Baja 5b 2.0 RTR

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Baja 5b 2.0 RTR

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Hay


Mam eno vprašanje za tiste, ki so si kupli ta model oz. kit.
Zanima me ali je tudi polnilec za baterije zraven??
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
fr33s7yl3r
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18 Okt 2009, 18:41
Kraj: brunšvik- maribor

Odgovor Napisal/-a fr33s7yl3r »

ne jaz nisem dobil polnilca... pa sem kupo čist novo :)
samo da se dere pa leti ko noro!!!
tyb
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 30 Nov 2006, 19:14

Odgovor Napisal/-a tyb »

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?p ... 60&lang=en

čist na podnu strani ti pove kaj še rabiš dokupit..
SS
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Hvala za odgovore...

Zanima me kateri bencin uporabljate?
Ali je 95oktanski ali 98oktanski?
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Bp tankaš 95 saj ni opazne razlike, olje za vtekanje uporabi priloženega potem pa se odloči za eno kvalitetno(sintetično) olje ter se ga drži skrbi za čist ter naoljen zračni filter pa ti bo motor dolgo služil.

Svetujem ti tudi da avto razdreš ter preveriš diferencial če je kaj olja v njem saj se po večini zgodi da v njem ni olja, vožnja z suhim diferencialom pa vodi v uničenje le tega.

Prav tako ti svetujem nakup killswitch(stikalo ki se veže med sprejemnik ter motor) ki ob izgubi signala,prazni bateriji ipd..izklopi motor.
http://www.killerrc.com/products/killswitch_kits.php

Primer kako to izgleda brez tega stikala.
http://s18.photobucket.com/albums/b117/ ... UNAWAY.mp4

Sam menim da ni najlepši pogled kako 12kg ter 1keur drvi po travniku z polno hitrostjo proti drevesu,človeku....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Hay

Danes sem dobo paket v katerem je bila moja baja. In seveda sem bil presenecen, ko sem odprl paket in iz njega vzel bajo. Naprej sem opazo da so kolesa na baji zelo obrnjena na vznoter proti koroseriji. In da na enem amortizerju spusca olje in da so na prednjih amortizerjih spokane gume. Zdaj pa me zanima vase mnenje glede tega in ce je drago popravilo. Najbol pa sem skepticen glede koles. Ce kdo ve kaj bi bilo narobe z kolesi mi naj prosim pomaga.
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Ce prides v nedeljo v dogoše (blizu maribora) ti lahko mogoce jaz pomagam. Grem jaz trenirat na progo pa ti lahko pomagam. Mam se nekaj amortizerjev pa gume ti lahko posodim da bos lahko vozil... Pa se povem ce te kaj zanima...
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

To z kolesi je čisto normalno da so obrnjena notri. Je pa res, da je prvič tudi mene malo skrbelo kaj zdaj... Kot lahko celo nastavljaš, in sicer za tekme. Ostrejši so zavoji, večji kot daš in obratno (če je obratno se opravičujem). Upam, da sem ti vsaj to pomagal. Tako, da to te naj ne skrbi. :D Z oljem pa ne vem, verjetno bo treba zamenjat dihtnge.
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

To z kolesi je čisto normalno da so obrnjena navznoter(toe-in) če pogledaš od zadaj boš videl da so kolesa nagnjena navznoter(chamber).Sprednja pa so obrnjena navzven(toe out).Če pobrskaš po vrečkicah ki si jih dobil zraven boš notri našel neke plastične kose na katerih so različne številke to so vstavki za štelanje toe zadnjih koles.Svetujem ti tudi da pregledaš navodila.

Kar se pa tiče puščanja amortizerjev je pa to problem baje.Verjetno so gumice kaj poškodovane namreč v tovarni to sestavljajo na suho in se gumica rada poškoduje.Če menjaš gumice si dobi gumice od darksoul(rahlo debelejše od originalnih).http://www.mmrlargescale.co.uk/acatalog/RCTGN3728.html

Pa kot sem že rekel vzami si čas ter preglej če je v diferencialu kaj olja namreč uporaba suhega vodi v uničenje kar spet ni poceni.Nato pa lepo počasi mašino vtečti pol pa gasa.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Hay

Hvala vsem za koristne odgovore.
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Zanima me kake so nastavite amortizerje zadaj?? Kajti ta nastavitev, ki je napisana v navodilih se mi zdi, da je preveč pri tleh avto.
Zadaj: 12mm
Spredaj: 10mm
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Načeloma baja iz škatle niti ni tako slabo nastavljena,če se ti zdi da je prenisko pač privij matico malo bolj dol(sam imam zadaj 18mm se mi zdi) s tem dobiš zadnji del višji ter rahlo bolj trd.
Je pa odvisno od terena če je teren z veliko majhnih grbin potem želiš rahlo mehkejše da duši grbine namreč pri trdih ti lahko zadnji konec razmetava(spet extrem v eno ali drugo stran ni vredu pač potrebno najti neko zlato sredino v kombinciji olj ter vzmeti).

Zadeva je taka da neke univerzalne nastavitve ki bi ustrezala vsem ter vedno ni je vse odvisno od terena ter posameznikovega načina vožnje(sedaj če furaš kar tako malo naokoli po travnikih zadeva nima takega učinka, kot pa na progi).

Svetujem ti da peleš tako kot je ter narediš spremembo in boš videl kako se ti zdi,vedno delaj eno spremembo naenkrat namreč če narediš več stvari naenkrat ne veš kam je katera sprememba pripomogla oz naredila slabše.
Zadnjič spremenil mihec87, dne 17 Apr 2011, 15:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Ce so amortizeri mehki si mores dat novo olje v njih. Trdota feder pa je samo zato da se ti avto vrne v normalen položaj oz. sodelujejo tudi pri amortiziranju.
Jaz sem tudi mislil ko sem dobil bajo, da so amortizerji premehki, pa mam nastavljeno samo 10mm pri vse štirih, pa je vredu, ker imam drugo olje not in trše vzmeti. Drugač pa bajo dvigni do pasu pa jo spusti na tla pa vidiš kako moreš nastavit amortizerje. To je najbolj preprosto..
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Novi problem stikalo za ugasnit motorja je kar na enkrat nehalo delovat. Sem ze prevero kable in so vsi na svojem mestu.
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hm včasih vem da to stikalo dela težave če pride packarija noter.Žice iz stikala od tuljave so na mestu da se ni kakšna zmajala.

Glede amortizerjev pa še(bom citiral uporabnika yan iz neke druge teme)..
"Druga stvar pa to, da večina ljudi misli, da bo amortizer trši, če daš notri gostejše olje kar NI res ! Če daš notri gostejše olje se bo amortizer samo počasneje odzival ne bo pa nič trši. Če hočeš trše amortizerje potem moraš zamenjat vzmeti.
Set-up avtomobila: http://forum.msm-rc.net/viewtopic.php?f=54&t=17539 (glej VZMETI in BLAŽILCI)"

Pa še skripta od firme HUDY kjer je notri precej stvari razloženih
www.teamxray.com/teamxray/showfile.php?file_id=4461
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Jaz imam pač gostejše olje in trdnejše vzmeti pa je bolse. Kupi novo stikalo pa je...
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
tyb
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 30 Nov 2006, 19:14

Odgovor Napisal/-a tyb »

dejansko če je stikalo crknilo ni panike, ko hočeš avto vgasnit preprosto daj zauk in bo vgasnil.. marskikdo stikalo dol zalepi da med vožnjo ne dela problemov, tako da nič bat...

glede amortizerjev pa ti je mihec lepo napisal..
SS
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Načeloma če imaš killswitch lahko motor ugasneš z tistim in lahko original stikalo odstraniš.Ali pa na način kot ga je opisal tyb.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Re: Baja 5b 2.0 RTR

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Po dolgem času sem spet pognal bajo in sem mel manšo nesrečo v kateri sem zvinil aluminijasto palčko pri sprednjem kolesu :( :( . Zdaj pa me zanima ali lahko to naredin iz železne palčke ali je nujno, da je iz aluminija.
Zadnjič spremenil tadejmar, dne 15 Maj 2016, 08:45, skupaj popravljeno 2 krat.
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Re: Baja 5b 2.0 RTR

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Slika
Priponke
neimenovano.png
neimenovano.png (24.37 KiB) Pogledano 20637 krat
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Baja 5b 2.0 RTR

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Lahko narediš železno..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Re: Baja 5b 2.0 RTR

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
tadejmar
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Žikarce

Re: Baja 5b 2.0 RTR

Odgovor Napisal/-a tadejmar »

Danes dobil paket :D :D :D
Priponke
20160603_213456 (Medium) (Custom).jpg
20160603_213456 (Medium) (Custom).jpg (96.46 KiB) Pogledano 20333 krat
Vedno nekaj ušpičim!!!!!!!!!!!!!!
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5