Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
martin ///m
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Jan 2020, 18:36

Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Odgovor Napisal/-a martin ///m »

Pozdravljeni,

Sem bolj nov v teh vodah in imam en problemček;

Imam praktično nov avtoček Modster Dasher V2 Brushless, kateremu je kmalupo nakupu začel nagajat servo motorček.

https://www.der-schweighofer.si/MODSTER ... TR-a265061

Problem je da včasih deluje ok, včasih pa kot da nima dovolj moči, potem sem ugotovil, da je bil spodaj pri motorčku za servo en vijak premalo zategnjen in ko sem ga zategnil je zavijanje sedaj boljše vendar se stalno odšraufuje in tudi TRIM nikakor ne morem nastavit, stalno zavija v eno stran, tudi ko ga nastavim da gre naravnost in zavijem v eno stran potem ne poravna na sredino,....

Tudi ko dam skrajno v levo volan mi ga potem ko popustim vrže čist v skrajno desno, če pa dam v skrajno desno mi ga vrže po tem ko popustim v skrajno levo.

Sedaj me pa zanima, če bi bil morda kdo ki bi mi to lahko pogledal?

Seveda plačam samo res bi rad, da mi dela, saj bi se otroci res radi ( in jaz tudi :lol: ) še igrali z avtom, ki je drugače praktično nov in res lušten za vozit :(


vsake info ali kontakta bom zelo hvaležen :)


lp

Martin
martin ///m
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Jan 2020, 18:36

Re: Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Odgovor Napisal/-a martin ///m »

Nihče ne ve kdo bi ga mogoče pogledal, kakšen servis :-(?
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Odgovor Napisal/-a mato »

Zdravo,

Za zečetek povej, od kod si. Potem ti lažje svetujemo.
Lp Matej
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Poslikaj težavno mesto in vijak, pa ti bomo svetovali kaj narediti. Jaz namreč iz tvojega zapisa ne razumem ali gre za vijake ki držijo servomotor v ohišju modela, ali gre za vijak ki drži ročico krmiljenja na servomotorju.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Odgovor Napisal/-a letalko »

Problem zna biti v mehanizmu za zavijanje.Odvij servo ročko iz servota ter poizkusi če gre narahlo zavijanje. V kolikor gre na trdo je potrebno vijake malo odvit v mehanizmu za zavijanje in priporočljivo z loctitom proti odvijanju namazat.lp
martin ///m
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Jan 2020, 18:36

Re: Jeep Modster Dasher V2 Brushless - NE DELA zavijanje

Odgovor Napisal/-a martin ///m »

Pozdravljeni vsi skupaj,

najprej se opravičujem, sem iz okolice Ljubljane - Medvode.

Mi je pa uspelo rešiti zadevo in sicer je bila težava naslednja;

roka, ki pride pritrjena na zobnik od servo motorčka, je imela požrt navoj in to že po 2 vožnji, razlog je bil, da je bilo premalo zašraufano že ob novem in potem ni bilo do konca nasajeno in je posledično unićilo zobke na roki,


težavo sem zaenkrat rešil tako, da sem notri vlil nekaj sekundnega lepila in pritisnil gor in zadeva deluje, sem pa naročil tudi nov set teh rok, ki pride v kompletu in upam ,da bo potem ok.


p.s. imam pa še en avto brushless katerega znamke ne vem vendar mi je požrlo zobnik, ki ga ne morem dobiti in me zanima, če je kakšen majster v okolici ljubljane, da bi mu zadevo morda v živo pokazal da polgeda, če se da kaj rešiti :)?


hvala in lp

Martin
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD