King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pri balansiranju pazi da ni v blizini kaksne kovine, saj se bo tam magnet ustavil..ce bo se gdo balansiral..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Sem pazil - za balansiranje sta bila dva debel kloca železa :wink:

Sem še enkrat preveril na aluminiju in ni bilo razlike.

Sem se pa po nasvetu Mr. S2k lotil zapiranja lukenj za vstop kamnov za lomljenje lopatic [-(

Material za izdelavo je dostopen v vsakem Mercatorju, Šparu, Tušu itd - ta mali cedilček za čaj - 3.5€ - več kot zadošča za en motor.
Vsekakor se splača, saj je vse skupaj narejeno v cca 1 uri in se posuši čez noč...

Najprej šablonca:
Slika

Nato izrez in opasovanje:
Slika

Pritrditev s sekundnim na mestih, kjer se koče vihati:
Slika

Nato pa lepljenje z epoksijem. Sam za epoksi uporabljam injekcije in igle - so poceni in delaš s čistimi rokami brez packarije. Na sliki je igla z luknjo 1.5mm, kar se da dobiti v lekarni...
Slika

Iglo odrežeš in namestiš na injekcijo preden začneš packati. Kasneje ni več mogoče, saj lepilo podmaže spoj in potem igla pada dol...
Slika

Nato kar direktno v injekcijo vbrizgaš obe komponenri in tudi v injekciji zadevo premešaš.
Slika

Nato vstaviš bat in gremo...
Slika
Lepilo nanašaš kot z miniaturno silikonsko pištolo - samo tam kjer ga res rabiš....

Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Naslednja zadeva, ki sem se jo lotil je daljinec. Zaželel sem si malo telemetrije pa to... Že prej enkrat sem se razgledoval po tem in na razpolago so Spectrumi, Sanwe in Futabe. Spektrumi so najcenejši ampak....

Telemetrija nese samo 25m! ](*,)

Fora je v tem, da so povratni oddajnik vgradili zelo slab in uporabili napačno anteno! Kako je mogoče, da firma kot je Spectum naredi tako neumnost ne vem ampak - obstaja zdravilo. Prav zaradi zgoraj naštetega so rabljeni DX3S relativno poceni v primerjavi s konkurenco...

Torej: Antena za 2.4GHz bi morala biti dolga 26mm za 1/4 lambda, ki da najboljše ojačanje. Pri Spectrumu pa so bili "pametni" in so dali anteno dolgo 100mm - skratka antena je daleč od optimalne...

Na spodnji sliki antena od FlySky sprejemnika in Spectrum SR3300T:
Slika

Samo prozorni del je antena, ostalo pa je koaksialni kabel.... (pri HK) pri Spectrumu pa je vse navadni kabel.
Ker nisem našel nobenega dobavitelja tako tankega Coax kabla, sem ga enostavno odlotal iz HK sprejemnika - ki je vzor za pravilno izvedbo antene:
Slika

Odprl sem SR300T in odstranil anteno:
Slika
Slika

Nato sem pripravil novo anteno:
Slika

in jo zalotal na prejšnje mesto:
Slika

Tik ob mestu, kjer pride antena je več kontaktnih mest, kamor je potrebno lotati oplet (pri HK sprejemniku je to standard, pri Spektrumu pa sploh ni predvideno...)

Nato je na drugi strani antene potrebno odstraniti 26mm izolacije in izvleči jedro in oplet ter ju ločiti:
Slika

Ko za zavijemi oplet ob kablu navzdol, jedro pa pustimo zgoraj, dobimo enostavno dipol antene - ki ima 3x boljše ojačanje kot enopolna antena. Ta del nato s skrčko trajno zapečatimo in dobimo novo anteno:
Slika

Še malo večja luknja v pokrov in imamo telemetrijo z dometom 100m (testirano!)
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam sem že pred časom demoliral cedilo tavečje sicer saj sem zadevo nalepil tudi v zaganjač..

Če boš še gdaj potreboval coax http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 15_cm.html je tudi 40cm ter 60cm..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Že pri prvi vožnji sem ugotovil, da silikonski pokrovi niso bogve kaj... Tudi pri HPI-jih sem videl, da je isto .... Torej je voda lahko problem in zato sem tako sprejemnik kot odprtine obdelal s Plastidipom. http://www.plastidip.com/
Zadeva je zelo uporabna in jo je, če je treba mogoče tudi odstraniti brez škode. Kar ne morem reči za npr. silikon...

Slika

dobi se pri Conradu, lahko pa da tudi v kaki modelarski trgovini (sam ga nisem nikjer drugje zasledil)
Slika

Spet metoda z injekcijo - tu je velika prednost to, da lahko injekcijo pustiš napolnjeno in samo s tanko žičko preluknjaš skorjo in nadaljuješ z delom tudi po več dnevih. Tako je lahko eno polnjenje za cel teden...
Slika

Odkar sem en sprejemnik v čolnu uničil z vodo v čolnu - se vsakega sprejemnika lotim takole:
Slika

Fino je to, da je plastidip prosojen in se na koncu ledice "vidijo" skozi in tako funkcija ni okrnjena. Gumbi pa itak delajo :wink:

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 15 Mar 2013, 21:58, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Če boš še gdaj potreboval coax http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 15_cm.html je tudi 40cm ter 60cm..
Je že napoti (60cm), a ker se mi je mudilo, sem "oskubil" enega drugega 8)

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 15 Mar 2013, 21:59, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Vgradnja telemetrije je pa malo bolj...

Termometer ni problem, saj je placa več kot dovolj, zanka lepo sede okrog glave, silikonske objemke so tri, tako da upam, da bo držalo:
Slika

Za obratomer je pa malo več dela, saj je prostora bolj malo. Edina varianta je med ohišjem vztrajnika in zaganjača:
Tam v kotu kjer je že ena luknja:
Slika

pride tole:
Slika

Nosilec je nov del, disk tudi (pride pritrjen na vztrajnik - pobarvan na črno z odbojno črto), vertikalni nosilček pa je predelan tisti iz kompleta...

Spotoma sem na kontakte stikala nalotal še kable za killswitch:
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Za killswitch sem uporabil tole:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... =kill%20sw - seveda z dodelavo, saj kot tak ni namenjen za te motorje. In ker je bil tako poceni, sem zato, da ne bi paket hodil prazen naročil še tole:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ey%20chain

Slika

Kamera in kiswitch za 19$ ! Dostavljeno!

Kamero sem že sprobal in dela fino, killswitch sem pa tudi že sprobal in dela fino v kombinaciji z relejem, ki se mi je valjal v delavnici. Sicer stane rele 1.5€.... Že deloma vgrajeno v ohišje:
Slika

Funkcija je sedaj predvidena tako, da je tuljava releja vezana na optično izolirano radijsko krmiljeno stikalo, kontakti releja pa so vezani tako, da je NC (kratko sklenjen krog) vezan na stikalo za ugašanje motorja. Tako motor ugasne takoj, ko izgine ali signal ali napajanje ali se zgodi failsafe ali kanal 3 ni aktiviran.

Jutri zadevo zvežem do konca in sprobam.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zadeva, ki mi je šla precej na živce je Rollcage. Dejstvo, da moraš za vsako malenkost razmontirat zadnji most je res ena luba žalost. Pa sem na enem od FastEddy video videl, da obstaja varianta da zadevo razžagaš in vgradiš ene cevke iz rostfreja, ki se kupijo za xx$ plus poštnina + dobro državno veselje....

http://www.youtube.com/watch?v=RUeDXJEPLIs

Pa je spet zapela fleksarica (no ja, Proxxon....) in stružnica:
Slika

Slika

Slika

Seveda alu :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Včeraj sem zadevo dokončal:
Slika

Malo je ratala gneča v "radio box"-u ...

A se ga je še dalo zapreti brez težav.

Nato pa na drugo vožnjo...
Slika

http://www.youtube.com/watch?v=6S_6h3uRH_I

Telemetrija je delala fino (prikaz temperature, rpm moram še vgraditi), "kill switch" je tudi ena zelo fina reč!

Sedaj pa vprašanje: Temperatura motorja se je ves čas vrtela okrog 130 tudi do 150°C - kar se mi zdi preveč (vsaj glede na info iz baja foruma http://www.hpibajaforum.com/forum/showt ... hp?t=84733)

Tudi svečka je bila še vedno siva.

Iglo za gorivo pri visokih obratih sem odprl toliko, da se je motor že "kihal" pa vseeno ni bilo nič bolje...

Ideje? Predlogi?

No potem je od sprednjega vzmetenja odpadel edini plastični del, ker se je odvil vijak (samo sprednjega dela nisem razstavil in Loctital...) pa smo spet zaključili...
Slika

Še par fotk:
Slika
Škatla za transport je posalotejpana škatla za dostavo :D

In odtekanje po tuširanju:
Slika
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ne šparat z oljem, zlasti slabim ne. Tisto kar piše o doziranju na embalaži olja so pisali okoljevarstveniki. :wink:

PS: s čim si odrezal konec igle, da jo nisi zdrobil in jo dobil lepo ravno? Proxxon?
Slika
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

=D> Čestitke, všečno všečno.
Kar se tiče temperature motorja pa mislim da ti senzor ne meri pravilno. Ko sem jaz nazadnje vozil svojega, sem še lahko držal roko za hladilnih rebrih cilindra. Se pravi da so imela pri tem mrazu nekje 50-55°C. 60°C je meja kjer še lahko držiš z roko. Na samem cilindru je temperatura višja spet pa ne tako visoka kot si napisal. Kolikor se še spomnimm iz fakultete naj bi imel zračno hlajen cilinder 120°C.
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Jaz bi tudi povečal za kak % olje v gorivu. S tem boš dobil boljšo kompresijo pa mogoče ti odpravi visoko temperaturo cilindra. Probaj pa z roko prijeti za rebra, da boš dobil približno oceno :wink:
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mummy »

Se strinjam nikoli sparati na olju,ker naredis samo skodo sebi in motorju.
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Mr. S2k napisal/-a:=D> Čestitke, všečno všečno.
Kar se tiče temperature motorja pa mislim da ti senzor ne meri pravilno. Ko sem jaz nazadnje vozil svojega, sem še lahko držal roko za hladilnih rebrih cilindra. Se pravi da so imela pri tem mrazu nekje 50-55°C. 60°C je meja kjer še lahko držiš z roko. Na samem cilindru je temperatura višja spet pa ne tako visoka kot si napisal. Kolikor se še spomnimm iz fakultete naj bi imel zračno hlajen cilinder 120°C.
Hvala!

Ja, tole s temeperaturo me kar žre... Po moje je kar prava (med drugim in tretjim rebrom, na najvišji točki cilindra, tik ob svečki), saj sobno temperaturo kaže prav. Sem tudi dvignil količino olja - sedaj 1:20 - pa ni nič bolje. Tudi svečka je še vedno lepo siva, pa sem iglo za visoke obrate odvil za cel obrat...

Pol sem pa med testiranjem na parkirišču pred Lidlom zadel robnik #-o jutri dobim nova kolesa.... Ostalo je ok...

Ko sem šel pogledat na HPI forum, drugi dosegajo temperature cca 95 do 110°C - v vročih krajih, ne pa pri +4°C ....

Sem pa zasledil tudi, da je bolje imeti nizko iglo malo bogato - to moram pa še preizkusiti, ker moja je bila bolj v sredini kot ne. Lahko pa je problem tudi benz, ki je 100 okt... Bom probal še z 95 okt...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mummy »

Ja teli avti ravno ne prenasajo najbolje robnikov. :oops:
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a: No potem je od sprednjega vzmetenja odpadel edini plastični del, ker se je odvil vijak (samo sprednjega dela nisem razstavil in Loctital...) pa smo spet zaključili...
Slika
Evo baj baj plastika:
Slika

Pa obvezno Loctite.

Slika

Z njim ne šparam ... Se je pokazalo za zelo fino reč pri vseh vibracijah. Ta tip se da še lepo odviti in je nekje na rangu samovarovalnih matic (Nylock). Je pa pametno pred ponovno uporabo malo očistiti navoje na vijakih in navojnih luknjah (v kombinaciji s peskom nima blagodejnih učinkov na navoje 8) )

Takole pa je bilo pod pokrovi motorja po drugi vožnji:

Slika

in pa manj všeč mi je bilo tole:

Slika

tako da se že sprašujem (no ja če rešim problem s pregrevanjem...) a ne bi bilo bolje, da bi bile luknje odprte...

Frgazar sem očistil, odprl in očistil tudi notranjost (ni blo nič videt) nasekal nova boljša tesnila, polepal naležne površine in nazaj na probo (pred že omenjen Lidl)

Slika

Svečka je bila taka:
Slika

oz od blizu:

Slika

Desno kolo pa tako ( #-o )

Slika

Lom plastike ne zgleda glih slab in ne kaže, da bi tu uporabljali kak šrot material (tako kot pri servotih kjer je kitajc nabrisal kitajca....)

Slika

Tako da se danes bolj ubadam s "kako ne pregreti" in popravilom zaščitne plastike. Tisto spodaj je prav narejeno, da crkne takoj. Nisem videl ene baje (tudi originala) ki ne bi imela tega dela uničenega po par vožnjah. Tko da sem zadevo na debelo prelaminiral pa da vidmo kaj bo:

Slika
(v ozadju karoserija 1:18 - za primerjavo velikosti modelov :o :wink: )

Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Uporabiš spodnji del od 5t ki je v celem...Feltne pa če so ti všeč imas silverback(baje so močne) ter proline..
http://www.silverbackrcproducts.com/
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mummy »

Jaz sem kar tole uporabil pa imam sedaj mir http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Bag_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _260s.html
Prednja kosesa kupi original Hpi.
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Glede svečke preveri še da ti kje ne vleče zraka v motor...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Hvala glede under guarad ( mummy, mihec87) - bom uporabil, ko "razsekam" :ratata: tole kar mam sedaj. Kolesa bojo pa seveda HPI 8)

Sem pa ravno zaradi "fouš lufta" vlekel dol frgazar in ga temeljito pregledal (našel nisem nič...), pomenjal tesnila - rezultat pa isti...

Razen če je počil "isolation block" - tega pa res nisem valjal po rokah in pregledal... Se to pogosto zgodi ali bolj poredko?

lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mummy »

Meni se ni nikoli poknal pa sem ze kar nekaj tankov pokuril.
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Insulator block lahko zvije če je preveč zategnjen...Primitivna metoda je da okoli kjer bi lahko vleklo špricneš z wd40 če se spremenijo obrati motorja si našel...

Favš zrak še lahko vleče na tesnilu cilindra ter pri vztrajniku in sklopki(slaba tesnila)..

Glede na posnetek imam občutek da bi spodnja igla lahko bila malo bolj odprta
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Tvoja svečka ni prave barve. Preveč je siva, pa še obloge se nabirajo na njej. Ne znam povedat kaj je narobe. Spodnja igla naj bo nastavljena tako, da bo avto dobro potegnil, zgornja je pomembna, da ni presuha, ker motor zariba pri obratih. Nastavi vplinjač na tovarniške vrednosti in začni z nova. Tako kot sem rekel nastavi spodnjo tako, da avto povsod in vsakič lepo potegne, H iglo pa zapiraj poslušaj obrate. Ko bo motor dosegal maksimalne obrate in avto najboljše šibal, takrat jo boš malo zaprl. Koliko jo boš pa zaprl boš pa videl po svečki. Mogoče je problem v kitajskem vplinjaču, da se ne da naštimat prav. Prebogato nastavljen vplinjač se odraža na svečki, ki je črna, mastna in pa mokra od goriva, kar je pri Walbro vplinjaču hitro, sploh če odpreš igle za cel obrat.

Takole naj bi izgledala svečka, ko je vplinjač pravilno nastavljen, lahko je tudi malenkost bolj temna:

Slika

Izolator ponavadi ne poči, je pa dokaj enostavno za pogledat.

Moraš pa nekaj vedeti; motor ni narejen za vožnjo po blatu, zato če ga boš vozil tako, boš vedno zamašil mrežico in pregreval motor, kar je tudi lahko razlog tako visokih izmerjenih temperatur. V tem primeru je boljše, da jo odstraniš, vendar pa tvegaš, da odlomiš še kakšno rebro.
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5