Kaka je razlika?

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Kaka je razlika?

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Prosil bi majstre na tem področju,da mi povejo kaka je razlika med to Bajo http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... ct=16637in pa HPI-jevo????
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Razlika je v materialih še najbolj pri plastiki km oz kitajska baja ima bolj "krhko" plastiko ter slabši motor hpi baja ima CY motor medtem ko kopije nek noname motor(kopija).

Načeloma večino delov paše križem,sem pa že zasledil da kakšen original hpi del ne paše ok na kopijo je treba malo predelovati(obrusit,obrezat).

Upam da bo gdo povedal še kaj bolj konkretnega, ki je konkretno mečkal obe baji po rokah.Ker v parih krogih na leto po parkirišču al pa travniku verjetno med njima ni take razlike.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Motor je len to se mi zdi da je edina večja hiba. BTW ne splača se jo nabavljati iz kitajske saj je velika izbira znotraj EUja in cene so podobne(že ocarijeno in obdavčeno ali kakor koli že, plačaš samo poštnino). To bi bilo kot druga "hiba". :)

Motor, ki naj bi imel podoben performens kot Zenoah se dobi za 100 €. Motor iz te strani.
23ccm 2-stroke gasoline engine with air cool for XRC RC1 & RC2 tuning version 30% faster identical with Zenoha
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sqwarch to iz izkušenj ali pač kar verjameš temu kar ti kitajček napiše?
Ne gre se tudi za samo moč pač pa izdelavo.

Še vsak ki je kupil kitajsko bajo je počasi menjaval dele z hpi deli,kot bi kupil hpi bajo na obroke.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Razlika je ene 6kg. :lol: :lol: Motor se grem stavit da ne gre nikamor (tako kot pri moji KM ni šel), karoserija je verjetno tudi zanič, se je malo dotakneš pa cveti in poka, gume slabše kakovosti... Skratka vse, po mojem. :) Vsaj tako je bilo pri moji kopiji, mislim da tu ni kaj drugače.
23ccm 2-stroke gasoline engine with air cool for XRC RC1 & RC2 tuning version 30% faster identical with Zenoha
Mogoče je res identičen Zenoha-u, ampak Zenoah-u pa nebo nikoli. Na zunaj že, pa še tisto ne. :wink:

Tu prilagam še svoja dva videa:
KM: http://www.youtube.com/watch?v=IfZWr7uTlPM
HPI: http://www.youtube.com/watch?v=Xzv_8ySzTqg

KM sem tiščal z polnim gasom, med tem ko HPI še z polovico ne.
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

!

Odgovor Napisal/-a Sali »

Moje mnenje, ki pa ni nujno, da je pravilno.

S prijateljem imava v lasti dve Rovan baji iz kitajske eno 5B in 5T. Prijatelji imajo pa od SS do B in T od HPI.

Skratka prijatelj ma Bajo 5B že cirka leto in pol, moja T pa je stara cca. 3 mesece. Izdelava kitajske 5B je že v primerjavi z mojo novo 5T dokaj oćitna, saj je na novejši veliko delov dodelanih(aluminijastih), zamenjanih oziroma upgradanih. Črna plastika je že po videzu nekoliko drugačnega odtenka na B kot na T in pomoje sta obe tudi rahlo slabše kakovosti kot na HPI. Skratka kitajčki stalno dvigujejo kvaliteto in se približujejo HPIjevi iz dneva v dan.

Novejše izvedbe Rovana, so primerljive z HPI-jevimi sploh če pogledam na to da sem za svojo 5T, ki ima že več kot pol plastičnih (črnih) delov zamenjanih za naylon plastiko in aluminij in me je stala kompletna s pištolo 2,4 g, yamadude, poširitvami = 800 EUR, skupaj s poštnino in dajatvami.

Motor: moj je 29 ccm in prijateljev 23 ccm oba delata brez najmanjše napake in sta v celoti skoraj popolnoma primerljiva z HPI(Zenoah motorji so dejansko nekaj drugega). 29 ccm motor je definitivno močnejši pri pospeških od 23ccm kitajske in 26 ccm HPI. Samo nastavit ga je treba znat, starejši fergazerji kitajski znajo imeti probleme(jih je imel prijatelj na Rovan B).

Kar se pa tiče slabosti:
- servo motorji menjani po 10 minutah (volan umrl, gas je še uporaben vendar nekvaliteten) - tudi na HPI imajo vsi zamenjane kar jih poznam
- kitajska karoserija od 5T, poden od podna, 10 minut vožnje in se je razcvetela kot papir, tuki je HPI v prednosti samo ne veliki (primerjava wodsterlitzova šasija pride 135 € s poštnino in je vsaj 10 x bolj kvalitetna od Hpi-jeve, ki je tudi dražja če kupuješ novo, ko jo razbijes)

Vse ostalo do sedaj ni pokazalo drugih očitnih razlik, razen cene.

Kar se pa tiče menjavanja delov pa mislim, da razen side body nosilcev še nism kupil nič od HPI-ja ampak vse od ljudi (second tir) ki delajo dele nove in izpopolnjene, ker jih tudi HPI ne dohaja.

Tudi gume so dobre.

Jst sm s tistim kar sem dobil za ceno več kot prezadovoljen. Evo slikca za primerjavo.

Slika
airmajstr
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 27 Avg 2009, 11:45

Odgovor Napisal/-a airmajstr »

Prosil bi za kakšen link, kjer prodajajo rovan bajo znotraj eu. Ko sem iskal, nisem nič našel. :oops:
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Verjetno iščeš nekaj takega....
http://www.die-rovan-spezialisten.de/in ... 480237364e

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

!

Odgovor Napisal/-a Sali »

Če želiš me lahko PM in ti pošljem nove slike in cenike, direktno od Rovana, ker so se že rahlo spremenili avteji.
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5