1/5 in 1/6 off road proge?

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
peter0606
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 21 Mar 2014, 10:54

1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a peter0606 »

Lep pozdrav vsem off roadarjem z 1/5 in 1/6 modeli!

Zamimam me kje vse se da vozit zgoraj omenjene modele predvsem mislim piste, ker kot vem nas je zelo veliko s temi modeli in me zanima če smo sposobni nekako skomunicirat med sabo in se dobit da bi odpeljali kako dirko oz se podružili med sabo na kaki od pist. V spomin na stare čase ko je bil hobi še hobi in ob kakih čevapih in kakem mrzlem pivu ( za polnoletne seveda :D )

Lp Peter
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

offroad kolikor vem ne obstajajo..Fajn bi bilo da napišeš oz dodaš v profil iz kje si..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Če bi slučajno kdo na gorenjskem delal progo za 1:6 vam že vnaprej povem, da sem kandidat. Moj Trailblazer komaj čaka :)
peter0606
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 21 Mar 2014, 10:54

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a peter0606 »

Jaz sem iz Ljubljane, slisal sem da imajo zasavci baje eno progo in kar nekaj 1/5 oz. 1/6 off road-ov pa me zaniva ce se kaj dogaja tam ce kdo kej ve....
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Projekt 1/5 in 1/6 off road proge ni tako enostaven. Proga mora biti velika, ti avtomobili uničujejo progo zaradi svoje teže, moči. Kdo pa bo delal pri nas, če nihče tega ne ceni. Če pa je uporaba proge recimo 10 ali več €, je pa to za vse predrago. Poleg tega je problem še hrup, prah...
Bo še veliko Save preteklo, da bomo gorenjci imeli tako progo.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Proga je kar projekt ki rabi denar še največ pa pridne roke...

Gledam uk forum kjer imajo občasna srečanja in sicer najdejo nekje oz nekoga ki odstopi del travnika(običajno pokošen) za neko vsoto ter naredijo provizoriš progo stožci, ovinki z narebranimi cevmi itd in gasa, potem pa zadevo pospravijo..Zadeva se je prijela in je vsako leto večje..lani recimo https://www.youtube.com/watch?v=E-VsF8R3Enk
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

V splošnem, bi bilo fino, da bi se organizirali za kak bash fešto.

O progah je še največ napisano tule: viewtopic.php?f=159&t=83644

Eno progo sem enkrat zasledil v Trboveljskem koncu - ne najdem več in ne vem kdo jo upravlja...

Za bash fešto bi blo dovolj, da najdema kaj takega:
viewtopic.php?f=159&t=83644 - v bistvu pa je to ob Blatnem dolu...

Vse je dogovor, interes in seveda "ponudnik" zemljišča...

Če imaš voljo, se lahko lotiš ;-) Nas je kar nekaj, ki se ti bomo pridružili :D

Mihec - danes sem bil v Veleju in sem pred Mömo v gozdičku za cesto videl eno BMX al nekaj progo?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pitbike če mislima isto, kolikor sem izvedel se bojijo za to progo da je nebi gdo kaj razkopaval/razril+vse skupaj tako pogojno dovoljeno...

Za "bash fešto" bi bil idealen travnik,kaka deponija zemlje bolj na samem...Ker urejeno progo za 1:8 dvomim da bi se kje odstoplo ker tile hudiči zelo razrijejo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

+1 sem iz Ljubljane.
če se bo kdaj kaj organizeralo,sem tudi jaz na voljo (carbon fighter)

lp
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: 1/5 in 1/6 off road proge?

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

V Postojni imamo poček,ki bi bil ideal za bash fešto. Do sedaj me še nihče ni nagnal, razn ko imajo vojaške vaje.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5