Pomoč pri nakupu...

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Pomoč pri nakupu...

Odgovor Napisal/-a area_51 »

Ima kdo kaj info o temle kako zadeva gre, je dobra,... itd

http://www.bolha.com/oglas383631013/pro ... o-fazer-gp

In tale:

http://www.bolha.com/oglas383646119/mod ... o-avto-4x4


Lahko še kaj predlagate do 150€...
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a area_51 »

pa zanima me še če rado to hiter zariba al je kr trpežno...
Uporabniški avatar
klementercon
Profesor
Prispevkov: 1397
Pridružen: 08 Nov 2008, 12:14
Kraj: Sezana Milano
Kontakt:

pomoc

Odgovor Napisal/-a klementercon »

osebno teh autkou nebi kupil

malo denarja malo muzike
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Pomoč pri nakupu...

Odgovor Napisal/-a 8pac »

area_51 napisal/-a:Ima kdo kaj info o temle kako zadeva gre, je dobra,... itd

http://www.bolha.com/oglas383631013/pro ... o-fazer-gp

In tale:

http://www.bolha.com/oglas383646119/mod ... o-avto-4x4


Lahko še kaj predlagate do 150€...
ja ubistvu za začetnika sta dobra, fazer sicer kar živahen samo nemoreš pa imeti nekih hudih pričakovanj od modela kajti kakor je bilo že rečeno malo denarja mau muske. Za 150e si raje kupi enegaštromarja, ki je manj zahteven za vzdrževanje in ko se ga navadiš zamenjaš motor za močnejšega.
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a area_51 »

jaz sele delam prestop iz 540ke ki je sel 35kmh... zanimajo me pa metanolci in v tej smeri mislim nadaljevati... tko da je pomoje tole zame ze dosti velik korak... kaj mislite? iscem nekaj kar ma nastavljivo podvozje in motor z notranjim izgorevanjem... sta oba ta taksna kot si jaz zelim?? dajte mi mnenje vi taizkuseni prosim...

pa se to... koliko imata ta dva okvirno koncno? okvirno...

se opravicujem ker ni sumnikov.. dostopam na net prek PSP-ja...
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a area_51 »

nobeden? :cry:
Uporabniški avatar
deci
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 13 Jan 2009, 19:20
Kraj: Sežana - Šepulje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deci »

Avta sta si dokaj podobna tako da me da med tema dvema je izbira tvoja!
Jaz bi raje iskal model 1:8, motor 3,5ccm!
Moje mnenje!

lp
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a area_51 »

deci napisal/-a:Avta sta si dokaj podobna tako da me da med tema dvema je izbira tvoja!
Jaz bi raje iskal model 1:8, motor 3,5ccm!
Moje mnenje!

lp
kaj pa mugen mbx3 ?

baje problem z fergom ker lavfa in začnejo obrati padati in rasti kr sami... je to lahko motor kriv ali je res fergazer...

drugače se pa k mavericku nagibam ker ma nastavljvo podvozje za razliko od kyosho fazerja...
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

za 150e neboš dobil glih modela po tvojih željah, če češ res imeti kaj takega potem računaj da boš odštel samo za model nekje od 250e-...e plus kje je še dodatna oprema, rezervni deli ter vzdrževanje tko da pozabi da boš dal 150e ter kar vozil
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a area_51 »

8pac napisal/-a:za 150e neboš dobil glih modela po tvojih željah, če češ res imeti kaj takega potem računaj da boš odštel samo za model nekje od 250e-...e plus kje je še dodatna oprema, rezervni deli ter vzdrževanje tko da pozabi da boš dal 150e ter kar vozil
pa če ti pravim da sem novinec v tem... zato bi z nečim takšnim začel... je velika pomanjkljivost da nimaš na kyoshotu nastavljivega podvozja?
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Imam jaz mantua evo gold evo 5 z nekaj pentiuma umes.
Avto je za začetnika super.Če te kaj več zanima piši pm.
Možno je Rtr ( avto,motor ter komanda) Pripravljen za vožnjo.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
area_51
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 18 Sep 2009, 14:07
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a area_51 »

Predlagate tut lahko iz raznih strani z novo ali rableno robo do nekje 145-150e...
davor175
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 17 Apr 2011, 11:19

Odgovor Napisal/-a davor175 »

Zdravo,

Sem nov na forumu in sem šele začetnik. Interesiram se za nakup kakega bolj 'resnega' rc avtomobila, da da vsaj 50km/h od sebe. Ampak bolj ko prebiran tale forum, manj mi je jasno.
V oči mi je padel traxxas t-maxx 3.3 ampak po vsem prebranem bi to za začetnika bila slaba izbira zaradi zahtevnosti in stroškov.
Torej, najprej bi prosil, če mi razjasnete par stvari ki jih ne najdem nikjer na forumu.
1. Kakšne so cene 'nitro' bencinov, po prebranem sklepam da zelo visoke? Kakšne so porabe nitro motorčkov, verjetno se ne merijo v L/100km torej, za občutek koliko časa se voziš z 1dl bencina?
2. Verjetno začetniku priporočate elektro avtomobilček. Kot otrok sm mel neke avtomobilčke ki so rabli 2x 9V in 8x1.5V kar je bil velik strošek ker so baterije takoj šle, potem pa si 24h filal 8 baterij. Skratka, to mi ne diši najbolj. So dandanes kakšni bolj specialni polnilci, ki to zadevo naredijo v recimo 2 urah? Kakšne so avtomomije elektro avtomobilčkov, npr tega? http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... od_id=2123
3. Pripravljen sm spušit nekje 300€ za svoj prvi avtomobilček, tako da so predlogi dobrodošli. Vozil bi ga pa po bolj groben ashaltu ali lažjih brezpotjih, tako da so tudi terenčki dobrodošli. Bi tale bil primeren zame?
http://www.rcsvet.si/rc-avtomobili/75-r ... motor.html

Hvala za odgovore :wink:
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

No za štromarje ti lahko jaz povem za nitro bo pa kdo drug.
Z baterijam je tako da če imaš dober polnilec lahko nafilaš tudi v pol ure, sicer to ni dobro če bi jih skos tako filal kajti s tem se manša življenska doba baterije. Plus tega je treba vedt a bo baterija zdržala tako polnjenje.
Kar se pa unih dveh modelov tiče je pa tako:
Hi e10 krasen avto za začetnika samo za kakšne hujše povige z močnejšim motorjem je pa treba vštet skor za 2x ceno avta upgrejdov da bo to zdržal. Ker pa najberž kupuješ avto na dalši rok ti ga ne priporočam.(Sem ga imel tudi sam sam je bil bol tako)
Ta drugi model sem imel v obliki buggy-ja, sem pa pri kolegu probal tudi cestno verzijo. No ta stvar je čisto druga pesem. Ves zobniški sklop je alu. razen glavnega spur gear-a ki je pri večini modelov plastičen in služi svojemu namenu. Na to lahko vgradiš tudi močnejše brushless motorje, pred katerimi se za zmerno vsoto lahko nitraši skrijejo.Sicer hitrost ni vse, ampak vseeno z pravim motorjem imaš lahko tudi 100km/h brez problema.
Pa še neki ne kupuj pri nekih trgovinah ki ti potem ne morejo ponuditi tehnične pomoči, rezervnih delov itd. Kolega je hotel kupiti enga Monsterja pri temu rc svetu pa očitno sploh ne vedo kaj prodajajo.
Drugače pa če bi rad vozil tako po terenu kot po asvaltu je zate buggy-najbolj primeren. Mogoče še kaj napiš kaj si od modela želiš(skakanje, hitrost, dobro vodljivost ipd.)
Uporabniški avatar
Žan P.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Feb 2010, 19:55
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a Žan P. »

Pozdravljen,
[1.] Cene za nitro goriva, so med seboj različne po tem koliko procentna mešanica je. Sam v off road avtu v merilu 1/8 uporabljam 25% mešanico kar pa stane 5 litrov okoli 50€. Poraba, je pa seveda odvisna od načina vožnje. Vendar meni zdrži 2 dl goriva od 5-10 minut vožnje.
[2.] Seveda so sedaj baterije popolnoma drugačne kajti modeli ne uporabljajo celic v velikosti AAA (in podobne) vendar uporabljamo celice velikosti sub-c (če so že ravno Ni-mh ali Ni-cd) oziroma se sedaj uporabljajo že celice Li-Po. V kolikšnem času se pa napolnijo je pa povsem odvisno od tega s kakim tokom jih polniš.
[3.] Osebno bi ti priporočal, modele proizvajalca LRP, ki si jih lahko ogledaš na spodji povezavi:
http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... cat_id=539
Seveda lahko vse te avtomobile naknadno tudi nadgradiš z boljšim pogonom.
davor175
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 17 Apr 2011, 11:19

Odgovor Napisal/-a davor175 »

Hvala obena za odgovore.
Ja res je, avtomobil bi kupu bolj na daljši rok, kar pomeni da more bit prilagodljiv do te mere, da dosežeš hitrost na asfaltu, dobro vodljivost na travi/makedamu pa vzdržljiv primerno za začetnika in kakšen izi skok. Pač vse take zadeve, da dosežeš maximalno zadovoljstvo at any given time :D
Torej, če te prav zastopim je kasa pro dobra izbira, vendar trgovina ni prava, ker nimajo dobrega supporta. Potemtakem traxxas odpade, čeprav majo par interesantnih modelov, nimajo nikjer v sloveniji rezervnih delov (ali pa samo jst ne najdem nobene trgovine?), ker mi je taka oblika http://traxxas.com/products/models/elec ... rvxl-specs izgleda še najbolj kompetentna in ustreza mojim zahtevam.
Če se kdo bolj konktretno na ta model spozna, bi prosil da ga malo pokomentira, ker mi je res všeč.

Nitro avtomobil potem direktno odpade. Mogoče kasneje, če me bo vse skupaj navdušlo do te mere da bom pripravljen metat velke denarje v ta hobi.
Kakšne pa so vstopne cene polnilcev? Zanima me predvsem neki mid-range polnilec, da ni predrag in da ni preslab. Kakšne cene pa imajo LiPo baterije nasplošno in take malo boljše npr. 3S?
LRP ima modele samo do 200€, jaz pa sm pripravljen že za vstopni model dat do 300€, tako da je avtomobilček že dokaj kompetenten in ni potrebno takoj nadgrajevati.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ne traxxas je vredu, mislil sem tisto trgovino rc svet ko si dal gor link od enga on-roada. Drugače pa če boš traxxasa kupoval v sloveniji najbolje da ga kupiš pri delkotu.
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni