Reely-Carbon Fighter

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

No zdej pa sam hitr gor piči :D
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Zdaj bi že lahko bil počasi nazaj iz avstrije :)

LP, Dejan
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

V soboto grem ponjga v Gradec... če bo vreme....
=P~ :lol:

LP!
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Evo ga! :D

Še v trgovini... :oops:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

motor...
Slika

auspuh :D
Slika

tank :)
Slika

Zraven sem dobil še oddajnik, baterije za sprejemnik, polnilec baterij in navodila. Nisem ga še vžgal, ta vikend sem ga samo gledal. Če ma kdo še kšno uprašanje naj vpraša...naslednič bom slikal še sprejemnik in servota pa še kaj če bo kdo hotel.
Karoserijo ma pa približno 5cm od tal... :wink:
:D

LP!
Sx-TIN
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Verjetno misliš podvoze - šasijo.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Živjo
Rad bi videl kako ima ''nataknjena'' kolesa. Ali ima hex ali ima kvadratno luknjo.
Ali mogoče veš koliko stanejo rezervna klolesa za ta avto?
Hvala za odgovore.

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

=D> =D> =D>
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

TommyBoy napisal/-a:Živjo
Rad bi videl kako ima ''nataknjena'' kolesa. Ali ima hex ali ima kvadratno luknjo.
Ali mogoče veš koliko stanejo rezervna klolesa za ta avto?
Hvala za odgovore.

lp
HI.

Ta avto ima kvadratni nastavek 18mm. tele gume pa pridejo 32€ set v Conradu.

Drugače pa malo TUKAJ prebrskaj
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Evo še servoti:

Za smer
Slika
Malo ga moram še nastaviti, ker v navodilih piše da morajo bit vsi členi med seboj v pravem kotu.

za gas:
Slika

Ja mislil sem šasijo. :D

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
klementercon
Profesor
Prispevkov: 1397
Pridružen: 08 Nov 2008, 12:14
Kraj: Sezana Milano
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a klementercon »

T-I-N kaj naj recem bravo cestitam za nov model =D>

To bo treba vidt kako kaj pelje =D> :wink:
http://karst-eagle-projects.webs.com/
https://www.facebook.com/groups/1070481479650458/
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Zanimivo. Nekaj navdušencev se je našlo za omenjeni model. Ko sem ga jaz pred časom predlagal nekemu rekreativcu(predvidevam ker je šele vstopal v 1:5) sem bil napaden s strani nekega drugega forumaša češ, da nimam pojma. Verjetno ga res nimam, nisem pa za svetom. Kao profi tekmuje in je sam videl na lastne oči novinca, ki je prišel na tekmo s tem modelom in da model ni šel nikamor in da HPI Baja v osnovi ne potrebuje predelav in se bolje drži jo manj zanaša ter ima boljše pospeške. Dvomim, ker se moraš obema modeloma tehnično zelo posvetiti in vaditi. Vaja dela mojstr, mojster pa vajo.

Ta model od Relly CF me še najbol spominja na MCD RACING kvaliteta je identična cena za MCD pa napram CF ohoholala. Pod kvaliteto je mišljeno, da se pri obeh modelih roke lomijo malenkost prepogosto. Zenoah motor se da pa še zmeraj naknadno nabavit, če je potreba.

Poročajte ko boste spraznili nekaj tankov, če so moje trditve laž, da bom vedel pri čem sem.
Slika
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Shqwarch tako kot ti je takrat Rok napisal, tudi mene zanima, koliko avtov si že sprobal? :wink: Ne morem reči, da sem jih jaz nevem koliko, a že kopija baje, in original baja mislim, da je dosti da se vidi razlika med cenejšimi in dražjimi avti. :)
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

HI.

Teh 300€ je definitivno vreden, ne more se pa kosati z recimo HPI Bajo.
To je mišljeno po kvaliteti materiala in pa po voznih lastnostih.

Saj Baja je tudi kar precej več €.

Za rekreativno vožnjo je dober, za tekmovanja pa je bolje pogledati po
drugih firmah. S tem ne mislim samo na HPI. Samo cena se potem prične
pri 1000€ oziroma še več.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

megane napisal/-a:HI.

Teh 300€ je definitivno vreden, ne more se pa kosati z recimo HPI Bajo.
To je mišljeno po kvaliteti materiala in pa po voznih lastnostih.

Saj Baja je tudi kar precej več €.

Za rekreativno vožnjo je dober, za tekmovanja pa je bolje pogledati po
drugih firmah. S tem ne mislim samo na HPI. Samo cena se potem prične
pri 1000€ oziroma še več.

LP, Dejan
=D>
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Spregledali ste da sem ga primerjal z MCD racing kateri je isti šit samo dvakrat do trikrat ga preplačaš, tako da o ceni in kvaliteti sploh nebi debatiral. Lahko bi se zgodilo da bi mi naprimer priporočali MCD ali pa Carsona.

Ravno iz razloga, ker nimam denarja za take igrače nisem nabavljal vse vpreg modelov in testiral. Za pokušino sem nabavil 2 nitro rabljena 1:8 modela vendar ugotovil, da to tudi ni zame. Sploh ne vem kaj je zame, mogoče preživeli domorodci v džungli. :) Sedaj bom kuri samo še lipote. Seti so pa lahko močni tudi za 1:5.

Ja in takrat v tisti temi od uporabnika, ki je spraševal po modelu, v njegovem postu nisem razbral ali je že profi(žal ne berem celotne zgodovine uporabnikov, ker me to ne briga), v slednjem primeru bi tako ali tako bil tiho. Za rekreativca ali začetnika bi pa priporočal ravno tega, ker sem prej objasnil svoje stališče, če ti zadeva ne ustreza nisi preveč denarja vrgel proč. Rad bi videl HPI ali FG rabljenega do 300€, žal pa ko zagledam tak oglas vidim naprodaj le Carsona ali kaj podobnega.

Pa da ne moraliziram naprej ker sem malenkost zašel izven teme se še naprej pogovarjajte o tem CF ker mi bo vsaka informacija pravšnja.
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 10 Dec 2010, 21:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Z mcd je križ z deli, kolikor vem jih je problem dobit aftermarketa pa tudi ni.

Pri 4x4 imam občutek oz se mi zdi da je 26cc mašina rahlo prešvoh kar je tudi hpi ugotovil ter gor počil 29cc mašino.
Zadnjič spremenil mihec87, dne 11 Dec 2010, 10:10, skupaj popravljeno 2 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

MCD ima svoje modele razdeljene na:
-sport
-competition
-ultimate


Carbon Fighter je "podoben" sport verziji, kakor tudi veliko drugim modelov katere najdeš na ebay. Pred časom se je na ebayu veliko prodajala znamka FS, o kateri pa trenutno ni več nikjer nič slišat.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

shqwarch napisal/-a:Ja in takrat v tisti temi od uporabnika, v njegovem postu nisem razbral ali je že profi(žal ne berem celotne zgodovine uporabnikov, ker me to ne briga), v slednjem primeru bi tako ali tako bil tiho.
Rok mislim, da je zmagal skoraj vsako tekmo v SLO, ki so bile, pa tudi v CRO je bil zelo dejaven in tudi dober, tako da o tem raje nebi, a je profi ali ne. Če se kdo tukaj spozna na bencinske modele, potem je to zagotovo on. Za njim pa Dejan (megane), pa še kdo bi se našel. :)
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

CF je čisto dober avto za ta denar. Sploh če ga vožiš rekreativno recimo, da za konec tedna pokuriš kak rezervoar ali dva. Če se kaj polomi pač zamenjaš in pelješ dalje.
Tistemu, ki želi začeti tekmovati z 1/5 off road modeli pa svetujem, da naj si raje omisli kakšno rabljeno original HPI Bajo.

Prej je nekdo v postu napisal, da je 26ccm mal švoh za 4WD. Jaz pravim, da to ni res. Imam FG Baja competition, avto je težak cca 15kg in pelje brez problema. Dokler ti avto pri naglem dodajanju gasa koplje v prazno in ti uhaja izven nadzora jaz pravim da je moči zadosti in ko imaš vso to moč pod kontrolo (jaz jo še nimam) si dober.

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

shqwarch napisal/-a:Spregledali ste da sem ga primerjal z MCD racing kateri je isti šit samo dvakrat do trikrat ga preplačaš, tako da o ceni in kvaliteti sploh nebi debatiral. Lahko bi se zgodilo da bi mi naprimer priporočali MCD ali pa Carsona.

Ravno iz razloga, ker nimam denarja za take igrače nisem nabavljal vse vpreg modelov in testiral. Za pokušino sem nabavil 2 nitro rabljena 1:8 modela vendar ugotovil, da to tudi ni zame. Sploh ne vem kaj je zame, mogoče preživeli domorodci v džungli. :) Sedaj bom kuri samo še lipote. Seti so pa lahko močni tudi za 1:5.

Ja in takrat v tisti temi od uporabnika, ki je spraševal po modelu, v njegovem postu nisem razbral ali je že profi(žal ne berem celotne zgodovine uporabnikov, ker me to ne briga), v slednjem primeru bi tako ali tako bil tiho. Za rekreativca ali začetnika bi pa priporočal ravno tega, ker sem prej objasnil svoje stališče, če ti zadeva ne ustreza nisi preveč denarja vrgel proč. Rad bi videl HPI ali FG rabljenega do 300€, žal pa ko zagledam tak oglas vidim naprodaj le Carsona ali kaj podobnega.

Pa da ne moraliziram naprej ker sem malenkost zašel izven teme se še naprej pogovarjajte o tem CF ker mi bo vsaka informacija pravšnja.
pozdravljen


omenjal si carsona vrejtno si mislil attacka morem ti povedat da se da ta model zelo lepo nadrgadit na fg-ja to pomeni da vse dele katere je mogoče teh je kar 90 odstotkov kompatibilnih z fg-ejem ker je pa carson attack kopija marderja paše kot sem napisal skoraj vse tako da dobiš vrhusnki avto za tkmovanja am ja sicer tema ne sodi sem ampak samo za informacijo o carsonu katerega sem nekoč biu tudi sam lastnik vozil tudi tekme na hrvaškem in v avstriji v fg pokalu sedaj pa vozim fg bajo


lp aleš
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

TIN si ga že kaj zamazal ali je še kar kraljica police?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Ja, danes sem ga prvič sprobal .. :D

Najprej sem zmešal mešanico 1:25. V 5l bencina sem dodal 2dl olja za dvotaktarje (res da je bil že malo str). Prižgal sem ga kar na dvorišču...in nato vozil po naši enosmerni ulici, ki je tako ozka, da ga brez majhnega zdrsa nisem obrnil :lol:. Nisem tudi pričakoval, da je motor tako glasen... :glasba: in s tem privabil tudi nekaj ljudi, ki so gledali skozi okna :o :whistle: Zato sem šel raje na parking v btc, ki so ob nedeljah prazni. Nekaj mi je pa čudno... ker sem dodal olje bi se moralo iz auspuha tudi malo več ''kadit', ker se ni skoraj nič. Na temnem ozadju se je mogoče videlo kakšen dimček. Kako je s tem kaj pri vas? :-s Me pa tudi zanima, koliko zdrži baterija, ki jo dobiš zraven in kaj se zgodi če se med vožnjo sprazne?? Gre servo za gas v položaj, da motor ugasne??? :roll:

No naslednjič še kakšna slika in video o vožnji po btc-ju... :wink:
Pa hvala za odgovore.
LP!
Sx-TIN
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če nimaš kakega failsafe ali pa kaj potem gas ostane tam kjer je bil nazadnje....Toda kljub failsfe če se povezava do vplinjača ali pa kaj zatakne potem servo gasa ne more zapreti.

Svetujem nakup kill switcha ki se veže na stikalo motorja ter ob izgubi povezave,baterije lahko pa tudi s 3kanalom na komandi izklopi motor z prekinitvijo povezavo svečke.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

A daš kakšen video gor od tvojga CF-ja [-o< [-o<
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Med tem časom, ko nisem nič odpisal, sem seveda vozil tudi Carbona. :D Do sedaj sem ga vozil vsak vikend in sem nad njim zaenkrat navdušen
:lol: . Zamenjal sem mu sprejemnik, ker ga vozim z oddajnikom, ki ga imam že od prej (MX12).
Ker je novi sprejemnik na 35Mhz, 78 kanal je antena tudi malo daljša od prejšnje. Do sedaj sem ga enkrat vozil tudi v snegu po cesti, vendar ga ne bom nikoli več, saj so nekateri kovinski deli pričeli rjaveti [-X (predvsem pogonska os in nekateri zobniki). Večinoma sem ga vozil po asvaltu, zato so se začeli obrabljati zunanji robovi gum... zadnje gume so vseeno malo bolj obrabljene kot sprednje :wink:, amortizerji so se malo zmehčali, vozim ga kar brez karoserije, ker je bolj enostavno, motor je ok, servota sta ok, baterija drži..hmm kaj še? :D
Hitrost..več kot 50km/h sigurno gre... :D, ker sem sprobal na radarju, ki so ga namestilii na ulično luč. Seveda, ko je motor segret ima večji učinek pri hitrosti :wink:
Hmm... posnetka nimam še. Probal sem edino z namestitvijo FlyCam na streho, vendar posnetk ni nič posebnega...use se trese in hrešči. Ima kdo kakšno idejo kako ublažiti tresljaje? :roll:
Probal sem že, da sem kamero podstavil s stiroporjem, vendar ni razlike :-?
Tako, da bom prej objavil kakšno sliko :)
Ni pa vse ok...
Včeraj sem se med vožnjo po parkirišču zaletel v količek :cry: ...še zdaj nevem kako mi je to ratalo, ko pa sem imel toliko prostora drugje #-o . Količek sicer ni bil zabetoneran vendar je obtežen s teško ploščo. Tako, da se je avto pri trku ustavil takoj, količek pa odneslo. Polomil sem spodnji nosilec desnega kolesa... in zvil zgornjega...vse ostalo, servo je ok. Nov kos stane 16 eurov in ga bom najbrš tudi naročil...
To je to..naslednjič še slike.. Aja pa zanima me če kdo vozi tukaj v bližini BTC-ja, Novih Jarš ????? :roll:

LP!
Sx-TIN
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5