problem baja 5b ss

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
angel
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 31 Maj 2009, 09:22
Kraj: Novo mesto

problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a angel »

Živjo!

Sem novo pečeni lastnik baje 5b ss.Po treh dnevih so se začeli problemi,baja ima nov motor cy , ki je bil pravilno utečen.
Avto je delal dva dni normalno, zdaj pa zafrkava in me zanima, če mi lahko kako pomagate?
Avto se vžge in se pelje dve minuti nato crkne, potem z kar nekaj truda končno zaženem avto ampak užge in ponovno crkne in to lahko počnem v nedogled!! Ko pa ga pustim, da se ohladi vžge in dela dokler ga ne zaduši in jovo na novo !! :evil:

- nov motor samo utečen
- nova svečka
- filter očiščen
- mešanica 1l bencina 40ml olja
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na zamašku tanka je luknjica(v črki R) poglej če je slučajno zamašena-oz lahko razdreš celoten zamašek in očistiš..

Drugače pa mi še pade na pamet
-nepravilno nastavljen vplinjač in se motor pregreva-prerevno
-kakšno tesnilo vleče zrak mimo-poglej če je okoli motorja kaj mastno
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
angel
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 31 Maj 2009, 09:22
Kraj: Novo mesto

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a angel »

evo forgazer spucan zamenjana tesnila ampak nič vžge crkne in tako naprej! opazil pa sem cevka ki gre iz pumpice v rezervar je polna zraka in ko prtiskam na pumpico se ne nafila?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če je bunkica polna goriva(čisto polna ni nikoli) bi pri pumpanju nekaj goriva moralo iti nazaj po povratni cevki(čisto polna goriva je redko)...Si poskusil ponastavit vplinjač na tovarniške nastavitve? Lahko še probaš drugo svečko...

Če si tudi menjal tesnilo na cilindru si pogledal kakšen je cilinder znotraj(prevleka) ter bat?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
angel
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 31 Maj 2009, 09:22
Kraj: Novo mesto

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a angel »

evo končno poštimano! ni bil forgazer ampak cinšpulca ,avto je zgublal iskro. zamenjal cinšpulo dela bp
angel
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 31 Maj 2009, 09:22
Kraj: Novo mesto

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a angel »

Pojavil se je nov problem. A je imel kdo podoben primer in mi lahko pomaga z rešitvijo?

V dveh tednih se mi je dvakrat odlomilo vijak na malem zobniku, potem mi je raztrgalo sklopko, pol je pobralo zobe na velikem zobniku.Vse lepo popravim danes pa mi že spet odtrga vijak na malem zobniku!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Standardni problem baje..Nekateri dajo vijak z notranje strani in zunaj matico saj tako lažje dobijo vijak ven..Samo to ponavadi ne reši lomljenja..

Lahko da so zanič ležaji zvončka.Precej verjetno pa je problem v nosilcu zvončka ki je plastičen in se sčasoma deformima da ležaji dobijo luft v ležišču ali pa se cel nosilec malo zvije in tako zobniki niso več poravnani..
Trajna rešitev je nakup nosilca iz aluminija(hpi,vertigo,turtle..).
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Re: problem baja 5b ss

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Sam sem imel tak setup: močnejši vijak, vertigo zvonček, aluminjast nosilec sklopke, ter elcon sklopka. Ti pa še priporočam, da ničesar ne probavaš lepit z loctitom, ker ne bos dol dobo, pa močnejše vijake si nabavi. :D
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5