avto

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Trenutno je na forumu v oglasih vsaj 2baji ena 5b ter en 5t..

Od pivka baja je shorty kar pomeni da je malenkost krajša kot standardna baja(razlog zaradi katerega te ne rabi odbijat saj je konverzija nazaj dokaj preprosta)...

Osebno mi pa karbon na baji ne diši preveč. Za progo ter onroad je ok(če pogledaš usa forume so pogruntali podobno)..za izživljanje naokoli pa je tako da se naredi da karbon poči..

Karbon super prenaša sile itd..kar pa ne velja za udarce tu karbon poči in se zdrobi v prah...Npr z podvozjem priletiš na kamen alu se bo malo zvil karbon lahko poči ali pa napoka..Ni pa poceni..
Nekako zaradi tega karbon tudi ni uporabljan za izdelavo šasije offroad modelov je uporabljan za ojačitve tu pa tam..

Odločitev na strani posameznika.

Ni pa problem zadeve kasneje ob poškodbi zamejat za aluminij..

Bajo z enim tankom voziš približno 40min odvisno koliko tiščiš na gas..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

Tnx za to mnenje.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Seveda da ne bo gdo dobil sedaj napačnega vtisa da je zadeva z karbonom švoh ko papir...

Zadeva je močna in za zlomit more bit kar hud udarec...Pač sem zgolj omenil da nebo gdo padel na karbon ker je eksotičen material in potem bil razočaran..
Se zgodi da je že gdo kupil hudo drago karbonsko šasijo pa jo polomil..

Načeloma če se ne skače ter zaletava skoraj nima kaj bit..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

zekozajc napisal/-a:2WD for ever.. Za moje pojme največja zabava in potrebujes vec skilla kot pa 4WD.

Nisem reko, da nimas drugih avtov. Samo baja je pač najboljša za zacetek in dobis avto, ki je poceni in kvaliteten, ter siroko izbiro tuning delov, pa se tekmuješ lahko. Pa če gremo cez lužo lahko vidimo kaj vse delajo tam z bajami.

Ce pa se menimo za tekmovanje, pa je trenutno elcon cleon daleč pred vsemi. To lahko potrdijo tudi slovenski tekmovalci, ki vozijo elcone na EP. Samo pol je avto tudi 3000 eur, pa deli so dražji, ker je vse iz ALU. :D :D
Poceni?!? Avto za 1000€ in samo zadnji pogon?!? Nevem no meni to res ni poceni za avto ki ni aluminiast. Jo ima prijatelj in me ni prepričala ker je predraga za samo 2wd.
Drugače pa če si zadovoljen z delanjem krogov po travniku je 2wd zadosti. Moj prvi avto je bil 2wd ker nisem imel denarja za 4wd tako da imam ˝skil˝ pa sem se ga hitro naveličal, ker se žal ne more primerjat z vožnjo z pogonom na vsa 4 kolesa. Tudi na tujih forumih berem da ˝prešaltajo˝ fantje iz 2wd na 4wd.

Kar se pa tekmovanja tiče mi je pa Nebec povedal da ko se najde vsaj 5 interesentov z 4wd avti z željo po tekmovanju, se naredi kategorija ;)

LP
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

mihec87 napisal/-a:Seveda da ne bo gdo dobil sedaj napačnega vtisa da je zadeva z karbonom švoh ko papir...

Zadeva je močna in za zlomit more bit kar hud udarec...Pač sem zgolj omenil da nebo gdo padel na karbon ker je eksotičen material in potem bil razočaran..
Se zgodi da je že gdo kupil hudo drago karbonsko šasijo pa jo polomil..

Načeloma če se ne skače ter zaletava skoraj nima kaj bit..
Ponavadi je to zato, ker to ni 100% karbon, ker dajejo med plasti stekleno tkanino da je zadeva cenejša in posledično švohnejša ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Mr. S2k napisal/-a:Poceni?!? Avto za 1000€ in samo zadnji pogon?!? Nevem no meni to res ni poceni za avto ki ni aluminiast. Jo ima prijatelj in me ni prepričala ker je predraga za samo 2wd.
Drugače pa če si zadovoljen z delanjem krogov po travniku je 2wd zadosti. Moj prvi avto je bil 2wd ker nisem imel denarja za 4wd tako da imam ˝skil˝ pa sem se ga hitro naveličal, ker se žal ne more primerjat z vožnjo z pogonom na vsa 4 kolesa. Tudi na tujih forumih berem da ˝prešaltajo˝ fantje iz 2wd na 4wd.LP
Poceni res ni, ampak kaj ima veze če je samo 2WD? Tebi pač bolj odgovarja 4WD, enim pa 2WD. ;) 2WD je še bolj zanimivo vozit, ko se ti malo "izmika" in ga moraš dobro naštudirati (moje mnenje - tvoje je pač drugačno). Sam mislim, da ne grem več iz 2WD z zaprtim diferencialom. Med drugim tudi zaradi gum. Na 2WD imam sprednje lepo za kar nekaj let pa menjam samo zadnje, med tem ko bi moral za 4WD menjati vse štiri (glede na to kolikor jaz vozim). Tisti, ki pa tekmujejo pa tako ali tako menjajo gume ko...

Glede aluminija pa tako kot Mihanu tudi meni ne diši, čeprav je lepo, ker plastična roka poči, če kam zadaneš, pri ALU pa bog ve kaj vse bi še poleg polomilo in zvilo...

Sicer pa jaz nove Baje tako ali tako nebi kupil. Raje eno rabljeno, ki je že malo dodelana. Če bi jaz zdaj kupoval bi vsekakor kupil eno od Primoževih Baj... Sploh tamali dve sta mi všeč. :lol:
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

saMx napisal/-a: Poceni res ni, ampak kaj ima veze če je samo 2WD? Tebi pač bolj odgovarja 4WD, enim pa 2WD. ;) 2WD je še bolj zanimivo vozit, ko se ti malo "izmika" in ga moraš dobro naštudirati (moje mnenje - tvoje je pač drugačno). Sam mislim, da ne grem več iz 2WD z zaprtim diferencialom. Med drugim tudi zaradi gum. Na 2WD imam sprednje lepo za kar nekaj let pa menjam samo zadnje, med tem ko bi moral za 4WD menjati vse štiri (glede na to kolikor jaz vozim). Tisti, ki pa tekmujejo pa tako ali tako menjajo gume ko...
Saj pravim, odvisno s čim si zadovoljen ;) Jaz z vožnjo po travniku gor in dol nisem več. Glede na to da sem univ.dipl.ing str. mogoče gledam na avto malo drugače kot kdo drug. Tudi ne uživam več toliko v sami vožnji kot v samem izboljševanju avta. Zato tudi stalno popravljam, modificiram avto ker vedno stremim k izboljšanju same lege, vožnje avta. Zato tudi obžalujem, da pri nas zaenkrat še ni tekmovanj z 4wd avti.
Pri mojem avtu dobim pa 4 gume za ceno 2h bajinih, tako da to ni problem. Pa ker ima 4wd pogon boljši oprijem s podlago, se kolesa ne vrtijo toliko v prazno in se tudi gume ne obrabijo tako hitro ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mr. S2k napisal/-a:
mihec87 napisal/-a:Seveda da ne bo gdo dobil sedaj napačnega vtisa da je zadeva z karbonom švoh ko papir...

Zadeva je močna in za zlomit more bit kar hud udarec...Pač sem zgolj omenil da nebo gdo padel na karbon ker je eksotičen material in potem bil razočaran..
Se zgodi da je že gdo kupil hudo drago karbonsko šasijo pa jo polomil..

Načeloma če se ne skače ter zaletava skoraj nima kaj bit..
Ponavadi je to zato, ker to ni 100% karbon, ker dajejo med plasti stekleno tkanino da je zadeva cenejša in posledično švohnejša ;)
Taka je lastnost karbona da ne prenaša ravno rad udarcev,nima pa problemov z upogibom itd.....
V tej aplikaciji pač ne prinese karbon takšne prednosti napram aluminiju...
Pač ja za težo zbijat super zadeva..

Seveda se pa ljudem začnejo svetit učke ko se omenja eksote karbon,titan ipd...

Se da dobit kje kakšen cenik vseh delov tega smartecha na kupu?

In ja baja ni ravno poceni...
Če bi še enkrat kupoval bi isto, zakaj deli visijo vsepovsod,upgrade delov je malo morje takšnih in drugačnih...

Za vozit pač ni to 4x4 kjer nabiješ gas pa gre ko po tirnicah.Ne vem pa zakaj imate takšne težave z sukanjem naokoli pri 2wd.

Pač zadeve so si različne vsak vzame kar mu paše...Imaš pa zadeve od 400 pa do par tisoč eur..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

In kateri avto je tk dober na štiri pogon?
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Spet malo berem tole temo ker nimam kaj drugega za početi. Glede rezervnih delov ta TB mi najprej pride na misel tale štacuna
http://rc-car-online-shop.de/shop/en/9- ... reely.html
In še kakšna obstaja znotraj EU.
Bom še mal TBja pohvalu, da se tehtnica prevesi še v drugo stran. Avto je res fajn in čista sedmica za ta denar. Ga toplo priporočam za začetnika, ker tudi ni zahteven za šraufanje in vzdrževanje. Razstavlja in sestavlja se ga pa tako preprosto kot 1/8 Buggya.
Recimo amortizerji so res carski, zelo robustni in vzdržljivi. Diferenciali so zasnovani tako, da jih lahko blokiraš po želji z raznimi olji ali mastmi.
Zelo močna šasija in nova vrsta plastike (plastični deli) omogoča, da avto preživi vsemogoče vratolomne skoke in prevračanja. Dobro zavija (majhen obračalni krog). Alu opcijski deli na voljo, čeprav jih ne rabiš ne vem koliko, ker avto je že rtr zelo dober. Zelo preprosta menjava prestavnega razmerja (zamenjaš samo dva zobnika)...

No zdej pa dost hvale, da ne bo kakšen lastnik HPI Baje užaljen.
:D :D :D

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Sploh pa glede na to da ThunderBolt pride 444€ + ptt.

Prejšnji mesec je bil celo v akciji za 389€ +ptt

LP, Dejan
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zato pa je forum da se daje mnenja in da se krešejo..

Glede ostalega pa ne vem..
Prej imel savage sedaj bajo ne čutim neke hude razlike v težavnosti šraufanja/vzdrževanja(ne uide pa ti, pa napravlaš kakor koli razen če imaš model na polici)...
Mortizerji od ss z 6mm osmi vzdržijo kar nekaj radi pa začnejo spuščat olje s časom(nove dihtunge pa je mir neki časa).Za diferencial isto nikomur ničesar ne brani da nalije najtrše olje not..
Prestavno razmerje pa zamenjaš zobnik na zvončku ter zobnik zraven..

Verjetno z nobenim ne usekaš mimo,saj se bolj kot ne pogovarjamo kaj je kateremu všeč pri katerem modelu....

Je pa super ker se že dobijo dobre zadeve za nek primeren denar..
Hpi baja je na strani tadragih to drži..

Se mi zdi da je tole kot debata iphone vs npr galaxy sII..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Baja ima 100% bolj kakovostno plastiko, kot pa neka firma carson/thunderbolt. Avto je boljše zgrajen in lepše se ga vozi. Več imaš tuning delov, katere lahko kupiš za džabe. Če si pa mislo, da je 1000 eur drago, si se pa tak zmoto kot se nikoli. Za zanimivost lahko povem, da si je en amerikanec naredo ALU- pozlačeno bajo, ki je vredna 24000 eur.

Ta hobi je drag hobi. Sam sem sel na par tekem v državnem prvenstvu in sem hitro ugotovil, da se lahko posvetim samo temu in ničemer drugemu. Stroški so pa različni.. Na eni tekmi sem zlomo zadnja amortizera, na drugi uničil cilinder + bat, ampak dobro učimo se iz napak. Glavno je da se zabavamo!!!!

Aja glede 4WD kategorije v državnem. Komaj naberemo tekmovalcev za 1:6 2WD kategorijo, kaj bo šele za 4WD. Običajno nas je vozlo 5-7.. Drugod po Evropi pa jih vozi 20+.
Mr. S2k napisal/-a: Poceni?!? Avto za 1000€ in samo zadnji pogon?!? Nevem no meni to res ni poceni za avto ki ni aluminiast. Jo ima prijatelj in me ni prepričala ker je predraga za samo 2wd.
Drugače pa če si zadovoljen z delanjem krogov po travniku je 2wd zadosti. Moj prvi avto je bil 2wd ker nisem imel denarja za 4wd tako da imam ˝skil˝ pa sem se ga hitro naveličal, ker se žal ne more primerjat z vožnjo z pogonom na vsa 4 kolesa. Tudi na tujih forumih berem da ˝prešaltajo˝ fantje iz 2wd na 4wd.

Kar se pa tekmovanja tiče mi je pa Nebec povedal da ko se najde vsaj 5 interesentov z 4wd avti z željo po tekmovanju, se naredi kategorija ;)

LP
Zadnjič spremenil zekozajc, dne 14 Dec 2011, 22:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Na prvem mestu je zabava, če pa imaš dober avto je pa še toliko bolje.
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

zekozajc napisal/-a:Baja ima 100% bolj kakovostno plastiko, kot pa neka firma carson/thunderbolt. Avto je boljše zgrajen in lepše se ga vozi. Več imaš tuning delov, katere lahko kupiš za džabe. Če si pa mislo, da je 1000 eur drago, si se pa tak zmoto kot se nikoli. Za zanimivost lahko povem, da si je en amerikanec naredo ALU- pozlačeno bajo, ki je vredna 24000 eur.

Ta hobi je drag hobi. Sam sem sel na par tekem v državnem prvenstvu in sem hitro ugotovil, da se lahko posvetim samo temu in ničemer drugemu. Stroški so pa različni.. Na eni tekmi sem zlomo zadnja amortizera, na drugi uničil cilinder + bat, ampak dobro učimo se iz napak. Glavno je da se zabavamo!!!!

Aja glede 4WD kategorije v državnem. Komaj naberemo tekmovalcev za 1:6 2WD kategorijo, kaj bo šele za 4WD. Običajno nas je vozlo 5-7.. Drugod po Evropi pa jih vozi 20+.
Ne vem od kje si prišel do teh ugotovitev glede na to da avta še nikoli nisi videl v živo. Nikoli sem pa napisal zato, ker sem avto kupil direktno od proizvajalca (bolj direktno se ne da) in je edini tak v SLO in verjetno edini oz zelo zelo redek v EU. Namreč ta Monster Truck je druga generacija avtomobilov iz te firme, ki naj bi prišli na trg letos, pa se ga zaradi recesije in starih zalog v trgovinah težko dobi. Govorim o MTju, ne o TBju (ki je star model, zato tudi taka smešna cena). Ta MT je v primerjavi z TB (ki se ga tudi lastim) en velik korak naprej kar se tiče izdelave, uporabljenih materialov in tehničnih izboljšav. To mi je tudi proizvajalec oz predstavnik firme Nutech osebno povedal na sejmu igrač v NĂĽrembergu. Po njegovih besedah imajo željo in ambicije postati ˝veliki˝, zato stremijo k kvaliteti in ne poceni kopiranju.
Pred kratkim je bila v Ameriki predstavljena 3. generacija njihovih avtomobilov oz njihov paradnji konj MT Nutech XT5. Za tiste ki vam je cena merilo kvalitete - $1.500 za prazen model.

Slika

Slika

Slika

Slika


Nobenega namena nimam nobenega žalit ali se kregat, kaj za koga, komu, 2wd, 4wd, itd itd,... samo sem napisal par postov višje, da je meni Baja predraga za to kar ponuja. Na začetku, ko je prišla na trg, je bila verjetno res edina prava stvar, danes se pa dobi tudi že kaj enakovrednega, če ne boljšega za ta denar.
Kaj bo pa kdo vozil, je pa odločitev vsakega posameznika ;)

Lep modelarski pozdrav :D
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Luštna stvarca. Ni kaj so se pa potrudli, da bi postali "veliki". Am bi lahko mogoče videl in sprobal tega MTja, da ne bomo govorili v prazno seveda. :D :D :D

Aja sej vsak ma svoje mnenje, verjetno tudi vsak zagovarja svoj avto. Sam zaradi tega pa se ne rabimo kregat.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Čur
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 05 Dec 2004, 14:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Čur »

Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tale MT zna biti zelo trdoziva stvarca.. Pa tudi tezka.. =D>
Čur napisal/-a:Danes prejel:
http://www.hpiracing.com/kitinfo/107173/

komentarji?
Kaksna je bila cena, ce ni skrivnost?
Se mi precej dopade, ker je SC.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

zekozajc napisal/-a:Luštna stvarca. Ni kaj so se pa potrudli, da bi postali "veliki". Am bi lahko mogoče videl in sprobal tega MTja, da ne bomo govorili v prazno seveda. :D :D :D
Seveda, ko boš v mojih koncih sporoči, pa se dobiva ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

kurnt29 napisal/-a:Tale MT zna biti zelo trdoziva stvarca.. Pa tudi tezka.. =D>
Čur napisal/-a:Danes prejel:
http://www.hpiracing.com/kitinfo/107173/

komentarji?
Kaksna je bila cena, ce ni skrivnost?
Se mi precej dopade, ker je SC.
Približno okoli cene baje 5b,koneckoncev je tako osnova 5b ter nato okoli zgrajeno za večjo karoserijo..
Ima pa kar nekaj stvari izboljšanih napram 5b,če prav vem bo 5sc nadomestil 5t..

Dopade se mi ta zdrsljiva sklopka...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5