HPI Sprint 2 Flux par vprašanj

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

HPI Sprint 2 Flux par vprašanj

Odgovor Napisal/-a mk »

Sem nabavil omenjeni avto Sprint 2 flux.

1. Kaj je to kar sem dobil zraven, nek rdeč trakec in plastika v katero napelješ ta trakec. Glej sliko.

2. Se mi zdi, da ima precej lufta v sprednih kolesih zavijanje. Za cestni avto se mi zdi preveč. Se lahko za kar nekaj stopinj premikajo. Luft je tudi pri vseh kolesih, se lahko za par mm premikajo ven not po osi. To me je HPI malo razočaral. Pri rustler, ki je off road, imam manj lufta in to povsod. A se je že kdo s tem kaj ukvarjal, nisem se še poglobil v to.

3. Kako hladiti brezkrtačni motor oz. kateri hladilnik bi pasal notri, namreč prostor je omejen. Motor se mi kar ogreje. Nastavil sem tudi timing na 0, pač manjša moč, boljši izkoristek, manj gretja. Če ga vozim brez ohišja je hlajenje precej boljše. Razlika je cca 15 C. Nazadnje se mi je z ohišjem segrel na 78 C. Če je brez, ne gre čez 60 C, pa sem ga tiščal na polno, bremzal, pospeševal. Pa tudi ko vozim, se mi ne da potem čakat, da se ohladi, takoj drug pack notri in gas. Voziti brez ohišja pa zgleda mal kilav. Seveda lahko vozim bolj nežno, pač jaz imam tak stil vožnje bolj na grobo na polno in normalno da se bolj ogreje. To me sporšča. Torej če kdo ve kateri hladilnik, da bi pasal notri in bi bil najbolj učinkovit.
Priponke
DSC03344a.jpg
DSC03344a.jpg (185.8 KiB) Pogledano 1896 krat
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Re: HPI Sprint 2 Flux par vprašanj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

mk napisal/-a:Sem nabavil omenjeni avto Sprint 2 flux.

1. Kaj je to kar sem dobil zraven, nek rdeč trakec in plastika v katero napelješ ta trakec. Glej sliko.

2. Se mi zdi, da ima precej lufta v sprednih kolesih zavijanje. Za cestni avto se mi zdi preveč. Se lahko za kar nekaj stopinj premikajo. Luft je tudi pri vseh kolesih, se lahko za par mm premikajo ven not po osi. To me je HPI malo razočaral. Pri rustler, ki je off road, imam manj lufta in to povsod. A se je že kdo s tem kaj ukvarjal, nisem se še poglobil v to.

3. Kako hladiti brezkrtačni motor oz. kateri hladilnik bi pasal notri, namreč prostor je omejen. Motor se mi kar ogreje. Nastavil sem tudi timing na 0, pač manjša moč, boljši izkoristek, manj gretja. Če ga vozim brez ohišja je hlajenje precej boljše. Razlika je cca 15 C. Nazadnje se mi je z ohišjem segrel na 78 C. Če je brez, ne gre čez 60 C, pa sem ga tiščal na polno, bremzal, pospeševal. Pa tudi ko vozim, se mi ne da potem čakat, da se ohladi, takoj drug pack notri in gas. Voziti brez ohišja pa zgleda mal kilav. Seveda lahko vozim bolj nežno, pač jaz imam tak stil vožnje bolj na grobo na polno in normalno da se bolj ogreje. To me sporšča. Torej če kdo ve kateri hladilnik, da bi pasal notri in bi bil najbolj učinkovit.
Glede slike ne vem kaj je...
S katero baterijo voziš - 3s LIPO?
Kakšno imaš razmerje? Če se segreva spremeni razmerje - manjši zobnik na motorju...
Počakaj 15 minut da se ohladi inn nato daj drugi pack baterij noter!

Lp

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: HPI Sprint 2 Flux par vprašanj

Odgovor Napisal/-a mk »

fastcar napisal/-a: Glede slike ne vem kaj je...
S katero baterijo voziš - 3s LIPO?
Kakšno imaš razmerje? Če se segreva spremeni razmerje - manjši zobnik na motorju...
Počakaj 15 minut da se ohladi inn nato daj drugi pack baterij noter!
Vozim 2S LiPo.
Razmerje je stock, nisem nič spreminjal.
Vse je vredu, če vozim brez ohišja ali lepo umirjeno. Rad bi dosegel dodatno hlajenje. Vozim tudi 3ure non stop in mi ni do čakanja.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Ta rdeč trakec napelješ skoti plasitičen nastavek, ki ga imaš zraven in ga pritrdiš na koncu antene oddajnika.

- pomaga ti pri ugotavlanju smeri vetra
- boljša vidnost konca antene saj se pri letalih hitro zgodi, da z anteno zapneš ob vrteči se propeler, ki ti jo polomi.

Če uporabljaš 2,4 Ghz je ne porebuješ.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mk »

janjan1212 napisal/-a:Ta rdeč trakec napelješ skoti plasitičen nastavek, ki ga imaš zraven in ga pritrdiš na koncu antene oddajnika.

- pomaga ti pri ugotavlanju smeri vetra
- boljša vidnost konca antene saj se pri letalih hitro zgodi, da z anteno zapneš ob vrteči se propeler, ki ti jo polomi.

Če uporabljaš 2,4 Ghz je ne porebuješ.
Veter me ne zanima. Plopelerja ni. Leti samo ko prileti v robnik. Torej v smeti, trakec. :D

Kaj pa ostali, oz. koliko jih sploh ima sprint 2 podvozje in luft v prvih kolesih. Pregrevanje motorja?
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni