Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
bmastnak
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Apr 2018, 09:58

Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a bmastnak »

Pozdravljeni! :D

Sem nov na forumu, malo sem ga prečesal, po dolgem in počez. :) Našel sem temo za Carbon Fighterja, ki pa je "ugasnila" že pred leti. :-?

Torej, nekako me vleče k nakupu Relly Carbon FIghterja III, če pa bi se sodeč po vaših izkušnjah izkazal Amewi Pitbull za bolšjega, bolj zanesljivega in še vedno dostopnega za rezervne dele kot CF bi izbral tudi sledečga.

Trenutna cena za CF: 419€ v AU, za Pitbulla: 569€ ... ne bi mi bilo težko dati nekaj zraven, če bi bil Pitbull "bistveno" boljši od CF.

Vesel bom mnenj, nasvetov. :D

https://www.conrad.at/de/reely-carbon-f ... 39999.html

https://www.conrad.at/de/amewi-pitbull- ... 05920.html
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a freak »

Hja,saj je tudi 1:5 scena umrla.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Za CF še nisem slišal kaj dobrega.... Tisti Amewi pa je klon od HPI Baje. Baja pa je baja...

Karkoli od teh treh boš kupil - boš lomil. Težko je najt pravi plac za vozit, prog za to velikost v SLO praktično ni. Bolj kot je avto poceni in kompliciran, dražje bo. Torej bolje 2WD za začetek.

1:5 modeli so težki in počasni. Razen če kupiš kako tekmovalno specialko za 3x tolk dnarja. In potem stroškov.

Pa za prvo sezono predvidi kakih 500€ za rezervne dele in gume.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
bmastnak
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Apr 2018, 09:58

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a bmastnak »

freak napisal/-a: 22 Apr 2018, 12:05 Hja,saj je tudi 1:5 scena umrla.
Heh, sem kr mal presenečn nad tem odgovorom. :)
bmastnak
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Apr 2018, 09:58

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a bmastnak »

rc-ryder napisal/-a: 22 Apr 2018, 12:22 Za CF še nisem slišal kaj dobrega.... Tisti Amewi pa je klon od HPI Baje. Baja pa je baja...

Karkoli od teh treh boš kupil - boš lomil. Težko je najt pravi plac za vozit, prog za to velikost v SLO praktično ni. Bolj kot je avto poceni in kompliciran, dražje bo. Torej bolje 2WD za začetek.

1:5 modeli so težki in počasni. Razen če kupiš kako tekmovalno specialko za 3x tolk dnarja. In potem stroškov.

Pa za prvo sezono predvidi kakih 500€ za rezervne dele in gume.

Lp

Dobro je dobiti kako tako mnenje, sej pravim v oči mi je padl, zluštal se mi je, pa sem reko bi kupo... glede placa se deloma strinjam ampak, če sklepčam čist po "kmečki" logiki bi bile njive in travniki ok poligon za te reči, al se motim? ](*,) torej... po tvojem mnenju če potegneva črto to ne bi bila najbolj smiselna naložba... pred dnevi sem mimgrede nabavo 1:18 LaTrax Teton, zadeva je čist blazna... nad pričakovanji, zato sem skleplal, da bi 1:5(6) moralo biti še bolj zabavno. :D :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Če ne bi dal faze 1:5 bencin čez, bi se mi sigurno roke tresle in bi to moral probat ;-)

Samo moja izkušnja, kar pa ne pomeni da ne priporočam.

Plusi so adrenalin in hrup, minuse sem pa že naštel :-)

Takole zgleda brez bencina (se trenutno prodaja na bolhi): http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... 679&kw=hpi
https://www.youtube.com/watch?v=e9_mmTrWVOE

Kaj vse je bilo pa polomljeno in scefranega bodya pa na posnetku ne vidiš :-)

https://www.youtube.com/watch?v=2Z62jFGNFA4 - promo...

Drugače pa precej bolj trpežno in znosno kak MBX7 ECO ali MBX7T ECO:
https://www.youtube.com/watch?v=m9_H3h3s1fk

https://www.youtube.com/watch?v=3nl_A_bd6EE

Ob neki priložnosti sem par let nazaj s seboj na progo v Logatcu vzel kolega, ki se je takoj"napalil" na moj bivši klon Baje (King Motor - viewtopic.php?f=77&t=82040).

Za začetek sem mu za pol ure dal Vandala (1:10 elektro - viewtopic.php?t=83534). Po pol ure sva zamenjala in v 10 minutah je tolikokrat tekel pobirat, da je bil ves zašvican in rdeč v obraz :-) In je priznal, da je elektro precej bolj pametna izbira. Ampak hrup pa zažiga :-9

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Bencin ima svoj čar. Za tvoje potrebe bo tudi CF čisto okej avto. Če mene vprašaš ni razlike med njima. Jaz bi verjetno raje vzel CF-a. Pa stroški tudi niso hudi dokler se izogibaš dragim aluminijastim delom oz kakšnim podobnim projektom kot npr jaz hehehe. Gume pa po travniku tudi ne boš obrabil, drugače pa tudi ni drag kakšen komplet za asfalt. Sam sem ljubitelj zadev v večjem merilu tako da GO for IT ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
bmastnak
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Apr 2018, 09:58

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a bmastnak »

Mr. S2k napisal/-a: 23 Apr 2018, 16:13 Bencin ima svoj čar. Za tvoje potrebe bo tudi CF čisto okej avto. Če mene vprašaš ni razlike med njima. Jaz bi verjetno raje vzel CF-a. Pa stroški tudi niso hudi dokler se izogibaš dragim aluminijastim delom oz kakšnim podobnim projektom kot npr jaz hehehe. Gume pa po travniku tudi ne boš obrabil, drugače pa tudi ni drag kakšen komplet za asfalt. Sam sem ljubitelj zadev v večjem merilu tako da GO for IT ;)
Hvala obema za izčrpne odgovore, bom videl kam me bo pot zanesla. :D Kot že rečeno, bi se ti lušta in nisi "zdrav" dokler nimaš. :-k

Se še oglasim. :)
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!,

sicer odgovarjam po enem letu mirovanja te teme pa tudi "tretje" verzije carbona ne poznam, AMPAK poznam pa prvo verzijo. Pa lahko kaj o tem napišem.

Začel sem z odpiranjem nove teme na tem forumu, torej 2010 :D Kupil sem ga v Gradcu. Original oddajnika nisem nikol uporabil, uporabljal sem svojega (graupner), ki sem ga imel od prej. Vozil sem ga večinoma po asvaltu (ja vem da je offroad) :D , ampak mislim, da sem se tako izognil kar nekaj problemom. Skoraj vsako nedeljo 2 leti btc parkrišča. (pogoj lepo vreme +5°C, suho). V mokrem ga nisem vozil, ker ga je blo teško (nisem predelal v 4wd). 1x po že soljenem snegu, paaa nikol več ](*,) . Hrup je bil parkrat problem, ampak rešljivo vse.
Drugače pa poleg 2 crashov, avto še vedno deluje popolno. Enkrat zadel jeklen količek (polomil premo). Drugič prevozil "robnik" (2 cm visok) -> snelo par žic iz smernega servota (potrebno malo spajkanja in zadeva rešena). Izpuh je pričel puščat, en navoj za namestitev airfiltra je zaradi tresljajev požrt. Drugo so bile manjše napake, ki se poznajo kot praske na vozilu.
Aha Enkrat sem moral menjat 2 pogonska zobnika, ker mi jih je iz neznenega razloga požrlo (najbrš frekvenca vzdrževanja in dodajanja mazila predolga :D). Vsake tolko je bilo potrebno kupiti set gum. 1x menjal baterijo.

Tako da po parih letih voženj ubistvu kar malo problemov. Motor še zdaj deluje ok. Malo teško ponovno vžge če je vroč.

Evo malo napisal še jaz. Zadnjič sem ga ponovno vžgal po 2 letih čistega mirovanja pa žge lih tako kot prvi dan. :) Nasploh zadovoljen z njim! Opazil pa, da conrad nima več rezervnih kosov zanj, ojoj :o

Lp,
Martin.
Sx-TIN
bmastnak
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Apr 2018, 09:58

Re: Relly Carbon Fighter III vs. Amewi Pitbull X

Odgovor Napisal/-a bmastnak »

Živijo,

Ponovno se javljam, po letu dni me navdušenje ni prav nič minilo, Carbon Fighter je na poti.

Potrebujem pa pomoč z napajalnikom baterij, torej imam 6V 3300mah baterijo z BEC konektorjem, sedaj imam klasičen vtični polnilec, ki ob polni bateriji ne prekine polnjenja ](*,).

Želel bi digitalnega, plug&play, da vso delo opravi namesto mene :D, najraje kakšnega Voltcrafta oziroma nekaj iz Conradove ponudbe, ima kdo izkušnje katerga naj izberem, da bo zanesljiv in učinkovit. :)
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5