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Taprvo povej kaj bi rad od avtomobila namreč ta avtomobil je cestni za po asvaltu betonu ipd,in kaj več kot po močno poteptani zemlji z njim ne bo šlo pa še zmeraj to ni to..Če bi rad offroad kupi offroad če pa za po asvaltu pa cestnega.

Lažje je dati na offroad model cestne gume za po cesti kot pa na cestnega offroad.Seveda če bi rad driftal ne pride v poštev.

Pa še nekaj za avto se odločaj v miru ne pa z nekimi variantami nujno ipd..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Že tri mesece iščem avto, ki bi bil optimalen.. In ko končno pridem do reštive--->Pff.. spet nekdo predlaga drugače. Pri eni trgovini so mi predlagali model lrp 1:10 off road varjant, ki še vzunaj ni.. Seveda vse lepo in prav, ampak da bo avto sploh kam šel so potrebne nadgradnje-in to ne pride v poštev, saj neznam spajkat elektronike itd. Nitro odpade pa zaradi stroškov. In zdej sem prišel do sklepa ali bi vzel Truggy varjanto(Čeprov nisem našel nobenega pametnega do 230€) in med Rally varjanto..In sem v slepi ulici-.-
Uporabniški avatar
mikelica
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Feb 2008, 13:53
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a mikelica »

tolko dnarja tolko muzike... :roll:
LP
Klemen

HPI Baja SS---->the best
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Se zavedam, da je vse odvisno od denarja.. Pač Več ko 200€ se mi zdi neumno devati, za ''igračo''..Vem, da je avto baja majkaa.. :D ga ima sosed in potrga 70cm visoko travo ven, ampak je za to odštel vsaj 1100€ kar pa je precej bedasto.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Torej sklepam da si bolj za offroad?
Žal nekega švicarja med avtomobili ni...

Če je slab nakup je tudi 200eur preveč..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

DA bolj me vleče na off road varjante. Res nevem, kaj nej nardim. Vse avtomobile sem pregledal pa nwm..Traxxas stampede-->Zgleda dobro, meni pravšnji, lepa cena.. moti me le da nima 4wd pogona..
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

neicheq napisal/-a:DA bolj me vleče na off road varjante. Res nevem, kaj nej nardim. Vse avtomobile sem pregledal pa nwm..Traxxas stampede-->Zgleda dobro, meni pravšnji, lepa cena.. moti me le da nima 4wd pogona..
Popolna rešitev: http://www.cool-pc.org/artikel/23372/bullet-st-flux-rtr

Drugače pa 2wd pogon ni tako moteč, če imaš občutek za gas :).

Stapede je super med 2WD avtomobili...

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

L.p.
Jernej
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Lej Se zahvaljujem, da si poiskal avto. Ampak ker sem začetnik, ŠE nebi rad dal toliko denarja za avto..Torej: Traxxas stampede je dober avto za primerno ceno :) Prosil bi vas Če poiščete baterijo, ter polnilec , ki ga ima q-shop na zalogi in naročim avto še zdajle :) To je moja zadnja prošnja :) Baterija in polnilec pa naj stanete max. 50-80€ :) hvala Vsem :) Traxxas stampede bo potem odlično služil.. Blatu, travi, asfaltu in vsem :D No baterijo in polnilec PROOOOOOSIm prosim poiščite :) Hvala še enx

EDIT Nejc:
Da pogledal sem celotno zbirko avtomobilov iz mantue trgovine, bil sem tudi fizično pri njih in so mi svetovali nek lrp avto, ki ga še vzunaj ni in glede na njihov odnos do kupca... ne hvala.
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

Sicer pa ne vem... prej si pisal o 230€ zdaj bi pa že imel za avto 365€ ter še pol 50-80€ pa baterijo in polnilec :D??? To je več kot 200€ razlike :).

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

uff Narobe si me razumel :) Mogoče sem res bol butasto napisal.. Kupil bi Avto trexxas stampede za 166€ in potrebujem polnilec in baterijo v skupni vrednosti 80€:) Torej lipo odpade.. Traxxas+baterija+polnilec=230€ To potrebujem.. Tist avto za 360€ pa mi je predrag..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Lipo in polnilec naroči iz hobbykinga, bo pol ceneje. Ali pa še več.

Mimogrede, jaz sem bil v podobni situaciji kot ti... Na koncu sem se odločil za avijon haha. Ne imaš 240€ za hobi, malo pazi... Ker boš hitro še enkrat toliko zmetal zraven, pa potem še enkrat toliko.. Še dodatno baterijo, pa zlomiš to, kupiš novo, polomiš, nadgradiš na aluminij itd...
Fly it like you stole it!
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Avijon semvozil pred kakšnimi 5 letami.(na bencin) in me ni neko '' potegnalo'' v to stvar. Trgovina ni problem, bom mogoče tudi iz katere druge naročil. Rad bi sam, da mi pokažete baterijo in polnilec(iz q-shop) v skupni vrednosti 80€ in seveda delujeta odlično skupaj z avtom stampede :)
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Okej tole me še zanima :roll: Je tale baterija in polnilec vredu za avto traxxas stampede in sta baterija in polnilec kompatibilna med sabo:
Baterija: http://www.cool-pc.org/artikel/31175/8- ... -powerpack
Polnilec: http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... rod_id=519
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Polnilec omogoča polnjenje ni-mh tako kot ni-cd in sicer od 4 do 8členov tako da ja je kompatibilen z temi baterijami(če mene vprašaš je rahlo precenjen).
Mogoče so baterije malo mala kapaciteta.

Drugače pa polnilec ter komanda(daljinec) sta osnovna elementa tega hobija,tako da ponavadi na začetku poceni, pomeni kmalu ponovni nakup bolj zmogljive opreme.Sploh če se misliš s tem še malo bolje ukvarjati ter ko spoznaš da bi rad imel li-po baterije te čaka še nakup polnilca.

P.s. v zimskem času oz nizkih temperaturah je plastika na modelih malo bolj trda in s tem tudi bolj krhka,tako da v mrazu po pameti.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Uh, sta kompatibilna ja. In delalo bo. (dobiš pa za 15€ domov lipo, z isto kapaciteto, ki lahko da od sebe precej več toka, en normalen univerzalen polnilec).
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
mikelica
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Feb 2008, 13:53
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a mikelica »

pa počakaj malo in prešparaj še malo...
si pa pomislil na rezervne dele?
boš vse dal kar imaš,nato boš kaj zlomil in bo veselja konec..
LP
Klemen

HPI Baja SS---->the best
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

@Mihec87 Hvala za odgovor in opozorilo za zimo :) Glede na to da sem nov, bom počakal na ''stock'' in če mi bo to res Ušeč bom pa nadgradil po želji :)

@T0RN4D0 Se zavedam da so Lipo baterije močnejše in boljše.. Ampaž z navadnimi baterijami gre avto dost, da se rasreščim kje :) Baterija stane 30€ in tudi v primeru nadgradnje na Lipo baterije in polnilec nebo drago, sploh če baterijo prodam čez nekaj časa:) torej za enx Bom ostal pri navadni bateriji.
Hvala za mnenje:)

@mikelica Se zavedam da nastanejo tudi zlomi in okvare in imam denarnih sredstev dost za popravila :) Imam pa vsaj nasrečo manjšo možnost za okvare saj imam velik travnik, brez ''telegrafnc'' čeprov se okvare še vedno dogajajo. Tko da ja sredstev je dost :) Hvala tudi tebi :)


Torej Vsem, ki ste mi kakorkoli pomagali se močno zahvaljujem :)
Uporabniški avatar
mikelica
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Feb 2008, 13:53
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a mikelica »

no dobro upam da se boš prav odločil.
vsi ti dajemo nasvete le iz lastnih izkušenj.
lp
LP
Klemen

HPI Baja SS---->the best
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Hehe in to je najbolj pomembno da je iz izkušenj, ker lahko pišejo da je nevem kok dober pa je ubistvu slab :) No da povem še to , vse skupaj me bo prišlo 231,75€ :)
SF32
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 15 Okt 2009, 19:21
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a SF32 »

Oprosti ampak za avto s samo zadnjim pogonom je to v časih, ko je ponudbe toliko, čist preveč denarja... Ti je tole svetoval kak trgovec, ki jih prodaja?:lol:
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Cena avtomobila je 166€, ostali denar dodata še baterija in polnilec. Tko da avto sam ne pride velik. Mi je pa trgovec svetoval avto za 220€ z zadnjim pogon brez baterije in polnilca. Tko da meni je ušeč, email od trgovin sem dobil da je odposlano, kaj več bom pa vedel ko avto dobim :)
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

moj kolega ima tale model od lrp
http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... od_id=4846

in mu gre super
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom