Help baja ss

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Awsi
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Feb 2010, 18:34
Kraj: Krško
Kontakt:

Help baja ss

Odgovor Napisal/-a Awsi »

Kupil sm bajo in sestavil pa mi je foter raštelu mašino tiste vijake (H/L) če lahko kdo sliko gor da kako more bit nastavleno.
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Ti piše v navodilih!!! Stran 70-71, se boš pač mal igral s nastavitvami.
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
Awsi
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Feb 2010, 18:34
Kraj: Krško
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Awsi »

ce ve kdo kak je najbilše za motor?
Uporabniški avatar
rokec
Razpravljalec
Prispevkov: 143
Pridružen: 29 Jan 2005, 18:23
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a rokec »

Tako, kot ti piše v navodilih.
Awsi
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Feb 2010, 18:34
Kraj: Krško
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Awsi »

ok tnx
Awsi
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Feb 2010, 18:34
Kraj: Krško
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Awsi »

zna kir našelat fergazer iz okolice krškega? ko dam po gasu mi motor zaduši.....
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Glej nastavi na osnovne nastavitve, potem pa vozi malo pa bos videl kaj mu manjka gorivo(L)top speed ali zrak(H)pospeševanje.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

[quote="zekozajc"...................] kaj mu manjka gorivo(L)top speed ali zrak(H)pospeševanje.[/quote]

Ali lahko malo razložiš sistem nastavitve igel ''L'' in ''H'' ter njihov pomen?
Kako se regulira zrak na tem vplinjaču?
Lp Rado
Awsi
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Feb 2010, 18:34
Kraj: Krško
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Awsi »

in kar je osnova??? en obrat?
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Awsi napisal/-a:in kar je osnova??? en obrat?
rokec napisal/-a:Tako, kot ti piše v navodilih.
Hribi napisal/-a:Ti piše v navodilih!!! Stran 70-71, se boš pač mal igral s nastavitvami.
http://www.hpiracing.com/manuals/pdf/10610.pdf
Lp Rado
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

janny je lepo napisal tukaj:




H iglo nastaviš tako da daš gas do konca in vidiš koliko se motor zavrti (seveda treba imet tukaj pripomoček za merjenje obratov)

L iglo nastavljaš glede na izpeljevanje iz prostega teka gor.

Igle za minimum pa itak ni treba neki velikega nastavljat ker če boš L iglo odprl (v levo) bo minimum padel in potem malenkost dvigneš. Če boš L iglo stisnu (desno) bo se minimum dvigal in takrat iglo od minimuma malo odviješ. :wink: :wink: :wink: :wink:



lp aleš
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

in še nekaj je napisal lepo opisano ce se bos tega drzal kot je napisal janniy potem bos svojo mašino lepo nastavil:




Ja če vidiš da ga pri speljevanju zaduši veš da je nekaj narobe in malenkost odpreš/zapreš pa vidiš kdaj je bolše in potem greš v tisto smer.

Samo L iglo nastaviš z kolesmi v zraku kasneje pa probaš pa mogoče še malo popraviš.



Prvo nastaviš H in L nakoncu pa minimum če ga na ne drži.




lp aleš :wink: :wink: :wink: :wink:
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Aleš, ne širi ''krive vere''. [-X [-X
Pri vsakem motorju se najprej nastavavlja ''L'' (LOW- nizki obrati) igla, t.i. prosti tek-''štandgas'', šele nato zapiraš-nastavlješ ''H'' iglo.

V navodilih ti lepo piše, da na začetku odpreš ''H'' iglo na 1,5 obrata, ''L'' iglo pa na 1 1/4. Če jih nastaviš za 1/8 več je bolje kot toliko premalo.

Kar se tiče nazivov H i L igle je bilo o tem govora TUKAJ.

Glede na tvoje (ne)znanje, ti toplo priporočam, da poišči nekoga, ki ti bo te zadeve praktično razložil in pokazal.
Lp Rado
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

tornado napisal/-a:Aleš, ne širi ''krive vere''. [-X [-X
Pri vsakem motorju se najprej nastavavlja ''L'' (LOW- nizki obrati) igla, t.i. prosti tek-''štandgas'', šele nato zapiraš-nastavlješ ''H'' iglo.

V navodilih ti lepo piše, da na začetku odpreš ''H'' iglo na 1,5 obrata, ''L'' iglo pa na 1 1/4. Če jih nastaviš za 1/8 več je bolje kot toliko premalo.

Kar se tiče nazivov H i L igle je bilo o tem govora TUKAJ.

Glede na tvoje (ne)znanje, ti toplo priporočam, da poišči nekoga, ki ti bo te zadeve praktično razložil in pokazal.


ne širim krive vere ampak sam sem pred nekaj leti ko sem kupil svoj prvi 1:6 off road fg marderja nastavil sam tako kot je napisal janny pa je mašina delala kot švicarska ura tako da je pa res da nisem kopiral vsega kar je janny napisal samo delno p.s. še danes nastavljam tako svoje 1:5 in 1:6 modele pa vsi tečejo kot treba brez problemov



lp aleš :wink: :wink: :wink: :wink:
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

IZBRISANO
Zadnjič spremenil zekozajc, dne 25 Apr 2011, 19:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kako je nastavljena mašina(H igla) je dober pokazatelj tudi svečka oz barva le te(pa še pri nastavljanju če nisi prepričan ali je prebogata ali prerevna mešanica vedno poskusi z bolj bogato ter če ni bolje šele na to privijaš iglo(revno)).
https://docs.google.com/document/d/1gw0 ... edit?hl=en#

Petrolov dvotaktol spada med najbolj nekvalitetna olja izmed ostalih dveh ki si jih naštel..Me zanima koliko junakov tanka dvotaktol v kross mašine..

Manj olja ne pomeni več moči pač pa je ravno obratno,v teh mašinah olje skrbi za mazanje ležajev ter tanek film na steni cilindra mazanje med obročkom ter cilindrom s tem seveda ustvarja boljše tesnenje in rahlo boljšo kompresijo.Zato je potrebno najti neko dobro razmerje da ni preveč ter premalo olja(od preveč olja še ni nobena mašina crknala).
Problem poceni olj je da izgorevajo prehitro ter packajo mašino(kup lepe črne svinarije na glavi bata).
Zadnjič spremenil mihec87, dne 25 Apr 2011, 14:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

zekozajc napisal/-a:Ce ne poznas zvoka motorja, ko je vredi nastavljen, se ravnaj po teh navodilih.

L: Ce vidis, da ti avto nikakor ne potekne iz mesta, odpres L iglo za CISTO MALO in voziš, potem pa vidis ce si prevec ali premalo odprl. POZOR: Ce povečaš luft moreš tudi malo bencin da ne uničiš cilindra in bata.

H: Ce se iz avspuha kadi (pljuva) prevec, pomeni da ima ful dosti bencina, torej zapres malo in voziš. Obratno je ce se ne kadi pomeni, da motor nima mazanja, odpres malo in voziš.

Pa se nekaj mešanco mores narediti z pravim oljem, premastno olje je to kar dobis na bencinskih črpalkah: castrol,petrolovo olje, stihl to so premastna olja in so namenjena za kosilnice ali pa 2t motorna kolesa (KTM EXC125).
Najbolse je olje od gokardov (tak je meni povedu cuden). Sem pa sprobal olje od Agipa R1, ki je mastno ampak ce ga das malo manj je kr vredu.
Ce sem se kje zmotil me popravite.
Marko, ker ne poznaš osnovnih principov nastavitve 2T motorjev, te prosim, da ne daješ nasvetov, ki nimajo ne repa ne glave.
V svojem postu si natresel toliko neumnosti, da jih že dolgo nisem videl na enem mestu.
Takšni ''izmišljeni'' nasveti lahko samo škodijo in nikakor ne koristijo nekomu, ki se uvaja v ta hobi!
Če boš pogledal moj post malce višje boš (upam) vedel o čem govorim.
Lp Rado
Awsi
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Feb 2010, 18:34
Kraj: Krško
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Awsi »

sej nazaden bom mogu kupt bat,obricek pa še pomoznosti celinder.........
rihta kdo iz okolice krškega in NM
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Awsi napisal/-a:sej nazaden bom mogu kupt bat,obricek pa še pomoznosti celinder.........
rihta kdo iz okolice krškega in NM
Da, še kaj več boš moral investirati, če ne boš vzel v roke navodil, poslušal tistih, ki kaj vedo ter zanemaril diletante, ki delijo napačne nasvete.
Lp Rado
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Še hpi posnetek
http://www.youtube.com/watch?v=6tMUfbQCzI8

Ter navodila stran:
70-71 nastavljanje motorja
71 ter 85 tovarniška nastavitev igel

Vedno se mašino pusti malo laufati da se ogreje predno se začne terati prav tako se nastavlja pri topli mašini.
Nikjer pa ne piše da je nujno potrebno nastavljati motor, samo tovarniške nastavitve so nastavljene na bolj bogato mešanico tako da z dodatnim nastavljanjem še optimiramo oz iztisnemo iz motorja čim več ta nastavitev je odvisna še od ostalih dejavnikov tako da neke univerzalne ni.

Glede kaj katera igla dela je lepo narisano v brošurci od walbro(niti slučajno pa nobena igla ne nastavlja količino zraka)..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

VSAK MOTOR 2T se razlikuje in vsak ga nastavlja po svoje!!!!!! In jaz ga nastavljam tako kot sem opisal, ce pa sem zamenjal slucajno igle pa se globoko OPRAVICUJEM. In pa kdo bo sel štet vrtljaje na motorju? Naj se javi mu bom pomagal. EVO se umikam iz te teme, ker sem po mnenju nekaterih modelarjov ne izkušen butl.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tukaj govorimo o 2T motorju za bajo ki so si enaki prav tako vplinjači.Kako pa se razlikujejo 2T motorji?

Če ti rata štet vrtljaje na motorju ti dam za zaboj piva.Lahko se nastavlja glede na obrate(potrebni merilci) ali pa glede na barvo svečke tako ni obvezno nastavljati glede na obrate motorja.

Noben ni rekel da si butl,samo igle za zrak na teh motorjih ni...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Sej sem reko VI ste izšolani gospodje, ki vete najnajveč in človeku razlagate, kot da bi jaz vam šel govorit o sestavi puške LWRC PSD. Jaz pa sem to povedal pač po domače.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

H iglo nastaviš z pomočjo barve svečke(malo poglej po tujih forumih koliko jih ima števce vrtljajev,bore malo).

L iglo pa glede na pospeševanje.

H igla-igla za visoke obrate,L igla-igla za nizke obrate.Nikakor pa ne igla za nastavitev zraka ker tega ne regulira nobena igla.

Še manual do walbro(membranskih) vplinjačev
http://wem.walbro.com/distributors/serv ... Manual.pdf
Stran 8-9 kjer je lepo označeno kako zadeve potekajo.

Ne potrebuješ biti zajedljiv z VI ter imenovanje gospodov.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Jaz sem napiso, da L iglo nastaviš, če ti avto iz mesta ne pospeši! H pa takrat ko je preveč dima. Za olje pa imas ti povsem prav, da se ob neprimerni mešanici oz. neprimernem olju pojavi tista črna snov na vrhu bata. Pa še nekaj ti štelaš z obema iglama gorivo ane?
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5