Reely-Carbon Fighter

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Pišem spet, ker imam težave s servoti oz. črevesjom. In sicer težave se pojavijo kadar na oddajniku "zmešam" oba servota hkrati (za motor in volan).

Recimo da odprem gas (carbon pospeši) in grem v ovinek ( obrnem servo za volan do neke vrednosti)---do tukaj vse OK. Potem bi pa rad zmanjšal hitrost in premaknem ročico na oddajniku vendar servo še kar ostane v enakem položaju kot na začetku (torej pod gasom) + servo za volan prične trzati.
Ko se mi je to enkrat zgodilo zunaj, sem ga komaj rešil med lučmi na parkirišču. Po približno 5 sek se je servo za gas odzval in ga zmanšal ](*,) .

Od takrat naprej imam carbona doma in razmišljam kaj bi lahko bilo narobe. Ker sem imel v preteklosti že probleme s servotom za volan, sem tega prvega sprobal na drugem sprejemniku in je deloval O.K. Pravtako servo za gas. Sprejemnik je po mojem tudi O.K, saj sem probal tudi z drugim sprejemnikom in pride do iste težave. Oddajnik je O.K. Sumim da je nekaj narobe z regulatorjem, ki je za servo za gas, saj vsakič ko pride do trzanja servotov se na njemu prižge rdeča lučka.

Je imel še kdo takšen problem? :)
Sx-TIN
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

regulator servomehanizma za gas?

Si poskusil z drugimi baterijami lahko da se ti te sesedajo ob obremenitvi..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Pozdravljeni, po novem si tudi jaz lastim tale avtek.
Avto je carbon racer, gor so Hitec HS-805BB in Futaba s3003 servoti. Na avtu so TMP cronos, zraven sta bili še dve gumi (na fotki) ki gresta na bajo.
Mogoče kdo ve kako obrnit zobnike oz katere zobnike namestit za gume cestnih modelov (tournig car/ GT)?
Avto bo namenjen asfaltu, ker imam že bajo za makadam. Če si postružim nove povezave in avto zožam bi pasale TC karoserije gor, ali bodo previsoke zaradi shocktowerjeu?
Motor ima že slabo kompresijo, skozi avspuh sem opazil da se obroček precej šeta gor in dol po ležišču, lahko poširim ležišče in dam dva obročka enega zraven drugega?
V diffu so bile potrgane in zvite 3 gredi, naredil sem vse štiri nove iz gredi starega printerja, teh naj nebi tako z lahkoto potrgalo. Tudi toleranca je boljša, so šle precej na trdo notri 8)
Avspuh je doma narejena resonanca z dušilcem, pohvale tistemu ki jo je delal a meni se ne dopade. Kašne so izkušnje se resonanca pozna ali ne, najraje bi namontiral prvo škatlico ki pride pod roko in je?
V tej temi ste jamrali glede plastičnih končnikov na rokah, na ebyju so kovinski: ball rod end bearing m5/ball end.
Slika Slika
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Glede resonance pravijo, da je tako. Od nje je odvisno kako in v katerih obratih bo motor dal nekaj od sebe. Se pravi, če je to dizajnirano za offroad bo resonanca prijemala pri nizkih do srednjih obratih tako, da če boš želel imeti onroad model boš moral poiskati resonanco, ki začne delovati pri visokih obratih. Tam potem lahko pridobiš še kakšnih 1000 - 2000 obratov. Vendar te podatke za ta motor jemlji bol z rezervo. Bi bilo potrebno na njem narediti še veliko tuninga in portanja.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Glede obročka lahko da je gdo dal tanjšega gor-npr stock bajin motor ima 0,7mm obroček medtem ko večina vsi 1mm in če je gdo menjaval ter uporabil od baje..Če je vse ostalo vredu menjaš samo obroček pa je..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Včeraj nam je z nekaj dobre volje le uspelo užgati motor. Problem je, da ga zalije takoj ko malo odprem L iglo. Na koncu je prjatu zapru L uglo in s kompresorjem pihal zrak v filter, motor je užgau. Motor ropota, zdej pa spucat uplinjač, ali pa pogledat če je kakšen kompatibilen med kosi od kosilnice :lol:

Bom preveril debeleno obročka, ko dam motor na kose.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

No če boš čistil uplinjač, zna biti to opravilo precej sitno, če nimaš na zalogi novega kit kompleta. Namreč tesnila se rade zalepijo za ohišje uplinjača tako, da jih bres strgat skoraj, da ne moreš dobiti dol.
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

So delikatna, ma bi jih mogu imet česnik (stihl/husquarna servis) na zalogi.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
maco0211
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 07 Mar 2011, 13:18
Kraj: M.S.

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a maco0211 »

Ja na husquarna servis jih zagotovo dobiš vem ker sem manjaval stanejo pa okrog 15€
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

ŽIvjo!

Danes namazal zobnike, saj nočem ponoviti lanske zgodbe... :D

Slika

Kaj se pa dogaja kaj pri vas? :whistle:

Ima še kdo težave z vijakom od filtra?, meni se med vožnjo (zaradi tresljajev) nonstop odvija ](*,) Najraje bi ga zalepil za vedno :D ima kdo drug kakšno praktično rešitev oz. sploh isti problem? :)

Slika
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Aja pozabil povedati, da tiste probleme s "črevesjom" sem očitno uspel rešiti, problem je bil v baterijah, ki so bile že slabe :) , tako da mihec 87 si imel prav da se stare baterije sesedajo ter jih zamenjal z novimi in sedaj dela tako kot more #-o
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo,

ali ima kdo kaj takega: http://www.ebay.de/itm/Luftfilter-Tunin ... 3cb6c5cd48 ? :D
Zanima me če kej zboljša zmožnosti motorja, ali je to samo "fency tuning"? :D
Sx-TIN
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

fency...teh filtrov niti nebi priporočal za offroad saj je znano da radi spustijo umazanijo mimo, za onroad so še nekako uporabni..

Za offroad je najboljše ustrezno naoljen penast filter dodatno se še lahko čez da kakšna mrežica(outerwears) to je pa to..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

aha, hvala za odgovor. Sicer vozim po cesti, samo če je temu tako nebom kupoval fency stuff :D raje dodam 70e in imam zweigang getriebe :P
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo,

da malo spet oživim temo...ker zgleda, da nas bojo kmalu sklatli iz zraka z zakoni, se mi zdi, da bo veliko modelarjev prešlo na avtomobile. :D (dokler so še te dovoljeni #-o ).
Uglavnem, kot že dostikrat postavljeno upr. me zanima, če ja kakšen novi modelar, ki je iz Lj in ki rad vozi ob nedeljah, ko so parkirišča prazna? :) Raad bi videl, da bi se mogoče taki kdaj dobili in kaj skupaj odvozili :D
Vsake tolko se mi poraja ideja, da bi mogoče naredil kakšen filmček, seveda lepše bi bilo če bi bilo več modelarjev na kupu..takole si predstavljam video nekako: https://www.youtube.com/watch?v=wzTZKKrI1kQ
Seveda poznan video, ki je name takrat naredil kar velik vtis :D...če kdo razmišla o čem takem preden zaspi zvečer, naj se javi ;) :D

LP
Martin.
Sx-TIN
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5