Reely-Carbon Fighter

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Odperam novo temo z namenom, da izvem kateri model mi priporočate. Mogoče pa Carbon Fighter-ja že kdo ima, pa še ni teme v kateri bi o njem kaj napisal.

V modelarstvu sem že nekaj časa vendar v letalskem področju. Rad bi se usmeril tudi na RC avte. Nek el. avto imam že dolgo doma, ki pa je že postal malo ''znucan'', :D zato bi si kupil novega.
Trenutno mi je še najbolj ''ušeč'' Carbon Fighter 2WD (zato tudi ime teme) v merilu 1:6, ferme Reely http://www.modell-bau.org/carbon-fighter/ . (Tukaj je še razpredelnica za 4WD in PRO http://www.modell-bau.org/reely-1-6/ ) .
Všeč mi je predvsem zato, ker je lahko buggy in neke oblike cestni avto in pa ker za pogon potrebuje gorivo, ki ga dobiš na vsaki ''pumpi''. Zraven dobiš tudi oddajnik, ki ga jaz že imam (MX12). Zanima me če je 6-kanalni MX 12 tudi dober za katerekoli avto in če ga lahko kupiš brez oddajnika.

Kateri model bi mi priporočali? ali pa mi usaj podate kakšne linke do trgovin in modelov, da vidim če sem slučajno še kakšnega spregledal :wink: .

Trenutno ne vem kaj bi še napisal lahko pa še kkaj vprašate..in pa hvala za odgovore.

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

zdravo


glede tega ti lahko samo to povem da jih nekaj že ki imajo tale model sam sicer vozim samo 1:5 cestne in 1:6 off road modele blo že ogromno napisanega na to temo kateri in kaj je bolše če boš tekmoval potem sigurno ne kupovat modele ki so poceni res pa je da če je voznik iz pravega testa se da tudi z takim avtom zmagat na driki če pa maš namen samo rekreativno vozit ali drugače povedano za dušo potem pa je tole čisto solidna zadeva


lp aleš
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Ja zaenkrat bi samo rekreativno vozil in nebi hodil na dirke. :) No če se že odločim za ta model nevem ali bi izbral 2WD ali 4WD, po posnetkih in branju nekaterih postou se 2WD težje vodi pri višjih hitrostih??.

Hvala za odgovor!
LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

sej zato je pa bolj zanimiv pa še cenejši je, v končni fazi če pa rad malo pošraufaš pa kupiš še tisti kit za 4WD.
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

T-I-N napisal/-a:Ja zaenkrat bi samo rekreativno vozil in nebi hodil na dirke. :) No če se že odločim za ta model nevem ali bi izbral 2WD ali 4WD, po posnetkih in branju nekaterih postou se 2WD težje vodi pri višjih hitrostih??.

Hvala za odgovor!
LP!

če te zanima 4wd od fg-ja trenutno prodajam jaz en komplet sem kupil 2 tako da je še na zalogi poglej pod male oglase je pa res da tole paše samo na fg modele seveda pa z nekaj malega predelave se da poštimat tudi za tvojega ker na carsonu sem kolegu zmontiral na avto z nekaj malega predelave


lp
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Mene predvsem moti to, da skoraj pri vsakemu avtu dobiš zraven tudi oddajnik... Carbon Fighter-ja se ne da kupiti brez oddajnika (ali se motim?). Oddajnika jst ne rabim, ker ga imam že od letalstva.

Glede 2WD ali 4WD bi se pa odloču zdj za 2WD, res ker je cenejši in bi ga vozil samo po cesti ali pa makedamu, ne pa po kakšnih hribih.. [-X :D

Če ve kdo za kakšen model, ki se ga da dobit brez oddajnika in je podoben Carbon figterju naj tukaj napiše.

LP!
Sx-TIN
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Saj tisti oddajnik kaj je zraven itak ni vreden po pi... mrzle vode.

LP
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

no da ti malo polepšam dan http://www.order.conrad.com/cgi-perl/ls ... .a98&shop= to je conrad v avstriji v gradcu se mi zdi :wink:
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če daš še malo zraven dobiš rabljeno bajo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

rabljena baja pride glih še enkrat več je pa res da kot sem gledal primerjavo na youtubu ima baja dosti bolše vozne lastnosti, pa tudi pospeške ime veliko hujše kot cf sam zato je tuki tudi taka razlika v ceni
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Seveda pa ne potem pozabit še na en velik servo za smer in en servo za gas.
Pa sprejemniško baterijo.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Si pa že skoraj na rabljeni baji. :D
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

a lahko kašen link od teh rabljenih baj
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Žal je treba pobrskati po malih oglasih tam se ponavadi dobijo rabljene stvari,je pa res da se ne prodajajo prav pogosto...

p.s.V malih oglasih se ravnokar prodaja kompletna...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
funjet
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 31 Avg 2008, 11:29
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a funjet »

nevem kaj imate vsi proti tem carbonom, to so ja dobri avteki za to ceno sam sicer imam carbon racera pa mi je malo bolši od fighterja. avtek je treba samo dobro nastavit in mu kupit kakšno resonanco in je avto ga šiba. moj avtek je šel z originalnim aupuhom in tovarniškimi nastavitvami okrog 50km/h zdaj ko pa sem mu kupil resonanco in ga nastavil pa ima končno 85km/h z off-road gumami po asvaltu :). edino kaj sem menjal je bil servo za smer ker ta kaj je not je švoh in sam uporabljam tudi mx12, ker ona pištola kaj je zraven je res za en k...c.
LP Tadej
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

a kdo kej pozna tole stvarco http://www.nitrorcx.com/newrtrexrcba1.html
videosony
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Maj 2005, 15:00

Odgovor Napisal/-a videosony »

Kolega je kupil Carbon fighter v Conradu v avstriji. Sam imam Marderja. Moje mnenje za Carbon fighter glede na ceno-kvaliteto je zelo dobro. Za ceno 300€ ali 350€ (z resonanco) dobiš nov avto opremljen in z komando, manjka samo bencin in baterije v komandi. Zelo velik plus je da ima Conrad vse dele na zalogi in niso dragi kot pri tekmovalnih modelih. Komanda ki je zraven je FM 40MHz z vsemi digitalnimi nastavitvami, tudi ABS. Res je da sta servota gor bolj za silo, če crkne pa velja garancija. Na avtu je vgrajen tudi fail-save če se izgubi signal z oddajnikom se servo za gas pomakne v položaj bremze. Oljni amortizerji malenkost puščajo. Platišča so iz slabše plastike kot jih imam jaz na Marderju. Za hobi vožnjo gre avto vredu in ga priporočam, ne morate pa pričakovat kvalitete in zmogljivosti kot jo ima HPI Baja za to ceno.

http://www.conrad.at/ce/de/product/2369 ... ER-PRO-ARR
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

videosony napisal/-a:Kolega je kupil Carbon fighter v Conradu v avstriji. Moje mnenje za Carbon fighter glede na ceno-kvaliteto je zelo dobro. Za ceno 300€ ali 350€ (z resonanco) dobiš nov avto opremljen in z komando, manjka samo bencin in baterije v komandi. Zelo velik plus je da ima Conrad vse dele na zalogi in niso dragi kot pri tekmovalnih modelih...

http://www.conrad.at/ce/de/product/2369 ... ER-PRO-ARR
Se strinjam. Drugače pa dobiš za ceno rabljene Baje tudi tole: klik , kar vozim tudi sam in je odlična zadeva. Robusten, kvaliteten in z štirikolesnim pogonom.

Pa še en malo boljši test o avtu: klik

LP
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Tudi rabljeno bajo lahko dobiš zelo poceni. Samo trofit moraš.

Jaz sem letos poleti kupil mesec dni staro. Skoraj nič voženo. Priloženo je bilo:
-futaba t3pm 2.4g
-motul olje 1l
-kanta z bencinom, v kateri je manjkalo za dva tanka kolko je prejšnji lastnik porabil :)
-aluminijasti kovček 40x30x15cm z novimi izvijači, kleščami in ključi
-polnilec (ne vem več čist kater) v trgovini je bil 80€
-8 nimh baterij še zapakiranih
-in še nekaj drobnarije.

Za 530€

Ker sem jo pa v bistvu kupil samo zato ker je bila poceni, sem jo samo sprobal ene 2x, pa je v roku tedna dni vsa roba odšla naprej. Seveda za
bistveno višje cene :)


Treba je met pač srečo in spremljat oglase.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

lol tep se pa dugaja
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Ne vem zakaj bi dogajalo.

Včasih se kaj dobrega prodaja poceni. Treba je pač srečo met.
Ker Carbon fighter ni ravno neki biser med 1:5 avti.

to se mi pa dogaja :)

Slika

LP, Dejan
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Mislim da tisti MyToy in pa Barca nikamor ne gresta. Pač po videih imam tak občutek, da gre mojih 26cc bolj kot pa Barcinih "30". :) Barca še nekako, MyToy pa ne. Pa brez zamere.
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

mah najbolj je tole kar megan dela, gre pa ziher bolj kot pa vse motorne žage in kosilnice :lol:
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5