Rc avto scena v sloveniji

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Bmark
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Avg 2018, 11:07

Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a Bmark »

Zdravo, zanima me, ce se se kej dogaja na tem podrocju?kot, da je vse mrtvo in tudi na tem forumu se nic ne dogaja :cry: zelo malo jih srecam, ki bi peljali rc avtomobile, ce pa ze pa je to nekje v okolici doma. Ali obstaja kaksna skupina ljubiteljev rc avtomobilov za izmenjavo informacij ali pri nas tega v sloveniji ni? Naprimer jaz sem ljubitelj arrma rc avtomobilov in prav tako sem aktiven na https://www.arrmaforum.com/ zelo fajn ljudje z ogromno dobrih informacij in nasvetov, ljudje iz celega sveta :wink: iz slovenije se nisem srecal nikogar. Fajn bi bilo ce bi tudi pri nas kaj takega...tukaj so bili ocitno aktivni clani sedaj pa je mrtvilo :cry: tudi na zadovinku v krskem, redko kdaj srecam kasnega z rc avtomobili...je proga ni velika ampak za druzenje in kaksen krog naredit pa je :) kje pa vi peljete svoje rc avtomobile? Kar doma ali greste na kaksene proge ce je se kej aktivnih? Gramoznice itd...sem iz okolice brezic in bi blo fajn spoznat se kaksnega ljubitelja rc avtomobilov da gremo skupaj kdaj vozit :) pozdrav vsem koliko vas se je in se veselim kaksnega odgovora. Lp Marko
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Hej,

jaz sem tisti, ki kosim ''progo'' v Krškem. :D
Pred letom ali dvema sva se s sinom kar precej ukvarjala z offroad modeli. Sedaj sem veliko bolj navdušen nad fpv quadi.
Še vedno pa s sinom ali sodelavcem kdaj odpeljemo nekaj krogov.
Kot si napisal, proga ni velika, dalo bi se narediti mnogo več.
Ker pa sam nimam časa, da bi to potem vzdrževal, drugih navdušencev, ki bi kaj naredili za avto progo pa enostavno ni, sem ubral to varianto, ki zahteva samo košnjo.
Pa še modelom super prijazno je.
Ko sva s sinom hodila v Zeleni dol in Strugo, sva skoraj vedno kaj polomila, modeli so bili super blatni ali super prašni.
Na tej progi teh težav ni.
Če si sam, hitro postane dolgočasno. Če nas je več in se malo dajemo, je super zabavno.
Vedno pa je problem, kdo bo pobiral. :wink:
Če želiš in sprejmeš odgovornost, da boš progo razširil in potem to vzdrževal, se z vodstvom kluba to ni problem dogovoriti.
Če pa bi samo nekaj začel, potem pa ne bi imel več časa ali pa bi zanimanje uplahnilo, potem pa bolje, da ostane, kot je.
Vljudno vabljen, da prideš kdaj pokosit. :D :wink:
Ti odklenem hiško, dam kosilnico in gasa.
Če boš lepo pokosil, lahko tudi malo voziš. :D
Hec hec.
Če hočeš, javi kdaj bi vozil in če imava oba (ali tudi moj sin ali kakšen drug) čas, se dobimo in se poigramo.
Bmark
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Avg 2018, 11:07

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a Bmark »

Pozdravljen :) ja super, lepo da se je javil ta ko nam omogoca, da lahko vozimo po urejeni in pokoseni progi =D>
Ja defenitivno bi se dalo nadgraditi progo, ampak kot je v teh casih ravno casa ni, pa tudi, da se samo 1 trudi vzdrzevati potem pa tudi interes vpade za kaj vec...zato vse pohvale za vztrajnost. Ja ce bi se najdlo vec kandidatov bi se lahko tudi kej zmenili o kaksnem projektu za povecanje proge, samo na trenutno stanje popularnosti rc avtomobilov je vrjetno res najbolse da ostane taksna kot je. Ja ni problema se da tut zmenit 🍻 no super bom javil, pa gremo kaksen krog odpeljat in kaksno recemo :)
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pozdravljen,

super bodimo nekako na vezi.
Ena stvar, ki bi bila koristna, pa ne vzame veliko časa:
Ko se boš prvič namenil tja, vzami s seboj meter ali šubler in izmeri matice na kabelskem bobnu, ki ga koristimo kot oder. Kolut je precej majav, potrebno pa je samo zategniti vijake kovinskih prečk, ki ga držijo skupaj.
Bom tudi sam poskusil imeti to v mislih.
In ko bomo vedeli, kakšen ključ je potreben (sporoči ti ali pa bom jaz), naj vsak razmisli o možnostih, kje dobiti 2 taka ključa (to bosta zelo velika ključa) in kdor jih ima možnost dobiti, naj jih prinese, če se vsaj 2 dobiva, kolut prevrneva, zategneva prečke in ga postaviva nazaj in je končano.
Bmark
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Avg 2018, 11:07

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a Bmark »

Bom imel na brigi, vrjetno bom zdj v nedeljo prsu gor pa to zmerim pa se cujemo, ce bom mel pa prave kljuce pa to zrihtam za cas posla :) smo na vezi
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a dreja »

Seveda se dogaja, tako onroad kot tudi offroad. Je pa res, da se na tem forumu ne objavlja kaj dosti.

Kolikor vem potekajo onroad dirke so v Tolminu in na Ježici. Pozimi so imeli tudi indoor dirko.
Offroad pa v Blatnem dolu, RC Struga (Kaplja Vas), Zeleni dol, Čukova graba,...

Uradne informacije in pravilniki so na strani ZAMS (išči Zams blog) - za letos jih še ni.

So pa že razpisani termni za letošnje dirke na facebooku (išči posamezne piste, npr. Blatni dol, rc piknik prvenstvo, itd). Prav tako ima vsaka steza kontaktne podatke ter objave, kdaj se prosto vozi (trenira).
Lahko prideš pogledat pa tudi probat s svojim modelom.

Sin se je lani lotil z 1/8 offroad elektro - upam, da se mu letos pridružim tudi jaz :) Vožnja po pisti je popolnoma druga dimenzija in nudi precej več zadovoljstva kot prosta vožnja (npr. po parkirišču).
Če te še kaj zanima sporoči, lahko tudi na pm...

LP Andrej
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a dreja »

Danes objavljen dogodek za ljubitelje avtomodelarstva (kopirano iz FB-ja)

Ježica RC GrandPrix warm-up druženje
Saturday at 10 AM - 5 PM
Avtošola Ježica, Na produ 2, SI- 1000 Ljubljana, Slovenija
Hosted by RC guru

Druženje in vožnja (brez merjenja časov) radijsko vodenih modelov po namenski stezi. Na voljo bo tudi info točka o tem hobiju (RC guru šotor z napisom SWORKz). Vabljeni vsi, vstopnine ni. Prinesete lahko tudi svoj model in ga zapeljete po stezi. V primeru dežja dogodek odpade.
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Pozdravljeni,
vidim da se pa nekaj malega dogaja v Krški okolici. Sem iz okolice Brežic in bi se tudi kdaj podružil v kakšni vožnji, in seveda pomači pri vzdrževanju proge...
Kje pa je sploh locirana?
Lp,
Gregor
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Tukaj:

https://www.google.si/maps/place/Modela ... 2551?hl=sl

Marsikdo tega niti ne bi obravnaval kot progo. Ne moreš tega primerjati z Zelenim dolom, Strugo,...
Je pa mnooooogoooo bolj prijazna do modelov in kljub preprostosti, če se nas zbere vsaj 2 ali 3, nudi obilo zabave.

Saj veš: ''Ne boš me, ne boš...'' ''Ja pa te bom!'' ''Tresk!'' ''Direkt vame si se zaletel, hahaha! Če bi hotel, me itak ne bi zadel.'' ''Hmm, nekaj sem polomil, imaš kakšno vezico ali M3 matico?'''
:D :) :lol: #-o :jumpjump:
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Najlepša hvala!
Koga oziroma kam kontaktirati za kakšno furo?
Drugače pa ja, bo prijaznejša zadeva, sploh za malega ko mu vožnja še ne gre tolk...trenutn okrog hiše postane vse tok majhno :roll:
Tko da, se vidimo na lokaciji kdaj, v naslednjih mescih bomo pač stal par metrov narazen hehe :P :D
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Prideš in voziš / letiš.
Obnašaš se normalno:
Ne divjaš z avto modelom po vzletni pisti.
Skrbiš za svojo varnost in varnost drugih.
Smeti mečeš v kanto, ki je predvidena za to.
Če imaš psa, pobiraš njegove iztrebke, mu ne omogočiš motenja modelarjev, mu de dovoliš kopanja lukenj vsepovsod,...
Kdaj prideš tudi za namenom, da kaj narediš, recimo pokosiš, se pridružiš delovni akciji, če se kaj takšnega dela,... Kosilnica je v hiški.
Če želiš, se lahko včlaniš v klub. Članarina je mislim da 40€ letno. Tudi če nisi član, si dobrodošel in lahko voziš / letiš.
Ko si 1 leto član, dobiš kjuč. Potem lahko polniš, uporabljaš orodje, WC, hladilnik,... Nihče ni jezen, če kdaj v hladilnik tudi kaj daš. :D
Lahko me kontaktiraš, če imaš namen priti in če bom imel čas, se vidimo.
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Rc avto scena v sloveniji

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Super. Najlepša hvala za ves info. Kontaktiram za vse nadaljne akcije...
Lp,
Gregor
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD