Kateri diferencial za Bajo

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
RobertZ
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 23 Avg 2009, 22:26

Kateri diferencial za Bajo

Odgovor Napisal/-a RobertZ »

Zdravo,
ker sem "pridelal" malo škode in moram menjat diferncial, sprašujem ali naj vzamem plastično oz. alu. ohišje?
Za vaša mnenja in predlogi vam bom hvaležen.
Pozdrav
Robert
Priponke
ZAB_3274.jpg
ZAB_3274.jpg (60.5 KiB) Pogledano 1304 krat
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ni kaj razmišljat definitivno alu šalčke.Tele plastične šalčke so krivec za večino uničenih diferencialov saj se rade zvijajo in potem zobniki ne nalegajo kot bi morali(ne vem zakaj sploh še delajo te plastične šalčke so ja fail)...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
RobertZ
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 23 Avg 2009, 22:26

vprašanje

Odgovor Napisal/-a RobertZ »

Zdravo,
alu diff. je naročen....imam pa vprašanje glede pinov v diff-u, ali jih je potrebno menjati (mislim, da sem nekje zasledil, da radi pokajo??ali se pač motim)
hvala za odgovor.
Pozdrav
Robert
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Lahko jih menjaš če se ti zdijo poškodovani,zviti ipd(mogoče so sedaj utrpeli kakšne poškodbe poleg zobnikov..) ali pa preventivno..

Poči lahko nov ali pa starejši je pa spet odvisno od motorja,vožnje se mi pa zdi da ne pokajo neki blazno...

Pač na tujih forumih ima večina tunane/portane motorje z večjo prostornino ki daje precej več moči kot pa stock 26cc.

Največji problem oz šibka točka diferenciala so plastične šalčke(mogoče 23cc motor pri rtr baji še zdržijo, ostale pa tako imajo alu šalčke).

P.s.Uporabi novo dihtungo saj je stara napihnjena od olja in je nemogoče jo spravit v utor..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
RobertZ
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 23 Avg 2009, 22:26

Odgovor Napisal/-a RobertZ »

Zdravo,
hvala za odg.
Mislim menjat komplet diff - (sedaj je bilo plastično ohišje) z kovinskim.
Orig. Baja je bila orig.23cc, sedaj je gor zenoah cyl.26cc.

Kar se pinov tiče jih bom kar menjal, ker imam ene par narejenih pinov na mero iz "vzdržljive(jše)ga materiala".(sem jih neredil ene par več, ko mi ga je odlomilo na kolesu)

lp
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5