Mesanica

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Nisem opzail, da bi kadila. To sem prebral, da čolnarji res ne šparajo z oljem, je to zaradi dolgih ravnin, ko držijo poln gas?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a tornado »

Kemenb napisal/-a:Nisem opzail, da bi kadila. To sem prebral, da čolnarji res ne šparajo z oljem, je to zaradi dolgih ravnin, ko držijo poln gas?
95% (ali celo več ) vozimo s polnim gasom. Zelo redko ''abgasamo''. Motorji niso primerljivi z laksarcami in podobnimi motokultivatorji.
Poslušaj malo te 27 ccm bencinarje. Tudi po curku iz propelerja vidiš kako malo spuščamo gas.:
https://www.youtube.com/watch?v=6vR04jx ... e=youtu.be
Lp Rado
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Saj, če bi laksarco predelal približno tako kot imate v čolnarski sekciji stunane motorje, bi tudi moral dati malo več olja kot ponavadi v mešanico, čene tudi ta nebi bila prav za dolgo časa, če nebi imel prav nesreče in bi prej naredilo kakšnega šudra znotraj.

Saj so se „mojsti”, ki so predelali zadušen motor od skuterja potem, ko so odprli vse blokade praskali po glavi zakaj je mašina zaribala, ko se je peljal iz Ljubljane v Maribor(primer).
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Je mogoče kdo probal dodat 0,2 % acetona v mešanico? Pri 4T motorjih naj bi pomagalo pri izgorevanju in manjši porabi (informacija je ne preverjena).
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Za 2T bo bolje, da ne dobajaš nič, raje delaj tuning na resonanci in uplinjaču oz njegovem vhodu. 4T pa prebavi marsikaj. Sem ravno vzadnje bral na wikipedii od Fordson(Ferguson) traktorja, ki je bil privzeto navaden bencinc, s pomočjo vgrajenega vaporazerja pa je kuril tudi petrolej, kurilno olje in biodizel.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Z vredu oljem in ustrezno nastavljenim vplinjačem je izgorevanje bp.

Vprašanje je kako bi aceton vplival na vplinjač(membrane) ter samo olje v mešanici
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
jo_18
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Mar 2015, 20:28

Re: Mesanica

Odgovor Napisal/-a jo_18 »

Sam sem delal na 2t 70ccm 3-3.5% mešanico mašina je imela na gumi 20hp,ko je zmajnkalo bencina smo vzeli 2% poznalo se je 0,1hp.če prištejem odstopanje nič.Se mi je pa poznalo na majnši obrabi cca 5000km brez tikanja motorja.

tankal se je motul 800
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5