TRAXXAS RUSTLER VXL BRUSHLES

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
damchy12
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jun 2009, 12:35
Kraj: črnomelj

TRAXXAS RUSTLER VXL BRUSHLES

Odgovor Napisal/-a damchy12 »

pozdravljeni.
torej kot je že iz naslova razvidno bom jutri dobil dotični model avtomobila RTR.
kupil ga bom od osebe ki ga prodaja na bolhi.
zdj pa me zanima sledeče:
če bi hotel močnejše baterije Lipo,kje bi jih lahko nabavil?kakšna priporočila?
mi je bilo pa rečeno,da je on že dokupil še 3 komplete Lipo močnejših baterij in jih tudi prilaga zraven,kakor tudi veliko rezervnih delov in kompletov gum. seveda bom pa videl kako in kaj jutri ko bom paket prejel...

kaj si pa drugače mislite o tem modelu nasploh?si ga kdo lasti?

Gre se pa za tale model:
http://www.traxxas.com/products/electri ... er3707.htm
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

Ali imaš primeren polnilec za te baterije. Saj te baterij ne moreš polniti z navadnim polnilcem. Izkušenj s tem modelom nimam, vendar mislim da je dober.
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Re: TRAXXAS RUSTLER VXL BRUSHLES

Odgovor Napisal/-a fastcar »

damchy12 napisal/-a:pozdravljeni.
torej kot je že iz naslova razvidno bom jutri dobil dotični model avtomobila RTR.
kupil ga bom od osebe ki ga prodaja na bolhi.
zdj pa me zanima sledeče:
če bi hotel močnejše baterije Lipo,kje bi jih lahko nabavil?kakšna priporočila?
mi je bilo pa rečeno,da je on že dokupil še 3 komplete Lipo močnejših baterij in jih tudi prilaga zraven,kakor tudi veliko rezervnih delov in kompletov gum. seveda bom pa videl kako in kaj jutri ko bom paket prejel...

kaj si pa drugače mislite o tem modelu nasploh?si ga kdo lasti?

Gre se pa za tale model:
http://www.traxxas.com/products/electri ... er3707.htm
Najprej ti naj povem, da si sfalil temo... to ni cestni avto, saj naj bi šlo za OFF-ROAD model.
V glavnem spada bolj pod Modeli z elektro pogonom

Avto je praktično enak kot HPI E-FIRESTORM FLUX, največja razlika je dejansko ime proizvajalca, drugače pa avta zmoreta približno isto.
Jaz imam dejansko FIRESTORM FLUX-a in ti lahko povem, da gre bolj za ''fini'' OFF-ROAD.
Avto ima kar zelo veliko moč glede na svojo težo in velikost, zato je pri veliki hitrosti bolj malo obvladljiv, zato ti ne priporročam 3s LIPO paketov, sploh če si dejansko čisti začetnik. Če pa nimaš ustezne polnilca ter balanserja se pa tako nimaš kaj meniti o LIPO baterijah...
Avto je 2WD (ima pogon na zadnji 2 kolesi) -> hitrejše menjevanje zadnjih gum.
Pri hitrih pospeševanjih, sploh z 3s LIPO se avto zelo rad postavi na zadnji kolesi, kaj pa meni ni ravno všeč...

Koliko si plačal za komplet?
Lahko daš kako slikico od kompleta?
V kakšnem stanju je avto?
Kaj pričakuješ od njega?

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
damchy12
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jun 2009, 12:35
Kraj: črnomelj

Odgovor Napisal/-a damchy12 »

hvala ti za nasvete in odgovore.
torej da preidem k bistvu...
avtomobil sem kupil od osebe,ki ga je kupila novega v začetku leta 2009.vožen je bil rekreativno ,cca 3 tedne,potem pa je zaradi pomanjkanja časa stal na polici.poleg sem dobil še 4 čisto nove anaconda cestne gume,3 visoko zmogljive NiMh baterije in en kup malih nadomestnih delov(od vijakov,podložk,polosovin,celo 2 roki...)seveda vse od traxxasa še v vrečkicah original.avto je praktično kot nov,brez nekih vidnih poškodb,razen na podvozju je malenkost podrajsan....če smo malenkostni.za komplet sem plačal 250 evrov.mislim da je bila cena sprejemljiva,saj če gledam,so samo 4 nove anaconda gume s feltnami 62 evrov....ok nema veze...

sedaj pa imam sledeč problem zato prosim za pomoč.

avto sem kupil brez polnilca za baterije,zato sem danes v DELKO ljubljana kupil polnilec od firme PROLUX AC/DC 4-8 cell CPU controlled charger&discharger
baterije imam s 7 celicami po 1.2V,torej 8.4V in 4200mAh.
situacija pa je sledeča:baterijo napolnim v 3 urah,priklopim na avtomobil,ga zaženem in po desetih sekundah se na avtomobilu na sprejemniku prižge rdeča lučka,ki je predhodno svetila zeleno.zraven poleg prostora za baterije piše:RED LIGHT-LOW VOLTAGE DETECTION OFF (LED SHINES RED) in avto posledično crkne.
nevem kje tiči težava.mogoče v tem da so baterije tako dolgo stale in jih je potrebno kupiti nove?pomagajte mi prosim,ker res nevem kaj naj naredim.

nisem nek začetnik,saj si lastim še 2 modela,enega od od firme CARSON-nitro in enega od firme AMEWI-elektro.pravtako pa si lastim tudi 3D helikopter.

za kakoršnokoli pomoč bom zelo hvaležen.
lp
damjan
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Izklopiti moras low voltage detection ki se uporablja pri lipo baterijah. Poglej v navodila. (pri mini Revu sem izklopil tako da sem drzal knof na reglerju 10s)

Lucka bi pol morala svetiti zeleno.
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

damchy12 napisal/-a:hvala ti za nasvete in odgovore.
torej da preidem k bistvu...
avtomobil sem kupil od osebe,ki ga je kupila novega v začetku leta 2009.vožen je bil rekreativno ,cca 3 tedne,potem pa je zaradi pomanjkanja časa stal na polici.poleg sem dobil še 4 čisto nove anaconda cestne gume,3 visoko zmogljive NiMh baterije in en kup malih nadomestnih delov(od vijakov,podložk,polosovin,celo 2 roki...)seveda vse od traxxasa še v vrečkicah original.avto je praktično kot nov,brez nekih vidnih poškodb,razen na podvozju je malenkost podrajsan....če smo malenkostni.za komplet sem plačal 250 evrov.mislim da je bila cena sprejemljiva,saj če gledam,so samo 4 nove anaconda gume s feltnami 62 evrov....ok nema veze...

nisem nek začetnik,saj si lastim še 2 modela,enega od od firme CARSON-nitro in enega od firme AMEWI-elektro.pravtako pa si lastim tudi 3D helikopter.

za kakoršnokoli pomoč bom zelo hvaležen.
lp
damjan
Aha potem si pa to dobil kar poceni, vsaj glede na opis... Lahko kakšno slikico?
No lepo, torej je že to tvoj 3. model avtomobila :D

Glede problema pa ne vem, še nisem vozil TRAXXAS-ov.

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

damchy12 napisal/-a:mogoče v tem da so baterije tako dolgo stale in jih je potrebno kupiti nove?pomagajte mi prosim,ker res nevem kaj naj naredim.

za kakoršnokoli pomoč bom zelo hvaležen.
lp
damjan
Sam si si dal odgovor... Crknile so, sploh če so stale 1 leto ali kako dolgo že...
Torej ti tiste 3 visoko zmogljive NiMh baterije na žalost ne pomagajo popolnoma nič :cry:

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
damchy12
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jun 2009, 12:35
Kraj: črnomelj

Odgovor Napisal/-a damchy12 »

katere baterije mi potem priporočate?
Lipo ali >Nimh?
in kakšne mAh?
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

damchy12 napisal/-a:katere baterije mi potem priporočate?
Lipo ali >Nimh?
in kakšne mAh?
Vsekakor LIPO z čim več mAh, vsaj tam nad 4000mAh... pa z čim več C-ji - od 25C naprej. V glavnem, da bo tok čim večji...

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Baterije niso nič crknile ampak moraš preprogramirat regulator, to mislim da ti je rekel že Tilen321, ker stvar je v tem da če bi bila celica v rit bi se avto še vedno vozil le da bi bilo to res počasi :roll: .Noja nikjer pa ne piše da se ne motim, vzami v roke unimer in pomeri napetost beterij.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

fastcar a si že probu dati v svojega E-FIRESTORM not 3s??
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Slika
damchy12
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jun 2009, 12:35
Kraj: črnomelj

Odgovor Napisal/-a damchy12 »

oooo super tilen hvala ti za to.sem rešil zadevo.
ampak batarije so po enoletnem mirovanju resnično za v smeti,saj je avtomobil po nekajminutni vožnji,na koncu z močjo.
torej v ponedeljek grem v DELKO ljubljana.kakšne baterije naj vzamem?
LiPo ali NiMh?
gledal sem varianto 3S 20C LiPo 11.1v.bi bilo tole v redu?
ali lahko LiPo polnim z istim polnilcem kot NiMh ali rabim novega?
najlepša hvala za odgovore in pomoč.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Če boš imel Li-po baterije moreš nabavit nov polnilec in balancer, ker ti "zbalansira" Lipo baterijo po celicah (da ima vsaka celca enako voltažo in je enako napolnjena kot druge)... Če se motim naj me prosim kdo popravi...

LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

damchy12 napisal/-a:oooo super tilen hvala ti za to.sem rešil zadevo.
ampak batarije so po enoletnem mirovanju resnično za v smeti,saj je avtomobil po nekajminutni vožnji,na koncu z močjo.
torej v ponedeljek grem v DELKO ljubljana.kakšne baterije naj vzamem?
LiPo ali NiMh?
gledal sem varianto 3S 20C LiPo 11.1v.bi bilo tole v redu?
ali lahko LiPo polnim z istim polnilcem kot NiMh ali rabim novega?
najlepša hvala za odgovore in pomoč.
Delko ma dost drago robo.

Tule boš dost cenej skoz prišel:

Polnilec: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=7028

Napajalnik: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6477

Baterije: http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=10306

3S trenutno na zalogi: http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=9184

Vse to te s poštnino pride okrog 100$, kar je približno 100€ s carino. Delko ima 2S baterije po 80€, pa še polnilec in si hitro prek 150€.
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

8pac napisal/-a:fastcar a si že probu dati v svojega E-FIRESTORM not 3s??
Ne ni še bilo priložnosti... sicer pa bi tako mogel prej menjati prestavno razmerje, ker naj bi se v takem razmerju zelo hitro segrel oz. najverjetneje pregrel...


Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

damchy12 napisal/-a:oooo super tilen hvala ti za to.sem rešil zadevo.
ampak batarije so po enoletnem mirovanju resnično za v smeti,saj je avtomobil po nekajminutni vožnji,na koncu z močjo.
torej v ponedeljek grem v DELKO ljubljana.kakšne baterije naj vzamem?
LiPo ali NiMh?
gledal sem varianto 3S 20C LiPo 11.1v.bi bilo tole v redu?
ali lahko LiPo polnim z istim polnilcem kot NiMh ali rabim novega?
najlepša hvala za odgovore in pomoč.
Sem ti rekel, da so za v smeti...

Vsekakor LIPO z čim več mAh, vsaj tam nad 4000mAh... pa z čim več C-ji - od 25C naprej. V glavnem, da bo tok čim večji... ter seveda tudi ustezen polnilec z balnserjem.

Tilen 321 ti je odlično svetoval :D!

Lp
Updated on 9.7.2019
Kupim OFF-ROAD Brushless model, v merilu vsaj 1:10 :D
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mk »

To kar ti je Tilen svetoval, je OK. LiPo je zakon. Drugače probaj te stare NiMh baterije sciklirati, napolni/izprazni pa bodo kaj mogoče k sebi prišli.

Jaz imam Rustlerja VXL in nakratko moja mnenja:
- bolje bi bilo če bi bil 4x4
- je precej trpežen
- ima dosti moči glede na maso, zabave dovolj
- dodatno sem dodal gyro, je bolj stabilen, mu ne odnese zadka oz. se ne zavrti na mestu

Glede baterij, Jaz vozim na LiPo 2S. Gre bolš kot na 7celične NiMH. Na 3S je divje, itak se pa že na 2S motor pregreva, pa čeprav imam originalno razmerje. Pač jaz tiščim do konca, pospešujem, bremzam.

Če boš vzel te LiPo, kot jih Tilen predlaga, boš moral malo predelati prostor za baterije. Jaz sem prestavil regulatir na stran, saj te baterije so za odtenek preširoke in ne grejo notri. Potem se jih postavi pokonci in tudi pritrditev boš nato moral zimprovizirati. Jaz sem naredil s trakom na ježke.

lp
davor175
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 17 Apr 2011, 11:19

Odgovor Napisal/-a davor175 »

Imam namen kupit tale avtomobil, pa me zanima če je kdo kje našel zobnik z 31 zobmi?
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a blu »

tema res ni prav postavljena, zato upam da se kje skriva kakšen administrator ki jo bo prestavil.
Drugače pa vse kar obstaja za traxxas bote najdli na strani The Toyz.
Zobnine verjetno lahkor kupiš tudi drugje samo da je nareto za os ki jo ima motorček.
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni