Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
UFOking
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Jan 2014, 21:09
Kraj: Maribor

Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a UFOking »

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup v naslovu omenjenega modela in me zanima, če ima kdo ta model in kako je zadovoljen.
Zdi sem mi, da za tak denar dobiš pri tem modelu največ, zraven je celo Spektrum komanda in AVC sistem.
Zaenkrat bi na modelu zamenjal samo baterijo za 2S LiPo ali celo 3S.
Zanima me tudi kako je z raznimi nadgradnjami. Se da dobiti za ta model razne aftermarket dele, ki so boljši od originalnih?

Link: http://www.losi.com/Products/Default.as ... D=LOS01000

Slika

Hvala in Lp
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a nob »

Sem se zanimal za ta model, ampak ga v končni fazi nisem kupil ... Sem se odločil za precej cenejšega kitajca. :whistle:
Po mojem je model dober, izboljšali so nekatere zadeve z Mini 8ight-a, npr. pokrit pinion. Izbiro gum imaš precejšnjo, nanj namreč gre celotna paleta 1/10 zadnjih gum (2,2'').

En od minusov, ko sem prebiral teme so bili vijaki, ti so baje tako zategnjeni da jih ne dobiš ven zlepa.
Aftermarket deli vem da obstajajo original od Losija: http://www.horizonhobby.com/products/1- ... #t4-HOPUPS

Sicer pa je na rctech precej obsežna tema, kjer boš zagotovo našel vse informacije, pluse in minuse:
http://www.rctech.net/forum/micro-mini- ... ght-t.html

Lp, Nejc
Zadnjič spremenil nob, dne 25 Avg 2014, 20:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Pred leti sem kupil tole zadevo, ki naj bi bila kopija od omenjenega avta: http://www.r2hobbies.com/1-18-brushless ... buggy.html

Kar dobra in hitra zadeva, a zaradi velikosti ga lahko voziš samo po afaltu, zelo gladkem makedamu, po travi (sveže pokošeni) pa ne gre več...

Male avte (vse po vrsti!) pestijo težave z diferenciali in z njimi povezanimi zobniki. Malo močnejši motor / baterija iz njih tik-tak naredi pašteto...

Avto je v bistvu namenjen indor zabavi čez zimo na kaki tepih progi.

Za zunanjo uporabo je namanjše še smiselno merilo 1/10 buggy in tu je izbire kar nekaj, od poceni kitajcev, do vrhunske robe...

Spektrum - z njim imam mešane izkušnje (par stvari OK, vmes pa kaka težava s signalom... o tem je na netu morje informacij). Na koncu sem ga prodal...

Samo moje mnenje.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
UFOking
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Jan 2014, 21:09
Kraj: Maribor

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a UFOking »

Hvala obema.

Mislim da bom kar nabavit tega. Večji modeli 1:10 in 1:8, to kar bi jaz imel pa potem stanejo že od 500€ naprej, kar je pa več kot 1x več od mini 8ight-t.
Za začetek mislim da bo več kot dober.
nofeardh
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 08 Okt 2013, 15:34
Kraj: Logatec

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a nofeardh »

Jast mislim, da bos zelo zadovoljen z njim. Je malenkost vecji od mini8 in ravno prav velik za igranje na parkiriscu, domacem dvoriscu, ipd. 1/8 avti rabijo ze konkreten prostor oz. urejeno progo za pravi uzitek in varno voznjo. Jast imam obe velikosti in sta mi oba zelo vsec.

Kar se tice diferencialov mislim, da Losi mini8 nima kakih vecjih problemov. Pri kitajcih je zgodba drugacna....
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

IN se odnese avtomobil,ker ima prijatelj namen kupiti tudi takega?? :D :D :D
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

Zdravo,

sem nov na forumu in nov v modelarskem hobiju.
Imam ta avto. Na njem je vse stock, edino to da uporabljam 2S baterijo. Avto je super, hiter in se lepo vozi.
Poleg tega, da sem se registriral zato, da se naučim več o tem hobiju je tudi to kar se mi je zgodilo danes. S prijateljem voziva, kar naenkrat je avto obstal. Ko sem ga hotel premakniti naprej ali nazaj, je bilo slišati cviljenje, škrtanje... Avto se malo premika ali pa se sploh ne. Zvok prihaja zraven motorja. Verjetno bo treba zamenjati pinion gear ali pa spur gear. Nimam še orodja da odprem pa pogledam kaj je narobe.
Zanima me če mi lahko kdo pove kje pri nas bi dobil kovinski pinion in spur gear za ta avto in ali je ok da so kovinski ker je stock motor?

Hvala za odgovor.
nofeardh
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 08 Okt 2013, 15:34
Kraj: Logatec

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a nofeardh »

Zdravo,

dobro zalogo zobnikov ima Delko v Btc-ju

Glede materiala je pa tudi mal odvisno iz česa je spur gear. Če je ta plastičen (delrin) potem je najboljše da je tudi pinion plastičen oz. aluminiast (ne kovinski oz. titaninum).
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

Hvala ti.
Evo, toliko za danes. Dobil sem orodje in odprl, tako da sedaj vem v čem je težava.
Slika

Sedaj moram samo še poiskati kje bi dobil dele. Razmišljam o kovinskih. Mislite da bo to vredu? Za 2S naj bi bilo pinion 12T in spur 62T.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Če nima avto kakšnih serijskih težav z zobniki je najbolje, če daš spur plastičen, za 2S bo čez glavo..
Kovina ob kovino ropota in še v primeru, da ti v pogonu nekaj zablokira, nimaš več varnostnega elementa, ki se odlomi, da sprosti sile in reši dražje elemente pred lomom.
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

Nisem pomislil na to. Torej je verjetno, da je včeraj med vožnjo nekaj zablokiralo pogon, da je spur tako pobralo. Avto je res kar naenkrat obstal, potem se je še malo premikal, nato je bilo konec.
Hvala ti za tole. Bom dal še en plastičen spur notri, ki ga imam na zalogi, pa da vidim za koliko časa bo.
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

Ima kdo idejo, kako spraviti ta mali "vijak" ven?

Slika

Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Najperj pogrej z vžigalnikom, da uničiš lepilo, nato zvrtaj s fi 2, nato 2.1, 2.2 itn dokler se ne odvije ven.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Re: Losi Mini 8ight-T 1:14 Truggy RTR

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

Sem segrel in se je odvilo brez problema. Hvala.
Avto je pa naprodaj, če koga zanima.
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom