Problem Carson C5

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Sandi-Jaga
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Jan 2016, 10:45

Problem Carson C5

Odgovor Napisal/-a Sandi-Jaga »

Pozdravljeni,

sem nov na tem forumu in nasploh v modelarstvu :D naj povem od začetka kupil sem torej rabljenega carsona C5 in sicer za 200 Eur-kar mislim da ni preveč ;)

sedaj pa mi je na lepem domet avtomobila padel na 5m , ko napolnim baterije ima domet 5m po 20 sec pa pade na 0, torej sem sumil baterije v rx pa sem kupil nove :( no luck
enako se dogaja naprej, sedaj pa ne vem ali je šel oddajnik ali je kaj druga narobe :(

in ker se bo vreme začelo za na pisto bi rad usposobil mrcino:_) :lol:

Hvala Vam za pomoč
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Problem Carson C5

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Morda bi povedal kakšen sistem brezžičnega upravljanja z modelom uporabljaš. Če še vedno uporabljaš 27 ali 40 Mhz (tadolga radijska antena na daljincu, dolga antena v modelu) imaš težave z motnjami ali pa s sprejemniško anteno, lahko da jo je nekdo skrajšal ali pa je poškodovana. Vedi, da bencinski motorji z iskrilno tuljavo povzročajo veliko elektromagnetnih motenj, ki se lahko inducirajo v anteni sprejemnika na modelu. Zato je pomembno kako je antena speljana in da je čim dlje od možnega vira takšnih motenj. V tvojem primeru bi morala biti speljana po plastični slamici direkt v zrak.

Če uporabljaš 2,4Ghz sistem (kratka antena na daljincu) imaš težavo ali z oddajnikom v daljincu, ali pa sprejemnikom v modelu. Lahko pogledaš če sta anteni v redu, kaj drugega pa bo težko ugotoviti glede na to da gre za digitalno moduliran signal. Ampak če te matra domet, je nekaj narobe z antenami v vsakem primeru.

Če bi imel težave z napajanjem bi izgubljal signal neglede na oddaljanost, a vseeno zagotovi kvalitetno napajanje tako v daljincu kot v modelu, takšen model lahko povzroči veliko škode tebi in drugim če uide izpod nadzora. Kar pa v tvojem primeru ni več daleč. Morda greš celo v nakup novega sistema za upravljanje katerega lahko dobiš že za relativno majhen denar.

Naprimer: Sistem 1, Sistem 2

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Problem Carson C5

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Meni zadeva smrdi po okvari na servotu...

Okvara scedi do baterijo do te mere, da napetost pade podinimalno in zadeva obmiruje.

Poskusi samo z enim in drugim servotom.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Sandi-Jaga
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Jan 2016, 10:45

Re: Problem Carson C5

Odgovor Napisal/-a Sandi-Jaga »

Hvala za odgovore,

meni se tudi zdi kar nerodna zadeva med tem ko sam tudi sumim prej oddajnik in sprejemnik, in sicer zato ker za servote uporabljam 3000mah pack 6v in če tudi je napoljnjen
do konca ne zdrži več kot 20 sec pa še takrat domet komaj 5 metrov. Uporabljam pa še stalno 40 mhz fm oddajnik in sprejemnik to kar je bilo priloženo.

kar se tiče nevarnosti pa je dejansko ne ustvarjam ker ga praktično tudi drugač peljem po minutnem ogrevanju motorja:D vem da mi vsi pravijo da to ni potrebno ampak
navada pač :D med tem časom pa tako al tako nimam več dometa 0. :x

kar sledi je da se bom od prijatelja sposodil rx ter tx in poizkusil zamenjat in nato bomo videli dalje :D

Še enkrat Hvala za Vajina odgovora
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5