barvanje lexana

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
mikelica
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Feb 2008, 13:53
Kraj: Vrtojba

barvanje lexana

Odgovor Napisal/-a mikelica »

lep pozdrav usem :D

zanima me na kateri strani lexana se barva..na notranji ali zunanji?imam hpi bajo ss in moram pobarvati še lexan.zanima me tudi če so dobri spreji za lexan ali mi priporočate še katere drue barve?hvala za odgovore

lp klemen
LP
Klemen

HPI Baja SS---->the best
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Karoserije iz lexana se vedno barvajo na notranji strani iz preprostega razloga, ker se na tak način izognemo poškodbam barvnega nanosa ob trkih. Pomembno je tudi, da jih nanašamo v tankih slojih in pravilnem vrstnem redu v primeru raznobarvne barvne sheme (zrcalni nanosi). Za barvanje se uporablja barva za lexan. Najboljši rezultati se dosežejo z brizganjem barve.

LP
Alex
Uporabniški avatar
mikelica
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Feb 2008, 13:53
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a mikelica »

ok najlepša hvala za odgovor :D

lp klemen
LP
Klemen

HPI Baja SS---->the best
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Mene bi tudi zanimalo nekaj glede tega barvanja lexana. Zanima pa me katerim barvam so po sestavi najbolj podobne te za lexan? Namreč doma imam še za porabiti stare pršilke akrila, da se mi ne "pokvarijo". :)
Slika
Uporabniški avatar
Nemo1978
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 13 Feb 2008, 08:15
Kraj: Rogatec

Odgovor Napisal/-a Nemo1978 »

No če smo že pri barvanju!!!!

Mene zanima če lahko namesto barve za lexsan uporabimo kaj drugega?!?

Naprimer če bi najprej dali gor prajmer za plastiko pol pa lak za avto!!!

Je že to gdo sprobal!

Hvala za odgovore in se opravičujem ker vpadam v temo.
L.P. Roko
40Mhz K50, K55, K57 in K90
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Če daš na notranjo stran prajmer potem bo avto v barvi prajmerja in ostalo kar dajaš bo samo zaščita prajmerja !

So ti že prej napisali da barvaš odznotraj !!!

Torej prej daš barvo potem pa zaščito ....
Najbolše je prvo barvat z temnejšo barvo potem pa svetlejšo ...

Ker če barvaš prej z svetlejšo ti jo potem temnejša pokvari oz. se temnejša pozna odzadaj na svetlejši .....


Najbolše je kupit barve za lexan od TAMYIE ali pa za airbrush od FASKOLOR ... Prejšnji teden sem probal tudi akrilno barvo ki sicer zelo lepo prime samo ko sem karoserijo rezal je začela pokati barva in se luščit dol .... ( Če kdo ve zakaj mi lahko objasni ? )


Lp , jani
Uporabniški avatar
tit
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 04 Jul 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tit »

Akrilne barve pač ne razžrejo lexana tako kot katere druge barve. Tudi sam sem videl pokanje pri zadni karoseriji za katero sem moral akrilno barvo uporabiti. Mogoče bi bilo kaj bolje če bi karoserijo znotraj malo pošmirglal, ne pa samo spucal.

Drugače pa ja, barva se znotraj, do sedaj sem z pactrinimi barvami imel več kot odlične izkušnje.
Še nekaj o barvanju: če barvaš z perlo ali fluorescenčnimi barvami je obvezno treba še plast bele dati čes, drugače je čisto prosojno.
Slika
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Jaz sem kar dobro zbrusu podlago z finim brusom ... in zgleda da je še vedno premalo ... samo je dobro dokler se lomijo celi kosi ker bi lahko vse polomil dol pa na novo pobarval ker zgleda da se barva sploh ni primla dobro ... :-?
Uporabniški avatar
Nemo1978
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 13 Feb 2008, 08:15
Kraj: Rogatec

Odgovor Napisal/-a Nemo1978 »

Ok projekt barvanja končan in sicer sem se loto takole.

Barval sem notranjost, tako kot mora biti.

Najprej sem nanesel 2 sloja prozornega prajmera za plastiko pol pa 3 sloje laka za avto. Vrhnji klir lak nisem nanašal, ker je to tako ali tako na notranji strani in je vse eno če je gladko al pa ne.

Zgleda super in se zaenkrat ne kruši.
L.P. Roko
40Mhz K50, K55, K57 in K90
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5