Reely-Carbon Fighter

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Aha..ma jst vozim uglaunm po asfaltu, tko da bi kupu ene cestne pa me zanima kako se kej obnesejo, sam najbrš ni tle nobenga, ki jih ima, ali pač? :D 8pac, kje pa voziš ti offroad' :)
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Za cestne ti predlagam tele http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _260S.html , so 170mm premera, tele cf-jeve mašine so z stock kolesi čisto neubremenjene, samo vrti se in negre nikamor ](*,) zato sem tudi sam šel v večja kolesa...
Pa še tale komplet je pripravljen za 2wd tako da maš lahko z zadnim pogonom optimalne pogoje cena je pa tudi prava :D
Edino kar rabiš pri teh so 24mm hex-e...

Vozim ponavadi ali na poligonu od avto šole ježica(on-road) samo so me ponavadi veseli tisti ki se učijo vozit :lol: , offroad pa vozim ubistvu zraven med polji ob nemški cesti, čeprov za take gajbe velke prov idealnega prostora za offroad ne poznam, bo treba it kdaj mal na ogled 8)
p.s. nekej časa sm vozil blizu doma na sosedovem travniku, pa me je nek gospod po zdravju vprašal :o zaradi hrupa...
Kolikor sledim temi ti voziš v btc-ju po parkingu? Bi se lahko kakšen lepši dan zmeneil za kakšen "prostreet" :lol: meeting pa da se mal prelufta naše kosilnice 8)
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Evo še slikano na hitro z body-jem :jumpjump:
Slika
Neki me j... kamera na telefonu apak tok za predstavlat si bo :-?
Nosilce bo treba še porezat, ker preveč ven štrlijo...
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Hah ja sm takoj za da se dobimo :D jst vozim pri hofrju u btcju nasprot tržnice..tm kjer je biu zdj lunapark nekaj časa :) eno izmed teh parkirišč ;)
amm bom objavu k bom šou naslednjič vozt..pomoojm bo to kr že naslednji vikend kšna nedelja zvečer. Dons bi blo super ker je blo suho, samo nisem imel poln oddajnik pa učit se je treba :ratata: Ja mene so tudi že preganjali po btcju zaradi hrupa.

Kaj pa kšne reely-eve cestne? :)
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

a boš pustil črno barvo al boš naredu kšn dizajn? :D nalepke?

Meni je pa ta body padel v oči, ko si prej objavil link ---> http://www.ebay.de/itm/1-6-Karosserie-F ... 500wt_1414 8)
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Kolikor gledam pri conradu sploh nimajo trenutno v prodaji nobenih reely-jevih cestnih gum... (gledal sem v http://www.conrad.com)
Drugače pa kar se body-ja tiče, pridejo še nalepke katere moram naročit (link v enem izmed zgornih postov) plus danes sem naročil še črno in rdečo carbon folijo, potem se bom pa sproti odločal kaj mi je najbol všeč...
Tistle body je zanimiu samo nisem siguren če paše direktno na cf-ja.
Prov zanga je tale http://www.ebay.de/itm/1-6-4-WD-Carbon- ... 500wt_1203
Se pa da večino 1/5 body-jov spravt na cf-ja z mal predelave, če ga boš slučajno kupil mogoče za sigurno kontaktiraj prodajalca...
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Ja naročit jih je treba prej. Razmišlam da bi kupu kšn body ja za spremembo..sam so res dragi za ta kup plastike :D mogoče bi naredil body sam, tako kot spoiler, samo bo uzel veliko več časa in dela.
Auspuh maš ti originalen gor? :)
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Izpuh mam tisto tropento :lol: ki naj bi bila tuning, samo poleg tega da ropota 2x bol kot škatla ne gre nič bolje. Razmišljam o tisti ta zavtit tuning resonanci.
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

hah jst tud razmišlam o novem, ker ta mi spet pušča na zvaru :) O kateri resonanci to?
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Se pravi trenutno imam tole gor:
Slika
Razmišljam pa o tejle:
Slika
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Hmmmm #-o


Slika


Slika

Slika

Slika
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Kako ti je pa tole ratalo? :o hm tole bo pa kar strošek...
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ležaj?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Sklepam, da sem jih premalo mazal...ker je blo na njih res minimalno masti :)...za usak slučaj sem preveril še diferencial in je OK.

zgledalo je pa tako, da sem se 10min vozil normalno...umes se ustavil..da sem preveril gume, če so ok (ker sem dal ravno nove gor)...hočem speljat z mesta in se mi je zdel neki čudn zvok...naredim en run z gasom do konca in opazm da ne razvije taprave hitrosti (+ zelo grd zvok :D ) ga ustavim..in probam speljat še enkrat, teško spelje...ga ugasnem..in potem doma vidim kaj je narobe :)

Ja nč...čimprej po nove zobnike v Gradec :) (tej pa oblubm, da se bojo kopali v masti) :D
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Po mojem tukaj ni problem v mazanju ampak nekaj drugega...
Lahko je ležaj, tako kot je rekel mihec87. Sam bi najprej ta del razdrel in pregledal vse skupaj.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

T-I-N napisal/-a:Sklepam, da sem jih premalo mazal...ker je blo na njih res minimalno masti :)...za usak slučaj sem preveril še diferencial in je OK.

zgledalo je pa tako, da sem se 10min vozil normalno...umes se ustavil..da sem preveril gume, če so ok (ker sem dal ravno nove gor)...hočem speljat z mesta in se mi je zdel neki čudn zvok...naredim en run z gasom do konca in opazm da ne razvije taprave hitrosti (+ zelo grd zvok :D ) ga ustavim..in probam speljat še enkrat, teško spelje...ga ugasnem..in potem doma vidim kaj je narobe :)

Ja nč...čimprej po nove zobnike v Gradec :) (tej pa oblubm, da se bojo kopali v masti) :D
Glede na poškodbe bi rekel, da si imel težave z medosjem. Tako kot pravi mihec87 - preveri ležaj, vpetje ležaja... itd... Samo mast problema ne bo rešila. Res poglej kaj bi lahko bilo, drugače boš ponovil vajo.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mummy »

tule je pa sigurno sel lezaj preglej zracnost v lezajih. :oops:
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mummy napisal/-a:tule je pa sigurno sel lezaj preglej zracnost v lezajih. :oops:
Al pa nosilec zvončka sklopke/prvega zobnika. Meni s zdi na prvi sliki malo zavihan na gor...
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

hmmm


Bom pogledal tudi to, hvala za opozorilo :)

lp!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Zaradi prenosa navora ter same geometrije zobnikov tiščijo sile zobnika narazen. Problem je v tem, da se plastični nosilec malo zvija, še posebej ko je bolj ogret. To se rado naredi npr. pri skokih, ko avto pristane s polnim plinom. Takrat pride to takšnih šokov. To se ni zgodilo naenkrat, samo pozoren nisi bil.
Mast tukaj nima veze, še slabše je, ker se nanjo lepi umazanija in kamenjčki, ki potem brusijo zobe. Jaz te zunanje zobnike vsake toliko časa našpricam z teflonskim sprejem, ki ni lepljiv.
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

Mene zanima kaj bi bil lahko problem pri tem modelu, da mi batni obroček (znuca, obnuca, obrabi, kakorkoli že) že dvakrat sem ga menjal in po porabljenih dveh rezervarjih goriva ne vžge več, če zopet menjam obroček je zopet isto. Nastavljal sem glede na zvok, kot sem bral v temah. Bi res lahko bil vzrok premalo kvalitetno olje, saj sem do sedaj uporabjal štilovo rdeče olje? Mešam pa 4% mešanico. Sem pa pred tem menjal ležaje glavne gredi, cilinder ter bat.
MODELARSTVO JE ZAKON!
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

Že vnaprej hvala za odgovor!!
MODELARSTVO JE ZAKON!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Spodnjo iglo bi moral precej odpret, da padejo obrati, potem pa nakoliko privit vijak za plin, da ne crkne. Tako ponavljaš dosti časa do kašlanja in sproti pogledaš še visoko iglo. Ko si nastavil spodnjo iglo jo malenkost zapreš po potrebi nastaviš še visoko.

Drugo. Sčisti uplinjač ali pa ga menjaj oz. njih membrane.

Tretjič. Preveri cevi

Četrtič. Kupi olj z osebnostjo estrov ali pa vli polno sintetično olje z višjim odstotkom mešanja. Polsintetičnenu olju se oljni filem prehitro strga.

Petič: preverjaj temperaturo ogretega motorja, ki naj se giblje okoli 100 spopinj/celzija.
Slika
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

Kaj pa je spodnja igla H ali L ali še kakšna druga. Ali je to igla za minimum.
MODELARSTVO JE ZAKON!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kako pa izgleda cilinder v notranjosti ter ležaji? Glede na to da obročke ješ kot za šalo bi rekel da tudi prevleka v cilindru ni v najboljšem stanju in ko je obroček nov še nekako tesni...

L=low=spodnja
H=high=visoka
Potem je še pa za prosti tek..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5