King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sklepam da more zdržat vsaj kolikor je močan..http://www.servodatabase.com/servo/mult ... ino-digi-4
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Sklepam da more zdržat vsaj kolikor je močan..http://www.servodatabase.com/servo/mult ... ino-digi-4
To si predstavljam, ja. Bolj me zanimajo tvoje izkušnje s terena... Ali so fantje te servote kaj lomili ali ne? Sedaj sem naročil Hitec Alu roko pri abbotu in me še malo grize, kaj bo, če bo servo saver zatajil... Mogoče bom naredil še tale del http://abbotsrc.co.uk/Threshold-Servo-S ... 85168.aspx in predelal roko serva saverja v tem stilu: http://abbotsrc.co.uk/DarkSoul-Billet-S ... 42814.aspx

Sedaj imam okrog grebena obroč kot pri plastičnem in lahko, da se mi tam zatakne....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Skratka, servo saver se še kar ukvarja z izobraževenjem neukih uporabnikov ;-)

Eden redkih kupljenih alu delov je prišel iz UK:
Slika

Nato pa razdiranje in ugotovitve kaj bi še lahko bilo narobrobe. Po zadnjem lomu sem namesto roke namontiral koleselj in podmazal servo saver z grafitno mastjo. Koleselj se ne lomi, mast pa je poskrbela za "utekanje" površin in še kaj.

Da sem namontiral koleselj sem moral odmontirat ta del:
Slika

to je tik pod servotom:
Slika

tule:
Slika

Kaj je sploh namen tega dela? Ničesar se ne dotika, nič ni gor privito... ???

Medtem ko sem zadevo razdiral, sem videl, da vijak opore prednjega mostu precej štrli čez matico:
Slika

Alu podložka je precej poškrabana in lahko, da se je kaj zatikalo v tega vraga. Je že srečal rezilko v Proxxonu...

Potem pa še stanje v drsnih površinah:
Slika
Očistil s krpo in to je to. Upam, da ne bo kaj ribalo, pa tudi že prej ni bilo znakov da bi kaj...

Še kaka ideja, zakaj bi se lahko tako veselo lomila ročka?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tisti delček kolikor sem gledal noben točno ne ve zakaj je.. Glede loma zmanjkuje idej, odklone imaš nastavljene kot je treba, riba nikjer več.. Lahko še odmontiraš amortizer ter ročico servomehanizma in dvigaš kolo(simuliraš teren) in zavijaš na roko kolo tako boš videl če se mogoče kaj zatika vmes v kakšnem položaju.. Je pa tako čez lužo večina ko kupi močnejši servomehanizem da gor alu roko..Tudi če gledam originalnega plastičnega je debelejši kot tile beli od mpx..Tistala povezava med servomehanizmom ter saverjem se mi zdi malo dolga v navodilih je 6mm med plastičnima delčkoma(palčke na sredini ven gleda)..http://www.hpiracing.com/assets/manuals/pdf/10611.pdf stran 20

Čeprav zanimivo pri tebi je da roka crkne na širokem delu nekako logično bi bilo da jo pobere tam kjer je ožja ter ima luknje..Si pogledal da se ni zadeva naslanjala v tisti neznani kos in jo je odbilo sčasoma?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Namontiral vse skupaj nazaj in se je polomila oranžna podložka med glavo vijaka in vzmetji, ko sem testiral kaj pomeni pozicija 13mm kot je kotirano v HPI navodilih.
To je pozicija, tik preden ima ServoSaver možnost, da se obrne za več kot 45°. To je tudi točka, ko je sila zaradi vpliva klanca zelo velika, pa tanka stena in je krcknilo.
Vmes sem še založol ta malo ročko (enostavna zginila v pisarni - osumljen mlad maček, ki se igra z vsem, kar mu pride pod tace...) - in sem naredil novo, s tem, da sem vodenje podaljšal za 3mm. Tako se res ne more več kakorkoli zatikati. Nato sem zglodal še novo podložko, ki ima luknjo za centriranje in oporo na os.

Takole zgleda:

Slika

Sprobal in dela super. Ni težav, zavija, se odziva in predvsem se ne lomi. Pri skoku iz proge je avto letel cca 4-5m in se nesrečno z nosom zaril v tla, ene štirikrat prekopicnil - in servo je bil cel.

Torej, če uporabljate MPX ročice - previdno, ker niso najboljše. Na tej sliki se celo vidi poroznost, ki je posledica nepravilne izdelave:
Slika

Ročice gredo zelo težko na trn servota - kar pomeni, da bi v primeru pravilne izdelave šle še težje... Banda.. :evil:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mummy »

Servo z alu ročico še živi..
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mummy napisal/-a:Servo z alu ročico še živi..
Ne, je not že drug. Pa ni crknil zaradi poloma ampak zaradi vode....

Sedaj imam not original (Hitec) - sem ga zalil s plastidipom, potenciometer in izhodno os pa s silikonsko mastjo. Se že par dni spravljam po oringe, ki bodo šli na servote med ohišje in roko...

To je že ta tretji servo, ki je šel rakom žvižgat - na različnih avtih - zaradi vode... Ampak vsak naslednji drži malo dalj. Bom videl, kako bo po obdelavi z oringi...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Mast na osnovi teflona bi verjetno bolje tesnila od silikona. Teflonski sprej običajno uporabljajo na stvareh, ki so podvršene vodi in ostali svinariji kot so npr. verige.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zadnjič sem naletel kako na footy jadrnicah zatesnjujejo servomehanizme..http://www.sailfootyuk.com/-make-a-cassette.html
"To waterproof the servos a small �O’ ring is placed over the output spline, then a foam ring impregnated with silicon spray grease is placed between the servo arm and the �O’ ring."

Bo treba poceni kitajske servomehanizme nabavit pa jih zrihtat pol jih pa špricat :oops:
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Zadnjič sem naletel kako na footy jadrnicah zatesnjujejo servomehanizme..http://www.sailfootyuk.com/-make-a-cassette.html
"To waterproof the servos a small �O’ ring is placed over the output spline, then a foam ring impregnated with silicon spray grease is placed between the servo arm and the �O’ ring."

Bo treba poceni kitajske servomehanizme nabavit pa jih zrihtat pol jih pa špricat :oops:
Točno to sem imel v planu naredit.

Najprej moram dobit po nekaj o-ringov vsake dimenzije (po desetinko na gor od 0.5mm). Vsaka ročka namreč malo drugače sede na izhodno gred... Najprej na suho, izmerit zračnost, izbrati oring, ki je 0.1mm debelejši od zračnosti in nato zapackat s silikonsko mastjo in sestavit.

Druga varianta, o kateri sem razmišljal je bila porozna pena (guma ali kaj podobnega,
pa ne vem kje bi jo dobil...), ravno tako zapackana s silikonsko mastjo. Prednost pene je v stisljivosti in imaš lahko samo eno dimenzijo...

Pol pa pride Mihec in lepo pove, da so to že vse izuml...

No. če kdo ve za tanko porozno peno je info dobrodošel.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Boljše polovice z njo čistijo posodo vileda krpa(barvna,penasta debela par mm pa še fajn pije vodo..)..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Boljše polovice z njo čistijo posodo vileda krpa(barvna,penasta debela par mm pa še fajn pije vodo..)..
Nisem pomislil... Tisti "delavnici" se vestno ogibam (razen če kaj sunem za v garažo) :D :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Da ne bom pisal samo o težavah - je tudi zabava :D
http://youtu.be/A95Ztgdo3xo

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ostale avte sem že porihtal ali prodal - in ostal je še tale....

Sezonsko žiščenje, na prafaktorje in po potrebi remont.

Celoletna umazanja se je zajedla v vse pore, zato sem model razstavljal in sproti pucal, vijake pa začasno nazaj v navoje, kamor spadajo in v škatlo:
Slika

Delno demontiran avto z zalogo trave:
Slika

Slika

Če hočeš očistit šasijo, je treba demontirat kar precej:
Slika

Demontiral sem tudi motor za kasnejši pregled (na prafaktorje) ter dodelave sproti:
Slika

Zaloga blata pod motorjem:
Slika

Ker me je zelo zanimalo, kaj se je zgodilo z menjalnikom in diferencialom sem demontiral cel zadnji del:
Slika

Da izvlečeš diff je kar precej dela, a ni ovir...
Slika

Gredi in šalčke so praktično nedotaknjene.
Slika

Notranjščina menjalnika prav tako kot nova:
Slika

Nato sem razkopal diff in pregledal stanje zobnikov:
Slika

V bistvu tu ni bilo kaj početi - vse kot novo:
Slika
Slika
Slika

Samo še zalil sem s 1000 oljem in sestavil ter podmazal zobnike:
Slika

Druga sklopka se drži bolje kot original:
Slika

Lonček pa brez kake resne obrabe:
Slika

Preden je šel vztrajnik v gajbico, sem ga še malo olajšal:
Slika

Kao tuning 8) :lol:

Toliko zaenkrat. Naprej pa motor....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Torej, motor na prafaktorje:
Slika

Kake obrabe ni videti, a mi radovednost ni dala, da ga ne bi razstavil in pregledal.

Par malenkosti za 5€ sem vseeno zamenjal:
- semeringi na izhodih gredi, eden je bil sploh sumljiv
- ležaji (standardna velikost, odprti), malo so bili že glasni v primerjavi z novimi - sedaj so notri SKF...
Slika

Vse delilne površine som pogladil na stekleni plošči s papirjem 500 in WD40 - in je dejansko bilo nekaj neravnin:
Slika

Slika

V sesalnemu kolektorju je bilo tesnilo, ki je delalo precej upora (tudi po 1mm čez rob), pa tudi oblika sama je zahtevala nekaj pozornosti:
Slika
Slika

Stvari sem se lotil z risalno iglo, Proxxonom in fino pilo:
Slika

Na koncu, z vhrajenim tesnilom relativno gladko - brez ostrih robov:
Slika

Kot sem že prej napisal - pri mnogih projektih in škatlicah v delavnici sem zelo hvaležen samemu sebi, da sem vijake sproti vračal na njihovo mesto.

Sedaj pri montaži nazaj gre kot pesem, brez iskanja in nagradnih igric - kdo najde vijak ... :D

Slika

V škatlo na čakanje na prosti čas za montažo:
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Pred časom mi je Mihec predlagal Siverback RC feltne in beadlocke. Enkrat med seszono sem to kupil in moram reči, da je to res nekaj boljšega.

V promerjavi s HPI ali KM je to za klaso ali pa kar dve boljše...

Pa lepo po vrsti:

Zadnji del remonta sem posvetil gumam in feltnam. Že ves čas me je mikalo, da bi imel še en kpl za na asfalt - in sem dopolnil zbirko felten in gum.

Glede na izkušnje z gumami in felltnami od HPI - no more for me [-X

Inserti in feltne so bolj švoh, vijaki se izvlečejo za šalo, inserti razpadajo, gume se cefrajo...
Slika

Slika

Siverback :D
Slika


novi:
Slika

pol sezone v rabi:
Slika

aluminijasti originalni:
Slika

Slika

notranji za v kanto, zunanji so zdržali, a sem jih zaradi estetike zamenjal z novimi:
Slika

Slika

Pa še ena stvar: vijaki od silverbacka (rabiš še njihov izvijač oz 3/8") so razred zase - držijo in ne lezejo ven, lahko jih pritdiš z občutkom tudi v HPI feltno:

Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Knipingi.. resno? :o
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Knipingi.. resno? :o
Ni glih kniping - sem iskal, če bi kje dobil pri nas pa ni v nobenm kammu ali čem podobnem. Pač imbus z malo bolj "kniping" navojem.

Preverjeno dobro ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

No ja, z imbusom ga res mogoce tezje dobis pri nas.. V tem primeru je glava tako samo za okras.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Večja glava na vijaku ne sede v beadlock obroč, glava pa drži obroč..Izvijač je 3/32"

Gledam pri meni pa me zanima kako debel o-ring si dal pri rhinotu med servo in ročko (gledam oz merim je cca 0.5mm lufta med ohišjem in ročko)..?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

mihec87 napisal/-a:Večja glava na vijaku ne sede v beadlock obroč, glava pa drži obroč..
Glavo lahko imas skrito ali pa ne, kakor zelis - stvar okusa.

Slika

Sam imam narejeno tako, da zgleda kot kasen boben revolverja - temen beadlock, kromirani vijaki z vecjo glavo.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

V primeru da je površina beadlock obroča ravna ter vsaj približno pravokotna na vijak še gre..Tu pa so zunanji beadlocki(vsaj od hpi HD, silverback v2+, hostile...) pod kotom na vijak eni še celo valoviti da bolj ščiti rob gume in vijak ne sedi potem najbolje, notranji so pa ravni in pravokotno na vijak..

ryder pena na prvi sliki je od sprednjih koles?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:No ja, z imbusom ga res mogoce tezje dobis pri nas.. V tem primeru je glava tako samo za okras.

V tem primeru ima glava funkcijo....

Pri Bajah je beadlock pripravljen za imbus glavo, ta od Silverback pa ima cilinder nazobčan in se lepo zagrize v sedež in tako prepreči odvitje.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a: ryder pena na prvi sliki je od sprednjih koles?
Pena je od prednjih koles.
KM ima not približno isto sranje. Molded inserts so pri KM / RC-Modelz na voljo za cca 10€/par in to je sedaj v obojnih gumah / off in on road.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Večja glava na vijaku ne sede v beadlock obroč, glava pa drži obroč..Izvijač je 3/32"

Gledam pri meni pa me zanima kako debel o-ring si dal pri rhinotu med servo in ročko (gledam oz merim je cca 0.5mm lufta med ohišjem in ročko)..?
Jep - napaka pri izvijaču - 3/32" je prava merca ;-)

Za oring ti še sporočim. Glih zaključujem vse skupaj, samo radio box še pregledam in smo pripravljeni za novo sezono ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5