King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

rc-ryder napisal/-a:
mihec87 napisal/-a: ryder pena na prvi sliki je od sprednjih koles?
Pena je od prednjih koles.
KM ima not približno isto sranje. Molded inserts so pri KM / RC-Modelz na voljo za cca 10€/par in to je sedaj v obojnih gumah / off in on road.

LP
Oh ja slavna sprednja pena.Ne vem zakaj ne dajo noter iste pene kot je zadaj(pa ko delajo front molded foam) tako pa tlačijo noter v bistvu navadno peno(samo da je obrezana v pas) ki razpade predno ima guma kaj obrabe.. Sem že odprl kolo pa se je samo vsulo ven, na paru v uporabi pa je že tudi vse nagrbančeno videt tako da za letos imam v skrinji dobrot hostile sprednje pene(vidim da se dobijo bolj ugodne variante) samo premontirat je še treba..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a:
mihec87 napisal/-a:Večja glava na vijaku ne sede v beadlock obroč, glava pa drži obroč..Izvijač je 3/32"

Gledam pri meni pa me zanima kako debel o-ring si dal pri rhinotu med servo in ročko (gledam oz merim je cca 0.5mm lufta med ohišjem in ročko)..?
Jep - napaka pri izvijaču - 3/32" je prava merca ;-)

Za oring ti še sporočim. Glih zaključujem vse skupaj, samo radio box še pregledam in smo pripravljeni za novo sezono ;-)

LP
Sem imel zadevo dopoldne narazen in sem malo pomeril:
Reža med ohišjem in roko je 0.6mm merjeno s špijunom
Oring je 7x1 in še vedno lepo teče.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Servis zaključen, RTR za to sezono, v novi podobi:

Slika

Slika

Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Delam remont na moji novi igrački, sicer ni klon, je original ampak cvetke bolj pašejo v to temo. Enemu od prejšnjih 3. lasnikov se je zazdelo, da je bolje dati 2 gumjasti podložki in eno kovinsko kot pa ležaj. Sej ne da jih nisem dobil še cel kup zraven.... In glej ga zlomka, hex je popapalo. Stvar se da še rešit, postružil bom jekleno pušo in jo naprešal na adapter.

Slika

V planu je tudi zaščita motorja po vzorcu Mr.s2k in rc-rider-ja. V semenarni sem dobil alu komarnik, prodajalec mi je odrezal 10x100 cm trak in zaračunal 1,09€ :lol:
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

No, sezona 2014 se bliža koncu...

Za mojo Bajo brez nekih pretresov... Vmes mi je še parkarat ponagajal servo saver in sem namesti original HPI in od takrat BP.

Pokanja felten in podobnih neumnosti tudi ni več, večinoma tankal in vozil :D

Seveda pa ne gre berez izzivanja in zadnjč sem si privoščil en "bashing" po ne preveč nizki travi... Cena ? 30€ ;-)

Najprej stanje avta:

Slika

Slika

Slika

Slika

in seveda škode, ki je nastala:
Slika

Slika

Slika

Zobniški sklop je s HPI 100% zamenljiv. Vseeno sem naročil KPL zobnik in sojemalo... Edino, kar nisem vedel, da v kompletu ne pridejo nove gumice... Vseeno - pašejo stare...

Slika

Malo več dela sem imel z zvončkom, v katerem je ostalo pol vijaka...
Slika

Malo sem ga pogrel (ker sem uporabil Loctite..) ter prevrtal.
Zmontirano in RTR.
Dve uri dela.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

V čem je prednost zadnjih sestavljenih končnikou? Na moji baji so iz enega kosa kot pri 1/8 modelih.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Kemenb napisal/-a:V čem je prednost zadnjih sestavljenih končnikou? Na moji baji so iz enega kosa kot pri 1/8 modelih.
Pojma nimam. Take sem dobil. Verjetno lažje naredit iz alu?

Vem pa, kaj ni prednost HPI zobnika - stopil se je po petih minutah, pod pogoji kjer je kitajc zdržal eno sezono in pol.... :( #-o

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

:D Rabiš hostile zobnik?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kemenb napisal/-a:V čem je prednost zadnjih sestavljenih končnikou? Na moji baji so iz enega kosa kot pri 1/8 modelih.
Ti imaš končnik od 5SC
KM je enostavno pokopirali končnik od HPI.Ta končnik je tak ker gre vmes nastavek za nastavljanje kota koles(toe in). Te končnike ima 5b,5t na 5sc pa so spremenili design(saj je stari včasih sčasoma počil) in se toe nastavlja z vstavkom ki gre na štift končnika.Končniki pašejo križem med bajami in verjetno ga bota tudi 5b in 5t dobili serijsko..

Če je stopilo stock zobnik bo precej verjetno tudi ostale.To da ga je stopilo je ponavadi bolj znak da se nekaj pri sklopki preveč segreva in je tamali zobnik prevroč..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Včeraj sem šel v avtotrgovino po varovalke in videl tak filter v izložbi:
http://www.ultimategarage.com/shop/imag ... filter.jpg

Mogoče bi bil cenejša alternativa "modelarski robi" ?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: King Motor 3.0 - Baja 5B klon

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če je kaj HPI zadel v nulo na baji je zračni filter(malo je sicer tečen za menjavo)-dvostopenjski z naoljeno notranjo peno in outerwears mrežica čez..Ko je umazan opereš in ponovno naoljiš z oljem za zračne filtre... Pri teh papirnatih za enkratno uporabo je že velikogdo vrgel motor stran zaradi takih filtrov saj ni zdržal v okolju kjer se vozijo ti modeli in je spustil čez droben prah... Za on-road so ok za off-road pa lahko dela problem in je vsaj pomoje bolje ostat na penastem z naoljeno notranjo peno... Tudi cenovno je poceni, filter zdrži dolgo žlica olja je pa par centov..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5