Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
babilon
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Feb 2016, 11:15

Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Odgovor Napisal/-a babilon »

Zdravo,

Sem nov na forumu, kot tudi v tej "sferi", tako da sem še precej v temi gleda vsega skupaj - kupujem Tamiya kit in mi je tole prišlo pod roke - http://www.der-schweighofer.si/izdelek/ ... uper_combo - ali se to splača (ne samo cenovno gledano, tudi kvaliteta) vzeti ali se bolj splača samo kit avtomobila + elektronika in kontroler posebaj? Hvala za vsakršno informacijo
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

V akciji, po trenutni ceni in če si ljubitel BMW, se splača.
Vedeti moraš da podvozje ni posebej dirkaško, je pa dobra osnova za začetek.
Karoserija pa je pravi bombonček, če jo dosledno izgotoviš.

Je pa to treba sestaviti. Pri tem je pametno nadgraditi na krogljične ležaje in kake oljne amortizerje. Pa barvo za policarbonat rabiš.

Vsekakor ni prevelik strošek, da sprobaš to zvrst modelarstva. Če ti je vseč potem itak postopoma dokupiš boljše baterije in polnilec, kake dodatke za avto. Če ne pa tudi nisi preveč zapravil.

Lp
RC Addict!
babilon
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Feb 2016, 11:15

Re: Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Odgovor Napisal/-a babilon »

Hvala za info, sem že naročil, upam, da pride čimprej :D
babilon
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Feb 2016, 11:15

Re: Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Odgovor Napisal/-a babilon »

Dobil paket, sestavil, navdušen :D , sem si že naročil nekaj upgrejdov. Manjkajo mi barve za sprednjo masko in pa levo ogledalo, bo ko bo. Malce zoprne pa so bile nalepke, sploh če to delaš prvič, in največje je trepa pripopati najprej, ko filinga sploh še ni bilo nobenega ](*,)

Slika
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Zelo lepo narejeno.
RC Addict!
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Začetnik - vprašanje Tamiya komplet

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Lepo narejeno. :wink: Tale body je res lep.
Me pa zanima, kako si kaj zadovoljen s TT-01 šasijo? Je le osnovna cestna šasija od Tamiye. Kako je šel kit skupaj? Brez problemov?
Da se malo navežem na to temo... Me mika, da bi si kupil nekaj za na asfalt. Ne bi pa rad preveč enostavnega kita, ki bi ga sestavil v 2 urah. In ne bi rad, da bi bil čisto brez nastavitev. Kolikor vem, je TT-02 novejša verzija, ki pa je zelo podobna TT-01. Je kakšna bistvena izboljšava glede na TT-01?
Nekaj dražje pridejo TA-05, TA-06. Potem so tu še M-05, M-06, ipd... Tudi XV-01 je varianta, ki je sicer bolj za rally...
Kakšno mnenje tudi koga od izkušenih modelarjev na to temo? :roll:
Obstaja kje v LJ ali okolici kakšna zunanja proga za cestne igračke, kjer bi lahko netekmovalno priganjali takšne modele?
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni