LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Moja včerajšnja 5 kilometrska hoja do Merkurja in nazaj domov ni bila nepotrebna, ker bi drugače kamera med vožnjo v prvem bolj ostrem ovinku, odpotovala po osnovnih zakonih fizike = vztrajnost (?) ... :oops:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

=D>
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Tako kakor mi je idrijski optik obljubil, je bila danes manjkajoča zaščitna leča v ohišju kamere že vgrajena. =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Skoraj po dveh letih. :(
Nanjo sem se spomnil, ker sem iz njenega oddajnika rabil njegove napajalne celice, za začasno uporabo v fotoaparatu Minolta. =D>
Moj "pametni polnilec" je za oba akumulatorja pokazal da sta sestavljena samo iz 6 "celic", namesto 8, toda to je bilo v treh urah rešeno, tako da sem en akumulator zopet izpraznil, drugi se pa še vedno polni. =D>
Upam, da se bom letos večkrat spomnil na mojo "igračo za odrasle" ! :jumpjump:

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Roberto napisal/-a: 08 Mar 2019, 16:38 Moj "pametni polnilec" je za oba akumulatorja pokazal da sta sestavljena samo iz 6 "celic", namesto 8, toda to je bilo v treh urah rešeno, tako da sem en akumulator zopet izpraznil, drugi se pa še vedno polni ...
Da ne bom slučajno koga "narobe učil". :(
Včeraj sem "izpraznil" tudi drugi paket pogonskih celic, in ko sem ga po vožnji priključil na "pametni polnilec", mi je ta tudi pri tem paketu pokazal da je sestavljen samo iz šestih celic, in videl sem da je to čisto res, ker med svojim letalskim modelarstvom nikoli nisem uporabljal samo šesih celic v paketu, ampak zmeraj vsaj osem.
Opazil pa sem, da mi model Lanchie s kupljenim, že sestavljenim paketom celic pelje kar očitno hitreje, kakor s tistim paketom katerega sem sestavil sam, zato sumim, da je ena od celic v paketu slaba. Malo pozneje bom izmeril njuno današnjo napetost, vendar se mi zdi, da bi jo moral izmeriti med obremenitvijo, vendar ne vem s čim bi paketa lahko obremenil za meritev napetosti.
Opazil sem tudi, da je paket celic s katerim Lancha doseže manjšo hitost, po vožnju tudi precej topel (skoraj vroč), medtem ko je drugi, boljši paket, celic, samo mlačen.
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Spomnil sem se, da sem za obremenitev akumulatorjev uporabljal kar avtomobilsko žarnico, na katere kontakta sem prispajkal dva "kosa dratu", vendar je ta žarnica pri "obnovi moje delavnice", brez moje vednosti in prisotnosti, seveda izginila, tako da ne bom mogel vedeti, če se napetost akumultorja, katerega sem sestavil jaz, bolj "sesede", kakor napetost pri že sestavljenem kupljenem akumulatorju. :-k

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Če sem že fotografiral in objavil fotografiji svoje meritve napetosti, se od mene spodobi, da naredim tudi malo reklame za slovensko modelarsko trgovino. =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

OSTANIMO DOMA ... :(

Svojo Lacio sem zadnjič vozil 8. marca lansko leto ... :(

Včeraj popoldne sem najprej pripravil vse za danes dopoldne ... =D>

Ker sem po zadnji vožnji izgubil "zaskočke" za karoserijo in akumulator, sem moral biti Sam Svoj mojstr ... :D

Do dvorišča imam približno samo 30 m ... =D>

OSTANITE ZDRAVI ... [-o<

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

"Penzič / invalid" :oops: skrbi za to, da modelarski forum ne bo zamrznil ... :wink:

Ker ne vem kdaj se bom zopet spomnil, da bi z mojo Lancio še prevozil "krog ali dva", sem dopoldne najprej vstavil vseh šest "myself narejenih varoval" na svoja mesta, da mi jih slučajno ne bi bilo treba kdaj narediti še enkrat. Po tem pa sem v delavnici seveda neuspešno iskal polnilni kabel za sprejemniški paket akumulatorjev, ker so mi ta kabel in še kakšen drug, v času po moji prometni nesreči "čudežno izginili". :( Sicer ta polnilni kabel uporabljam samo za praznenje NiCd in NiMh akumulatorjev, ker še nisem pozabil, da je treba ti dve vrsti akumulatorjev pred ponjenjem izprazniti, ker če jih samo dopolnjujemo se kapaciteta teh akumulatorjev postopoma znižuje zaradi "spominskega efekta" ... :( Sicer meni akumulatorjev ne bi bilo treba prazniti, ker ima moj polnilec tudi možnost polnjenja v načinu "reflex mode", ki omogoča ravno to, da NiCd in NiMh akumulatorjev pred ponjenjem ni treba izprazniti, ampak "čez sigurno ga ni" ... :D/

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Še vedno nobene nove objave, tudi oglasa ne ... :(

Po kosilu sem še enkrat šel v delavnico preveriti če sem kje spregledal moj pogrešan polnilni "kabel" za polnjenje sprejemniških celice, vendar "kabla" seveda zopet nisem našel :( , zato pa sem zagledal "škatlo" (za nekdanje računalniške diskete največjega formata) =D> , za katero se mi je zdelo, da še nisem preveril njene vsebine :-k , in jutri bo polnilni "kabel" narejen, brez da bi mi bilo treba spajkati = Ju Hu Hu ... =D> =D> =D>

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

"Moj hard disk" ni več tak kakršen je bil pred mojo prometno nesrečo :( , toda moji prsti so še vedno, ali pa celo še bolj spretni kakor prej =D> , zato bom od včeraj naprej svoje 1.900 mAh NiMh polnilne celice, pred polnjenjem lahko najprej izpraznil, tako kakor je treba, in jih potem nazaj napolnil kadar jih bom zopet rabil, oboje na mojem "pametnem" Orbit polnilcu ... =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: LANCIA DELTA HF INTEGRALE / 1 : 10 / TAMIYA

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Včeraj zvečer sem dal moje oddajniške NiMh celice prazniti, in danes zjutraj sem na ekranu Orbita videl, da je oddajnik med zadnjo vožnjo modela Lancie, v približno 15 minut delovanja, porabil samo približno 100 mA, in videl sem tudi to, da kljub vsem mojim pomankljivostim zaradi posledic prometne nesreče :( , med sestavljanem polnilno / praznilnega priključka, nisem nič naredil narobe ... =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni