King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Kot sem videl si pri avtu dobil Fuel Mixture Bottle, pa me zanima kako se kaj zadeva obnese?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

8pac napisal/-a:Kot sem videl si pri avtu dobil Fuel Mixture Bottle, pa me zanima kako se kaj zadeva obnese?
Kaj naj rečem - ko pa nimam s čim primerjat... Kosilnico mam na elektriko, to je pa moj edini ropotajoči model...

Pač, zamešaš en liter, tako da naliješ bencin, naliješ olje (oboje do črtice na flaški) in parkrat nagneš sem in tja.

Meni je Ok, lahko mešaš 1:25 ali 1:50 (odvisno s katere strani gledaš kanto).

Če je pa mešanica res točna pa ne vem, ker nisem kontroliral... Pa namesto penastih tesnil, ki so bila za en k... sem dal notri v pokrovčke dva oringa in sedaj drži tudi prevrnjena...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a: Pa našel en počen alu del... A to pogosto crkuje? Zaenkrat bom piknil s švas aparatom in naredil novega konec sezone:
Slika

Lp
Našel razlog za počen pleh - udarjen s spodnje strani pri enem karambolu - skrivljen tudi pleh za zaščito velikega zobnika. Pa ni hudega...

Zamenjal sklopko - za probo dal noter rumeno vzmet - da vidim, kako je in če lahko vozim tudi bolj počasi brez da bi skuril sklopko...

Volan še vedno zeza - ugotovil, da je nalomljen tudi proti-del od servo-saverja. V delu novi deli:
Slika

LP

PS: Kockice pa so za :whistle:
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kockice =P~ =D>
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Torej, nadaljevanje medsezonskega servisa...

Ker sem omejen s prostorom na mašinci sem zadevo naredil v dveh kosih - tulec za ležaj postružil in vrezal M10x1 v oba dela:
Slika

Sestavljeno in zalepljeno s ta hudim limom:
Slika

Matico za servo saver sem vtisnil v alu (delal luknjo z 0.4mm posmere)
Slika

In še končni izdelek:
Slika

Slika

Pa kockice :

Slika

Kam pošljem?

A pošlješ sliko, kako je namontirano? Pa fi palčke - si bom še zase naredu...

Ostalo pa ugotovitve:
Zamenjal lovilec v zaganjaču z ALU verzijo od tukaj: http://abbotsrc.co.uk/Metal-Starter-Paw ... 32766.aspx

Slika

Definitivno edina prava rešitev, saj se je CY lovilec izrabil mnogo prehitro in povzročil nemalo težav. Takole lovi aluminijasti lovilec (brez podložke:
Slika

in poškodbe na CY plastičnem kosu:
Slika

Nato še senzor za vrtljaje - dela / ne dela (umazanija)
Probal tisto varianto z ovito žico - nujno točno samo en ovoj, paralelno in dela:
Slika
Slika

Sedaj je zadeva poservisirana in se lahko začne dopust :D :D :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a: Zamenjal sklopko - za probo dal noter rumeno vzmet - da vidim, kako je in če lahko vozim tudi bolj počasi brez da bi skuril sklopko...
Sklopka z rumeno vzmetjo (6.000rpm) je milo rečena katastrofa za ta avto. Odzivnost in poskočnost avta pade za polovico - očitno vklaplja tam, kjer se motor ravno začne pobirat, dodatne 3 kile aluminija pa verjetno tudi ne koristijo pri tem...
Sem šel nazaj na rdečo 8.000rpm. Tudi tistim ki imate baje in 6.000 rpm sklopko - hitro zamenjat - je precej bolj zabavno 8)

Še eno vprašanje - zadnjič mi je en trgovec razlagal, da je bolje zadaj imeti dirt buster prednje gume, češ da ima avto potem več gripa... A je kaj na tem ali samo poskus odprodaje nekurantne robe?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Za gume prvič slišim za to..Sicer 5t,5sc ima zadaj ožje gume...Problem hpi dirtbusterjev je da so kar mehke in tanke-hitra obraba na kakem ostrem kamenju pa tudi razpara na ustreznem terenu zanjo oprijem sicer ni slab...

Sam bolj gledam za hostile gumami mini mx ter mx ima pa tudi silverbackrc v pacu gume ki imajo podoben izgled kot elcon quartz(so se dobile nalepljene na platišču z 24mm hexom samo je elcon opustil) ter Hörmann Jumbo samo da bodo pasale na standardna platišča od baje, baje imajo super oprijem na travi....Sam za hobi skušam najti gume z dobrim oprijemom ter da se ne obrabijo prehitro(nek kompromis vmes)...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Hvala za pojasnilo o gumah.
Jaz sem bil s KM gumami zadovoljen. držale so celo bolje od teh, ki jih imam gor sedaj. Strgal sem jo, ker sem norel po koruznem strnišču :roll: [-X

Pa poceni... http://www.rcmodelz.co.uk/product/KM-Mo ... e=4&ipp=20

Še eno vprašanje glede izpuha: sedaj je luknja fi 10 zunanji premer fi 12. In zelo nesrečno obrnjena nazaj, tako da sem jo zadnjič pri enem skoku spet zabil z zemljo in je blo zabava konec.

Slika
Zabava že med transportom....

Dušilec, ki sem ga naredil je imel podoben problem, pa očitno bo treba naredit iz jekla, ker sem baker hitro popeštal...

Imam namen to cevko odrezat in zasukat tako, da bo paralelna s spodnjim robom spojlerja. Ali ima smisel povečevati luknjo ali ne?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Potem pa dobi jekleno koleno lahko tudi tako, ki se zasukne za 180 stopinj. Konec cevi na resonanci odreži čim bliže ter vtakni koleno vanj in zavari tako, da bo zasukano navzgor. Višek odžagaj tako, da bo možna postavitev dušilca vodoravno pod spojler.
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

shqwarch napisal/-a:Potem pa dobi jekleno koleno lahko tudi tako, ki se zasukne za 180 stopinj. Konec cevi na resonanci odreži čim bliže ter vtakni koleno vanj in zavari tako, da bo zasukano navzgor. Višek odžagaj tako, da bo možna postavitev dušilca vodoravno pod spojler.
Nekaj takega sem imel v mislih... Samo še ne vem ali bi ostal na fi 10 ali povečal na fi 12. Cevko bom dobil v Prit hidravlika - zakrivijo po meri...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Za gume prvič slišim za to..Sicer 5t,5sc ima zadaj ožje gume...Problem hpi dirtbusterjev je da so kar mehke in tanke-hitra obraba na kakem ostrem kamenju pa tudi razpara na ustreznem terenu zanjo oprijem sicer ni slab...

Sam bolj gledam za hostile gumami mini mx ter mx ima pa tudi silverbackrc v pacu gume ki imajo podoben izgled kot elcon quartz(so se dobile nalepljene na platišču z 24mm hexom samo je elcon opustil) ter Hörmann Jumbo samo da bodo pasale na standardna platišča od baje, baje imajo super oprijem na travi....Sam za hobi skušam najti gume z dobrim oprijemom ter da se ne obrabijo prehitro(nek kompromis vmes)...
Kot gorenc po krvi sem probal to zadevo z ožjimi zadnjimi gumami (na progi in na travi):
BowTie gume zakopljejo, če prednji dela avta blokiraš z nogo, tako na travi kot na progi.

Dirt buster sprednje - sklopka zdrsne na travi (kolesa se ne zavrtijo!) na progi pa zakoplje ampak se motor bolj muči. Zgleda da je res nekaj na tem. Gume na razprodaji pri Mantui ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Tle je pouno zanimiuga :D

King motor ne kopira samo baje, to zgleda kot kopija hurraxa:
http://www.rcmodelz.co.uk/product/King- ... 1-26cc.php
http://rc-car-online.de/shop/en/product ... -set-.html
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Kemenb napisal/-a:Tle je pouno zanimiuga :D

King motor ne kopira samo baje, to zgleda kot kopija hurraxa:
http://www.rcmodelz.co.uk/product/King- ... 1-26cc.php
http://rc-car-online.de/shop/en/product ... -set-.html
Ja, 650€ RTR prot 1.400€ brez motorja da človeku mislit.... Saj verjetno ni čisto isto, ampak vseeno....
Pri KMX1 je nevarno to, da ne vem kje bi dobil dele, ker ni čisto jasno kaj so skopirali. Pri KM Baja je virov za dele polno...

Kaj ti še odmeva renčanje zverine po ušesih, kaj ;-)
(Na zadnjem testu ko je bil Klemen na obisku smo dvignl tolk prahu, da se ni nič več videl :D :D :D )

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Dobro se dere ta baja, bi jo kr imel 8)

Čeprou mi je tudi x1 zelo všeč, najbl se mi dopade dokaj enostavna konstrukcija, razn zobnikou je več al mn vse 2D, tako da kosi nebi smeli bit tak problem. Eno trgovino sm najdu, imajo cene v €, verjetno pošiljajo po celi EU, drugače imajo nekej kosou tudi britanci. Bom še malo prebral forume pa mncau da se šparouček napoune. [-o<
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Heh si se zastrupil z bencinsko injekcijo:)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evo, odkar sem naredil Alu servo saver sem tole naredil že štirikrat (vse roke so šle - kupujem tretji set)
Slika

Aluminijaste roke si ne upam narediti, ker so plastične roke precej cenejše od servota. Očitno pa jaz nekaj ne razumem oz. sem narobe nastavil.

Servo saver ima trenutno cca 20° odklona, potem blokira. Ali je to pretrdo?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Odklone sklepam da imaš vredu nastavljene...

Lahko da je vzmet preveč zašponana..Gledam tudi surov aluminij si kaj gledal če mogoče zadeva oksidira in se zatika, mogoče poskusiš naležni površini(servo saverja) spolirat ter namazat z kako mažo za ketne(dry lube ipd..) ki ne veže svinjarije na sebe
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Odklone sklepam da imaš vredu nastavljene...

Lahko da je vzmet preveč zašponana..Gledam tudi surov aluminij si kaj gledal če mogoče zadeva oksidira in se zatika, mogoče poskusiš naležni površini(servo saverja) spolirat ter namazat z kako mažo za ketne(dry lube ipd..) ki ne veže svinjarije na sebe
Aluminij je 5051 - AlMg3 oz. korozijsko obstojen. Nimam eliksacije na nobenem kosu, ki sem jih naredil, pa nisem opazil korozije. Lahko, pa da je kaj ribnilo, ker sem paril iste pasme in trdote kovin. Imam slabo izkušnjo s podmazovanjem servo saverja na manjšem modelu, saj se je potem takoj obrnil. Bom vseeno razstavil in podmazal...

Koliko pa je pravilno zategnjena vzmet? Kako veš, da je prav? Sedaj je zategnjena toliko, da se po 20° ne more več stisnit - kar je zelo zategnjeno... Če zategnem manj pa se pri tesnih ovinkih že odmika (vsaj tak občutek imam...)

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Slika Sam imam po navodilih..

Edit..Mogoče podobna težava
http://www.hpibajaforum.com/forum/showt ... soul+servo
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Slika Sam imam po navodilih..

Edit..Mogoče podobna težava
http://www.hpibajaforum.com/forum/showt ... soul+servo

Hvala mihec87! "Yr anbelivebl!" :D

Šlo je točno za omenjeno težavo in bi si verjetno še dolgo razbijal glavo brez tega namiga.

Ko sem zadevo zadevo vzel v roke in preizkusil, je do nekega malega kota lepo zdrsnila, nato se malo zataknila in po razmigavanju zdrsnila naprej. V naravi razmigavanja ni bilo in zato so se seveda lomile roke. Pri plastičnem servo saverju to ni problem, saj se plastika lepo umakne, pri ALU pa...

Ko sem razstavil, je bilo pri zadnjih navojih lepo videti opilke, pa še precej obrabljeni so bili:
Slika

Vijak je bil zaradi silnih udarcev celo malo zvit!


Nato sem sestavil nazaj brez vzmeti, da bi bolje videl za kaj gre:
Slika

Ko sem malo zavrtel, se je zataknil ob prehod iz navoja v cilindrični del. Tu je običajno na steblu stopnica cca 0.1 do 0.2mm:
Slika

Po predlogu iz linka sem seveda dal not vijak z daljšim cilindričnim delom in zaenkrat na ponku dela ko šus. Jutri bo preizkus v živo...
Slika


Hvala še enkrat za namig in LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

danes smo šli malo uživat vLogatec: :D
Slika

Vse fino in fajn - samo roka od servota je spet šla v franže :(

Nič posebnega, en mali izlet iz proge...

Stanje po odpovedi:
Slika

Vzmet je bila toliko sproščena, da se je ročica lahko zavrtela za poln krog...

Zlahka tudi nazaj:
Slika

Razmišljam, da bi šel na alu... Samo za servo me skrbi...

Ideje?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Jaz bi kupil več slabših (švohnejših)...
Šekar bolj da gre roka kot pa servo :D

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ja samo da niti tanka ne zvozi do konca..Kolikor gledam so videt tele roke tanjše kot originalne mogoče poskusiš najt plastične ki so malo bolj debele.....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

mihec87 napisal/-a:Ja samo da niti tanka ne zvozi do konca..Kolikor gledam so videt tele roke tanjše kot originalne mogoče poskusiš najt plastične ki so malo bolj debele.....
Ali pa če naredi aluminijaste z varnostno zarezo, in sproti ugotavlja kako globoko zarezo potrebuje, da se odtrgajo ob tapravi sili.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mihec87 napisal/-a:Ja samo da niti tanka ne zvozi do konca..Kolikor gledam so videt tele roke tanjše kot originalne mogoče poskusiš najt plastične ki so malo bolj debele.....
Original Hitec... Je pa res, da je plastika porozna - torej ne more biti najboljša. Ali kaj veš koliko sile je treba, da razsuješ Rhino DIGI 4?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5